Zostali by ste v takomto vzťahu?

4. aug 2020

Ahojte, zostavali by ste v takomto vztahu?
Deti zatial nemame, vekovo sme pred 30tkou, zijeme si zivot az velmi nadstandardne vdaka partnerovej praci (drahe auta, luxusne byvanie, drahe dovolenky, znackove oblecenie atd.) avsak vsetko dobre musi mat ALE...nemam kamaratky, lebo parnerovi moje kamaratky vadili, nemam ani soc.siete, chodime vsade len s jeho kamaratmi, zijem zivot z prace domov a obcas nakupy (ak je partner mimo pracovne, inak travime cas spolu), priatel ked si vypije tak nevie kedy ma dost ( vie pit od vecera az do rana), niekedy aj odide s kamosmi pit von a rano ked idem do prace, on nie je doma (toto sa stava tak 2x za mesiac), ked pije vie byt ku mne zly, tym myslim nie fyzicky ale ma hlupe reci a vytahuje kadeco, len akoby chcel aby som sa citila za najhorsiu na svete..obcas mam pocit, ze zijem resp.prezivam v “zlatej klietke”.
Na druhej strane v sexe si velmi sedime, vieme sa spolu zasmiat, mame pekne chvile doma pred telkou, obcas vylet, vie ma prekvapit (darcek, kvety), zoberie ma na veceru, v posteli ma prituli k sebe a hladka. Ale ked ja neviem, ci toto prevazi tie negativa😕Bojim sa celkom aj jeho pitia (jeho dedo rad pil a otec tiez). Nepije kazdy den, ale ked si vypije, tak nevie kde ma mieru. Proste pije a pije a co som si vsimla, ked ma uz dost vypite, trha mu pritom lavou rukou, nikdy som to u nikoho nevidela a je to divne😳 alebo ked sme na dovolenke opiju sa s kamosom v bare a piju tam do rana a ked sa stane, ze ho stiahnem skor na izbu, tak vrta do mna, vytahuje veci, aby som sa citila za zlu, vidiet ze sa chce pohadat, len aby mohol tresknut dvere a odist. Raz takto spal na dovolenke do rana pri bazene na lehatku. A toto vie robit aj ked sme doma, ze sa opije, vyvola hadku naschval a odide s kamosmi niekam pit do rana. Bojim sa aj toho, ze “vdaka” jeho peniazom, ma casom vymeni za daku 20rocnu pipinu, lebo na to aby nejaku lahko ohuril proste ma €. Jeho otec tiez mamu podvadzal, ked on bol este dieta (a myslim ze aj podvadza urcite). Stale si davam pre a proti nasho vztahu a potrebujem asi iba pocut niekoho nestranneho 🙏Dakujem a pekny vecer

matkaleskova
5. aug 2020

Neviem, no ked ti takyto vztah nevyhovuje tak odid, netrap sa zbytocne dalej a netrap aj jeho. Bude vam lepsie obom ked budete od seba. Niektore veci su mozno prijemne, ale asi ti to nedava to co by vztah mal.

jvlo
5. aug 2020

A prečo si neurcis pravidlá vztahu? Prepáč, ale čo že ti zakazuje kamarátky, čo ti bráni založiť si účet na sieťach? Si nesvojpravna? Čo mu nedáš najavo, že ti to jeho občasné pitie vadi? Prečo mu nenatocis na mobil ako sa k tebe potom správa,ako mu trhá rukou? Do zlatej klietky si sa posadila sama. Teraz máš aspoň peniaze, ak si takto submisivna, nájdeš si rovnakého chlapa a budeš ešte riešiť aj financie. Veď ak vam je spolu dobre, popracuj na sebe, ukáž mu svoje hranice a ak ich nedokáže rešpektovať tak sa s ním rozid.

moonlight1210
5. aug 2020

si v "zlatej klietke". zijes zivot, na ktory sama financne nemas. si zavisla na partnerovi a jeho stedrosti.
on to citi, aj ked ti to zatial extra nevycita, ale pripomina ti to. je si toho vedomy. mas mu za co byt vdacna a platit cenu.

tvoj problem je, ze si si jednak zvykla, jednak pred ludmi si si zvykla uz vystupovat v nejakom tom vonkajsom spolocenskom statuse a nechce sa ti len tak klesnut v ich ociach.
na druhej sama vidis, ze ta cena zacina byt neunosna. a navyse si uvedomujes, ze jedneho dna aj tak moze prist pad (nahradi ta mladsim krajsim modelom). ze tomu asi neutecies.
lebo mu vlastne nemas co naviac ponuknut a povedzme si rovno, co ponukas ty, ponukne kazda druha sikovnejsia. si vynimocna, iba kym ta on takou vidi sam od seba.

takze jedine, co mozes urobit je zacat byt pre nieco pre neho ta vynimocna (nie preto, ze mu porodis deti, to nepomoze, tym mozes dostat dokonca seba do pasce).
alebo teda aspon zacat byt financne nezavisla a samostatna.
Najskor ti preto potom krachne vztah, lebo nezavislu zenu on asi vedla seba nechce. Ma rad kontrolu nad vecami.
ale ten vztah krachne casom asi tak, ci tak (lebo kym mate vztah v rovine, ze vlastne on rozhoduje o jeho ne/existencii, tak si stale ako na vode. nikdy nevies, kedy sa potopis.). takze je rozumne sa zacat pripravovat na tuto variantu.
nie si hovorit, ze nie, ze este je cas, a vsak to nie je take zle (ked ma on pekny den, alebo ste mali pekny sex), snad bude zase dobre, ono sa to nejak upravi, ved uz je to "na dobrej ceste".
pritom podvedome si stale v krci, kedy to pride.

zuzizu2
5. aug 2020

ak sa aj napriek tomu cosi tu napisala nevies rozhodnut, tak ti mozem napisat len to, ze si nevazis sama seba

majkeel
5. aug 2020

@panelacikova Zhrniem. Bola si s niekym, koho si si sama vybrala. Z vlastnej vole si bola doma a starala si sa o "jeho" dceru. Potom si odisla prec aj s "jeho" dcerou. Mas novy vztah, noveho muza, zdrave dieta... Miesto tesenia sa, ze mas vlastne vsetko, co chce clovek v zivote mat, ta dnes Ta skrie, nie to., ze si sama viac nepracovala a nemohla tak dcere dat viac, ale ze si nestihla osklbat byvaleho o viac penazi, o ktorych si ani nevedela, aby si mohla "dat" dcere. Ked byvaly zomrie, dcera po otcovi zdedi jeho majetok. Ale ty chces tie peniaze uz dnes, nie ked zomrie.
Poradim. Hladajte si chudobneho muza. Spolu s nim od zaciatku nieco vybudujte. Potom budete vediet o vsetkych peniazoch, co prisli do vztahu a budu spolocne. A nebude vas zozierat, ze kym ste boli doma, on vsetko tahal, aby ste sa v klude venovali detom, ani ste nevedeli, kolko zaraba a po rozchode ste si nevedeli nabrat z hotoveho co najviac.
Som vlastne stastny clovek. Vzdy som si daval pozor, aby som stal na vlastnych nohach, zarobil pre seba dost a nemusim sa zozierat peniazmi a majetkom druhych ludi.
Neviem, cely zivot mi mama vtlkala do hlavy, bez prace nie su kolace. "Pacia" sa mi usilovni a pracoviti ludia. Nie ti, co hladaju "skratky" k dobremu zivotu bez namahy a snazia sa kvoli sebe s druhymi co najviac vybabrat. Nie ze idem sa vzdelavat, pracovat, ale hladam sposoby ako si niekde "nabrat". Ak Tvoja dcera ma, kde byvat, ma kde jest, ma lasku, tak ma vsetko, co potrebuje ... Ak neplati vyzivne, alebo malo, daj ho na sud.
Pisala si, ze ex jej kupi, co chce, ale dcera ho aj tak nemusi. Este raz, otca si jej vybrala ty a ty ju aj vychovavas. Preco dcera otca nemusi, ale darceky od neho zoberie ...? Pride mi to ako dvojity fail.

bluka2
5. aug 2020

@panelacikova zasmiala som sa.
Mne pri tej ruke napadlo, ze svadba a nalievat mu co najviac 😨

Ale nie, riesenie je jasné, hlavne s ním nemať deti a nájsť si niekoho lepšieho, prípadne nikoho a hlavne mať tie kamarátky. Woman Power! Neviem kto to písal, že pri deťoch na kamarátky nepomyslis. To je jedna z najväčších blbosti, čo som počula. Niet nad to mať dobrý sociálny kapitál. Nedá sa to porovnať s nejakými peniazmi od divného typka. Inak tu baby často píšu, že hľadajú kamaratku... Takze jasné, že to chýba mať nejaké spriaznené duše

bluka2
5. aug 2020

@jvlo to môže skúsiť, ale myslim, že to nedopadne dobre. Zato ho možno lepšie spozna, že s kým ma vlastne tu česť...

bluka2
5. aug 2020

@majkeel prosím ťa, aké hľadanie skratiek. Napadlo ti, že sa proste stretli s týmito finančnymi rozdielmi a zaľúbili sa? Veď muži zarábajú v priemere o 15% viac a majú penziu o 50% väčšiu než ženy, tak takéto stretnutia sú dosť bežné, že muž má viac peňazí než zena. A potom sú pripady, že žena zarába viac a muž to nevie zvládnuť psychicky 😉 áno, je ideál stretnúť niekoho na rovnakej úrovni, ale prax je trochu iná. Vôbec sa s tvojim názorom nestotožňujem..

dilino
5. aug 2020

Odstup s kratšej cesty.Deti nemate tak môžeš odisť ked už budu deti je veľmi ťažko ísť preč budeš sa vždy pozerať iba na deti.Otecko ich rozmazna a ked prídu problémy a kriza narušene vaše vzťahy deti budu ísť k otcovi lebo ukaže im že všetko môžu mať.Zakazuje ti kamáratky prečo z akého dôvodu vie čo na teba plati teraz sú to kamáratky o chviľu to bude rodina rodičia,súrodenci, odstrihne ťa od rodiny chce ťa len pre seba mysliš si že je to dobre no nieje nikto nema nikoho právo v živote vlastniť pišeš popija tak sa to všetko začina.Jeden pohárik a potom to príde a je razom alkoholik žila som s nevlastným otcom alkoholikoma a napišem ti peklo ktoré som preživala no dakujem nikdy viac ja som tiež názoru ked chceš poznať človeka opij ho a taký je aj v skutočnosti preto ked ti vykríkuje zlé veci uraža ťa a nadáva ON je taký aj v skutočnosti len si myslim že ty predtým zatvaraš oči.Asi ten mamon to pozlatko to tučné konto je jedna vec a žiť slobodný svoj život vec druha.Toto je typické správanie človeka ktorý má peniaze áno budeš sa mať dobre ale dokedy budete mať príklad deti ty nebudeš vedieť kde ti hlava stoji celý deň okolo deti domácnosti a príde ti ani nevieš ako 40 potom 50 a odrazu zistiš že ten tvoj si našiel nejaku ohrievačku posteli len preto že má peniaze a za normálnych okolnosti keby nemal len priemerný plát tak by nechodil hore-dole.Pokiaľ ty nebudeš vedieť kde ti pri deťoch stoji hlava ON bude hýriť a ak sa opovažiš ozvať tak pri opitosti sa ti jedna neušla. Kriči na teba vykrikuje rôzne veci a ty ešte chceš v tom vzťahu pokračovať len preto že má eurače.Už by mi blikala kontrolka na hakabarkavo že mi zakazuje kamáratky čo ti má kto zakazovať, si dospela, svojpravna, či čo sa stane ak by si ho neposluchla čo z toho ake následky pre teba budu.Prečitaj si knihu od Lucie Božíkovej -žila som v zlatej klietke ta kniha ti ešte viac otvori oči.Pre peniaze ostavať z niekým že sa máš dobre no neviem nechcela by som tak žiť taký časom si nájde mladšiu lebo doma to už bude obkukane nezaujimave a budete mať dajme tomu deti tak už len kvôli nim neodideš.Odstup s kratšej cesty.Nájdi si takého s ktorým vytvoriš rodinu a budete spolu vychovavať deti a nie takého čo ešte nieste ani manželia už ti zákazuje kamáratky potom rodinu a tak to pôjde postupne.Najviac by som sa však na tvojom mieste zamerala že pije často a veľa takto začina alkoholik vyčita ti rôzne veci prečo ho nepustiš k vode čo ťa drži peniaze nikdy by som nestratila svoju ľudsku dôstojnosť už len kvôli tomu že by mi partner diktoval čo mám robiť nemáš kamáratky ani sociálne siete to je čo postupne ťa izoluje a neskôr mi ver bude to aj rodina nikam nebudeš môcť ísť bez neho ako pišeš načo to je dobre čo je to za život do práce a domov a vonku len s nim a domov a je si myslim aj manipulátor niečo za niečo nikdy by som nechcela takto žiť aby mi partner diktoval čo môžem a čo nemôžem robiť len preto že má peniaze a ty musiš čušať čo ked si neskôr nájde ohrievačku posteli s teba sa stane ta druhá istota pre ňeho budete mať dve deti a bude ťa držať v hrsti a vydeľovať ti peniaze veľa krát tu sú aj take príbehy vieš milenka veľa stoji hlavne mladá pekná atraktívna 20 ročna tak môže dôjsť aj k tomu že ti bude davať potom iba toľko penazi koľko budeš potrebovať a na viac nič len ešte aby si za čas neplakala prosím odstup s kratšej cesty pokiaľ je čas.Peniaze niesú všetko sama si si položila otázku necitiš sa vo vzťahu dobre takže asi niekde je chyba.My tu na fore ti dame iba rady ako dalej lenže všetko to ostatne je na tebe ako si urobiš tak budeš mať.Držim veľmi palce ale ked teraz citiš že to nieje dobre tak si pamätaj intuicia neklame my ženy mame aj 6 zmysel a už ked máš pochybnosti už je zlé vzťah má byť o kompromise a nie o podmienke všetko vylučiť zo života ak by ste sa vzali obratil by sa už by to bol zákaz rodiny a tak dalej a ty budeš musieť byť ticho lebo nedostaneš to čo potrebuješ myslim materiálno.

majkeel
5. aug 2020

@bluka2 Su muzi, co robia to co ich bavi - robi sanitara, zdravotneho brata. Vtedy na neho zeny pozeraju zvrchu. Co s takym ...
To nie je "ved muzi zarobia viac, maju to lahsie". Muz MUSI robit a zarobit viac, inak je u vacsiny zien za chudaka. Nikto v privatnej sfere Ti neda o tisic eur viac, lebo preto, ze si muz ... A uznaj, ze tahat tazlu pracu ako murar 12 hodin na stavbe, v zime, v lete, musi byt ohodnotene viac, ako varenie kavy a kecanie v ofise.
Sama si povedala, zena moze zarobit viac ako muz. Rozdiel nastava az po narodeni deti - materska. Po materskej sa zase mozu dohodnut, ze sa budu starat rovnym dielom. O deti, aj o domacnost.

nairia
5. aug 2020

ja som zazila cosi podobne a na odchod som sa odhodlavala vyse roka... to, ze som odisla nelutujem, aj ked zaciatky boli tazke, ale teraz s odstupom rokov to bolo to najlepsie, co som mohla urobit... peniaze, meno a luxus ti stastie neprinesu, pokial si ta ten chlap absolutne nevazi a ma ta len na okrasu a aby nebol sam - taky ako je ten tvoj ta nahradi do 2 dni... su zeny, ktorym taky zivot nevadi a za peniaze a luxus si nechaju aj koleno vrtat a robit zo seba verejne chudery, ty si sa ozvala a je teda jasne, ze nieco ti je proti srsti... ak ostanes, budes sa nadalej trapit a nakoniec to aj tak skonci (cim neskor, tym horsie)... ak odides, mas sancu na zivot podla svojich predstav s muzom, ktory ti da prve posledne a bude ta na rukach nosit, i ked nebudu luxusne auta, dovolenky ci znackove oblecenie

majkeel
5. aug 2020

@bluka2
Inak pekny clanok o skutocne tradicnej slovenskej rodine
https://www.aktuality.sk/clanok/807656/muzi-a-z...

bluka2
5. aug 2020

@majkeel na matersku moze ist aj chlap. Ake varenie kavicky. Tvoj prispevok me plny stereotypov, ani nemam chut k tomu nieco pisat. Inak sanitari su symposi 😉

panelacikova
5. aug 2020

@majkeel ale veď ty si to vôbec nepochopil (nepochopila?) 😀 ja som mala 24 rokov, keď som si kúpila vlastný byt na hypotéku a mala som aj auto. vtedy ešte firemné. otec môjho dieťaťa mal v tom čase 17 rokov a nepoznali sme sa. keď sme sa spoznali, tak on mal 21, ja takmer 28. prišiel bývať KU MNE! čiže to nebolo tak, ako sa ty mylne domnievaš, že ja som sa nacucla na bohatého chlapa. mal hovno. jediné, čo mal, bolo zázemie jeho rodičov, oni boli zazobaní. keďže ma jeho matka nemusela (ukradla som jej syna), tak ho v tom čase vôbec ani nepodporovala. jediná jej podpora bola v tom, že ona mu dá nejaké peniaze, ale podmienila to tým, že byt, na ktorý tie peniaze potrebuje, si musí kúpiť sám. mrzelo ma to, lebo v tom čase som bola tehotná a chcela som budovať spoločné bývanie. on si však postavil hlavu a kúpil si byt sám. ja som mala ten môj (menší) už tak zo 4/5 splatený v tom čase. no a tak sme žili, prišla dcéra, atď. on dostal dobrý flek, ja som bola na RD, potom MD, potom som šla do školstva. ja som spokojná, ale oproti nemu som zarobila tak 1/3. čiže....žili sme od začiatku ako rodina a on šiel do vzťahu s nulou. takže keby som bola bývala sviňa, nástojila by som pred narodením dieťaťa na sobáši a dnes by som bola za vodou. neurobila som to. jednoducho som nikdy nebola na peniaze. ani teraz nie som. je mi ukradnutý aj s jeho prachmi. serie ma to (a to je to, čo ty nečítaš s porozumením), že okrem xyz vecí, ktoré mi klamal, tak klamal aj vo finančnej sfére. skrátka len čo som vytiahla päty z domu (nie kvôli majetkom, kvôli tomu, že on je proste idiot), tak si do mesiaca splatil poriadne mastnú hypotéku. to je celé. nič viac, nič menej. to, že dcéra ho má ako peňaženku, za to si môže sám. ja toto neriešim, ani ju neštvem proti nemu. on si dcéru sám naučil na to, že ak ho chce poslúchať, alebo mu vyhovieť, tak on jej za to nejakým spôsobom "zaplatí". či už je to nákup vecí, ktoré ona chce, alebo jej dá prachy. toto je jeho problém, nie môj. ja som nebola tá po rozchode, čo si jej lásku a poslušnosť vyžadovala a ako odmenu sľubovala financie. toto bol on. ja som ho dokonca na to upozorňovala, nech to nerobí, lebo si sám zarobí na poriadny problém vo vzťahu s dieťaťom. neposlúchol ma. jeho veta bola: ja si ju budem vychovávať tak, ako chcem ja a ty si ju vychovávaj tak, ako chceš ty. no proste ultra kokot. nič viac, nič menej. a ja som spokojná s mojim mužom, ktorému stačí toľko, aby prežil a ktorému stačí moja láska a porozumenie (ale zase si nečítal s porozumením).

mimochodom, všimla som si v minulosti aj v iných diskusiách, že voči mne máš stále nejaké protiargumenty, mnohokrát nelogické a od veci. samozrejme, profil bez fotky, atď... 😀 už neriešim. viac mi za písmenká nestojíš 🙂

panelacikova
5. aug 2020

@bluka2 kukni môj príspevok vyššie, ako to bolo pri zoznámení 😀 ja som bola tá, čo mala majetok, on mal prázdne vrecká...

kamitomi
5. aug 2020

Píšeš že mu vadili tvoje kamošky, že keď pije tak rýpe..... To chceš aby raz tvoje deti v tomto vyrastali? To ti tie peniaze nahradili kamarátky, si vlastne buď s ním a jeho kamošmi alebo sama a tebe to vyhovuje? Raz prídu iné starosti, deti, škôlka, škola, tvoja materská ( strata príjmu ) a ty si myslíš že s takým človekom to bude med lízať? Keďže on je ten čo zarába ty budeš vždy ten "príživník" A čo sa alkoholu týka, ja osobne by som to netolerovala, viem o čom hovorím. Málokedy sa to zlepší, väčšinou sa to zhorší. Akurát že čím neskôr budeš chcieť odísť, tým horšie to bude. Myslím, že ty veľmi dobre vieš čo treba urobiť, len odísť z luxusu je ťažké. Rozumiem ti, ale pre spokojný život iba luxus nestačí.... Držím palce.

majkeel
5. aug 2020

@panelacikova Reagujem na prispevky, nie na nicky. Fotku na na prispievanie nepotrebujem. ;) Beriem na vedomie, ze nemam komentovat tvoj nick. Nemam s tym problem.
V ramci posledneho komentara. Ak on po rozchode vyplatil hypo, mozno mal peniaze od svojich rodicov. Keby nie, neboli ste zobrati, tak aj tak nemas na to narok, tak ako on nema narok na tvoj byt. Ak si bola ta, co mala majetok predtym, tak ti predsa zostal a neviem, co potom riesis. Ak ta stve, ze si zarobila 1/3 ako on, tak si mohla najst inu pracu. Neda sa aj robit, co ma bavi, aj dostat za to majland. Niekedy musime robit aj to, co nas nebavi, aby sme zaplatili ucty. Koncim.

panelacikova
5. aug 2020

@majkeel nie. rodičia mu nepomohli. tie peniaze si ukladal bokom. môj názor je, že on sa plánoval rozísť so mnou, ale nemal na to gule. aspoň prachy si odkladal. a riešim to, že dieťa bolo spoločné, domácnosť bola "spoločná" cca 9 rokov. v manželstvách to býva bežne podľa zákona tak, že po rozvode sa delí pol na pol všetko nadobudnuté po uzavretí manželstva. čiže keby sme boli svoji, tak by právnik vyňúral aj tých jeho xyz-tisíc, ktoré šetril bokom. a ja som spokojná so svojim životom. akurát si ma teraz navnadil na to, že požiadam o zvýšenie výživného 😀 Ďakujem

luccija
5. aug 2020

Kedy plánujete deti?chyba je vzdať sa kamarátok.Na to, že nemáte deti žiješ osamelý život.Alkohol by som netolerovala podľa mňa má s tým problem

autor
5. aug 2020

Dakujem vam krasne vsetkym za odpovede..potrebovala som si to asi len precitat aj po sebe, ale aj nazor od niekoho ineho..Keby som naozaj stastna, tak urcite takto nerozmyslam😕 bude lepsie to skoncit. Len pre info ja svoju pracu a prijem mam a myslim si, ze zarobim dost slusne, partner mi nedava ziadne peniaze, ani by som si od neho nezobrala, mame starostlivost o chod domacnosti rozdelenu. To ze zijeme takyto “luxusny” zivot, to je hlavne jeho nejaka potreba sa ukazovat..aspon ja to takto vnimam...kazdopadne su v tomto vztahu veci, co ma trapia, ako som uz pisala v uvode a tie asi nezmenim 😕 len si najst niekoho “normalneho”

mladena
5. aug 2020

no samozrejme, vždy je ten druhý zlý, že.... označiť niekoho koho ani osobne nepoznáme za kkta a radiť aby ho prispievateľka odrbala o peniaze....pekné, asi ako vaše egoistické vzťahy. A čo by som robila, asi by som sa snažila ešte ten vzťah zachrániť a zistiť či tie výbuchy a pitie nie sú tiež len zdrojom hlbokej vnútornej nespokojnosti (napriek peniazom) podobne ako to cítiš ty.

mladena
5. aug 2020

a chcela by som ešte povedať, že spolunažívanie muža a ženy nie je jednoduché, keď nie je jeden problém, môže vzniknúť iní.... a môžeš tak chodiť zo vzťahu do vzťahu dookola ....pre mňa nie je riešením hneď utekať

marca12
5. aug 2020

Myslim,ze si prisla do veku,kedy si zistila,ze dost bolo zabavy a uzivania si,chcelo by to normalny zivot.
@jajaaja to je totalny blud. Je rozdiel nemat cas na kamosky a rozdiel,ked ti kamosky chlap zakazuje. Navyse ozran,ktory sa nevie vratit domov

tinapa
5. aug 2020

Musiš vedieť, či ti na ňom záleží.. Či sa oplatí zabojovať o vzťah.. Ak áno, porozprávaj sa s ním na rovinu, ak si to ešte takto ako tu, neurobila.. Povedz mu všetko, ako sa cítiš a čo si myslíš o jeho spôsobe života. Povedz mu, že si vás dvoch nevieš predstaviť ako rodinu s deťmi, práve kvôli pitiu a nezodpovednému spôsobu života- preňho je to o.k., a ako slobodný bez záväzkov budiš- ale ako rodič už nie... Možno to ním zatrasie a začne nad sebou dumať- povedz mu, že ťa stráca a dlhšie mu to tolerovať nebudeš.. Daj mu čas, aj keď záruku asi nebudeš mať nikdy, že sa nevráti do starých koľají.. Rozhodni sa napoly srdcom a napoly rozumom, pretože ak ho máš rada a vadí ti len tento jeho spôsob a správanie, niektorí sa určite vedia uvedomiť, ak nechcú partnerku stratiť..

autor
5. aug 2020

Ja som sa s nim samozrejme uz velakrat rozpravala, ze sa mi to jeho pitie nepaci a to nocne “potulovanie” a on mi na to povedal, ze vies ze ta lubim a som proste raz taky...takze on asi nema zaujem sa menit som pochopila, preto ma to trapi, ze toto trpiet cely zivot..a ked budu deti..neviem si predstavit, ze on nepride domov a rano sa ma budu deti pytat, kde je tato

tinapa
5. aug 2020

A aj v tomto kontexte- rodina, deti..ako si to ďalej predstavuje?
Raz mi niekto povedal, že chlapom to nedochádza a ženy im to musia povedať polopatisticky, niektorým doslova primitívne..hlavne priamo. Takže mu povedz- buď s tým prestaneš alebo odchádzam. Žiadne také- ja som už raz taký.. Tak mu povedz- aj ja som už raz taká- chcem viac od života a aj od teba.

yoxinka
5. aug 2020

Nečítala som úplne všetky komentáre. Napíšem to tvrdo. On sa k tebe správa ako k štetke. To, že ti niekto v podstate zakáže žiť vlastný život vymeníš za drahé handry, kabelky, dovolenky a autá? To to stojí za to? Zahŕňa ťa luxusom, keď má náladu, tak vám je super, keď nie tak je zle. Ja som mala alkoholika v rodine, NIKDY by som s človekom, ktorý pije, nechcela mať nič. Môj muž zarába na slovenské pomery veľmi nadštandardne, ale teda nie je to až taký luxus ako máš ty. Každopádne, môžem si kúpiť, čo chcem, nemusím kukať, čo koľko stojí a to máme tri deti. Napriek tomu si ja nejake brutálne drahé veci nekupujem, deťom tiež nie, veľa oblečka máme podedeného, ale keby chcě, môžem deti vyobliekať od hlavy po päty do značkových handier. Ani ja ani môj muž v týchto veciach nevidíme absolútne žiaden zmysel. Podstata je, že sa ľúbime, rešpektujeme, vychovávame deti, ja mám svoje kamošky on kamošov s ktorými sa stretávame indivindi, potom máme takých s ktorými sa stretávame ako rodiny. Ja mám kamošky, ktoré môj muž nemusí, normálne mi to povedal, ja to chápem a s takými sa stretávam sama, kým on opatruje všetky naše deti. A nie že on mi ich zakáže. Vykašľala by som sa n všetky prachy sveta ... nechcela by som tak žiť ako ty.

evkars
5. aug 2020

Uz som to vcera pisala inde....ked chces vediet co ta s nim caka pozri na jeho rodicov ako ziju a ako sa k sebe chovaju a rozhodni sa ci to chces aj ty👍drzim palce

okost
21. aug 2020

Poloz si otazky... Zlepsi sa situacia, ked pridu deti a budete obaja neskutocne unaveni, nevyspati, nervozni.
Podrzi ta, ked ochories, alebo sa nieco stane?
Predstav si s nim zivot o 20 rokov. S 20 rocnymi detmi... Ake to bude? Bude tam este?
Coho sa najviac bojis?