Aká je šanca muža, otca dostať deti po rozvode?

misty
22. nov 2007

...aká je?

emjee
22. nov 2007

kedze nepozname podrobnosti: 50 na 50

molinna
22. nov 2007

ahoj nepoznam tvoju situaciu a neber si moju poznamku prilis osobne,aj ked sa to asi neda,ale najprv riesis ci a ako sa podelite resp,nepodelite o byt a potom ta zaujimaju deti ☹ pre mna bol rozvod riesenie vztahu medzi mnou a ex. a nie byvania. mozno som aj zaujata kedze mna aj s detmi ex doslova vystval z nasho spolocneho bytu,ale bohuzial to je moj nazor 😒 a ci ziskas deti? v nasom pravnom sisteme povacsinou deti zostavaju s matkou,su tam vacsie citove vazby.....to by tvoja manzelka musela byt velmi zla matka aby si ich dostal ty.sorry ak som sa ta dotkla ,viem ze existuju aj normalni chlapi 😉

zuz11
22. nov 2007

moli, nie tak zhurta🤐 a neodsudzovat kedze fakt nevieme co je za tym 🤐
aj ja si myslim ze v nasom systeme a teda asi vsade uprednostnuju matky, bud by sa ich matka musela vzdat alebo by si fakt na nu musel vytiahnut nieco vazne preco by ich nedali do opateri jej 🤐 ale drzim palce 😉

molinna
22. nov 2007

zuz11...to je len moj nazor 😎 v podstate mu fandim len ma zarazila ta postupnost ☹ skus si precitat tu prvu temu,proste sa ma to dotklo ako matky ☹ ,nech je to ako chce ,misty vela stastia 😎

misty
autor
22. nov 2007

2 molinna
2 zuz11
2 emjee
nemyslel som že tému detí vôbec budem rozoberať, som veľmi skeptický čo sa týka mojich šancí, ale keď už sa to začalo v tej predchádzajúcej téme riešiť tak som to spomenul. deti sú č.1 samozrejme a aj keď som považoval a stále považujem svoje šance získať ich za mizové budem sa o ne biť aj na základe povzbudenia ktorého sa mi dostalo v predchádzajúcej téme (ale len pre mňa, v internej pošte). s deťmi trávim podstatne viac času ako moja manželka, netvrdím, že sa nestará, ale má dosť veľa svojich záujmov, časovo náročných, ktoré si vie obhájiť, ale samozrejme už nedodá že sa im môže venovať práve vďaka tomu, že ja som vtedy s deťmi. mne to rozhodne nevadí, ja som s nimi rád, a práve mi vyhovuje keď sme bez nej, pretože nie je stres, krik, nervozita....čo sa týka nášho rozvodu budem pri ňom asi dosť v nevýhode pretože moja zákonitá už má advokáta a ja nie. jej na neho má kto požičať, mne nie. a prečo sme sa sem dostali? pretože si dlhodobo nerozumieme, každý z nás má svoju pravdu, ja som stále za toho zlého, keď bol problém moja manželkaho neriešila so mnou, ale dvihla telefón a zavolala mamičke, ktorá ho potom riešila. a čerešnička na torte? najlepšie sa problémy riešia s cudzím chlapom v cudzej posteli. tých vecí je strašne veľa a vojsť do vzťahu a pochopiť ho by potrebovalo počúvať a mať trpezlivosť. je smutné ak v manželstve a rodičovstve musi muž a otec brániť svoje deti pred ich vlastnou matkou. čo všetko sa za tým skrýva si môžete len domýšľať. nechcem sa tu ale rozpisovať a sťažovať lebo si poviete "ďalší chlap čo sa len ľutuje". prosím o radu, vlastne v tejto otázke len o názor lebo to kto dostane deti bude musieť rozhodnúť súd a bohužiaľ ani nevera na to nestačí, tá stačí tak akurát na rozvod. ďakujem za podporu v závere vašich príspevkov, cením si to.

elise
23. nov 2007

misty aké su staré vaše deti? a čo píšeš na neveru nemáš v tom aj ty podiel viny? ked bola neverná asi mala na to dôvod, skús sa aj ty nad sebou zamysleť či nerobíš chybu a neuvažuj hned o tom že jej odopreš vaše deti ked sa snou rozvedieš.pri rozvode nemiešajte svoje deti, myslím to tak že deti majú a budú mať celý život aj matku aj otca pre nich by sa nemalo nič meniť, to čo je medzi vami je by mala byť vaša záležitoasť ale deti by mali cítíť že oni nie su na vine a že ich ľubite. nechcem ťa kritizovať len je to môj názor ak chceš viac napíš cez poštu môžem ti poradiť pracovala som na sociálke dosť dlho tak viem ako to chodí 😉

molinna
23. nov 2007

misty nechcela som sa ta dotknut,fakt sorry,mam zle skusenosti z muzmi a hlavne s ex ☹ ak si precitas temu rozvodom sa vsetko len zacina pochopis,ja milujem svoje deti nadovsetko a keby som si mala vybrat medzi nimi a muzom nieje o com.misty bi sa o deti to je zmyslom nasho zivota.a ak ti mozem poradit nemusis mat pravnika,staci mat svedkov a doklady o uhradach za obedy,skolku skolu atd. na sude i tak bude kolizny opatrovatel teda clovek zo socialky takze i on ti poradi.nechcem sudit to naozaj nie,dufam ze si ta vynimka 😎 a deti dostanes ty.vela vela stastia 😀

misty
autor
23. nov 2007

2 elise ak sa manželia nezhodnú na vine sú vždy obe strany - ako manželka tak aj svokra 🙂. ale nie, jasné že nikto nie je bez viny, deti do toho ja nemiešam, bohužiaľ druhá strana veľmi rada a často používa deti proti mne alebo ich zneužíva ako páku aby ma donútila urobiť to čo chce. určite ti napíšem keď sa trochu utrhnem z tohoto pracovného stresu. dík

emogeon
23. nov 2007

je 50 na 50 presne ako pise emjee,

raz mi jdna sudkyna povedala ze dnes uz nie je takou samozrejmostou aby vzdy dostala matka deti po rozvode ale na druhej strane aby jej ich zobrali musi mat nieco vazne na rovasi...
a vela zavisi akeho sudcu vam pridelia...

ale drzim palce 🙂

misty
autor
23. nov 2007

2 molinna v pohode, nedotkla, nepoznáš situáciu, nemôžeš vedieť, to je OK. môj postoj k mojim deťom je rovnaký, situáciu keby som si mal vybrať by som riešil rovnako - nie je o čom. vieš tie doklady a tak... kým som nezistil neveru platilo sa z môjho účtu všetko čo bolo treba - byt, auto, hypotéku.... a z manželkinho stravaa nákupy do domácnosti, bežné veci - drogéria, prací prášok, jar... také tie PPSky. a ja som platil aj jej telefon a poistku. ale potom som prestal tieto dve veci platiť, pretože jej telefon bol 3,500, další mesiac 5000 a to ja už finančne ani morálne nezvládam platiť. ja platím naďalej všetko, deťom krúžky, poistky, všetko okolo bytu aj auta a splácam dlh na kreditke ktorý sme si urobili spolu. ona nakupuje potraviny zo svojich peňazí a platí aj deťom v škole šeky, aj keď dnes som ich dostal na zaplatenie ja lebo vraj už nemá. a stále zo mňa ťahá peniaze s tým, že som jej uťal zdroj a ona nás nemá čím nakŕmiť a mňa musí živiť, že si požičia ale mne prestane ropbiť raňajky lebo to si požičia pre seba a predeti. ak by som chcel ja urobiť nejaký protikrok tak čo, zakážemjej kúpať sa, používať elektrinu, plyn, voziť sa autom...??? lenže mňa takéto žabomyšie vojny nebavia a pripadajú mi totálne zbytočné. a tých maličkostí pri ktorých dokáže urobiť somára z komára je strašne veľa (už si sa dokázala do krvi nasr.ť pre vešiak?). je to zložité, každý si odkladáme svoje účty, a keďže ona už nemá na potraviny a pýta odo mňa s tým, že sa vyhráža že vezme deti z mesta k rodičom lebo to tu finančne nezvláda tak si ja zase požičiam a tie peniaze jej dám aby deti nikam nešli. čím de facto platím jej telefón a advokáta lebo na nich tie peniaze minula. začarovaný kruh kým nás nerozvednú. podplatím toho človeka na podateľni ak mi dá skorý termín rozvodu 🙂)))

misty
autor
23. nov 2007

2 emogeon ďakujem, sudcu si bohužiaľ nevyberáme ☹

molinna
23. nov 2007

misty vsetko je vec osudu,snad sa ti neotoci chrbtom 😎 teraz s odstupom casu si uvedomujem ze pri tom mojom skazenom zivote som mala obrovske stasie zostali mi ti moji dvaja lumpi 😀 a ked vtedy trpeli teraz vedia ze co sa stalo v nasej rodine spelo len k tomu ze sice nemame kde byvat ale mame pokoj a sme stastni.......bol to vlasnte ocistec 😎 deti vedia aky mam vztah k ich otcovi a syn je vo veku kedy si svoje nazory nenechava pre seba takze uz mu aj pripomenie ze neposlal vyzivne a podobne veci.a on i ked byva len 20km od nas staci mu ich vidiet trikrat do roka ☹ detom povedz len ze to co sa deje medzi tebou a manzelkou vas vztah neohrozi a ze maju v tebe istotu a oporu,ostatne pochopia sami .......casom 😝

misty
autor
26. nov 2007

2 molinna ďakujem za podporu. situácia sa nám cez víkend vyhrotila, talianska telenovela je proti tomuto nič a dnes to pokračuje. cez víkend mi vymietla súbory v PC na mojom konte, môj diár dostal nohy a vyhrážky typu vezmem ti deti a prídeš o strechu nad hlavou počúvam každú chvíľu. víkend bol fakt desný. človek po 15 rokoch zistí čo za zákernosť sa v tom druhom skrýva. s týmto si ale budem musieť poradiť sám, resp. asi by som si mal zohnať právnika. poraďte nejakého šikovného alebo právničku v BA. dík

molinna
26. nov 2007

ahoj,tak pravnika nepoznam ale posielam cislo na ombucmana a on ti bude vediet poradit,pracuju na tel.snad pomozu 02/43634904
alebo koncovka 05,skoncipovat ziadost o rozvod by si mal vediet aj bez pravnika,ale zalobu a zaniku bsm na to ho budes potrebovat. 😝

katmi
30. nov 2007

misty - pri navrhu na rozvod davas spolu navrh na upravu prav a povinnosti voci maloletym detom.. takto znie navrh - Navrh na rozvod a uprava prav a povinnosti voci maloletym detom. V navrhu na rozvod sa samozrejme uvadzaju dovody,preco sa rozvadzate. Skumaju sa pomery matky a otca,otec musi uviest,preco chce on dieta do starostlivosti. rovno ti ale vravim,ze pokial je dieta mladsie ako 5rokov, dieta do starostlivosti otca nedaju. Tymi 5rokmi som samozrejme nemyslela nejaku hranicu, t.j. ze od 6rokov otcovi dieta daju.. zalezi to od mnohych okolnosti..
ale nepotesim ta - 99% deti sa zveruje do starostlivosti matky. Otcovi v pripadoch, zeby bola matka bud alkoholicka, alebo narkomanka,alebo nemala strechu nad hlavou a otec by vedel poskytnut dietatu lepsie podmienky ako matka.. takze asi takto nejak..

misty
autor
8. dec 2007

len tak.....zákonitá otvorene priznala a aj pred druhými sa pochválila, že mi vzala diár. vraj kvôli tomu lebo som tam mal napísané kedy bola u frajera. hej, mal, lebo sme sa dohodli, že mi za to bude dávať na benzín, ktorý na tento účel prejazdí. a súbory mi fakt z počítača vymazala, bola to naša korešpondencia a našom vzťahu keď sa začal rúcať. tiež sa pochválila...a deti sú stále jej najobľúbenejšou a bohužiaľ aj najsilnejšou zbraňou.. a ako rada ju používa. hmm, tak zatiaľ pekný večer všetkým

maca793
8. dec 2007

neviem, či dostaneš deti do svojej opatery. ale skúsiť treba všetko. ak sa nezaujíma o deti tak, ako by mala, daj jej to nejak najavo.
a s katmi súhlasím. nemáš veľkú šancu,musel by si mať proti nej závažné veci, ktoré by z jej strany mali zlý vplyv na deti.

andrea1158
26. dec 2007

Misty: na odateľni nikoho nepodplatíš, lebo T pojednávania si vytyčuje sudca ako chce. Mám klientov, ktorí majú T pojednávania za mesiac, niektorí aj o pol roka. Záleží od sudcu a aj od súdu. Teraz vznikajú od 1.1.2008 nové súdny a budú veľké prieťahy. Ale sú cestičky, ako pojednávanie pourgovať. Pokiaľ ide o BSM, je to možné až po právoplatnosti rozvodového rozsudku. Treba povedať, že to je veľmi náročný spor, s ktorým má problém skúsený právnik, nieto ešte obyčajný človek. Ako ti tu baby radia, že ombudsman. Tam ti možno poradia, čo je BSM, kedy sa dá vyporiadať a ako ale nikto ti zadarmo nenapíše žalobu a nebude ťa v konaní zastupovať. Inak je to sranda, ked príde človek do obchodu alebo do kaderníctva, automaticky vie, že bude za služby alebo tovar platiť. Ale právne rady by chcel každý zadarmo. Ak manželka míňa spoločné peniaze na právnika, prečo to neurobíš aj ty? Bez dobrého právnika môžeš prísť o všetko. Mimochodom, čo sa týka zverenia detí, mala som jeden úspešný spor, kedy sa mi podarilo zveriť dieťa otcovi. Ale bolo to veľmi veľmi ťažké. Keby niečo, tak IP.

gangy3
27. feb 2009

Neviem ti v tomto poradit, ale aspon ti poviem, že niesi sám. Momentálene moj brat má podobný problém. Síce neboli zobratý čiže o problém menej. Takže družka od neho odyšla s výhražkami, že dieta v živote neuvidí a ked si po týžni išiel pre mlého tak nedodržala dohodu " že mu ho dá" a namiesto toho bol v ich rodine napadnutý a bola na neho zavolná polícia, že dieta chce brat násilím. Paradox toho je že brat rieši problémy chladnou hlavou a jediný kto robí problémi je jeho družka, ktorá všetko rieši krikom a fizickým napádaním neraz mu plesla zaucho samozrejem bezdovodne. Ona pochádza z veľmi náboženskej rodiny ktorá sa s nikým nestretáva a ani nechodia do spoločnosti akurát tak do kostola. Začala robit poistky a na dieta uplne kašlala od malička. Je tu o tom vela rozprávnia samozrejeme nebudem to vypisovat lebo celé forum by som zabrala ja, ale som si 100% istá že neni schopná starať sa o dieta a preto by malo byt zverené bratovi. Neviem či sa to podarí kedže Slovensko je skorumpovaný štát ale budeme bojovať zubami - nechtami, a verím, že sa to podrí. Preto nezúfaj a bojuj, deti si zaslúžia rodiča toho, ktorý sa im venuje a ktorý im dá aj lásku. Je jedno či je to otec alebo mama. Samozrejem lebšie je mat obidvoch ale nie vždy to vynde. Držím palce nech ti to dobre dopadne a nech si štastný zo svojími detúrencami.

tatuldo
6. jan 2011

chcem sa spýtať aku sancu mam zyskat malu po rozvode.rozvadzame sa v dobrom po dohode.manzelka si nasla ineho nebola by proti ak by mala bola pridelena mne len sa boji ci je moznost dieta pridelit otcovi bez toho aby matku zbavili svojpravnosti?samozrejme nechce malu zavrhnut chce sa s nou stretavat a vychovavat.Ďakujem.

anjelicek26
6. jan 2011

@tatuldo - pokial zena suhlasi - kde by mal byt problem? Ak sa rodicia dohodnu, dieta moze ostat u otca. Kolega ma obe deti u seba, tiez sa tak dohodli.

gmail
7. jan 2011

pokial matka nie alkoholicka a narkomanka, a stoji o svoje deti, ma zaujem, sanca chlapa zisakt deti na sr je mala. Niet zakona ktory by rozdelil matku a deti, pokial mata je ok! to povie hociktory pravnik, hociktory sudca.

filipal
7. jan 2011

@gmail este si nepocula, ze je na Slovensku schvalena striedava starostlivost?

erni
8. jan 2011

Ahojte,nedalo mi nereagovat na tuto temu,lebo nieco podobne prezivam a ako pisal misty ze clovek fakt neskoro zisti aky zakerny vedia byt najblizsi..
s muzom sa rozvadazme,lebo tam bola aj nevera z jeho strany ale hlavne ze svokra sa do nas stale miesala,zili sme u nej 2 roky az som odisla,lwebo sa to nedalo vydrzat a manzel bol a teraz uz duplom je na jej strane..t.č.byva u nej, a spolu sa dohodli ze ma pripravia o deti..predbehol ma v podani navrhu na rozvod a popisal tam take veci,ze zaludok sa mi obracia stale ked mi to pride na mysel..3 roky som sa starala o deti ako normalna matka,on nas finacne zabezpecoval teda platil uver,elektriku atd a ja domacnost atd. a teraz to vsetko otocil proti mne ze ja nic neplatim,zobral obe auta co sme pozivali,takze som odkazana len na bus alebo pomoc druhych,to sa mu hodi lebo akoze on vozi syna do skolky,bol snim dokonca raz u lekara..robi mi so svokrou zo zivota peklo a vo febrauri mame sud na ktory sa on spolieha,ze mu deti daju..a ja som podala navrh na predbezne opatrenie a navrh na vyzivne a ten mi na zaklade tych jeho bludov co tam popisal zamietli! takze neveim ci je to naozaj tak ako pisala katmi,ze do 5 rokov deti iba matke...podotykam,ze nie som alkoholicka,narkomanka ani slapka ...a hadam ten sudca nebude blbi,ze bude verit svokre ktora tam ma ist svedcit proti mne...mam strach ako to dopadne,lebo si myslim,ze korupcia na sudoch je velka a moj muz sa tym uz chvalil,navyse ma peniaze kym ja som na rodicovskej dovolenke...najviac mi je luto,ze clovejk sa fakt staral o deti, o neho,lubili sme sa a tohoto bol schopny...

katecameron
8. jan 2011

@erni a naco by uz len jemu boli deti? ved tie deti potrebuju predovsetkym matku a kde ich da ked pojde do roboty?ci bude chodit s nimi no hruza a des tíchlapi ake svine u nas taketo nieco preziva segra len ona ma uz skolopovinne deti muz ich hucka proti nej a uz jej aj nadavaju do kuriev... strasne a ked si spomeniem kolko si pre nich vytrpela kym ich priviedla na svet a teraz takto sa ku nej spravaju a samozrejme aj potom kym ich odchovala obetovala sa boze dufam ze ja toto nikdy nebudem musiet prezivat je mi to luto ze ta chcu obrat o tak malicke deti hanba im

erni
8. jan 2011

katecamerom dakujem za podporu..vies on si mysli,ze sa mu bude o ne starat jeho mama,lebo ked si ich zoberie cez vikend tak to v pohodicke stihaju,on nevie co je to byt s nimi 24 hodin a popritom stihat domacnost..to vie len zena co ma taketo deti..nastastie syncek je rozumny a myslim,ze ked povie ze ma lubi,ze je to uprimne,lebo skaree veci hovori len ked sa vrati od nich...neoprajem nikomu toto zazit,pre matku co miluje svoje deti je to to najhorsie..ja verim,ze sa im to vsetko vrati

barcelona94901
1. sep 2012

prosím o radu,ak ste mali právnika,advokáta v akej cenovej relácii sa to zhruba pohybuje?

bobino666
22. sep 2012

Ahojte. Citam tu tolko spovedi,osudov,az som sa aj ja rozhodol trochu sa vyspovedat... zacnem s tym,ako sa hovori,,Pri svetle byva najvecia tma,,hned vam to aj vysvetlim.Zacnem s tym,ze sme 16 roky spolu,s toho 10 ako tak uslo,ale potom to uz islo dolu vodou pomali.Zacalo to tym,ze som prisiel o pracu,vtedy som si myslel,ze to bude aj na nieco dobre,ze konecne mozem travit viac casu s rodinou,aj viac veci urobit okolo domu.Lenze vtedy nastaly problemi s financiamy,vsak myslim,ze to poznate ako to vtedy byva...Tak som zacal hladat narychlo pracu,a aj sa mi to podarilo.Prace tam bolo az po krk,az tolko som toho zobral na seba,ze ma to zavalilo,a nevidel som co sa deje s mojou rodinou.Cim dalej,tym menej som bol doma,stale len robota,robota....Manzelka doma s detmi,ja v praci....No takze jednym slovom,ked sa to tak vezme zacal som byt neverny s pracou 🙂 No ale zarty nabok.Dospelo to tak,ze sa manzelka v tom case zoznamila s jednou osobou s kolotoca,oni sa kazdym rokom vracali k nam v maji.No a pomali sa zacali sirit spravy po dedine o manzelke,ze kazdym dnom viac a viac casu travi tam ako doma.Ja som zo zaciatku neprikladal nejaku zvlasnost tomu,vsak naj sa zabava trocha.Lenze neskôr boli uz aj telefonaty,potom ja sprosty este som dal aj zaviest internet,no a to pomali davalo nasmu vztahu bodku.Vyustovalo to uz tak,ze ked ja som dosiel domov s prace,ona zasa vtedy isla za nim.Dobacovali sme tak,ze ona spala s detmi v jednej izbe ja druhej ☹