Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aké bude výživné pre 6 ročnú princeznú?

tekkhansfree
11. apr 2016

Zdravim všechny.Vela som si tu početl a vidím,že vyratanie vyživneho je vždy velice individualne...A tak sa i ja chcem opytat a zaroven pochlubit zo svojim pripadom.Ked mala naše dcera 4roky rozhodli zme sa rozviest a tak sa i stalo ja som nenamietal...i ked hned na sude namisto dohodnutych50 eur som dostal na vyber 70-120eur (z platu 570)a tak exka nenamitala a ja tedy zvolil jen tech 70eur.Byl sem v podstate vyhozen z domu(dom bol rodicov) a tak som dal i vypoved a odisel som robit do Ba lebo tam agentury ponukali pracu aj s byvanim...po case som presiel do kmena a teraz vybavujem aj zmluvu na dobu neurcito abych si mohol zobrat hypoteku...Z malou som raz do mesiaca o vikendech bud zme na hoteli pri ich bydlisku,lebo u mna na podnajme...Cize vychova aj prispevky mimo vyzivne z mojej strany su samozrejme...+ pojistku od narodenia platim 16,20. Teraz bude mat 6 a tak pojde do prvej-tedy cakam zvysenie-ja chcem 100 exka 120 zrejme mimosudne-lze to? A pokud na to nepristupim-musi ona poziadat sud? A ako mna bude sud posuzovat-bude riesit i to,ze mam pozicku na auto,ktore som kupil i proto,abych z malou mohol travit svoj vyjimecne volny cas...A ci bude brat do uvahy pripadnou hypoteku?Momentalne zarabam okolo 700 eur co je dost ,ale hovorim ja som z dcerou v kontakte a raz do tyzdna v nedelu spolu aj telefonujeme...A verte ci nie naucil som ju pred rokom sa podpisat..napriklad...Je mi jasne ze vyzivne pojde zasa hore aj na druhem stupni aj na strednej preto to nechcem premrskut-navyse mam i ja novu znamost a tak preto ta hypoteka a potom i dieta-zkratka chcem sa znova postavit i ja na nohy...bejvalka mala i ma komfortne zazemie..Ja zacal po rozvode od piky...dakujem za odozvu a prajem vsetkym aby vam vse vychadzalo podla vasich predstav. Pozdravuje rodeny Cech zijuci na Slovensku 6t rokov... ☹

bonaqa2013
11. apr 2016

výživné asi zvýšia resp. sa zvyšuje pri nástupe dieťa do ZŠ - samozrejme o tom musí maminka požiadať... Súd bude brať do úvahy tvoj príjem, ale aj výdavky ktoré máš. Bude brať na zreteľ aj pôžičku na auto. prípadnú hypo ešte nie - len to čo v skutočnosti platíš - na čo máš výdavky. Ale samozrejme spomenúť to môžeš - že aj ty chceš svoj byt, dom a pod....100 e na 6 r. dieťa je aj dosť.... ale posúdiť to musí súd....

pes123456
11. apr 2016

tri kráľovstvá pán kráľ

sissy27
11. apr 2016

No takto... Záleží, čo všetko si matka dokáže na súde obhájiť... Tak zjednodušene - časť nákladov na bývanie, stravu, zdravotnú starostlivosť, hygienu, oblečenie, obuv, škola, krúžky, kultúra, cestovanie (v rámci mesta), ak bude škola v prírode, školské výlety...počas prázdnin buď prispej na tábor alebo jej zabezpeč starostlivosť na polovicu prázdnin... Súd zoberie do úvahy aj to, že matka sa stará osobne, je tým pádom limitovaná čo sa týka práce, ak bude princezná chorá, tak kto s ňou pôjde k lekárovi, kto s ňou zostane doma na očr a príde o časť príjmu? Normálne rozum zostáva stáť, že pán kráľovský otec špekuluje ako ušetriť na výživnom, lebo potrebuje začať nový život...

mirica
11. apr 2016

výživné je nadradené všetkým ostatným výdavkom.....to znamená, že nájom ti do úvahy vezmú....ale tú pôžičku na auto nie.....nie je to totiž nevyhnutný výdaj, kdežto výživné áno.......
ak nepristúpiš na dohodu, musí sa ona obrátiť na súd.....ak teda chce vyššie výivné..

janinah
11. apr 2016

Len dobrá aktovka s príslušenstvom stojí cca 100 eur,poriadne topánky 30 eur..kde je strava,bývanie,školské pomôcky,oblečenie,výlet,bicykel.....asi nemáš prehľad o cenách ...ale to je jedno,ani celá tvoja výplata nevykompenzuje,že malá vyrastá bez otca...raz do mesiaca sa vidieť a 4x telefonovať je nič...a ideš sa handrkovať o nejakých trápnych 30 -50eur navyše....to by bolo o jednu večer v reštike s frajerkou menej...záleží od sudkyne,sedieť tam ja,tak sa nedoplatíš 😉

guinevre
11. apr 2016

Nije je pravda ze by ti vydavok na auto nemali uznat, lebo auto potrebujes previezt sa do roboty (kde realne zarabaz a z coho sa pozcita vyzivne), alebo aj vyzdivhnut malu. Inak, dost sa tu hovori o tom, ze na matke je cela starostlivost, ale ved ked to je ten problem, tak by lepsie viac si zdielat starostlivost, na priklad striedavkou, alebo proste dovolit otvcovi viac casu so svojimi detmi. To ze rodinu planujes, nemusia zobrat do uvahy, ale raz ked bude mat dalsiu vyzivavaciu povinnost, logicky je, ze vtedy ti urcia nizsie vyzivne, lebo uz budes zivit dve deti, nie jedno.

liaka
12. apr 2016

Moj muz plati z platu v cistom cca 500€, vyzivne 213€. Tiez nikoho nezaujima ci ma novu rodinu, ci mame z coho platit auto, byt, pozicky, poistky, seky a pod. Moj ex s ktorym mam dve deti mi plati vyzivne 200€ a deti si berie kazdy! vikend od piatku pobedia do nedele vecera , nakupi im oblecenie, idu na vylet, do kina a pod a ani raz nepovedal ze kvoli tomu mi neda vyzivne v plnej vyske (nebolo to vzdy tak, urcite obdobie deti nevidel aj pol roka... Teraz ťuk-ťuk)

tykat
12. apr 2016

50€? 😀
PB z toho si princezna mozno aj na kralovsky poklad nasetri a jej mama sa bude v bohatstve prehrnat.

A teraz vazne, ak zarabas 700€ v cistom tak 150€ by som ako matka pytala a ani okom nemihla. 😉

maminkasisa
12. apr 2016

ja osobne nemam takyto problem, ale skus na to pozriet opacne.... keby si Ty mal dceru stale.... a matka by Ti dala pár EUR.... ved kolko stoji skolka, oblecenie, strava, lieky, a teraz najom, hygiena, a chod raz na vylet, chod do obchodu s oblecenim, co kolko stoji.... topanky, tenisky, spodne pradlo, pancuchy.... a teraz chce pastelky, knizku, malovanku.... spocitaj si.... a uvidis.... kup jej na zimu budnu, oteplovacky, cizmi /vsetko dvojmo/ lebo sa to zamaže, zamočí aby bolo aj na druhy den a potom sa pytaj..... a o kruzkoch ani nehovorim........ ved je to TVOJE dieta.......

fakteass
23. apr 2016

@sissy27 pisem z tej druhej strany..ja s mojim priatelom chceme mat rodinu.on ma z prveho manzelstva dceru 10-rocnu.zvysili mu vyzivne na 210 eur.ziadost o zvysenie podala ex v oktobri 2015,k sudu doslo v marci 2016,a kedze ziadost bola podana,kedy bola,posudzovalo sa jeho danove priznanie z 2014.vtedy mal este zamestnanie.. potom pol roka bez prace.. hypoteka,auto, vyzivne, sporenie na dieta a pod.. aj tak mu zvysili na 210. Podla logiky,ma matka prispievat rovnakou ciastkou.takze 10-rocne dieta stoji 420 eur(podla sudkyne).mame co robit,aby sme si svoje vydavky poplatili. Uvazujeme o babatku, a teraz mi povedz.. preco musim zvazovat,ci si ho mozeme dovolit.. ex tie peniaze mina na seba, zije si nad pomery+buchac s. vilou,autami a plati jej dovolenky.... na sude vykaze min.mzdu a stratu (sukr.skolka v ba).

mima4
23. apr 2016

@fakteass no chces sa vydat a mat dieta s muzom so zavazkami, tak hadam vies do coho ides, ci nie? Proste zavazky na dieta vzdy ostavaju a bud to akceptujes alebo si hladaj slobodneho muza do zivota. A je jedno, kolko jeho manzelka ma financii, toto je zavazok voci jeho dietatu. To ze jeho manzelstvo nefunguje, neznamena, ze prestalo fungovat aj rodicovstvo.
Mna by zaujimalo z kade ty mas tak zmapovane, na co vsetko mina jeho manzelka peniaze 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli