Aké výživné bude platiť 24 ročný muž?

sabinka264
28. apr 2017

koľko môže slobodný muž platiť vyživne? ma 24 rokov a pracuje. ma mzdu 500€. plati pôžičku a podnajom, plati 300€ .Veľmi sa boji že bude platiť aj 100€ poradte čo ma robit... pomôžte mu

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagaz
28. apr 2017

@sabinka264 kupit si kondom. To nestoji 100 euro mesacne ak nieje statny byk 😂😂😂😂teraz nech nefnuka..teraz nech sa postavy k tomu ako chlap nie ako ud...asi tak.

deti95060810
28. apr 2017

ťažko odhadnuť. Súd bude skúmať čo všetko vlastní - napr. auto, chatu, pozemok - to všetko mu len priťaží...

mirica
28. apr 2017

@sabinka264 ..môže sa to stať, bolo by to len 20 percent príjmu. Výživné má prednosť pred ostatnými výdavkami. _Dokonca matka môže žiadať aj peniaze na seba a to do 2 rokov veku dieťaťa. Ale ked to zoberieš z druhej strany, tak matka bude mať rodičák 230 (neviem presne koľko to je) pre dve osoby.....takže horšie je na tom ona s dieťaťom , nie?😒....on môže ešte brigádovať, ale čo ona?

sabinka264
autor
28. apr 2017

@dagaz on je poriadny chlap môj kamoš vieš to je dlhe rozpravanie, to ona urobila chybu ona hned otehotnela a z ničoho nič odišla a chcem mu pomoct lebo je velmi zufaly to čo mu ta ženska urobila rasšej nepišem bo to je ona analfabet

sabinka264
autor
28. apr 2017

@mirica no to maš pravdu a chcem sa spytat bere sa do uvahy aj pôžička na sude?

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pillipilli
28. apr 2017

@sabinka264 no ja dufam ze bude platit aj 200€ a vies preco??? Lebo ako vidim ty dieta nemas a tak isto nevies ake je to vychovavat dieta sama a kolko to stoji.
On bol nesvojpravny ked ho robil??? Dieta je na svete tak nech ma aj zanho zodpovednost. On zaplati par supou a tym to hasne ,narozdiel od matky ktora s nim zije 24 h a vychovava ho,boji sa oneho,preziva s nim choroby ,prve zubky...
Ide ma trafit slak ked citam taketo prispevky,lebo vela zien si neuvedomuje ,ze moze byt zachvilu na tom istom mieste kde su ich ex. A vtedy to zrazu zena vidi vsetko inak!!!

mirica
28. apr 2017

@sabinka264 ...nie , pôžička sa neberie ako nevyhnutný výdaj....výživné je prvoradé

moni244
28. apr 2017

@sabinka264 a to ju tak dobre poznas? Ci o nej vies len to, co ten tvoj "kamarat" o nej povedal? a ona otehotnela hned? On pri tom nebol? Len nech cvaka a riadne

dagaz
28. apr 2017

@sabinka264 prepac ale nerozumiem..on je poriadny chlap to ona urobila chybu ona otehotnela? Vies ako sa plodia deti? CHLAP a ZENA maju sex kedy CHLAP pri vyvrcholeni vypusti ejakulat- spermie ktore putuju az doputuju k vajicku ktore bud oplodnia alebo nie. Takze cuduj sa svete pri splodeni dietata musia byt obaja..cize zodpovednost ci chybu spravili obaja.

sabinka264
autor
28. apr 2017

pillipili no maš smolu ja mam už tiež deti a viem čo to je, už som vychovala deti ale čo tebe budem pisať ked ti nevieš o čo sa vlastne jedna nevieš nič. takže nemala by si komentovať. proste ten chlap je velmi chudak no a chcem pre neho len to dobre.

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sabinka264
autor
28. apr 2017

@moni244 ty tiež nevieš nič.. keby som ti napisala celu pravdu tak by si toho chlapca velmi lutovala.. ale čo ja vam mat pisat ked vy to nechapete aj ženy vedia byť poriadne potvory a ja tu ženu velmi dobre poznam a viem ako to bolo. tak mala by si čusat.

moni244
28. apr 2017

@sabinka264 nejaka si drza, nezda sa ti? Ukludni si hormon, neverim ti ani slovo, podla toho, ako tu vystupujes, len nechces, aby tvoj priatel platil na dieta

sabinka264
autor
28. apr 2017

@mirica a podnajom sa bere do uvahy? aspon ty mi poradiš lebo iny to ani nechapu

mirica
28. apr 2017

@sabinka264 ...podnájom áno, ale primerane 1 osobe....čiže ak býva s niekým, tak mu uznajú len časť

ivushka19
28. apr 2017

@sabinka264 zalezi aka bude sudkyna ci sudca.... ale vyzivne je prvorade nad vsetko .... sleduje sa majetok, co vlastni a potom sa riesi vyska

sabinka264
autor
28. apr 2017

@mirica no a keď byva u svojich rodičov a plati im podnajom 230€ ma s rodičmy uzatvorenú podnajomnu zmluvu

draik
28. apr 2017

Pri čistom príjme 500 e je možné určiť výživné aj 100 eur, závisí však od ďalších okolností.

pillipilli
28. apr 2017

@sabinka264 neverim tomu ze si matka a ak si ,tak nedokazem pochopit ako mozes ist proti nevinnemu dietatu. Jasne tvoj chlap je chudak a dieta nech lyze labu . Hanbite sa obaja,ale vsak vrana k vrane sada...

sissy27
28. apr 2017

@sabinka264 akože sama otehotnela, hej? on pri tom nebol či ako? holt keď nechcel dieťa, mal si navliecť dve gumy a spraviť sa niekam inam a nie rovno do nej... alebo si nájsť partnerku nie len na sex, ale takú, s ktorou sa dá existovať normálne...
Súd bude brať do úvahy v prvom rade opodstatnené potreby dieťaťa, potom jeho príjem a jeho ďalšie vyživovacie povinnosti ak nejaké má... pôžičky, predražený nájom a podobné výdavky môže a nemusí zohľadniť... v princípe platí, že mu musí zostať životné minimum, všetko ostatné môže ísť na výživné, samozrejme ak to bude opodstatnené - napr. dieťa s nejakým zdravotným hendikepom má oveľa vyššie výdavky na stravu, hygienu, zdravotné pomôcky, takže aj výživné môže byť vyššie...
a prepáč, píšeš, že si vychovala dve deti, tak ti musí byť jasné, že 100€ nie je "až" ale "len" ... dieťa takúto sumu "zhltne" ako nič... a ako dieťa porastie, tak tie náklady porastú s ním...

mirica
28. apr 2017

@sabinka264 .....no, vieš...to môže byť brané ako účelové, jednoducho, že ju uzavrel , len aby mal čo najvyššie výdavky. ja mám nájom v 4-i....cca 300...a je to 5 osôb

ivushka19
28. apr 2017

@pillipilli nechapem preco sa tu stale navazate.... tymto smerom nikto o pomoc neziadal... je si vedoma, ze bude platit, ale nechce vela.... je to mlade ucho, preto ho nemusite zabit ?... Klud, ak nechete pomoct, ponadavajte si, preddychajte a nerieste.... treba poradit a nie sudit...

kvet1
29. apr 2017

@sabinka264 keď už to robil nasilu že musel tak prečo nedával pozor? A teraz fnuka prečo nefnukal keď robil ?Len nech platí aj 200 eur nie 100😘

kvet1
29. apr 2017

@ivushka19 takže dieťa má žiť hudobné lebo otecko je mladé ucho a nemôže veľa platiť?😲

evittam
29. apr 2017

@sabinka264 To je dobreeee....."oma urobila chybu hned otehotnela"..... On pri tom asi nebol......😀😀😀😀

evittam
29. apr 2017

*ona

sweetlife001
29. apr 2017

Ona urobila chybu ona hned otehotnela 😂 sorry, ale mne prides jak analfabet ty. Takych debilkov by som strielala, decko vie zrobit, ale ked pride na staranie sa uz sa trasie. Nech si najde lepsie platenu robotu a nech plati. Ked je ona "navine" a odisla a neviem co mu spravila tak co za to moze to decko? Ved nech kasle na nu, ale o dieta nech sa riadne stara!!! Ze nechce platit vela a je mlade ucho???? Prosim vas vy ste tu poniektore totalne mimo. Len nech plati tolko kolko treba, nechce vela a zena ma z coho sama to dieta zabezpecit? Ako..nechapem..ten nech uz decka radsej ziadne nerobi a nech dospeje a zacne sa spravat jak chlap. Ano vytacaju ma take nezodpovedni ludia co len decko spravia bez rozmyslania a potom sa z toho chcu vyvliect. Uz co zrobila ta zenska je jedno, ale na dieta platit musi aj bude a tiez dufam ze aj viac.

kvet1
29. apr 2017

@sweetlife001 on nech radšej nič nerobí keď robiť nevie😀