Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aké výživné má dostať dieťa, keď je otec invalid?

ktore
20. nov 2011

zle som dala otazku.ake vyzivne ma dostat dieta ak je otec invalid?moj ex manzel je posledny rok invalid.pracuje na cierno takze mu dokazat neviem nic.ak ho dam na sud o zvysenie vyzivneho tak skvor znizia.dcera od 4 rokov dostava od neho 66.39 eur vtedy este 2000 korun.od vtedy je to tak.zaraba dost.plati si lizing na auto a chvali sa ze ze dobre zaraba.od kedy sme sa rozviedli tak sme treli z mojem 320 eurovej vyplaty.pomahali mi rodicia a stary rodicia.ak pytala na vylet pre malu tak nedal nic lebo mi ma stacit co dava.takze sa bojim aj daco pytat,hlavne ze sa robi pred druhymi poctivy dobry otec ktory si ju nosi kazde dva tyzdne.nebojte sa cez prazdniny max 5 dni.nevadi mi to ze ju nebere cez prazdniny ved ju milujem ale naco sa robi taydvolezity.uz konecne by mu mohol klesnut hrebienok a neviem co mam urobit

aela
20. nov 2011

asi by ti pomohli na sude iba nejaki svedkovia, ktori by dosvedcili, ze ma iny prijem ako invalidny dochodok, nepotesim ta, nase sudnictvo je take, ja som do dcerinych 16 rokov dostavala biednych 58 eur a potom mi zvysili na 80 eur, aj ked jej otec je zamestnany a dobre zaraba, ale je zenaty a ma dve deti a ja som bola zamestnana, teraz som na rodicovskom, moj prijem mi klesol, ale nikoho to nezaujima... skus sa obratit na nejakeho pravnika, existuju aj internetove poradne, drzim palce 😉

lenka311
21. nov 2011

minimálne výživné je 33EUR ☹ ☹ ☹
Musíš mu dokázať, že má ešte iný príjem ako uvádza.
Pozvi si tam svedkov.
Mne sa to podarilo dokázať a aj keď bol vtedy nezamestnaný dali mu výživné 80EUR /svedkov som nemala, ale podarilo sa mi ho tam nachytať, potom už len habkal a priznal že si občas 😉 privyrobí/, Ty máš staršie dieťa, mala by si si žiadať okolo 150EUR - väčšie výdavky, škola a tak.... Musíš dať protinávrh - on dal o zníženie, Ty daj o zvýšenie.
Držím palce... 😉

sisaha
21. nov 2011

ak si plati leasing, tak to mozes na sude predlozit ako dokaz. Sud si vyziada kopiu leasingovej zmluvy. ak je drzitelom auta on a platby odchadzaju z jeho uctu, tak mas o tom dokaz...Ale ak vklada na ucet leasingovej spol peniaze v hotovosti, tak to moze byt problem. Tam asi nedokazes, ze peniaze, ktore vlozil boli jeho, resp. ich od niekoho nedostal... Ale za pokus to stoji..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli