Aké výživné mám žiadať na skoro dvojročné dieťa?

kokeska
17. jan 2017

Ahojte viete mi poradit ake vysoke vyzivne si mozem pytat cez sud ked sa idem rozvadzat a syn bude mat este len dva roky.

jankalukasova
17. jan 2017

to záleží od toho koľko zarába otec dieťaťa... podľa zákona má dieťa právo na rovnakú životnú úroveň ako jeho rodič.

sissy27
17. jan 2017

@kokeska to záleží v prvom rade od potrieb dieťaťa...
spíš si všetky náklady na dieťa, bývanie, strava, oblečenie, hygiena, kultúra, zdravotná starostlivosť... a žiadaj si 2/3 z týchto nákladov... súd by mal zohľadniť aj to, že ty sa sama o dieťa osobne staráš, teda nemáš možnosť zarobiť toľko ako ex, ktorý má viac voľného času...
Keď sa zmenia podmienky - dieťa pôjde do škôlky, ktorá niečo stojí, začne chodiť na krúžky, ktoré tak isto niečo stoja, neskôr do školy (to je čierna diera na peniaze), tak si môžeš požiadať o úpravu výživného...
to, koľko on zarába, nie je až tak podstatné - už som zažila aj také, že nezamestnanému vysekali výživné 200€ na dieťa s tým, že si má urýchlene nájsť prácu, lebo dieťa jesť musí...

amliv28
15. feb 2017

@sissy27
vedela by si mi poradit či treba rozsudok zo sudu odniest na urad prace,socialku?

sissy27
15. feb 2017

@amliv28 nie, načo? Iba ak by to vyslovene žiadali z nejakého dôvodu. Ale len tak z roztopaše určite netreba.