Aké výživné môžem dostať?

nikibella
20. nov 2013

Ahojte, chcem sa spýtať podľa čoho sa určuje výživné. Môj priateľ zarába cca 600€, každý tretí mesiac má prémie + 300€ ale na páske má uvedenú len minimálku. Sudca to bude určovať asi z tej minimálky, že? A ešte chodí po fuškách, kde má daľší príjem, len by som mu to nemala ako dokázať. Koľko by mi cca dával ???

sissy27
20. nov 2013

@nikibella výživné sa odvíja od potrieb dieťaťa na jednej strane, ktoré ty musíš zdokladovať, a od príjmu povinného rodiča na druhej strane... budú sa skúmať jeho príjmy - ak mu tieto peniaze chodia na účet, tak je to ľahko dohladateľné,ak nie, holt smola, no a samozrejme aj jeho výdaje - tu súd zohľadňuje životné minimum a ďalšiu vyživovaciu povinnosť, úvery, pôžičky a podobne do úvahy brať môže ale nemusí... nikto ti dopredu nepovie, koľko dostaneš, tabuľky na to neexistujú...

iva330
20. nov 2013

no bude vychádzať z oficialneho potvrdenia,ktoré predložíš súdu, a že chodí po fuškach to by si musela dokazovať, mne na sude socialna kuratorka odporučila dohodu tak sme sa dohodli na 70 eur mesačne lebo môj ex trval na 30 eur

miku1
20. nov 2013

@nikibella Výživné ti zrejme na súde určia podľa oficiálneho príjmu. Fušky zrejme budeš musieť ty nejak dokázať :(

mirica
23. nov 2013

závisí to od toho ktorého sudcu......prihliada sa aj na to, kolko by mohol zarábat....nájdi na nete ponuky na prácu, a tak zdokladuj , že by mohol mat inú lepšie platenú prácu.....alebo brigádu.....u nás to je rovnako.....a sudkina mu samozrejme neverí.. že zarába tak málo v ba
....naposledy mu povedala, že ona može zaviazat na platenie výživného dokonca aj jeho rodičov......