Ako dlho sa čaká na termín pojednávania?

ecoli
29. jún 2019

Ahojte, už to budú 2 mesiace, čo som podávala návrh na úpravu rodičovských práv a povinností k maloletému dieťaťu a chcela by som vedieť koľko štandardne trvá, kým dostanem termín pojednávania... Viem že teraz dlhšie lebo sú dovolenky..ale aspoň cca... Koľko ste čakali? Ďakujem.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bleblu
29. jún 2019

@ecoli kedze si este nedostala stale termin, pocitaj najskor oktober. Lehoty su rozne, kazdy sud inak v realite

pribinak
29. jún 2019

Su justičné prázdniny, takze september?

barus26
29. jún 2019

@ecoli robím na súde. Dosť záleží aj o ktorý sud sa jedna. Návrhov chodi veľa veľa každý deň. Takze si myslím, že este dobre dopadnes keď dostanes termín do konca roka.

horalka1986
29. jún 2019

Zalezi na aky sud. V BA je ina doba ako niekde v galante. A zacali prazdniny. Takze cakaj najskor v septembri. Ja som mala 3x sud a na kazdy som cakala presne 9 mesiacov.

adidas1110
1. júl 2019

ahojte , ja som podala navrh v marci.... on sa do mesiac vyjadril ... este mi nič neprislo ☹ .. ale niekto mi spominal ze sa to da aspon online nejako sledovat ale vobec neviem ako hm

miiceencoovaa
19. aug 2019

@ecoli ahoj, ja som podala žiadosť na súd V marci a doteraz nemám ani termín pojednávania, takze ja budem rada ak budem mat termín v zime...

zuzulka501
14. sep 2019

Ja som tiež podala v apríli zatiaľ tiež nemám termín

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
14. sep 2019

@tosomja nie. Spisovú značku by si mala dostať hneď ako podáš návrh. A na termín ti proste príde len predvolanie. Ked už ale spisovú značku máš tak odporúčam zavolať na infocentrum súdu a popýtať sa v akom je to štádiu, trosku to pourgovat

loginexistuje
14. sep 2019

tak pol roka cakas niekde aj viac nez bude pojednavanie

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
14. sep 2019

@tosomja hneď na podateľni Vám mali dať značku spisovú .. tak treba si ohľadom toho zavolať že akú to má značku ..

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
14. sep 2019

@tosomja jasne. Každému účastníkovi príde predvolanie. Jedine že by ste mali právnika tak by prišlo nemu

ewa_pp
28. okt 2019

@tosomja @barus26 Ahojte, pripájam sa do tejto témy. Môj priateľ podával návrh v januári 2019 a až do minulého pondelka (21.10.2019) sa zo súdu vôbec nikto s ničím neozval. Dali im prvé pojednávanie na koniec októbra. Takže je to o držku s tým čakaním. Dokonca, medzitým sa bol pýtať na súde, dostal sa len na podateľňu, tam mu nevedela poskytnúť žiadne informácie, len pozrela do systému a povedala mu, že nemá zatiaľ stanovený termín. Keď si pýtal telefón, že skúsi po telefóne vyzistiť, tak ho odbila, že majú zakázané podávať informácie tel... a samozrejme, za sudkyňou sa nedostal, lebo keď nemala pojednávanie, tak mala dovolenku, alebo tam momentálne nebola.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
28. okt 2019

@ewa_pp no je to strašne dlho .. len fakt je toho veľa na sudoch ... za sudkyňou by sa ani nedostal. Jediný kto môže podať informácie je infocentrum daného súdu. Tam sa dá ísť aj osobne a urgovať to. Cez telefón nedajú lebo nevedia si overiť kto vola, nemôže dať predsa info kazdemu. Len účastníkom konania

barus26
28. okt 2019

@tosomja treba zájsť do infocentra alebo poslať mail, že to urgujes.. nápis aj tejto dôvod že budeš rodiť v marci 😂

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewa_pp
29. okt 2019

@tosomja aj u nás boli kolízne opatrovníčky, týždeň pred pojednávaním, pretože priateľ v návrhu žiadal, že by chcel víkendovú starostlivosť. Čo sme boli prekvapení, tak jeho ex neprišiel žiaden papier, aby sa vyjadrila k jeho návrhu, ako to býva zvykom. Týždeň pred pojednávaním im obom prišli papiere, že pojednávanie je dnes.
Nooo, to neviem, či stihnú do konca roka, lebo aspoň u nás v PP to je s rozvodmi vraj ako na bežiacom páse. Sú len 2 sudcovia. A plánuješ sa po rozvode vydávať? Vieš o tom, že keď sa ti 9 mes. po rozvode narodí dieťa, tak zákon je postavený tak, že "OTEC" je tvoj exmanžel. Bude musieť platiť výživné, a až po dokázaní otcovstva ho súd zbaví zodpovednosti. Toto poriešiš jedine svadbou s pravým otcom. Ale musíš to stihnúť pred pôrodom.
Priateľ bol podávať návrh osobne na podateľni, takže spisovú značku dostal hneď.

ewa_pp
29. okt 2019

@barus26 Áno, tomu rozumiem, že po telefóne sa také citlivé informácie neposkytujú, len iný spôsob nenašiel, ako sa dozvedieť, čo sa deje. Súdy nie sú limitované žiadnymi termínmi, takže treba len čakať.

barus26
29. okt 2019

@ewa_pp áno treba čakať , ale urgovala by som to. Kľudne aj poslať mail k spisovej značke na podateľňu súdu, na nete sú maily dostupné. Oni to prepošlu do oddelenia a malo by sa ro zrýchliť

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barus26
29. okt 2019

@tosomja preto píšem že to treba urgovať a toto všetko uviesť. Že to potrebuješ stihnúť . Uvidis ako sa to pohne

ewa_pp
29. okt 2019

@barus26 Takže, môj priateľ má rozvod úspešne za sebou, rozviedli ich hneď na 1. pojednávaní

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivi79
15. jan 2020

@eva_pp Nas rozviedli po polroku, behom prveho pojednavania, ale to bolo este v r.2018 na sude BA II. Kratko po rozvode som otehotnela a teraz riesim dalsi sud kvoli priezvisku malej, lebo od rozvodu do porodu neuplynulo minimalne 300 dni, tak ma dieta automaticky priezvisko po ex. Tak som musela podat na sud o zapretie otcovstva...skvele zakony....Dcera bude mat o 3 tyzdne rok a este sme nemali pojednavanie....Tak len dufam, ze kym pojde do skolky tak uz bude mat spravne priezvisko po biologickom otcovi a nie zo zakona dane

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz