Ako dlho trvá kým nás rozvedú?

deidy1
26. feb 2016

Uz bude pomaly rok co som podala ziadost o rozvod. Zo sudu este nic neprislo skusala som volat na sud nikto nezdvihal skusala som e-mail odpisali strucne ze termin nie je urceny uplynul dalsi mesiac a pisala som znova tentoraz vobec neodpisali. Co mam robit? S exmanzelom nemame deti ani majetky.

butterfly333
26. feb 2016

@deidy1 to je nejak dlho rok čakat??Moja segra minulý rok v auguste poslala žiadost o rozvod a v decembri mali sud.A bola v Trnave.

martinsen
26. feb 2016

Kolegyňa podala žiadosť v decembri a prvé pojednávanie má v apríli. Skús zájsť osobne na súd a spýtať sa, Ona volala v januári - chcela doplniť nejaké údaje ohľadne zmeny adresy a vtedy jej telefonicky povedali, že pojednávanie bude v apríli a dali jej aj už číslo spisu a meno sudcu, ktorý to bude rozhodovať. Toto bolo vo Zvolene.

majulka0509
26. feb 2016

@deidy1 to je uz dost dlha doba..my sme mali pojednavanie po 3, alebo 4 mesiacoch od podania, nepamatam sa presne..skusaj ich otravovat kazdy den 🙂

alenah31
26. feb 2016

@deidy1 celkom čerstvá skúsenosť s okresným súdom Trenčín....návrh podaný 16.1.2015, pojednávanie stanovené na 21.1.2016 - rozvádzala sa suseda, jej manžel sa nedostavil - iba jeho právnik, ktorý doniesol potvrdenie o hospitalizácii v BA nemocnici - operácia srdca - pojednávanie má odročené na neurčito😝😝 deti tiež nemajú len byt majú spoločný a na každého je písané jedno auto. Ale Trenčín je všeobecne ako okres v tomto najhorší.

bratislavcankanm
26. feb 2016

@deidy1 rok je dost dlho ... pozrela som nejake sudne rozhodnutia zo sudu v Trnave (predpokladam, ze to je tvoj prislusny sud) - nasla som dve rozhodnutia vydane v januari 2016, navrhy boli dorucene sudu v oktobri 2015 a auguste 2015 ...cize menej ako 5 mesiacov... a info o datume pojednavania zvykne byt dorucene cca mesiac vopred vsetkym ucastnikom konania, cize sa mozeme bavit o 4 mesiacoch...

neviem, preco to tolko trva v tvojom pripade.... zeby manzelstva s detmi rozvadzali prednostne ??

malabiba
26. feb 2016

@deidy1 skús sa ísť opýtať na podateľňu a priprav si číslo, ktoré ti dali pri podaní

deidy1
autor
26. feb 2016

@butterfly333 aha no ja som podavala ziadost v juli a posielala som to postou do ba pretoze tam sme mali posledne spolocne bydlisko.

deidy1
autor
26. feb 2016

@martinsen neviem je to zvlastne, asi tam pocestujem osobne lebo ja som z PN. Skusala som tam volat niekolko krat a vobec nedvihaju na podatelni tak som pisala e-mai a odpisali velmi strucne behom 5 minut teraz v pondelok som pisala zase a uz vobec neodpisali.

deidy1
autor
26. feb 2016

@majulka0509 a kde ste mali v akom meste? Ceeu premyslam nad tym ze im budem furt vypisovat kazdy tyzden..

deidy1
autor
26. feb 2016

@alenah31 tak to je mi luto ☹

deidy1
autor
26. feb 2016

@bratislavcankanm nie v BA presnejsie Nove Mesto tam sme mali posledne bydlisko, neviem ale mozno to tak bude?

majulka0509
26. feb 2016

@deidy1 my sme mali rozvod v Bratislave.

majulka0509
26. feb 2016

@deidy1 konkretne Bratislava II..

deidy1
autor
26. feb 2016

@majulka0509 aha a mate aj deti?

deidy1
autor
26. feb 2016

@majulka0509 aha my bratislava 3

majulka0509
26. feb 2016

@deidy1 ano mame.

deidy1
autor
26. feb 2016

@majulka0509 aha tak to ste mali celkom rychlo, ja nerozumiem preco my stale nemame termin ani nic nemohla som spravit nejaku chybu v ziadosti?

majulka0509
26. feb 2016

@deidy1 ak by si spravila nejaku chybu, tak Ta vyzvu na opravu...ja som napr.zabudla uviest posledne spolocne byvanie..

majulka0509
26. feb 2016

@deidy1 a manzelovi uz prisla aspon vyzva na vyjadrenie k rozvodu?

deidy1
autor
26. feb 2016

@majulka0509 aha dobre dakujem, neviem nie sme v kontakte

barbiebarbora
27. feb 2016

Ahoj, ja som nemala deti ani majetky a trvalo to 3 mesiace, kým nás rozviedli. Rozviedli nás hneď na prvom pojednávaní.

deidy1
autor
27. feb 2016

@barbiebarbora tak to ste mali super tiez by som to rada mala za sebou

barbiebarbora
28. feb 2016

A ak Ti môžem dať radu, zbytočne sa na súde nerozčuľuj. Ak si podala žiadosť, sú tam dôvody, prečo chceš byť rozvedená. Sudca sa bude pýtať teba aj budúceho ex manžela, či chcete niečo dodať. Stačí povedať, že trváš na dôvodoch, ktoré si uviedla v žiadosti a nič nechceš dodať. Ak je ten tvoj premúdry, tak začne ťa tam osočovať a sudca ťa vyzve, aby si sa k jeho tvrdeniam vyjadrila. Tam stačí zase zopakovať vetu, že trváš na svojich dôvodoch rozvodu. Skrátiš tak trvanie súdu a minimálne sudca uvidí charakter tvojho budúceho ex. 🙂

bratislavcankanm
28. feb 2016

@deidy1 ja som tiez bola BA Nove mesto. Ziadost podaval ex v oktobri, papiere prisli niekedy v novembri (cize po cca mesiaci a pol), pojednavanie bolo v prvej polovici decembra, mame jedno dieta.

Asi by som isla osobne na podatelnu a spytala sa, kde to uviazlo. Ja som mala na tom sude potom mensi problem s potvrdenim pravoplatnosti rozsudku, stale mi tvrdili, ze este nemaju v systeme doklad od posty o doruceni, nakoniec pani z podatelne niekam telefonovala(neveim kam, lebo ma poslala prec z kancelarie 🙂 ) a rozsudok mi opeciatkovala.

deidy1
autor
28. feb 2016

@barbiebarbora dakujem velmi pekne rozculovat sa urcite nebudem no ten moj bude urcite on je dobry herec mozno sa aj rozplacka, dost to hra na city. Chcem sa este spytat ex pyta odo mna mobil a obrucku mobil bol darcek od neho a obrucku platil on, tak neviem ci mu to mam vratit alebo co?

deidy1
autor
28. feb 2016

@bratislavcankanm tak to bolo rychlo, a to v roku 2015 ste sa rozvadzali? Asi tam zajdem lebo sa mi to nezda ze kde to viazne

bratislavcankanm
28. feb 2016

@deidy1 ano, 2015. Cele to trvalo necele 3 mesiace, od podania navrhu po vynesenie rozsudku (na prvom pojednavani).

deidy1
autor
28. feb 2016

@bratislavcankanm aha tak fajn

majulka0509
28. feb 2016

@deidy1 to naozaj? Ja by som nevratila, ved to je chore..predpokladam, ze iniciator rozvodu si bola ty, a on sa citi ukrivdeny..nepovedal Ti to len v navale zlosti? Lebo mne to pride take detinske..ako keby z trucu..

barbiebarbora
28. feb 2016

Ako mi to len pripomína môj prípad 🙂 Všetko čo ti daroval bol dar, takže nemá právo si to pýtať naspäť. Kľudne to predaj, zbavíš sa spomienok a šup si kúpiť bolestné - nové topánky 🙂