Ako napísať návrh na zvýšenie výživného?

miniatura
28. feb 2015

Prosim vas,vite mi niekto poradit? Mam 7 rocneho syna na ktoreho mam urcene vyzivne 150e,ale po rozvode sa mi narodilo este jedno dieta a na to este nemam urcene vyzivne..ako to mam skombinovat na jeden papier?budem vdacna za vase odpovede

lillien11
28. feb 2015

Teraz nechápem,či chceš zvýšiť výživné na 7-ročného chlapca + ku tomu dať určiť výživné na dieťaťko alebo chceš len určiť výživné na to dieťatko...
Pokiaľ chceš zvýšiť výživné na chlapca + určiť výživné na to ďalšie dieťatko - daj to ako dva samostatné návrhy...

bonaqa2013
28. feb 2015

@miniatura 150 e dostáva môj syn, ktorý je na VŠ.
No počkaj, to máš 2 deti od dvoch rôznych chlapov? Na to druhé dieťatko treba pýtať určite výživné, plus aj na Teba. Od toho s kým máš to druhé dieťa.
Napíšeš, žiadam o OS v Žiline - alebo odkiaľ si, o určenie výšky výživného na moje dieťa - meno, ktoré sa narodilo .......napíš dátum a miesto nerodenia.
Doložíš rodný list dieťaťa. Ak budú ešte nejaké doklady chýbať, súd ťa vyzve na doloženie dokladov. Nezabudni si odkladať všetko čo na to dieťa kúpiš - kočík, postieľka.....
Na 7 ročné dieťa budeš pýtať zvýšené výživné pri nástupe do prvej triedy ZŠ a potom keď pôjde na druhý stupeň ZŠ.

miniatura
autor
28. feb 2015

@bonaqa2013
@lillien11 Kocky vysvetlim...Bola som vydata a s manzelstva sa mi narodil syn (teraz ma sedem rokov)Je postihnuty a mam na neho urcene vyzivne v sume 150e ale v sptembri nastupuje do skoly a to budu zvysene vydavky a tiez aj dost na cestovne,kedze budeme do skoly dochadzat 35km..ale po rozvode sa mi narodila este dcera (s tym istym chlapom ) a na nu este nemam stanovene vyzivne..teraz ma 1,5 roka...tak neviem ako to mam napisat na sud aby vedeli co chcem 🙂

bonaqa2013
28. feb 2015

@miniatura ešte by som chcela vedieť, či si ani nežiadala na 1,5 ročné dieťa už výživné. Či už neprebieha náhodou súdne pojednávanie. Niekedy súdu trvá dosť dlho kým vynesie rozsudok - kým pozisťuje kto koľko zarába, čo všetko vlastní, a nevlastní....

miniatura
autor
28. feb 2015

@bonaqa2013 nie,nie..neziadala...lebo ked som ostala tehotna,tak on odosiel na dlho prec.a teraz sa vratil a on navrhol aby som si dla zvisit na syna a tiez aby som si dala sudom,kolko m ma prispievat na 1,5 rocnu dceru

bonaqa2013
28. feb 2015

@miniatura a to kde bol v base?
takže napíšeš jeden list. Na samom vrchu budú napísané tvoje nacionálie - meno, priezvisko a celá adresa.
O pár riadkov nižšie napíšeš Okresný súd, Sivá 6, Žilina 040 00
Do stredu listu napíšeš Vec: zvýšenie výživného na syna Patrika Pekného a určenie výživného na dcéru - Alenku Peknú.
Do ďalšieho riadku napíšeš. Žiadam Okresný súd v Žiline o určenie výšky výživného na dcéru Alenku Peknú nar. 5.2.2013 v Žiline, rodné číslo .......... Výživné žiadam aj spatne od narodenia dieťaťa.
Tak isto žiadam o zvýšenie výživného na syna Patrika Pekného nar. 25.5.2007 v Žiline. Dieťa má zdravotné problémy, od sept. nastupuje do prvej triedy ZŠ...... budeme cestovať denne 35 km. Z uvedeného dôvodu žiadam o zvýšenie výživného, nakoľko to budú pre mňa zvýšené náklady. Ja som momentálne ma MD, môj príjem je ......e. Tak isto žiadam aj výživné na mňa, nakoľko som na MD. Otec detí sa volá Peter Pekný narod. 16.4.1988 v Žiline, bytom Mokrá 4.
Do ďalšieho riadku napíšeš S pozdravom Jana Pekná
Nezabudni to podpísať, inak to bude naplatné.
Na samí spodok napíšeš V Žiline, 15.3.2015
A ešte niekoľko riadkov nad tým Príloha: Rodné listy detí.

Rodné listy si dáš prefotiť a priložíš do listu.
Meno a mesto som si vymyslela, dopíš svoje.

Ale mám s týmto skúsenosti, ale nemáš to momentálne dobre časovo naplánované - syn ešte nechodí do školy a súd bude zisťovať aktuálny stav - chodí ešte do MŠ, alebo je doma. Ešte ani sama nevieš koľko ťa to bude stáť, aké výdavky budeš mať.
Takže alebo počkaj s celým zvýšením na obe deti - podaj to v júli, to by tak mohlo byť, alebo daj len na dcéru - tam Ti bude platiť spatne. Ja by som asi podala momentálne len na dcéru. Ak ešte niečo napíš.