Ako podať žiadosť o rozvod?

borocka
4. apr 2012

Som vydata, no uz dva roky zijeme oddelene. dosla som k zaveru,ze ak by sa to medzi nami malo este dat dokopy, tak by sa to stalo davno. preto som sa rozhodla poziadat o rozvod.
Viete mi poradit ako postupovat, kedze manzel je cech, zije v cechach. neviem jeho adresu, a nemyslim si ze sa s nim na rozvode dohodnem,nakolko nekomunikuje.
Samozrejme, ako osamela matka nemam ani peniaze na pravnikov, uz dost ten kolok na ziadost.......sud mi prideli zastupcu sam,alebo si musim niekoho platit, kedze ide o malolete dieta, navyse este dva mesiace som na rodicovskej.
Dakujem za vsetky tipy a rady 🙂

maria30
4. apr 2012

@borocka ahoj.. ako je to, ak nevieš, kde manžel býva, tak to neviem... ja som podávala žiadosť o rozvod teraz piatok.. žiadosť som napísala podľa vzoru z internetu.. keď si dáš do googlu, tak ich tam je dosť.. ja idem bez právnika, ale s mužom som viac menej dohodnutá, tak by tam nemal byť problém... ale ak by ti mal tvoj muž robiť problémi, tak si právnika zaobstaraj... myslím, že ten sa preplatiť nedá... možno ti niekto iní poradí.. čo sa týka súdneho poplatku, tak ja som požiadala o oslobodenie, nakoľko som tak isto na rodičovskom a okrem toho nemám žiadny iný príjem a od muža zatiaľ nemám tiež žiadne peniaze.. tak ak si ešte na rodičovskom bez príjmu, tak to podaj čím skôr, aby si mala možnosť aj ty o oslobodenie od poplatku... ja som k žiadosti priložila aj potvrdenie o príjme za posledné dva roky a potvrdenie, že som na materskej a kópie rodných listov detí... držím palce 😉

tri
4. apr 2012

Myslím si, že existuje možnosť ohľadne bezplatnej právnej pomoci, o ktorú musíš požiadať v najbližšom centre právnej pomoci podľa bydliska. Tam sa tiež predkladajú nejaké papiere, ale netuším čo, určite by ti tam poradili. A hlavne ten právnik, ak by ti vyšiel, by bol platený nimi. Neviem však, či celú čiastku a niečo by si doplácala ty, fakt sa treba informovat u nich. Viem len to, že možné to je. Čo sa týka toho, že netušíš maželov pobyt, no neviem, podľa mňa žiadosť o rozvod sa podáva na ten súd, resp. príslušným súdom je súd v mieste vášho posledného spoločného trvalého bydliska. Ak ste ho nemali a máš deti, tak pojednáva súd podľa trvalého bydliska detí.

borocka
autor
7. apr 2012

@maria30 a na tu ziadost o rozvod nie je nejake speci tlacivo?? ci si mam napisat riadne vec:ziadost. a vlastnymi slovami to naformulovat??
a povrdenie o prijime.....tak na urade prace mi dali len take "potvrdenie" ze kazdy mesiac mi chodi od nich na ucet rodicovska. ine potvrdenie mi nema kto dat,nakolko iny prijem nemam.
aurat v zime som brigadovala v tescu,ale to bolo 2MESIACE PO 60EUR.TAK SNAD SA TO NERATA.

je mi jasne ze mat pravnika nie je na skodu,ale fakt na to nemam peniaze. takze sa budem musiet zaobist bez toho. a zzrejme sa ten nas rozvod povlecie fakt dlho,kym splasia muza.
peniaze od neho tiez ziadne nedostavam,takze tak. hlavne ze chcel dieta ☹

maria30
8. apr 2012

@borocka nie.. na žiadosť o rozvod žiadne špeci tlačivo neni... ja idem tiež bez právnika...aj preto, že na neho nemám 😉 držím Ti palce, nech to máš i ty čím skôr za sebou a k tvojej spokojnostií 😉

borocka
autor
11. apr 2012

@maria30 ahoj, pozerala som si rozne vzory na nete, a mam v tom trochu chaos.........
http://www.rozvod.euweb.cz/rozvod.html takto to ma vyzerat?? a co tie "dokazy" to mam poprosit nejakych znamych,alebo rodinu aby napisali svoje "svedectvo" o tom,ako nase manzelstvo prebiehalo?? aku to ma mat formu??
uz som z toho debil. na pravnika nemam. a citala somm,ze ak ziadost nie je spravne podana, tak sa to cele potom vlecie a trva aj rok kym nas rozvedu.

zabka88
11. apr 2012

@borocka ahoj, stačí ak ako svedectvo navrhneš napr. vysluch svedka - susedy, sestry, mamy, proste niekoho kto vie dosvedčiť ake to manželstvo bolo resp. doložiš záznam z polície ak bol nejaký výstup ..

borocka
autor
11. apr 2012

@zabka88 aha,takze nemusim nikoho poziadat ( ale mozem??) a do ziadosti dam: dokaz: vysluch svedka xy. a sud sam potom toho cloveka vyhlada a povypytuje sa, alebo ho prizve k sudu?

zabka88
11. apr 2012

@borocka ty ten dôkaz navrhneš ale vykoná ho súd.. on predvolá svedka, znalca a tak ďalej..

borocka
autor
11. apr 2012

@zabka88 takze mam dat: navrh dokazu: vysluch sveda xy

a este som chcela.......vlastne my sme sme nikdy nemali oficialne spolocnu adresu, on si nikdy neprepisal doklady, takze vlastne spolocna adresa nebola?? ale kedze mam dieta ja, tak sud bude v mojom meste,vsak?

maria30
11. apr 2012

@borocka hej.. tá žiadosť môže byť.. prepíš si ju podľa seba... ja som dôkazy okrem doložených dokladov žiadne nenavrhovala.... ja som s mojim mužom, teda ex - všetko dohodnutá, tak nechceme nijakých svedkov... ty asi budeš potrebovať, ak on nebude súhlasiť a nebodaj ti robiť nejaké prieky... v tomto ti fakt poradiť neviem... nemám žiadnu skúsenosť.. mne sa zatiaľ zo súdu neozvali...

paula58
12. apr 2012

ahojte necitala som vsetk ale prosim vas mzete mi poradit z manzelom nam to nefunguje uz asi dva roky co s atyka intimne vobec sa k sebe nemame a teraz uz nezijeme 4 mesiace spolu chceme dat spolu zadost o rozvod neviete ako to je musime udavat vsetky dvovody preco sa chceme rozviest a tak?a mame male deti 4 roky a jeden rok neviete ci nas rozvednu nieje to pre neveru proste vytratila sa laska a vsetko co k tomu patri ......... dakujem prosim do spravy mi napiste dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

borocka
autor
22. apr 2012

@maria30 ahoj ,chcela som sa este opytat....nevies ci zo sudu pride aj nejaka kolizna opatrovatelka,alebo socialna pracovnicka pozriet ako maly zije a tak.....??????.

borocka
autor
22. apr 2012

@paula58 ahoj, tak pokial ste sa na rozvode dohodli,tak si myslim ze nikto a nic vas nemoze nutit spolu ostat. treba si napisat ziadost, povedat preco vam to uz nefunguje a hlavne zdoraznit ze ste sa dohodli.
a nemyslis ze to ze spolu uz nespavate je viac dosledkom deti ( uz nie je tolko casu, chute, energie,...) alebo vyslovne citis odpor?
pokial sa aj hadate,tak to urcite treba spomenut ze take prostredie nie je vhodne pre deti.

maria30
22. apr 2012

@borocka ahoj. Zevraj, ak ste obaja dohodnuti na starostlivosti o deti, tak nie. Kolizna chodi zevraj iba vtedy, ked sa neviete dohodnut s ex o zvereni do vychovy.

borocka
autor
23. apr 2012

@maria30 poradila som as s jednou babou co robi u nas na sude, vraj ta ziadost na odpustenie ppoplatkov...ze je na to riadne tlacivo. ty si si ju pisala podla svojho?? a este mi povedz o tom potvrdeni o prijme, to je vypis z banky alebo co?? lebo ved ja nemam ziadny prijem,len rodicovsku

juliap
23. apr 2012

@borocka ziadost o rozvod si pises sama, hore
meno, adresa ,
pod to na lavu stranu das Okresny sud, jeho presnu adresu,
vynechas par riadkov a das
Vec: Navrh na rozvod manzelstva.

Navrhovatelka: .....
bytom ........

Odporca: .....................
bytom .... /ak nevies, uved poslednu vasu spolocnu adresu, alebo ak vies adresu na jeho rodicov, tak tam/

a teraz zacinas pisat text,
Manzelstvo s odporcom som uzavrela dna ...... v .... po kratkej/dlhej/ znamosti. Z manzelstva sa narodil syn Patrik, nar. 00.05.2009. Ja som slovenska st. obcianka, odporca je st obcan CR? Nase spolocne bydlisko bolo ..........
teraz zacnes pisat v kratkosti ake bolo vase manzelstvo, napr, ze s odporcom ste si aj po svadbe urcity cas velmi dobre rozumeli, ale od cca toho a toho mesiaca a roka zacali u vas konflikty koly bla, bla, bla, ktore nakoniec skoncili tym, ze bla bla /napr. ze odisiel zo spol. domacnosti a neudal ti miesto svojho pobytu, alebo ze doslo k nevere, alebo ze ste sa stale hadali, a preto ste to riesili docasnym odlucenim, ktore vsak uz je trvale ... proste omacku.
Od ....... nezijeme v spolocnej domacnosti, nemame jeden o druheho zaujem a odporca nejavi zaujem ani o nasho syna /naposledy ho videl ...../.
Kedze od ..... nezijeme s odporcom v spolocnej domacnosti a nemienime to uz menit, su dovody na rozvod manzelstva a rozvod nie je ani v rozpore so zaujmamy maloleteho.
Vzhladom na uvedene navrhujem vydat tento rozsudok:
Manzelstvo uzavrete medzi navrhovatelkou ....... a odporcom ......... dna ..... v ...... sa rozvadza.
Malolety syn Patrik, nar. ...... sa na cas po rozvode zveruje do vychovy navrhovatelky. Odporca je opravneny sa s maloletym stretavat ... /das tam, ako casto by si si predstavovala stretavanie, osobne neodporucam napisat, ze bez stretavania, to potom moze robit sud zbytocne prietahy, mozes tam dat napr. ze 1x v mesiaci v sobotu na 6 hodin za pritomnosti matky/ a ciastka, ktorou bude odporca prispievat na vyzivu dietata je ....E mesacne, ktoru je povinny poukazovat k rukam matky do 15 dna v mesiaci vopred.

V ...., dna 25.04.2012. vedla toho tvoj podpis

Prilohy: kopia sobasneho listu
Kopia rodneho listu dietata

uplne takto v kratkosti to staci napisat, na rozvodovom sa aj tak pyta vsetko sudca, myslim, ze pravnik ti je zbytocny, aj tak to vsetko musis tam povedat ty ...

maria30
23. apr 2012

@borocka ja som to odpustenie poplatku zakomponovala do žiadosti... pýtala som sa pani na podateľni a ona povedala, že to stačí, že ak súd bude chcieť, tak dá vedieť, čo ešte potrebuje... fakt neviem, či je nato aj zvlášť tlačivo... čo sa týka potvrdenia o príjme, tak to má byť za posledné dva roky.... ty si už viac ako dva roky na rodičovskom, tak stačí len potvrdenie o rodičovskom z úradu sociálnych vecí a rodiny.. oni ti ho vytlačia z pc... ak popri tom nemáš žiadny iný príjem (a nemala si), tak len to...

borocka
autor
24. apr 2012

@maria30 praveze ja som chodila na brigady- oktober az december, takze 3vyplaty mi prisli co som brigadovala v tescu na pokladni, ale dve boli za 50eur a jedna za 90 ( posledna prisla v januari). a mam este "prijem" co predavam veci po malom......niekedy je to 30eur do mesiaca a niekedy nic. ale tak to nie je prijem....

maria30
24. apr 2012

@borocka tie výplatné pásky z brigády z Tesca by som doložila... kópie... to, čo predávaš v bazáriku, tak to nie... to aj ja robím, ale ako píšeš, to nie je príjem.... 😉