Ako podať žiadosť o rozvod?

jozino24
2. jan 2009

Ahojte. Mam 28 rokov a dvojročnu dcéru. S mojou manželkou sme najprv viac ako 2 roky spolu žili a vychovávali sme spoločnú dcéru. Teraz v auguste sme sa vzali. Nakoniec to dopadlo tak že 12.12.2008 sa ma rozhodla opustiť s milencom (3 mesiace po svadbe) a navyše napísala vyhlásenie že sa vzdáva výchovy našej dcéry. Čo sa týka zverenia dieťaťa do opatery o tú som požiadal na súde, kde sa vyjadrili že na základe toho vyhlásenia čo podpísala je viac než isté že malá ostane mne.28meho máme pojednávanie. O rozvod sme ešte nepodali. Ako mam postupovať. Totiž ja ju chcem spať. Ale vyzerá to tak že ona na mna kašle. Ja sa sňou chcem dohodnúť na žiadosti o rozvod. Je možnosť aby sme ju podali spolu?Myslím tak že sme sa pred rozvodom na všetkom dohodli a tak. Či ako mam vlastne postupovať.Podať žiadosť sám?Prosím ak mi viete poradit budem rád. Dik. jozo

bershka
2. jan 2009

ahoj jozino, skús na mojasvadba.sk, tam je táto téma dosť rozbehnutá, tam sa viac asi dočítaš

andzi
3. jan 2009

ahoj jožino, ja som právnička, prevažne riešim rodinné právo, takže ak budeš potrebovať ti poradím, pomôžem, prípadne ti aj napíšem návrh na rozvod alebo iný návrh podľa tvojich predstáv. Hoci si z Prešova, všetko sa dá telefonicky a mailom. Ak máš teda záujem, stačí sa ozvať.

andzi
3. jan 2009

a ešte som zabudla podotknúť, že za to nič nechcem, aby sa tu neozvali nejaké fúrie, že si robím reklamu.

emale
4. jan 2009

anzi a mne by si nevedla poradiť? Potrebovala by som tlačivo navrhu na rozvod , a neviem kde ho nikde najsť... v podstate ani netušim ako sa vypisuje, nakolko sa idem prvykrat a dufam že aj posledny krat rozvadzať. Bola by som Ti veľmi vdačna.. E.

adamko05
4. jan 2009

emale... tlačivo na rozvod neexistuje, návrh si musíš spísať sama... ale myslím, dáky "vzor" na stránke MS SR by mohol byť... pozri 😉

jaduska
4. jan 2009
adamko05
4. jan 2009

aj tu je niečo:

http://www.porada.sk/t15168-navrh-na-rozvod-man...

podáva sa to dvojmo, ak máte deti, tak trojmo... a poplatok je 2 tis.Sk, ale ak si na MD, môžeš požiadať o oslobodenie od poplatku - tak veľa šťastia

bambulkaj
5. jan 2009

Emale,ja som kurátorka pre maloleté deti, ak máte deti, treba zájsť na úrad práce,soc.vecí a rodiny vo vašom meste,na odd. sociálnoprávnej ochrany detí - tam ti návrh bezplatne spíšu a poradia...Napísala som ti viac v tej druhej téme: RoZVOD.Pozri si to.

bambulkaj
7. jan 2009

Ahoj Jozino, pozerám,že niečo máme spoločné..rovnaký vek, rovnako stará dcérka...Ja som kurátorka,takže ak niečo konkrétne potrebuješ doriešiť,napíš mi do IP.
K tomu,čo si napsal tu na verejnom fore, asi toľko:
Neviem,či si s manželkou v nejakom kontakte, ale návrh na rozvod možeš podať ja sám, stačí zájsť na úrad práce,soc. vecí a rodiny vo vašom meste, konkr. na oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí - tamti bude prideelená kurátorka,ktorá bude zastupovať záujmy dcerky počas rozvodu. táto kurátorka ti bezpatne poradí,ako treba napísať návrh na rozvod, prípadne ti dá vzor, povie aké potrebuješ k tomu prílohy a bude s tebou aj na súde počas rozvodu.
Neviem síce podrobnosti, tak sa nemožem konkrétne vyjadriť, ale v prípadoch ako váš je zaužívané, že manželov ešte zo sociálky pošlú do manželskej poradne - teraz už má takéhoto psychológa každy urad práce, lebo niektoré súdy si zvyknú vyžiadať správu z poradne o tom,či je možné manželstvo zachrániť, teda ako sa stavajú k tomu obaja partneri.
Zo skúsenosti viem, že takéto odlúčenie može byť len manželkin skrat a chvílkové poblúznenie...neviem včak,prečo sa vzdala dcérky..to mala k nej taký vlažný vzťah aj predtým? myslím od narodenia?

bambulkaj
7. jan 2009

mi to odoslalo skor,než som dokončila, takže: choď na ten urad, porozprávaj sa s kurátorkou, ona si pravdepodobne predvola teba aj manželku, aby ste sa spolu porozprávali a poto sa uvidí, čo ďalej..ktorým smerom sa posuniete, či ku zmieru a dáte si ešte šancu, alebo krozvodu...držím palce tebe aj malej

andzi
9. jan 2009

bambulkaj: to že robíš kurátorku, máš môj veľký obdiv. Ja by som nemala trpezlivosť s tými rodičmi. Mnohokrát vidím, ako jeden z rodičov využíva dieťa ako živý štít ako nástroj pomsty druhému rodičovi za to, že ho napr. opustil. Trpia nevinné deti. Ja by som nemala trpezlivosť takýmto ľudom zadarmo pomáhať a spisovať návrhy. Nič v zlom, ale treba povedať pravdu: tie návrhy, čo sú spisované na ÚPSVaR niekedy vyzerajú veľmi veľmi zle, väčšinou sú stručné a petit absolútne zlý, nevykonateľný. Sorry. Preto som Jožinovi radšej odporúčala právnika.

bambulkaj
11. jan 2009

Ahoj Andzi, vpohode, je to tvoj názor,možno tvoje skúsenosti....ja hovorím za seba a za svoje kolegyne..práca ma baví a ide mi v prvom rade o záujmy a dobro detí, takže to ma motivuje,hladať tie naj riešenia a to ma aj núti byť trpezliva k rodičom, aj keď niekedy...☹( ale ja som známa tým, že rodič - nerodič - dieťa nie je hračka ani nástroj na vyrovnávanie si účtov..takže niektorí, pokiaĺ majú nekalé úmysly...majú to so mnou ťažké...
Záleží to od viacerých okolností, v našom okolí zas nemáme šťastie na skúsených právnikov v oblasti rodinného práva, takže naši sudcovia zas majú radšej tie naše návrhy - a musím objektívne povedať, že sú napísané dobre(lebo sme sa poradili🙂 )...ale ako vravím, zavisí to predovšetkým od ľudí a od prístupu..Zase si povedzme aj to, že naš iklienti sú vačšinou sociálne odkázaní alebo len veľmi priemerní - čo sa týka koruniek, lebo keď na deti ostáva len jeden rodič a ten druhý nie a nie platiť, pomáhať, navyše robí problémy ,kde sa dá..majú to veľmi ťažké a potom už nezostanú peniaze na právnika...hoci keď treba,nie je problém ho klientovi odporučiť, či spolupracovať..
Jozkovi som poradila, kolko som vedela, podla opísanej situácie, ale je, samozrejme, na ňom, ako sa rozhodne situáciu riešiť..V záujme dcérky i jeho však dúfam, že sa to vyrieši čím skor..

maminkadanka
23. júl 2009

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu za svoju dcéru. Je vydatá 1 rok a 1 mesiac, má 3-mesačného synčeka. Dieťatko chceli mať, dokonca o prvé prišli, vybehali si aj nejaké genetické testy pred otehotnením a pod. Chcem povedať, že nie sú najmladší - dcéra má 24 a zať 34 rokov, takže v prípade svadby a následného otehotnenia som dúfala, že obidvaja vedia čo chcú a budú za to aj zodpovední.
Problémy v jej manželstve začali už počas jej tehotenstva. Svokrovci sa k začiatkom jej tehotenstva stavali tak, že vlastne ani nie je tehotná, tak sa o tom nebudu ani rozpravať, podporu ani nejaký záujem zo strany jeho rodiny nikdy nenašla. Podobne sa však k nej začal správať aj jej manžel - nad všetkým mávol rukou, že to sú hormóny a pod., nikdy ju v ničom nepodporil a nebol jej oporou. Problémom bolo následne všetko čo bolo spojené s dieťaťom - vymaľovať detskú izbu, nakupovanie výbavy podľa neho samé zbytočnosti (k čomu mu zrejme výrazne prispievali názory bratovej ženy, ku ktorej sa chodil občas odreagovať), a pod. Najhoršie bolo, že citovo k manželke ochladol do takej miery, že takmer žiadne objatie, pusa, o intímnom styku ani nehovoriac. Dcéra, keďže čakala prvé bábätko a mala rizikové tehotenstvo (sex zase zakázaný nemala), tak trávila dosť času u nás, potrebovala sa s niekým rozprávať a zveriť so svojimi obavami, prebrať všetko od zdravotného stavu až po nákupy. Napriek tomu, že boli tieto problémy, žili spoločne vo svojom byte (teda v jeho byte), striedali sa lepšie dni a hádky. Dúfali sme my s manželom, a aj ona, že keď sa dieťatko narodí, stav sa zmení. Po narodení dieťaťa sa žiaľ stala situácia ešte horšou. Manžel jej veľmi nepomáíhal, spočiatku som jej 2 týždne chodila ja pomáhať, potom sporadicky - 2x do týždňa asi. Aspoň navariť a ožehliť. Dcéra bola po pôrode dosť vyčerpaná, prekonala v šestonedelí aj 2 zápaly prsníka s vysokými teplotami, malý mal a stále aj má problémy s brušnýámi kolikami, refluxom, a má aj pruh na semenníkoch, ktorý sa mu objavil v 2. týždni, takže operácia bude nutná. Tento stav si vyžaduje zvýšenú starostlivosť o dieťa, keďže malinký je často nespokojný a plačlivý a kvôli pruhu sa dcéra snaží, aby plakal čo najmenej. Manžel však toto akosi nepochopil - vyčítal žene, že prečo nie je napr. navarené o 12-tej, prečo neumyje dlážky, keď je doma na materskej a hlavne prečo nechce ísť k jeho rodičom a jeho kamarátom ukázať dieťa... To, že malinký má zdravotné problémy, pri papaní zakaždým plače, po jedení ho treba aspoň hodinu nosiť vo vzpriamenej polohe atď, ohľad neberie a bagatelizuje jeho stav s tým, že mu nič nie je. Chcem povedať, že dcéra s dieťaťom neboli ani u nás prvých 6 týždňov. Tieto a ešte ďalšie problémy spôsobili stále častejšie hádky. Na výročie sobáša, po tom čo jej manžel na otázku, či ju ľúbi, povedal, že v kútiku duše ju má ešte stále trochu rád, s plačom odišla aj s malým k nám. Riešenie situácie manžel odmietol s tým, že podľa neho už to nemá význam, vraj ani jeden z nich sa nezmení a najlepšie bude keď sa rozvedú. A naozaj podal návrh na rozvod, zatiaľ nevieme aké dôvody tam uviedol.

Po prvom šoku z vývoja situácie sme momentálne v takom stave, že otec dieťa už 3 týždne nevidel, ani nekontaktoval. Ale z jeho predchádzajúcich požiadaviek viem, že bude chcieť si dieťa brávať na víkend alebo neviem ako. Dcéra má z toho obrovský stres (bojí sa aby neprišla o dieťa), samozrejme následne trpí aj dieťa, keďže sa jej stráca materské mlieko.

Chcem sa spýtať, či máte skúsenosti s tým, aký bude následný postup, teda ako súdy rozhodujú v takom prípade, ak dieťa má 3 mesiace, je plne kojené (žiadne dokrmovanie, ani čaj), je závislé na matke. Či je možné dosiahnuť, aby mal otec stretávanie s dieťaťom povolené iba v prítomnosti matky. Vraj bude ustanovená kolízna opatrovníčka - ale neviem, akým spôsobom skúma situáciu, k čomu sa vyjadruje a pod. A ako je to s vymáhaním výživného na dieťa, prípadne či je možné dať návrh aj na výživné na rozvedenú manželku, ak je teraz na materskej a o cca mesiac bude iba na RP.

vika34
23. júl 2009

kadanka ja môžem napísať iba to,čo somv sama prežila pred 12 rokmi,takže sa už všeličo mohlo zmeniť.Prvé pojednávanie sme mali ked mala dcéra 4 mesiace,už som nekojila,ale kolízna opatrovateľka nepotvrdila moju žiadosť na stretavanie každý druhy tt,kvôli veku dietaťa,povedla ,že pri tak malom dieťati sa určite dohodneme,vôbec ma enavštívila doma ani nič nekontrolovala a rozviedli nás až na tretie pojednávanie/na prvom som ja nesúhlasila s rozvodom a na druhom chýbala kolízna opatr./
Vžiadnom prípade,aspoň môj názor,súd nepovolí aspoň zatiaľ,stretávanie otca na dlhšie ako tri hodiny ak vôbec,ked matka nie je presvedčená,že je schopný sa o dieťa postarať,mňa sa na to pítali,či sa vie o dieťa sám postarať,u vás sa to komplikuje zdr, stavom.Ešte je veľmi skoro o tom vravieť či a ako si bude brať dieťa a či ho vôbec bude chcieť aj to je otázne,ked malý dosť plače,možno si ho zoberie iba raz.
Kplízna opatr.sa u nás vyjadrila vlastne iba k úprave styku,výsledok dohodou a o sume výživného.
Môžete požiadať aj o výživné na manželku,kedže je na MD
Určite ti ,ale viac napíšu iné kočky,myslím,že sem aj prispievala kolízna opatrov.
Držím palcve,všetko prebolí a teraz sa nad tým všetkým iba zasmejem,treba čas,dá sa to v pohode prežiť,ale samozrejme to bolí

andzi
24. júl 2009

maminkadanka: ak má dieťa 3 mesiace, tak úprava styku je možní len v prítomnosti matky a len v mieste bydliska matky. Inú variantu nemôže navrhnúť ani kolízny opatrovník. Ten zastupuje len záujmy dieťaťa ohľadne výživného a styku, k rozvodu sa nevyjadruje a ani nemôže vyjadriť. On len uvedie - pre prípad rozvodu navrhujeme....

maminkadanka
24. júl 2009

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede. Trošku ste nás upokojili, snáď to dobre dopadne. Aj keď kým bude vytýčené pojednávanie, môžu prejsť ešte možno aj 3 mesiace... Dcéra by chcela samozrejme synčeka kojiť čo najdlhšie a dúfam, že sa jej to aj podarí, aj keď v dôsledku stresov má v súčasnosti nejakú laktačnú krízu.
Len neviem, čo v takom prípade, ak dieťa bude mať už v čase pojednávania napr. 6 mesiacov a teoreticky by nebolo kojené? Neviete, ako v takomto prípade rozhodne súd? Prepáčte, možno sa pýtam kolom dokola to isté, a vlastne ani neviem, čo sa mám spýtať, ale sme z toho všetkého trochu zmätení a vôbec netušíme, čo nás čaká...

vika34
25. júl 2009

ahoj maminkadanka,stačí aby dcéra na pojednávaní povedala,že si nemyslí,že zvládne celodennú starostlivosť manžel o malého,kedže sa od jeho narodenia veľmi nepodielal na jeho výchove atd/teda aspoň som tak pochopila/a vzhľadom na jeho zdr.stav ,myslím,že aj tak by sa o malého nestaral on,ale jeho matka

danculik
30. júl 2009

ahojte nemáte niektorá svoju ziadost o rozvod niekde napisanu?...potrebujem napisat ziadost len neviem ako🙂

zazalienka
30. júl 2009

http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...
tu je vzor ktorý si musíš upraviť podľa seba.. ale aspoň šablóna je.

shpirt
18. okt 2009

AHOJTE A AKO TO JE KED JE MANZEL VO VAZBE A JA ZIADAM O ROZVOD?MAME DVE MAL.DETI MA STYM NIEKTO SKUSENOST?DAKUJEM

hanka281
26. jan 2010

ahoj andzi. prosim prosim potrebovala by som napísať žiadosť o rozvod. bola by som veľmi rada keby si sa ozvala hanka28@post.sk
naozaj to potrebujem, ďakujem

enilora
26. jan 2010

Ahoj Hanka žiadosť o rozvod si bez problémov napíšeš aj sama je to jednoduché do ip ti pošlem vzar len si ho uprav podla seba.

kitti0503
26. jan 2010

bambulkaj
máš IP

baba77
27. jan 2010

cavte baby taka otaska este sa moze ziadat plus nieco po rozvode od otca dietata kym nedosiahne 3roky?

kitti0503
27. jan 2010

ahojte baby onedlho budem mať súd lebo som podala žiadosť o úprave styku otca s dieťaťom.ked sme sa rozviedli dohodli sme sa neobmedzene.no ale kedže neplatí a mna stále obťažoval a vyhrážal sa mi,chodí hore dole do práce,tak sa vás chcem opýtať či skúmajú aj takéto veci kurátori??Záleží aj na tomto??ja som mu malú dávala každý druhý týžden na tri dni ale v poslednej dobe som to už skrátila aby sa už konečne prebudil že to nie je tak ako on chce!teraz by som to chcela tak aby ju dostal len na jeden den pretože som počula že vraj súd rpzhpdne tak.Tak po 1:Kto rozhodne na tomto??Alebo sa kurátor opýta mna že ako by to bolo lepšie alebo to on povie!
po 2:kto má v takýchto vačšie slovo??kurátor alebo sudca?Podla čoho vlastne idú??Prosím poradte mi niekto lebo mne sa už blíži súdne pojednávanie a mna nič nezaujíma len moja malá 4 ročná dcéra.

kitti0503
27. jan 2010

pomože mi niekto?? ☹

diana30.
29. jan 2010

ahojte! som 30 rocna a chcela by som podat ziadost o rozvod. moj syn je 5 rocny a ja zatial nemam pracu mam predlzenu matersku (neviem presne ako sa to vola) a bojim sa ze mi vezmu maleho. u mamy byvame.vie mi volakto poradit?

kitti0503
29. jan 2010

diana30
Ukludni sa kludne,to nie je tak jednoduché,že ti zoberú dieťa.To by si musela drogovať,chodiť po uliciach a prostitútkou-s prepáčením za výraz a nestarať sa o malú,čo ale ako som čítala ani jedna z nich nie je pravda.malého dostaneš ty!!!!!!Neboj sa.Budeš tam mať kolízneho opatrovníka na rozvode.Aj ja som sa bála ale už to mám za sebou.

4k1n0m
26. feb 2011

ahojte, ja viem ze by som si mala najskor preklikat celu temu kym sa zacnem hlupo pytat, ale akosi nestiham ☹
Prosim, ak mate niekto skusenost:
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ako-ma-vyzerat-vyjadrenie-k-navrhu-na-rozvod/

sdaniela
4. feb 2013

@andzi ahoj andzi, mohla by som ta poprosit o radu...chcem poziadat o rozvod a som na materskej dovolenke.Ake potvrdenia potrebujem zohnat a odkial aby som bola neplatila kolok alebo sudne trvovi... dalsia otazka je ze moj manzel a jeho rodina su na tom financne dobre.Moze na zaklade toho sud pridelit deti do manzelovej starostlivosti.On je dost vypocitavi a viem ,ze by bol schopny aj podplatit....mohla by si mi to prosim napisat do mailu danielaslivkova@post.sk dakujem