Ako pokračovať pri rozvode - prosím o radu

martinadoll
14. máj 2019

Všetko sa začalo v polke apríla, kde som úplne náhodne objavila v muzovom telefóne SMS o tom že HomeCredit prijal jeho splátku. Po tisícom opýtani sa ho na to, konečne priznal že poza môj chrbát si požičal 900€. No dni išli ďalej a ženská intuícia ma nepustila tak som začala pátrať a z každej strany sa to kopilo, o pár dni mi priznal pred jeho mamou a bratom že stavkuje, už 2,5roka a aby rodinu neoberal pre svoje “hobby” o peniaze tak si požiciaval, Banky, Nebankovky, Fyzické osoby a suma z ktorej sa mi chce plakať je 24 000€ poviem Vám tá bezmocnosť čo vtedy na mna doľahla sa nedá opísať. Mame 2 malé deti, nemám s nimi kam ísť a aj keby som mala tak nemôžem, bojím sa že nám to dajú platit pri rozvode napoly. Snažila som sa to vyriešiť, ponúkla som mu šancu ukázať mi že dokáže bez toho žiť, dala som mu 3 mesiace, povedala som si “sľúbili sme si v dobrom aj v zlom” všetko sa dá splatiť, začali sme riešiť úver ktorým by sa dalo všetko vyplatiť, prešiel mesiac a zas mi to nedalo, vyčihla som situáciu kedy nebol pri mobile, a zas som v ňom našla stávky, tikety. Povedala som DOSŤ!
Dala som mu šancu, oklamal ma, aj deti, idem podať o rozvod, nevladzem žiť v takom vzťahu. Netuším čo bude ďalej, či mi raz budú deti vyčítať že som zlá mama lebo som odišla od ich otca, neviem čo bude zajtra, všetci má odhovárajú aby som nerobila hluposti že nemám brat deťom otca, pýtam sa : a on mohol zobrať deťom pol života a vymeniť čas s nimi za stávky? Ja neviem či toto niekto pochopí ale budem zvedavá na každú jednu reakciu poprípade nejakú radu pre zúfalú matku. Hlavne Ako sa postupuje pri podávaní o rozvod. Ďakujem

innapnirhu
14. máj 2019

Neviem ti poradit ohladom rozvodu, len ti poviem ze nepoznam ani jedneho cloveka so rozvedenymi rodicmi, co by vycitali ich mamam ze su kvoli tomu zle mamy. (Vratane seba-ani by ma to nenapadlo takto rozmyslat) Tak aspon toto nech ta netrapi. Tvoja situacia je tazka, ja by som sa urcite rozisla. Prajem vela sil ❤️

evangelina0
14. máj 2019

@martinadoll ahoj,mrzí ma,ako to.mas ťažké,ale si silná žena a zvládneš to a deti pochopia,sú veľmi.vnimave. musíš si spísať návrh na rozvod,priložiť kópie sobasneho listu,rodných listov deti a z matriky potvrdenie o poslednom spoločnom pobyte manželov.vsetko potrebuješ 3x.pijdes na súd v.mieste svojho bydliska a podas v podateľni a tam sa dá aj uhradiť kolok -66€.tu na mi je skupina právne poradenstvo

liligreg
14. máj 2019

Ahoj, na všetky právne veci sa spýtaj v skupine právne poradenstvo. Určite ti tam dobre poradia 🙂
Mrzí ma vaša situácia, snáď ti vyriešite. Ja som mala Ocino závislého, ale od alkoholu. Dvakrát sa liečil, teraz je to už 14r, čo nepije! Manžel bude potrebovať aj takúto pomoc. Musí sa vyliečiť. Ak sa máte radi a stojíš si za tým “v dobrom aj v zlom”, musíte začať spoločne riešiť aj tuto stránku. Čo sa finančnej týka, právnici ti poradia.

eriksonka1234
14. máj 2019

@martinadoll správne si sa rozhodla, a si ta najlepšia mama, pretože takto ochránis seba aj deti od ešte väčších nervov a stresu. Ja mam priamo od kamarata gamblera vetu, že gamblerovi nikdy never. Je to smutné, ale jedine co môžeš spraviť je, poslať ho na liečenie, najlepšie by bolo, aby nemal mobil a ani hotovosť u seba, aby ho to nelakalo. Veľa šťastia

katkasav
14. máj 2019

Skôr ako budeš riešiť rozvod, porieš si majetok, hlavne byt - bývanie, aby ste mali bezpečnú strechu nad hlavou.
Rozvod je dnes relatívne rýchla a jednoduchá záležitosť, ide o to, aby prípadný exekútori neporiešili Vaše bývanie skôr, ako sa Vy budete naťahovať o rozvod a úpravu styku s deťmi.

keram3053
14. máj 2019

Ahoj, ked si nie si ista rozvodom mozes urobit aj nieco ine zatial, poziadat o zrusenie BSM z dovodu obav o majetok aby si bola ty a deti chranena, .... jedna znama aj ked z inych dovodov to riesila a sud jej vyhovel...ale poriadia ti skor pravnici....
A rozvod mozes riesit aj pripadne neskor ak budes mat pocit ze to nema zmysel a muz sa z toho nedostane...

bodkolienka81
14. máj 2019

Ako prvu vec, uz vcera malo byt poziadane o zrusenie BSM..skoncis s detmi bez strechy nad hlavou a splacanim muzovho dlhu..

rabiva
14. máj 2019

teraz budete riešiť rozvod, stretavanie sa s deťmi, súd teraz nebude riešiť majetkové, to až po rozvode, informuj sa ohľadom zrušenia BSM to by ti mohlo pomôcť, ak nechceš znášať mužove dlžoby

lindusss2016
14. máj 2019

Ja ti napisem pribeh z mojho okolia: znama zila v "stastnom" manzelstve s malou dcerkou, nic netusila, kym jej nezazvonili pri dverach exekutori... jej manzel prehral uplne vsetko, narobil si milionove dlhy (odohralo sa to v CR takze rataj v Kč 🙂) Mali velky dom, vsetko im zobrali, auta, vybavenie, no vsetko. Rozviedli sa, ona s malou odisla k rodicom. Ma dobre platenu pracu, zaraba okolo 60 000Kc mesacne, ale roky rokuce zila z ruky do huby, lebo vsetko za toho hajzla splacala. Nedovol, aby ste takto dopadli, ries to okamzite, mozno ani ta suma este nie je vysledna 😐 drzim palce, ale konaj rychlo

potomka
14. máj 2019

Presne tak necakala by som ani den. Nech vie ze nie si hlupa a isto sa budes vediet o deti postarat aj sama a bude vam lepsie. Hlavne budes mat vacsiu istotu v zivote

eliska13
14. máj 2019

@martinadoll rozved sa!je chorý potrebuje ísť na liečenie či aspoň k psychiatrovi a na terapie.budes celý život žiť v neistote kedy to znova spraví.Nemaj vycitky kvôli deťom robíš najlepšie rozhodnutie, ak máte byť spolu raz budete....doma malé dieťa a on od nudy porobi dlhy vieš čo ste mohli mať za tie peniaze?a nechcem byť pesimista to ešte nebudú všetky dlhy

3009
14. máj 2019

@martinadoll za 1. hneď zajtra choď na súd a podaj žiadosť o zrušenie BSM. 2. Podaj žiadosť o rozvod. 3. Mužovi povedz nech ide k psychiatrovi a ten mu navrhne liečenie. 4. Hľadať ihneď iné bývanie a sa odsťahovať. Ak ešte niekedy máte byť spolu, tak len po nejakých rokoch, keď budeš mať istotu, že sa lieči, spláca dlžoby, netipuje. Ale ti poviem na rovinu, že málo gemblerov si dá povedať a ide sa liečiť. Musia padnúť na samé dno a neľutovať ich. Len keď sám pocíti, že chce s tým niečo robiť, bude ochotný sa zmeniť. Ak zmenu chce len okolie a nie on sám, to nemá žiadny zmysel.

cacianka
16. máj 2019

Ked si nastavena na rozvod, rozved sa.tym detom otca predsa neberies.nestrielas ho na mesiac.otec bude vzdy a bude len na ňom ako sa otcovskej role zhosti aj po rozvode .v 1.rade ries BSM podanim na sud o zrusenie.mozes podat aj navrh na rozvod.odporucam osobitne.rozvod trva dlho, to môžeš aj pozastaviť, napr.na pol roka.a podla toho ako sa to dovtedy ukáže s muzom bud stiahnes alebo pokracujes.aspon sud bude mat podklady a potom to nebude tolko natahovat zeby vas odznova posielali do poradne aby ste zachranili manželstvo.aj v pravnej poradni ti napisali dobre rady.ked si vyberies najlepsie pre teba podľa vasich okolnosti rozbehni to.
Velmi ti drzime palce