Ako prebieha osvojenie dieťaťa z predošlého vzťahu?

erikaa09
5. okt 2018

Ahojte mam syna z predosleho vztahu. moj terajsi manzel aj ja uvazujeme zeby si mojho syna osvojil( viem ex straca narok na vsetko ) syn sa uz predstavuje nasim spolocnym priezviskom. muza vola tatik. sme spolu 2 roky a manzelia len od septembra. ma niekto osobnu skusenost ako to prebieha? naco si davat pozor a tak. dakujem pekne

veronikaszabova
5. okt 2018

@erikaa09 ak sa ex zaujima o syna, plati na neho a neda suhlas s osvojenim, nemas sancu

erikaa09
autor
5. okt 2018

@veronikaszabova nezaujima sa uz 6 rok a neplati -zaplati az ked podam trestne a dostane sa to na kriminalku cca po 8 mesiacoch

veronikaszabova
5. okt 2018

@erikaa09 tak treba ist s tym na sud.

erikaa09
autor
5. okt 2018

@veronikaszabova ano to viem ale pytam sa na osobne skusenosti

krisabs
5. okt 2018

@erikaa09 treba podat návrh na osvojenie, podstatným je obdobie 6 mesiacov pred osvojením. Ak v tomto čas otec neplatí, dieťa nenavštevuje a ani inak sa nezaujíma súd dieťa osvojí novému partnerovi. Koľko rokov má syn? Podľa veku bude v konani vypočúvaný, rovnako budete vypočúvaný vy ako matka, nový partner, ktorý bude navrhovateľom a poda návrh a bude prizvaný aj biologicky otec.
Najjednoduchšie by bolo získať súhlas biologického otca ešte pred prvým pojednávaním, urýchlilo by sa celé konanie a zbytočne by sa neodrocovalo pojednavanie. 🙂

erikaa09
autor
5. okt 2018

@krisabs dakujem pekne. Syn ma 6 rokov. A je lepsie mať pri takom sude pravnika ?alebo sa to da aj bez neho zvladnut ?

krisabs
6. okt 2018

@erikaa09 vždy je lepšie mat právnika. Minimálne s pomocou pri spisani návrhu a prípadných vyjadrení, na pojednávaní sa to dá zvládnuť aj bez neho, ak budete mat všetko potrebné vopred pripravené