Ako prebieha rozvod v súdnej sieni?

mia018
25. okt 2008

ahojte, no podľa všetkého sa teda idem rozvádzať, keďže manžel nechce o inom riešení ani počuť. Mohli by ste mi povedať, ako to prebieha v súdnej sieni,na čo sa pýtajú, čo zisťujú....len chcem byť pripravená, lebo už teraz som zo všetkého mimo a nechcem, aby ma to pred súdom zložilo ešte viac

oraia
26. okt 2008

ahoj.... v prvom rade ti musim napisat ze je luto ze vam hrozi rozvot pri tak malom babatku...
ja to mam za sebou ale bolo to uz po 10tich rokoch....sudca sa pyta len na to, co napisete do ziadosti o rozvod, vsetky argumenty co tam napises tak sa potom na to pyta opacnej strany....v prvom rade ti dam radu ze netreba kydat na manzela rozne spiny a drobne prkotinky ( ktore ja viem ze lezu na nervy )ale vypisat len najdolezitejsie faktory pre ktore vase manzelstvo nemoze existovat, tri hlavne veci kedy rodina straca zmysel su financna otazka, vas sexualny zivot a nevera a vase vseobecne spolunazivanie a veci suvisiace so starostlivostou o deti...ak vsetko hapruje tak je predpoklad ze vas rozvedu hned na prvom pojednavani. To je v skratke asi vsetko 🙂 ak ta nieco konkretne este zaujima kludne mi napis Ip...maj sa drzim prsty

luciar79
27. okt 2008

ako píše oraia. Vyjadriť sa stručne a k veci. potom príde otázka opatery dieťaťa. a návštev. to sa musí dohodnút a potom výška alimentov. Dáš návrh, a ak s ním manžel nesúhlasí, môže navrhnúť sudkyňa jeho výšku,lenže ani s tou nemusí súhlasiť. ale musí sa to dohodnúť ak nie tak sa to ťahá.

martinask
9. nov 2008

ahojte....

baby viete mi povedat ako to vyzera v sudnej sieni ked sa ziada o zvysenie vyzivneho??
ake otazky ma sudca a taaak....dik... 😵

aadula
10. nov 2008

martinask, ono záleží o koľko žiada zvýšenie, koľko zarába ten od koho sa výživné žiada, ..určite záleží aj od toho čo sa napíše v návrhu na zvýšenie výživného ... prípadne sa poraď na ÚP u kurátorky...ak bude ochotná...ale môže sa sudca opýtať prebars, že či dieťa má nejaké zdravotné problémy, či berie lieky, aké krúžky navštevuje...koľko výdavkov je na staršie koľko na mladšie dieťa..keďže vidím, že máš dve detičky...a potom už záleží od toho čo hovoria navrhovateľ a odporca...ale istotne sa to točí okolo výdavkov na detičky 🙂

martinask
10. nov 2008

aadula,dikes za odpoved... 🙂

no to druhe dieta mam s inym.... 😵
a problem bude na sude lebo moj ex je sice podnikatel ale priznal najnizsie danove priznanie....vsetci vieme ze preco... 😖 takze do teraz platil 1000sk a teraz ziadam 3000sk lebo uz chodi do skoly a vydavky sa zvysili....viem ze mi neodklepnu taku sumu ale mala som poradene aby som dala vyssiu sumu....a hlavne je STRASNY DRZGROS 😠
takze to bude boj... 😖 jemu je vela davat aj tu tisicku!!!

titkovamiriam
10. nov 2008

tak ja som to mala za 10 min,na vsetkom sme boli dohodnuty a okrem nas tam bola aj pani so socialky-koly detom-takze nas rozviedli okamzite a boli sme dohodnuty aj o plateni tak pohoda.horsie to bolo po roku ked uz nachcel platit ale to je ina tema ☹

mia018
autor
10. nov 2008

no a ak by dakedy k tomu rozvodu prišlo, zo sociálky sa prídu vždy pozrieť k nám domov, aj keď je to ešte malé dieťa?

alexandra
10. nov 2008

mia, nie, nemusia.

janka1874
11. nov 2008

mia nemusia pokiaľ manžel nebude chcieť dieťa do opatery a bude presviedčať súd ako sa o malého nevieš postarať ale to asi nehrozí
a čo sa týka toho rozvodu tak tam je najdôležitejšie čo uvedieťe do návrhu na rozvod to je pre nich odrážajúce a potom len kladie otázky stavané podľa toho

aadula
11. nov 2008

martina, jasné, sumu treba dať vždy vyššiu.. 😉 a dieťa má byť vždy dôležitejšie ako jeho priority......treba zabojovať

alexandra
11. nov 2008

Len to by si to museli mysliet aj sudcovia a kolizni opatrovnici ☹

titkovamiriam
11. nov 2008

tak ja som ani netusila ze taky chodia k sudu,mali posudok od skoly aj od lekarky-ze co a ako doma-to úprideluje stat.

mia018
autor
11. nov 2008

no neviem, teraz sme sa udobrili len neviem do kedy a ak by sme sa po čase zas pohádali a rozhodli sa teda rozviesť veľký problém bude robiť jeho mamka, už teraz si vnuka dlho nevidela, ja viem, že ona naňho nemá žiadne právo ale bude tlačiť na svojho synáčika lebo raz mi to vykričala keď bol petik malinký že sa oňho neviem postarať a na to, že som otehotnela ako 19 ročná čo som mala pred maturitou ja sama a aj ľudia čo ma poznajú vedia, že som dobrá matka a že sa oňho viem postarať

aadula
13. nov 2008

mia, ty vieš najlepšie aká si matka, keď je dieťa pri tebe spokojné, nemá ťa čo kto rozprávať o tom, že sa neviem on postarať, verím tomu, že robíš všetko preto aby sa mal tvoj Peťko čo najlepšie 🙂 podľa mňa vôbec nezálžení či má žena 19, alebo 28.... Každá sa pri prvom dieťatku učí, ale na druhej strane keby došlo k najhoršiemu manžel má právo vídať si syna a tým pádom určite ho vezme k starkej. Držím palčeky aby nedošlo k tomu najhorišemu a rodinka ostala po kope 🙂 🙂

lubka131
5. sep 2009

ahojte, chcem sa opytat, ako to prebieha v sudnej sieni?na co sa pyta sudkyna?len co je v navrhu a vyjadreni?mame 1.pojednavanie. dakujem vsetkym.

adrika3800
5. sep 2009

Ahoj lubka,no ja som sa rozvádzala pred 7 rokmi,ale pokiaľ si dobre pamätám,tak v podstate áno.Jedna rada pre rýchly rozvod- pokiaľ ste dohodnutí vy dvaja a nebudete sa pred súdom navzájom osočovať,teda pokiaľ budete v príčinách zhodní,tak môžeš byť rozvedená na prvý krát a ako sa hovorí "hneď".dúfam,že Ti to vyjde,ak to tak má byť.

peterkamienkovo363
28. mar 2011

Ahojte zeny maminy.Ja som mal podobny pripad vyzivne rozvod.Mam 36r.Tato doba je tazka .Ako pre mami tak aj pre ocov .Mna donutila k rozvodu manzelka .Podnikam ,splacam uver vyzivne na 2 deti ,leising kamionu mam za sebov chvala bohu.Je sa co ohanat.Tim ze som bol na cestach,si ex.manelka nasla milenca .Jedno co poradim brat uver je zaciatok pekneho konca .Zaklad v tomto obdobi ak ho manzelia planuju zobrat s banky je dobry pohovor spolu partneri.10r.podnikam stahovania,exkucie,doprava .Sam som bol v diani problemu ludi a sam som ho aj pocitil.Zaklad manzelstva je komunykacia, ustretovost,najst si cas aj pre rodinu .Moje neskore poucenie .Ale clovek musi padnut na dno az potom pochopi o com je rodina .Peter s CADCE

mata_za
9. jan 2012

ahojte mam podobnu skusenost pred sebou zistila som že manžel mi je neverny s kolegynou ktora je navyše vydata a ma dve deti ako aj my navyše mam len rok a päť mesačnu dceru manžel sa už odstahoval a povedal že si podava žiadosť o rozvod chcem sa opytat za ako dlho mam očakavat papiere zo sudu a určite do navrhu neuvedie neveru mata

sisaha
12. jan 2012

@mata_za zalezi od vytazenosti sudov, moze to trvat od 2-8 mesiacov od podania navrhu. On si moze v navrhu uviest hocico, ty sa k tomu na sude budes vyjadrovat, takze mozes uviest vsetko na pravu mieru. Nezabudni si ale poziadat vyzivne nielen na deti, ale aj na seba, kedze si na materskej 🙂

mata_za
13. jan 2012

@sisaha ahoj chcem sa ta opytat kolko si mam žiadať od manžela vyživné na seba ked mi od aprila ide materska na 190eur a chem sa opytat ked manžel uvedie nespravny dôvôd na rozvod a ja sa k tomu bubem vyjadrovat mam normalne povedať že mi bol neverny s konkretnou osobou a okrem ineho vôbec so mnou nekomunikuje ani nejaví zaujem o deti ani sme sa nedohodli o vyške vyživného mam pocit že to bude ešte veselé mata

sisaha
13. jan 2012

@mata_za ano, mozes uviest aj konkretnu osobu na sude, resp. poopravit dovod, preco sa rozvadzate. K vyzivnemu sa vyjadrit neviem, nepoznam jeho prijem, no takych 100 eur by si mohla na seba poziadat

mata_za
13. jan 2012

mas ty osobnu skusenost s rozvodom a predstav si že ma prist pozriet deti v pondelok a to na zaklade telefonatu svojej mami chcem sa s nim dohodnut ale neviem či sa to bude dat nemam sa s kym poradit môžeš mi nejak povedať pripadne ako to bolo u vas dakujem pekne mata

sisaha
13. jan 2012

@mata_za my sme sa rozviedli po vzajomnej dohode. Pokial nie ste rozvedení, tak by si ho za detmi mala pustit... Mozes ale ist na socialku nech ti pomozu spisat a podat predbezne rozhodnutie o zvereni deti do tvojej vychovy a urcenie navstev otca - do casu kym pride k rozvodu

mata_za
14. jan 2012

bolo mi povedane že ked nejavý zaujem o deti po troch mesiacoch môžem podať na neho tresne oznamenie na policii aj na socialke tak neviem ešte premyšlam ako dopadne navšteva v pondelok ale podla slov jeho matky nechce sa so mnou rozpravat ale bude musiet ak sa s nim nedohodnem ohladne deti na navštevach tak pôjdem na tu socialku vieš mi ešte niečo poradiť aby som neurobila nejaku chybu alebo zbrklosť na neho už kašlem ale ide mi o deti dakujem mata

sisaha
15. jan 2012

@mata_za neviem ti nic dalsie poradit, na socialke ti urcite pomozu vybavit co treba. Len ta chcem poprosit, ked otazku adresujes na konkretnu osobu, musis pod jej prispevkom kliknut na odpovedz, lebo moze sa stat, ze pokial znova nenarazim na tuto temu, tak nemam sa odkial dozvediet, ze sa nieco pytas...

kokot123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko.15
26. feb 2012

@sisaha Už vopred sa ospravedlnujem za otravovanie, ale už s neviem rady. Mám ročne dieťa a nefungujuce manžestvo, kde ma manžel byl,ponižoval, nespaval somnou s dôvodu že sa mu hnusím. Ja som to žial vyriešila tym najhorším možnym sposobom a podviedla som ho. On ma vyhodil z bytu a postval proti mne celu rodinu ktorá ma má teraz za kurvu. Pri rozvode chce bojovat o maleho a bojim sa aby mi ho nezobral. planujem sa vrátiť k nemu s dôvodu, že nemal pravo ma s dietatom vyhodit a ja v podstate nemám kam ist.a o maleho sa musi starat. Potrebujem poradit, co mozem urobit aby mi ho nevzala co by som určite robit nemala, som zufala a už nevladzem zdravo uvazovat.poradte mi prosim co najskor

livka299
27. feb 2012

@slniecko.15 neboj sa, pokiaľ tvoj manžel dostatočne nepreukáže že sa o dieťa nevieš postarať tak ti ho nevezmú..Nieje to také ľahké ako si on predstavuje...to sú len zámienky ako ťa zastrašiť. Neboj sa všetko zvládneš, ja som odišla od svojho keď mala dcérka len 3 mesiace a syn necelé 2 roky. Zvládli sme to, nikdy som to neoľutovala. V prvom rade som videla aký bol po tom všetkom spokojný syn...Aj keď nikdy sme sa pred ním nehádali ale proste tá nervozita sa dala krájať a deti to vycítia....

Čo sa týka rozvodu ten sme mali 6 mesiacov od podania a trval asi 7 minút. Takže pohoda. Nič sa nevypytoval, všetko bolo popísané v návrhu, len sa opýtal či sme nezmenili názor.

sisaha
27. feb 2012

@slniecko.15 keby sa mali odoberat deti kazdej zene, ktora podviedla, tak by bola polovica detí Slovenska zverená do opatery otcov. Mas pravdu, nevyriesila si svoje problemy tym najidealnejsim spôsobom, ale neviem preco sa chces vracat naspäť k človeku, ktory ta bije a ponizuje? Ziadnu hrdost nemas? Poslala by som do haja celu jeho rodinu, ktora drzi stranu tyranovi...Nemozes ist k rodicom? Chapem, ze sa musis o maleho starat, ale vratit sa po tomto vsetkom k chlapovi, ktory si ta nevazil pred neverou? Myslis, ze po tom si ta bude vazit viac? Alebo, ze ta prestane bit? Mozno sa to este viac zhorsi, tvoj syn bude tomu vsetkemu svedkom...Ja by som to nerobila. Poziadala by som o rozvod, vyzivne a odisla k rodicom (ak je to mozne). A o pol roka sa skusila niekde zamestnant...

janula8375
27. feb 2012

Ja som sice bita nebola ale ak raz vztahy medzi manzelmi ochladnu a nemaju si co povedat ani v kuchyni ani v posteli tak to nema vyznam taktiez sa k tomu pridaju hadky ktorych svedkami su deti a na tych sa to casom odzrkadli urcite. Moj novy vztah sa zacal najprv len cez telefon ale neskor doslo k stretnutiu a teraz som v rozvodovom konani,odstahovala som sa na opacny koniec republiky s dvomi dcerkami novym priatelom a babom na ceste, ale terz vidim ze sa da zit aj inak. Nemenila by som a myslim si ze kazda mame narok na lepsi zivot a ak sa rozhodneme s niekym zit tak chceme zit s nim a nie s jeho rodinou.Na zaciatku som sa velmi baala ale akosi sa vsetky problemy riesia same a to male? Velmi sa na neho tesime a jemu vdacim za to ze som v sebe nasla tu silu zmenit svoj zivot aj teraz.