Ako prebieha rozvod v súdnej sieni?

mia018
25. okt 2008

ahojte, no podľa všetkého sa teda idem rozvádzať, keďže manžel nechce o inom riešení ani počuť. Mohli by ste mi povedať, ako to prebieha v súdnej sieni,na čo sa pýtajú, čo zisťujú....len chcem byť pripravená, lebo už teraz som zo všetkého mimo a nechcem, aby ma to pred súdom zložilo ešte viac

draik
23. apr 2014

@sisa098
Skúste si to po sebe prečítať a dať do zrozumiteľnej podoby...

namotana
3. máj 2014

Ahojte.Ja by som sa chcela opytat ci je pri rozvode okrem sudcu,soc.pracovnika(kvoli dietom) este niekto v sudnej sieni.Samozrejme okrem rozvadzajucich sa...Myslim tym nejaku pani co to vsetko zapisuje.A este ma zaujima dovody pre ktore vas nerozviedli na prvom pojednavani.Je tu niekto,komu sa ten rozvod predlzoval?Dakujem za odpovede.

draik
3. máj 2014

Zapisovateľka, verejnosť...
Ak nie sú obe strany dohodnuté na rozvode, prípadne sa sudcovi niečo ¨"nepozdáva", odporučí napr. poradňu. Povinnosťou súdu je zistiť, či skutočne sú dané dôvody na rozvod.

namotana
3. máj 2014

@draik dakujem za odpoved...Caka ma coskoro rozvodove konanie a som uplne nesvoja!

anna2010
3. máj 2014

ja sa chcem spýtať či je lepšie mať na súde právnika. majetok nemáme žiadny spoločný, výživné na dieťa uznaju manželovi minimálne lebo pracuje iba na dohodu kde má 40eur mesačne. Jedná sa mi hlavne o to ako často sa bude manžel stretávať so synom. Rozhoduje o tom pani zo sociálky? Ked sme my dvaja neni na tom dohodnutý. Ked manžel bude chceť byť s malým(4roky) celý víkend a ja s tým nebudem súhlasiť,nechcem mu ho dávať na noc. Rozhodne o tom sudkyna? Je lepšie tam mať právnika?

janulka98
4. máj 2014

@anna2010 - rozhoduje vždy len súd, alečasto dá na odporúčanie sociálnej pracovníčky. Pokiaľ ide o právnika, je lepšie ho mať, lebo predsa to robí často, vie čo a ako, inak je možnosť obrátiť sa aj na centrum právnej pomoci, ak budeš spĺňať kritéria (výška príjmu, veľkosť majetku), tak ti priedelia právnika - advokáta zadarmo, ktorý ťa potom bude zastupovať. Ty potom nebudeš platiť nič, zaplatí to štát.

lenkaah
5. máj 2014

@anna2010 ja som ziadala pravnika cez centrum právnej pomoci a zatial som mala jedno sedenie s pravnikom,v stredu mame rozvod a tiez nechcem aby si bral deti k sebe na noc,chcem ziadat obmedzit styk s detmi iba za pritomnosti matky,vrajze sa to moze tahat aj mesiace ale mne to za to stoji...

anna2010
5. máj 2014

@lenkaah a budes mat toho pravnika aj na sude? daj vedet ako dopadnes v stredu.

lenkaah
5. máj 2014

@anna2010 no bude aj na sude,ja uz rok nezijem s manzelom takze nas rozvedu tak ci tak,ale ide mi hlavne o vyzivne a styk s detmi,lebo je strasne vychcany,vypocitavy a neviem ako by som sa este o nom vyjadrila....ked sme mali pojednavanie o vyzivnom,den pred pojednavanim sa bol nahlasit na urad prace aby platil co najnizsie vyzivne....pravdaze mu urcili po 30,-eur na jedno dieta a 60,-ma teda na obe.A ked som rozpravala s pravnikom tak sa sam cudoval preco sudkyna nehajila zaujmy deti,preco odklepla len taku malu sumu,ked nemal ziadny papier z uradu ze je evidovaný,pritom nemal pozastavenú zivnost a bol na marodke,co sa aj na sude preukazoval,takze ho na urad logicky nemohli zobrat....

anna2010
5. máj 2014

@lenkaah ja budem mat tiez min.vyzivne a ide mi iba o stretavanie sa s dietatom.

lenkaah
8. máj 2014

no tak byvaly sa pravdaze neukazal a sudca nam dal este jeden termin,zevraj ked sa na to dalsie pojednavanie nedostavy tak budeme konat bez neho....a ani si ma nevypocul...a to som merala 100 km tam a spet zbytocne....

denaha
31. jan 2018

Ahojte, mate niekto skusenost s rozvodom, kedy chcu obaja rodicia dieta do vyhradnej starostlivosti a nevedia sa dohodnut? Poprosim nejake cerstvejsie skusenosti..

jahodkovko
14. nov 2018

@peterkamienkovo363 neskoro je neskoro