Ako prebieha rozvod v súdnej sieni?

mia018
25. okt 2008

ahojte, no podľa všetkého sa teda idem rozvádzať, keďže manžel nechce o inom riešení ani počuť. Mohli by ste mi povedať, ako to prebieha v súdnej sieni,na čo sa pýtajú, čo zisťujú....len chcem byť pripravená, lebo už teraz som zo všetkého mimo a nechcem, aby ma to pred súdom zložilo ešte viac

alexandra
27. feb 2012

@slniecko.15 Neboj sa.. Tak ako pisali baby, prejde to, len prezi a snaz sa nad tym prilis nerozmyslat.. Urcite najdes svojho princa tak ako janula8375 a aj ja 🙂

slniecko.15
10. apr 2012

@sisaha ja som nemyslela vrátiť sa k nemu ako žit, len tu byvat..A vlastne u už neho byvam, sme tu ako spolubivajuci a v celku to funguje, Nemienim tu ostať, ale ku rodičom sa vratiť nechcem, počuvat kazdy den aka som kurva a tam nieje ani práca tak by som si ani nevedela nasetrit prachy aby som mohla stej nezamestnanej diery odist. Byvala som u kamarátky, ale to tiež nešlo navždy, oni ma nevyhadzovali, ale citila som, že sa necitia moc pohodlne. tak som zavolala muovi dosiel ku nej ja som mu nalozila tašky do kufra a povedala, že kym sa nerozvedieme tak ma z bytu do ktoreho som aj ja 5 rokov prispievala nevyhodí, lebo na neho zavolam policajtov. tak som tu u mesiac..su tu nadavky a ponizovanie obcasne, ale už si to poctivo zapisujem ako mi poradili, e je to psycghycke tyranie a to je trestny čin, roztrhal mi papiere čo som mala z nemocky ked ma zbyl ako tehotnu, ale to si vypytam od gyndoša kopiu. Len moj sprosost, že ssom si nadavky nezapisovala už davno a ze po kazdej bytke som nesla aspon k lekarke , ale ja somm si to vfur obrtila na seba, že vlastne za to môžem jaa. Bojim sa toho vsetkeho, je to tažke,,,ako to zvladnem sma s malinkym ..

slniecko.15
10. apr 2012

@janula8375 dakujem za tiieto nadherne slova, velmi ma podporili, že aj na mna čaka niečo pekne

sisaha
10. apr 2012

@slniecko.15 no,ale to je v podstate to iste. Ty zijes v napäti, tvoje dieta v napäti.. Nepomoze ti iba si zapisovat nadavky, je to tvrdenie proti tvrdeniu. Potrebujes na to svedkov, alebo iny hmatatelny dôkaz. Kopiu od lekara si vypytaj, ta ti môže pomôcť, takisto ak by ta opätovne napadol, tak zavolat policajtov a spisat to.
Nemozes ist ani do podnajmu s niekym? Ze by ste sa dve, tri maminy nastahovali do 3izbaku, kazda do jednej izby. Pomozete si navzajom s detmi, aj by ste to mohli v pohode utiahnut po financnej stranke.
Urcite ta caka este nieco pekne, len neklesaj na duchu..

slniecko.15
11. apr 2012

@sisaha no nepioznam nikoho v mojej situacii, že by sme sa spolu nastahocvali, svedkou mam troch na jeho spravanie ktory mi potvrdili, že su ochotne ist svedcit a potvrdiť ako ma urazal a ponizoval. čiže v tomto nevidim problem.musim si najst pracu a potom uvidim ako to financne utiahnem, aj brat slububil že mi bude mesacne vypomahat, aleto tiez nemozem ziadat donekonecna. JE to azke, a bojim sa velmi toho co pride. ale pokusam sa to zvladnut a pripravovat sa na to ..hadam to vsetko zvladnem a malinky bude mat vsetko co bude potrebovať

sisaha
11. apr 2012

@slniecko.15 daj si inzerat a v skratke tam napis, ze hladas izbu, do ktorej by si sa mohla nastahovat s dietatom, najlepsie dalsiu slobodnu maminu...Ak sa ti nejake prihlasia, mozete potom hladat spolu vhodny byt, alebo sa rovno pristahujes k dotycnej, ktora hlada tiez niekoho.

slniecko.15
13. apr 2012

@sisaha tohto sa ja bojim nastahovatsa k niekomu koho nepoznam, už som to zažila pred tym, že babena nevyplatila najomne, tak som to musela zatiahnut aj za nu pokialsom nechcela byt vystahovana, ja si musim byt stopercentne ista, že to vsetko utiahnem a nebudem mat prachy na nepredvidatelne udalosti, cize si hladam nieco sama, jednogarzoinku ...bojim sa toho proste nikdy neviete s kym sa nastahujete a aky je ten clovek, ci bude aj malinky v púpohode, dufam, e ma chapeš čo stym myslim

sisaha
13. apr 2012

@slniecko.15 ja ti rozumiem, ale ak si zmluvu spravite, ze kazda si plati za svoju izbu, tak ty predsa za inych nezodpovedas...

slniecko.15
14. apr 2012

Lenže takto najomcovia neprenajimaju, oni sa nebudu zahadzovať s každym osobitne, vždy sa to píše na jednu osobu a ta si v tom byte zodpoveda za poriadok. Žiaľ ale je to tak

matica
25. aug 2012

Zdravím mamičky,
ozývam sa tu aj ja. Potrebovala by som aktuálnu radu. Všimla som si, že ich je tu neúrekom ale niektoré sú staršieho dáta.
Situácia je nasledovná.
Nebývam s manželom už 5 mesiacov. Dôvodom bola jeho opakovaná nevera a neochota zmeniť postoj. Momentálne sme obaja v inom vzťahu, na rozvode sme sa dohodli, výšku výživného sme si určili, taktiež starostlivosť o dieťa a majetok.
Otázky:
Som navrhovateľ, momentálne ešte máme rovnaký trvalý pobyt i keď ja mám prenajatý byt (na moje meno, meno priateľa a v zmluve figuruje aj dcéra - kvôli vyčísleniu nákladov). Mám si kvôli súdnemu konaniu meniť trvalý pobyt? Ak áno pred alebo po podaní žiadosti? (Trvalý pobyt si môžem zmeniť k rodičom, ale je to iný okres). Viem, že pojednávať sa bude tu - pretože to je miesto trvalého pobytu odporcu.
Aká je presná postupnosť pri podávaní žiadosti, čo všetko potrebujem? (Dokladujem nájomnú zmluvu, výdavky, pracovnú zmluvu a príjem, manželov príjem a pod.?)
Čo môžem čakať? (kontrola zo sociálky, v škôlke, etc.?)
Pokiaľ sme sa zhodli a vyššom výživnom (my sme sa zhodli vo všetkých bodoch rozvodu) môže nám to sudca meniť, alebo do toho zasahovať? ja podávam návrh, ale podľa dohody s ním zatiaľ stále manžel v plnej miere súhlasí.
Viete mi k tomu povedať svoje názory? Ďakujem.

gabce463
2. okt 2012

😉 Ahojte baby idem sa rozviest a chcem radu !! Moj syn Samuel sa boji že mu príde do školy že mu
to pride do skoly . TAK PROSIM O RADU
DAKUJEM

ewitka23
13. okt 2012

chcela by som poradit chcem sa rozviest mam 2rocneho syna.manzel zacak pit,mina peniaze a maleho v podstate ani nevidi.ked pride domov nic ine nepocuvam len nadavky aka som to a to...najhorsie na tom je ze byvame u jeho matky a este s dvoma jeho bratmi ktory si tiez radi vypiju,pre syna uplne hrozne prstredie od rana pocuva medzi nimi len nadavky a hadky a vidi ich pobehovat opitych.v podstate mi ide len o to ze sa mi vyhraza ze ak sa rozvediem na sude porozprava ze som fetacka a podobne veci a viem ze je schopny si najst par takych kamosov co by mu to bez mihnutia oka prisli akoze dosvedcit .bojimm sa vlaste len o to ze by som koli tomu mohla prist o maleho?a chcela by som vediet ci si myslite ze by sa dalo vybavit stretavanie syna s otcom len pod mojim dohladom ked ich domacnost funguje za takychto podmienok

sobik
14. okt 2012

AHOJ ewitka23, ja sa tiež rozvadzam, byvame oddelene uz cca 2 roky, nemam taku tazku situaciu ako ty, ale tiez to bolo koli alkoholu, ziarlivosti atd. Ziadost mam podanu od januara a stale cakam a cakam kedy pride termín konania, mame 4r. syna. Rozvodove konanie som si napisala sama pomocou internetu. Ale neboj sa toho poziadat o rozvod, mysli predovsetkým na maleho ci chces v akom prostredi ma vyrastat a samozrejme nezabudni aj na seba, ze v zivote chces byt stastná. Ohladom tvojich otázok, na tvojom mieste by som v prvom rade zasla za socialnu kuratorku, a spytat sa co mas robit, cim sa Ti muz vyhraza. Neboj sa pokial mas ciste svedomie a ziadna fetacka nie si, niet sa coho bat a samozrejme do navrhu o rozvod a k odseku o uprave prav a povinnosti rodicov k maloletemu uved ze si zelas aby dieta sa stretavalo s otcom pod tvojim dohladom, a uved tam i dovody preco si to prajes. Ale ako som uz spominala zajdi na urad, vyhladaj kuratorku, a verim tomu ze ona Ti s radostou pomoze vo vsetkých tvojich otázkach, dokonca aj s pisanim 🙂 .-.drzkaj sa a dufam ze som Ti aspon trochu pomohla

sima022
30. jan 2013

ahojte chcela by som sa opytat som v rozvodovom konani ,nezijem s manzelom od novembra navrh na sud som dala v janury,ale co sa tyka vyzivneho a nasho syna sme napisali aby bolo vyplacane od dna pravoplatnosti rozsudku .... da sa to na pojednavani nejako ziadat aby mi to vyplatil od novembra kedze na syna od vtedy neprispieva,alebo je nutne zasa davat nieco na sud ci t o bude stait pootknut na sude

patria1
31. jan 2013

ahojte,ja cakam na rozvod uz od maja a este stale nic,v juni cakame babo s priatelom a moja otazka je:ak ma nerozvedu do porodu dietatka ako to je s menom malinkeho??mozem mu dat normalne priezvisko priatela a aj do RL ako otca alebo je este akoze muzove napisane?poradte

sobik
6. feb 2013

@patria1 Ahoj , ja tiež čakám na rozvod už od januára minuleho roku a este vobec ale vobec nic, uz som tam i písala email, že to urýchlia ale to je uz dva mesiace, tak tam budem musiet asi znova napisat ... a ohladom tvojho babatka, tiez som si to zistovala, aj ked som neni tehotná, ale kamarátka ktorá na tom bola tak isto ako ty, tiez porodila skor ako sa rozviedla a dietatko malo priezvisko po tom manzelovi co sa s nim rozvadzala, myslim ze od rozvodu musi uplynut okolo 270dni aby dieta nieslo priezvisko aktualneho tvojho priatela ci vlastne otca dietata. Potom musis znova podat ziadost na sud, sud znova predvola Teba i tvojho byvaleho muza, znova sa budu pýtat hlupe otázky ako napr.: kedy ste spolu naposledy spali atd atd.....a potom znova sudne rozhodnutie a nový rodný list dietatka,...malý od kamaratky dostal konecne správny rodný list az po roku a pol a konecne sa vola tak čí naozaj je .... pevné nervy a veĺa síl, mňa to tiez ešte čaká, najlepšie na tom je, že sme neni s manželom už vyse dvoch rokov a ked sa ma na sude budú vypytovať hlupe otázky už ani nebudem vediet co mam vlastne povedat, lebo aj tak si už dohromady na nič riadne nespomeniem.. 😉 😉

sobik
6. feb 2013

@sima022 Ahoj, chod za sudom stanovenu kuratorku, ktorú ma tvoj syn pri Vašom rozvode a tá Ti s tým pomôže a napíše Ti to, Ja som to tiež tak urobila, až pol roka po podani žiadosti o rozvod. Bude to nový spis s novou značkou ale spojené s rozvodom a ked Ti to sudca uzná, tak Ti musi manžel doplatiť vsetko. Mna na to nahovorila kuratorka, že prečo som taká mäkká, nech platí, že su to peniaze na mojho syna a patria mu a ma pravdu, ked sa my ako matky vieme postarat a starame sa 24hodín o nase deti, prečo by to oni mali brať na lahku vahu.

patria1
7. feb 2013

@sobik

Dakujem ti za radu,myslela som ze tak to bude,takze to znamena uplne jedno ci som este vydata a porodim alebo ma rozvedu a tak porodim aj tak musi byt ta lehota po rozvode.No co uz vsak este tomu babatku to nevadi kym je malinke.Tiez cakas vidim dost dho ☹Dufajme ze sa pohnu lady,ja tiez s nim uz nie som druhy rok.Drzim ti palce nech to mas aj ty cim skor za sebou 😉

kaktusik007
8. feb 2013

@patria1 ak ta rozvedu, a stihnes sa opat vydat a porodis, tak dieta bude tvojho aktualneho manzela 😉 akurat teda musis sa stihnut opat vydat.... taky detail 😀

patria1
10. feb 2013

😀
@kaktusik007 jasne,len to by som mala dostat aj rozhodnutie ale este stale nic,a nie je to az tak lahke lebo nemam tu v BA ani trvale ydlisko a tak by sa vsetko muselo vybavovat inde amne sa uz s bruchom asi nebude chciet to absolvovat,uvidime ako to dopadne cele

zuzik75
15. júl 2013

ahojte,vie mi niekto poslat emaliom,vzor na vyzivne,este pocas manzelstva....dakujem

dekazuzana
16. aug 2013

ahojte,podala som návrh na rozvod,manžel stím nesúhlasí.dovod rozvodu je že manžel má priatelku s ktorou už aj býva,a nebola jediná. na deti dá peniaze sem tam.je to už na nevydržanie.chcela by som vediet či nás rozvedú aj ked manžel nesúhlasí?

sobik
16. aug 2013

@dekazuzana samozrejme že ťa rozvedu i ked manzel nesuhlasi, ved podla tvojich slov on sa uz ani nesprava ako tvoj manžel, koli comu sa nechce rozviest ked uz zije s inou, co tým chce docielit....ak budes potrebovat poradit a pomoct a nemas vlastneho pravnika, socialna kurátorka kt. budu mat pridelene tvoje deti ti urcite pomoze...drzim palce 🙂

dekazuzana
17. aug 2013

@sobik dakujem,neviem prečo sa nechce rozviest ale ja si myslím že stoho dovodu že bude musiet platit na deti čo mu súd určí.

ansys
2. sep 2013

Je mi luto, ze to takto u vas dopadlo. My sme sa rozviedli po 3 rokoch manzelstva, dcerka mala 2 roky. V sudnej sieni to bolo uplne v pohode, bola som az milo prekvapena. Ja som bola navrhovatelka a Ex s rozvodom suhlasil. Sudkyna bola velmi mila, ludska. Vobec ziadne neprijemna otazky. Iba sme mali povedat kazdy svoj dovod. Drzim palce.

ansys
2. sep 2013

A samozrejme, ze rozvedu aj ked manzel nesuhlasi. Nie je taky sud, kt. by vas nutil ostat spolu. Navrhnu ci nechcete skusit poradnu, aj nam to navrhli, ja som povedala, ze som sa o to pokusala, ale manzel nemal zaujem. Ze uz sme si dali vela druhych sanci, ale skoncilo to vzdy neuspechom. Ano, aj ja si myslim, ze sa nechce rozviest iba kvoli vyzivnemu, delbe majetku. Len smelo do toho, urcite vas rozvedu ked ma uz inu priatelku.

lussy211
16. sep 2013

@sisaha Dieťa prisúdi súd aj matke ktorá nie je zamestnaná?

sisaha
16. sep 2013

@lussy211 a preco by neprisudil? Ked je matka nezamestnana je to docasna zalezitost, alebo trvala? Docasna... je o nieco menej schopna sa o dieta postarat? nie...

celasapremenim
24. mar 2014

@ewitka23 ak niekto bude len svedcit proti vymyslenemu tvrdeniu, nezabudaj, ze sa mozes nechat odborne vysetrit a toto tvrdenie vyvratit
drogova zavislost sa potvrdi alebo vyvrati lekarskou prehliadkou velmi lahko
tzn. ak nefetujes, nemas sa coho bat

sisa098
23. apr 2014

prosim vas poradte ,,ako to je ked na sude pri rozvode zmenime nazor ,,ze sa vraciame k sebe ,,,,co potom ,,bviem ze sa vracaju peniaze za ten cas uradom ako jednorazovo alebo ako ?dik