Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako prebieha výsluch pri úprave rodičovských práv?

katif
4. okt 2014

dieta ma byt zverene do mojej opatery, zaujima ma co sa ma budu pytat, dakujem

pribinak
4. okt 2014

Na sude ci u kuratoriek? "Výsluch" závisí od viacerych faktorov, napr ako ochotne budes spolupracovať, z niekoho idu odpovede Jak z chlpatej deky, napr od okolnosti, ze preco žiadas o zverenie, ci sa rozvádzas alebo nie, tiez od toho co tvrdí protistrana, treba overiť fakty, ...

Otázky sa tykajú tvojho príjmu, ci si zamestnaná a kde, bytových podmienok, taktiež otázky sa tykajú tvojho a dietatovho zdrav.stavu, ako si napr predstavuješ stretávanie dieťaťa s otcom, aké máš požiadavky na výživné, potom aké máš výdavky ohľadne dieťaťa, škola, krúžky, napr zdrav špecifiká - musí mat diétu, špeciál.stravu, potrebuje nejake zdravotne pomôcky, este sa môžu pýtať aj na vzťah dieťaťa a rodiny partnera.

Nedá sa to velmi zovšeobecniť, pretože všetko vyplýva z konkrétnych faktov a okolnosti
Netreba sa toho báť, je to normálny rozhovor a nie nejake mučenie

betka22betka
15. okt 2014

dcéra teraz chce požiadať o zverenie do jej opatery synčeka. kurátorky prídu pred pojednávaním alebo po pojednávaní?

benuliatko
17. okt 2014

Vacsinou je to az po pojednavani, kedy sudkyna kuratorku poziada o presetrenie pomerov. Setrenie pred pojednavanim je menej obvykle. A ked chcete radu, vzor podania ci advokata skuste Centrum pravnej pomoci.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli