Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa pripraviť na rozvod

Rozvod manželstva
ivka1992
20. mar 2020

Ja viem že to je tazka otazka a neda sa na nu 100% odpovedat. Ide o to že mám nachystane papiere na rozvod. S manželom sme manželia skoro 6 rokov dve male deti čerstvo postavený dom a naň uver v ktorom je zahrnutý aj mamin byt ako ručenie. Manzel je alkoholik a klamár neda sa komunikovat 5 rokov bol v DE a keď ostal doma pil ešte viac práca na Slovensku by bola ale stále klame a popíja potajomky + vyberá zálohy takze z konečnej výplaty skoro nič neostáva.. snazila som sa kadejako.. ale už nevladzem nekomunikujeme a keď aj áno tak max tyzden potom je to dookola to iste.. on vyčíta mne ja jemu a dalej.. som na rodicaku a chodim do skoly dva krat do tyzdna.. je to tazke psychicky finance a tak dalej.. ako sa mám nastaviť čo s domom??? Uver je 420€ mesacne ja mozem ísť k mame on nemá kde.. ale ja sa domu nechcem vzdať už pár mesiacov uver platí moja sestra.. a bojim sa že keď odídeme s detmi on sa už úplne spustí a bude mu cely dom jedno zacne predávať čo v ňom je aby mal za vo najmä piť..

adalmba
20. mar 2020

@ivka1992 ahoj a pomôcť liečiť sa ste neskusali? Nejaké lieky? Detox?

luccija
20. mar 2020

@ivka1992 dať to dokopy a nájsť liečenie.Mate malé deti.Ak to už nie je cesta, tak dom predat na čo Ti bude? sestra ho bude platiť roky?
Na koho je písaný dom, úver?

ivka1992
autor
20. mar 2020

@adalmba bol na prvom sedení na ambulantnom liečení.. dostal lieky na potláčanie chuti n alkohol ale pije dalej nie extrém ale udržiava Sa. V apríli minulého roka prisiel o vodicak kvoli alkoholu do teraz ho nemá lebo v novembry mal epilepticky zachvat z alkoholu. On si ale neuznáva že má problem..

ivka1992
autor
20. mar 2020

@luccija dom predať je posledna moznost... on pochybujem že by súhlasil.. a na to to davat do kopy musis byt dvaja nie jeden.. on nechce mat nad sebou kontrolu.. toto nie otazka mesiaca to je otazka minimalne troch rokov a zhorsuje sa to.. lutujesam seba Nie mna nie deti.. vidi len to že on je zadlžený pritom uver na dom má skoro každý... sme mlady nikam nechodíme ešte aj kvoli klasickej prechádzke sa dokážeme pohádať..ja chcem ísť do lesa aby sme aj niečo videli jemu staci ísť po dedine hore dole a vybavene..

adalmba
20. mar 2020

@ivka1992 tak šup na Antabus, bude mu tak zle keď sa napije, že už to nespraví. Len tuším tam musí niekto s nim ísť, kto dostane lieky a bude mu ich podávať.

ivka1992
autor
20. mar 2020

@adalmba no to nie je takejednoduche každý kto s tým má skúsenosť ti povie že to je hlavne v hlave.. ja nemozem sa nasackovat do ordinácie a rozpravat doktorke čo mu má dať ... a do úst mu ich tiez nenatlacim..

adalmba
20. mar 2020

@ivka1992 tak som to nemyslela, skôr mu dať na výber, liečenie alebo rodina

pribinak
20. mar 2020

@adalmba antabus už na SVK nie je registrovaný, čiže ho nekúpi

juliet86
20. mar 2020

co tak zrusit bsm??? pogugli info na zachytka.sk pripadne pomocobetiam.sk pripadne centrum liecbu zavislosti v BA na hranicnej ulici. a uprimne kasli na majetky na dom na peniaze. potrebujes pokoj a zazemie.

deti95060810
20. mar 2020

@juliet86 no to je pekné ale čo bude robiť s malými drobcami bez peňazí...😉

deti95060810
20. mar 2020

keby si hodila reč s nejakým lekárom ktorý sa zaoberá alkoholikmi? v Mt je Mudr. Fedáková, možno by vedela pomôcť....len musíš počkať kým sa život dá troška do normálu....

luccija
20. mar 2020

@deti95060810 myslela to tak, že kašľať na dom a predať.
@ivka1992 tak, keď je na nervy, že je zadlžený treba dom predať rozdeliť sa, keď niečo zostane...mama nebude mať založený dom.Naco Ti je dom, ktorý platí tvoja sestra a žije tam tvoj muž s ktorým sa chces rozviesť?Akú máš predstavu, že pôjdeš do roboty a budeš to platiť ty a žiť tam s alkoholikom?Nejak nerozumiem čo tým sleduješ.Pochybujes, že by súhlasil, tak prečo teda hypo neplatí manžel.Nema rodičov, ktorí by mu dohovorili?Keď cesta spolu nie je, treba dať návrh na rozvod, po rozvode do 3 r sa musíte majetkovo vyrovnať.Zostane Vám nieco, ak by ste dom predali?Ako to máte papierovo finančne kto je kto?
Daj si dom ohodnotiť a tým začni, aby si do budúcnosti vedela koľko môžeš rátať, že by ste dostali aspoň cca.Pises, že nemá kam ísť, ak sa rozvedie snad nebudete bývať spolu, jemu vyrataju výživné, bude si musieť hľadať bývanie, ty tiež, alebo si necháš balvan hypotéky s 2 deťmi?
Tvoj muž nevie, že uvazujes nad rozvodom celé mi to príde také zvláštne.To nechceš ty, to by nechcel on

luccija
20. mar 2020

@ivka1992 už citam, že by si išla k mame.Ak dáš platit hypo mužovi nebude mať peniaze na chlast.
Trvá to 3 roky a menšie dieťa má vyše roka.Cim skôr to utni a ochran tie deti, aby pozerali na ozrana a hádky rodičov.To, či niečo z domu nepreda nebudeš vedieť ovplyvniť aj, keby si tam byvala.Mas ideálny dôvod na to, aby sa zbavil dlhov nerozumiete si, pije, a bude bez sekery takto mu to podaj a hotovo.Ak nevidíš z jeho strany ani náznak, že by sa chcel liečiť musíš to spraviť zaňho a dať veci do pohybu.Od neho to nečakaj je závislý chorý nemá reálny usudok

pieksamaki
20. mar 2020

@ivka1992
Co robil manzel v DE? Kvoli zarobku na dom? Nestalo sa tam nieco po psychickej stranke? Lebo neverim ze by sa tam rochlastal niekde na stavbach....vyhodili by ho.
Co sa tam dialo? ...moze byt dosledkom jeho alkoholizmus....
Preco pije? Chut k alkoholu? Mal ine predstavy o manzelstve a zrazu inak?
Naozaj lieceni velke zaluzie ...neda sa cez jeho lekarku nasmerovat? Inak sa z toho nedostane....
Tiez by ma zaujimalo preco nejde z jeho platu hypo...inak nepochopi zodpovednost za rodinu...

deti95060810
20. mar 2020

@luccija aj to máš pravdu...autorka je ešte mladá a tiež nemá zmysel trápiť sa 30 rokov s ožranom...

pemotore
20. mar 2020

@ivka1992 kým si to neuzná- je to s ním zlé a nič ním nepohne. Moja skúsenosť je, že to popierajú a chybu hádžu na druhého, lebo oni si pamätajú viac ako triezvy človek...

jajka71
20. mar 2020

@ivka1992 zrejme by trebalo kontaktovat CPP a riesit rozdelenie BSM, lebo ak spravne citam on nevidi problem (hypoteka "sa"plati, dlhy nevidi, deti su zabezpecene), pokial nevidi, ze moze nieco stratit, tak dkoro sa neodhodla, keby ste dali vyzvu kolkym zenam muz prepil aj postel, stoly s stolicky pribor, kym ony z materskej a za pomoci rodiny vsetko splacali a platili....vy musite chranit seba a svoje deti a pokial to plati sestra plati to (zatial) aj jemu...a on vie, ze platit budete aby vasa matka neprisla o strechu nad hlavou a preto zrejme v jeho logike obavy nema. Vec treba riesit s pravnikom a sudnou cestou, mat veci cierne na bielom, aby ste chranili vas majetok a strechu nad hlavou kym sa neukazu dlhy, ktore budu vyssie ako hodnota uveru...a nemusi ist o bankove spolocnosti, lebo ked nebude zaco pit....

jajka71
20. mar 2020

@ivka1992 okrem predbezneho opatrenia o zverenie deti ci rozdelenie bsm pocas trvania manzelstva pokial ste na md a on ma prijem viete ziadat aj o vyzivne na seba i deti...kym ma zaco pit zrejme pit bude, v jeho hlave nema o co prist kym sa vsetko plati a on sa o nic starat nemusi, plati sa to "samo'

ivka1992
autor
21. mar 2020

@pieksamaki volať samozrejme kvoli zárobku a presne sa rozpíl po stavbách pomalicky krôčik po krôčiku to ušlo najskor iba vikendy už bolo potom vypite aj cez tyzden a pod. Ak by mu neurológ a obvodná lekarka nedoporucili psychiatra ani by tam nesiel.. podľa neho všetko zvelicujeme vymýšľame si závery .. a on vie čo má robit.. výplata??? Momentalne to vyzera tak že jeho výplata by bola okolo 800€ mesacne plus moj rodicak takze by sme vyšli na všetko podstatne ALE to by si nemohol zobrat podchvíľou zálohu o ktorej ja neviem a minie ju absolutne neviem kde za pár dni podotykam automaty tu v dedine nie sú takze jedine niekde mimo ale to zase mi nejde do hlavy lebo kedykedide do roboty a z roboty domov... neplatí nič!! O vsetkych účtoch ktoré sa majú platit mám prehľad... kto nezažil nepochopí.. nejde o peniaze o aké predsa veď tiene nie sú.. ale keď sa nebude platit uver mame exekuciu na krku aj my aj mama.. to nie je východisko a on to platit nebude veď ide k termínu splátky a on sa tvári ako mŕtvy chrobák ako keby sa nič nedialo.. jeho strasne tazka povaha... ja mám tiez svoje samozrejme vzdy sú na to dvaja ale takto sa zit neda

luccija
21. mar 2020

@ivka1992 a práve preto predať a rozvod.Moze platiť nejaký dlh, alebo si kupuje domáci chlast.Alkoholik bude mat zatemneny mozog čím ďalej tým viac.A ty mu nevieš povedať pred splátkou, že treba to zaplatiť?napíš ako to máte papierovo vo všetkom ste obaja rovnakým dielom?spravila si najhoršie čo si mohla úver platí sestra a on ma pokoj na pitky.Keby mu prišla domov prvá vyzva na dlh uvedomí sa.Neboj sa mame nebudú brať dom hneď po jednej, dvoch nezaplatených splátkach.Aspon iné poplatky, stravu zaplatí?Čím skôr rozdel BSM a začni konat

ivka1992
autor
21. mar 2020

@luccija áno viem.. ale nič si z toho nerobi... do domacnosti on tak dá max. 200€ nič ine

luccija
21. mar 2020

@ivka1992 čím skôr sa ho zbav také bremeno nepotrebuješ.

evkao
21. mar 2020

@ivka1992 prepac, ale rozviest si sa s nim mala uz pred 4 rokmi, ked ste este spolu nemali dve deti a predpokladam, ze ani dom... uz vtedy si pisala, ze pije a zrejme hra automaty, ak sa to za tie 4 roky nezmenilo, teraz sa to uz nezmeni urcite, len vtedy si bola este v lepsej situacii
skus si najst nejakeho pravnika, ktory ti poradi, co s domom, a zacni riesit rozvod

sasa1310
21. mar 2020

@ivka1992 keď sa nebude platiť úver, nebudeš mať na krku exekúciu, ale prídete o dom aj tvoja mama o byt. Lebo je fakt ROZUMNÉ brať hypotéku ešte aj na mamin byt spolu s alkoholikom. Ja nechápem, načo ste ten dom kupovali a tak veľmi sa zadlžovali, keď si vedela, že máš doma alkoholika.
A potom za pár mesiacov sa divíte, že je problém. No aby sme mali ešte kde bývať aj ty, aj tvoja mama aj tvoja sestra.

ufatess
21. mar 2020

@sasa1310 neviem si to tiež nejako vysvetliť. Veriť tomu, že sa vezme úver a proste on sa zmení, tak to už je fakt naivná predstava. Ona ho musí fakt milovať, proste keď toto všetko nevidela, nechápem, no tak isto neviem, ako by som sa zachovala v jej koži

derdia
21. mar 2020

Pozri v prvom rade,on je za seba zodpovedny sam...ty nie si jeho liecitelka ani psychologicka...dom musite predat ak sa idete rozvadzat to je jasne...a uver vyplatite a rozdelite zvysok na polovicu...to je normalne...so svojimi nech si robi co chce...dala si mu kopec sanci a halvne sa nedaj vydierattym,ze ho musis podrzat a take srac...mal moznost to zmenit....vybral si chlast a nie rodinu...neopuatila si ho hned,mal kopec casu zmenit sa a popracovat na sebe...nespravil to a pokial sa nechces starat o ozrana ,ktory sa zacne posierat a smradlavy lezat doma a chodit po stvornozky ukonci to skor ako budes toho svedkom...mas pravo na iny zivot...nie na takyto...na majetky kasli..radaej chudobna a stastna a ako bohata a nestastna!!!

hefo
21. mar 2020

Odporúčam prečítať si túto knižku (dá sa nájsť aj na uloz.to, ale odo mňa to nemáš):
https://www.martinus.sk/?uItem=219813

Je tam veľa užitočných vecí čo sa týka psychologického hľadiska rozchodu/rozvodu, lebo človek si často myslí, že po rozvode bude mať pokoj, ale ak si nedá pozor, môže to byť ešte horšie; a to nie pár týždňov, ale rokov (tento môj obľúbený psychológ sa vo väčšine prípadov snaží, aby sa vzťah zachoval a dal do akého-takého poriadku, ale alkoholizmus - najmä ak alkoholik sám nevidí problém a nemá snahu sa liečiť - je jednou z vecí, ktoré nazýva "masaker vzťahu", kedy nemá veľmi zmysel to ťahať ďalej).

luccija
21. mar 2020

@ivka1992 200 eur je strašne málo veď to nie je ani na poplatky za dom voda, kúrenie, drevo, alebo celkovú stravu pre 4 osoby
@sasa1310 nebuď hneď útočná aj, keď máš pravdu vo veľa veciach nikto nevie ako dlho, koľko pije, ako to bolo predtým určite bola chyba mať ďalšie dieťa, keď sa už vtedy vedelo, že pije, ale tak dieťa je pozehnanie.Nikto nevie aké sú tam rodinné väzby, tlaky sú rodiny na dedine kde by ženy pomaly muž aj prizabil a ona sa nerozvedie, lebo rodičia povedia, že rozvod neprichádza do úvahy.Ako by ľudia pozerali, teraz ste dom dostávali?
Tu nie je ani náznak toho, že by sa mohol zlepšiť.Bude mať výbuchy zlosti, epileptický záchvat dostane už pokročilý alkoholik, aby sa nestalo, že muža hodí o zem a zostane invalidny a autorka sa bude ešte o neho starat.Niekolko krát som sa pýtala ako to máte na papieri na LV koho je čo, kto dal koľko peňazí, koľko Ti zostane za predpokladu, že by ste dom predali.Ty len čakáš čo bude to by sa aj mne páčilo bývať v dome, mať deti, ženu, navarené, svagrina platí hypo, ja dám chabých 200 eur.Zober rozum do hrsti nikdy nedovol nech deti vyrastajú s alkoholikom

ivka1992
autor
21. mar 2020

@ufatess presne tak dievcata neviete ako by ste sa chovali v mojej koži nakoľko ste v nej neni a dúfajte aby ste nikdy ani neboli dom sa staval .. nie kupoval ... je neskoro plakať nad rozliatym mliekom ja viem že treba podať o rozvod a pod. Moja otazka neznela čo mám robit ale ako sa mám naň pripraviť duševne a urcite nepotrebujem kazania o tom ako čo malo byt 3-4 roky do zadu.. to aj ja som bola taka chytrá a nakoniec to teraz musím riesit ja vo svojom zivote!

majarobo
21. mar 2020

@ivka1992 hlavne zrušiť mamin byt ako ručenie. dom je už dostavaný tak má aj väčšiu hodnotu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre