Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako spísať návrh na súd

klaudika535
7. nov 2016

Ahojte ako mám spisat navrh na súd ked chcem sa požiadať , o zrušenie prezviska mojej dceri , chcem aby ho mala aspoň po mne, chcem dieta v mojej starostlivosti a upravenie styku z otcom a určiť výšku výživneho , ako to mám spisat a kde to mam podať a čo sa bude ďalej diať ? Môže sa stať ze to prehrám a dostane ju on do opatery ?

tutu_1
7. nov 2016

Obrátila by som sa v tejto veci na právnika. Ak na to nemáš financie myslim ze ešte funguje združenie bezplatnej právnej pomoci kde vo všetkom vďačne pomôžu. Treba pohľadať cez Google 😇

pribinak
7. nov 2016

Smer urad prace, odbor sociálno-právnej ochrany deti a mládeže
Prediskutuj situáciu s kurátorkou
To co ty ziadas je normalna úprava práv a povinnosti az na zmenu priezviska
Podáš si zo na sude v mieste trvalého bydliska maloletej
No a priprav sa na sud

klaudika535
autor
8. nov 2016

@pribinak ako bude ten sud prebiehať ? Môže sa stať ze on hľadáto nahodou vyhra a daju jemu dcéru do opatery , majú dosť peňazí na dobrého pravnika Ja na to nemám

pribinak
8. nov 2016

ako bude prebiehat sud.... no ty bude obhajovat svoj navrh, ze preco chces to co ziadas a on sa bude k tomu vyjadrovat a obhajovat svoje
je dost mozne, ze bude u teba robit kuratorka setrenie v domacnosti

on aj ked ma pravnika, ak nepijes, nie si fetacka, zijes normalnym usporiadanym zivotom, neprostituujes, nemas vaznu psychiatricku diagnozu, tak vacsinou sud dieta matke nezobeie

neviem ako si chces obhajit zmenu priezviska, ak otec normalne si plni svoje povinnosti, to je zas pravo dietata, nie tvoje

on sa bude mozno snazit o striedavu starostlivost, co nie je zle pre dieta, pokial su rodicia normalne schopni komunikovat