Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zabránim bývalému, aby nemal syna na noc?

zimanka
24. apr 2015

Dobry vecer,prosim poradte mi,som zufala.Byvaly ma chce tahat po sudoch kvoli tomu ze mu nechcem maleho dat na noc k nemu (moj syn Pato mal v januari 2 roky).Ja byvalemu nebranim aby bol s Patom.Robi na nepretrzitej prevadzke ze volno ma kazdych 6 dni,maleho si chce brat v prvy den volna od 9.00 do nasledujuceho dna 19.30.Mne sa to vidi prilis dlho,lebo maly nie s nim nic nauceny,nevie ake ma zvyky lebo od narodenia mu boli prednejsi alkohol a kamarati,nikdy sa nezaujimal o nas preto sme odisli o neho.S malym sa stretava kazdy den ci doobeda,ci poobede a ked ma volno mu ho dam k nimdomov od 16.00do 19.00.Vzdy mi ho dobesie rozblazneneho,hladneho,a ked ho neprehania,tak v noci vracia alebo o 2.00 mu davam rozok z malom lebo maleho nevie nakrmit.Uz sme mali sud a blizi sa dalsi,nechcem aby maly u nich prespaval,mam pravnicku ale ta mi pripada ze vsak jej zaplatim a volako je tak volako bude,chcela som ju vymenit ale za sa to neda ze ked ma ona ten pripad.Byvaly sa s malym predvadza ako cvicena opica ked je nim a ze je uzasny tatko ale nic nevie.Ked sme maly mat prvy sud boli mi na kontrolu zo Upsvar ze v akych podmienkach zijeme ale u neho neboli.Jeho mama podplatila vsetkych,ci na urade ci pravnicku a bola aj vnutri na sude.Prosim poradte co mam robit?skusila som sa aj dohodnut,zbytocne.Ja mu nebranim aby bol s malym len nechcem aby ho mal cele 2dni.Navrhla som mu ze maleho bude mat kazde volno od 16.00 do 19.00 a ostatne dni po dohode so mnou u nas doma,ale nesuhladi,prosim poradte ako dalej,pravnicka sa neda vymenit mi iny pravnik povedal tak co dalej,maly nerozprava este a nosi plienky ze si nevie povedat ze to boli,tam chce ist,to chce,atd...ja mu rozumiem ale on nie ☹ je naviazany na mna a to vie,tak byvaly robi doprieku

tova
25. apr 2015

@zimanka wow tak to je klasika. Mospely muz alokoholik, nic nevie spravit, ale zila si s nim a dieta mala. Pozri do rodneho listu malemu kolko rodicov ma zapisanych.... Bud dospela a svoje problem s ex si neries cez syna, 2r. neni na nho zvyknuty? a ako sa zvyka? ze zacne k nemu chodit nie? babka je schopna vsetkych podplatit ale nevedia 2r. dat jest a zmenit plienku.... a ty budes mat asi aj problem maleho dat na 6 hod. do skolky, lebo k cudzim neni zvyknuty, nikto mu nerozumie a domov pride sem tam pocikany. , neni co ty chces a ty povies ex (aby sa stretavali u teba hahaha aky blbec pri pristal) Ma o dieta zaujem, syn otca chce a potrebuje, nech maju nelimitovany kontakt a mozes byt rada ze neziada striedavu starostlivost.

maciatkolulu
25. apr 2015

@zimanka uprimna otazka a to ti vracia a prehana ho kazdy den? Ved pises, ze su spolu kazdy den. Pozri ja chapem, ze sa bojis, ze je to tvoje male babatko a nie je ti vobec prijemna predstava, ze mas byt bez neho a bojis, to je uplne prirodzene. Na druhej strane sa na to pozri zo synovej strany, chodi domov rozblazni, nie uplakany, takze mu bolo asi fajn, tatina potrebuje a tato ma zaujem. Naco sa chces natahovat, je to raz otec a pokial to nie je delikvent, tak skor , ci neskor sud urci, aj prespavacie vikendy, dni. A ty si aspon oddychnes. Naco chces bojovat? Nehladaj chyby na byvalom, ze nedal mu jest atd. Na sude budes vyzerat ako matka, ktora brani styku otca s dietatom a to nevyzera dobre. Bud rada, ze ma zaujem aj byvaly a aj babka. Dieta potrebuje ich lasku. Drzim palce.

gabrielita1610
25. apr 2015

Myslim ,ze ten kto nezazil nepochopi ........poradim ti len tolko ,ze na sud pojdete - musite a tam bude prikaz na vysetrenie psychologom ,inak sa to neda . Bude si na sude stat kazdy za svojim a jediny kto to prestreli bude sudca so psychologickym vysetrenim ......psycholog dalej urci ,ci je dieta vyspele u otca prespat a ,ci je otec schopny sa o dieta postarat .... zelam vela sil ,hlavne ak su to len Vase spory radsej, by som sa s nim dohodla ,no ak je to vaznejsie a ty ako matka si presvedcena o tom ,ze malemu by to neprospelo ,tak si stoj za svojim 🙂

zimanka
autor
25. apr 2015

Presne,neviete co si prezivam,byvaly je alkoholik a radsej chodi po krcmach s deckom ako inde.ak ma mate osococat a urazat tak sa zdrzte komentarov,neviete aka je moja situacia.vcera mal jeho otec meniny ato som mu mala dat dieta na ozran party kde su sami ozrai alebo chodit po oslavach kde sa pije a to decko necha celu noc byt hore pokial sa mu nedrieme?tak si prosim blbe komentare nechajte pre seba ked neviete poradit!!!!!!!

zimanka
autor
25. apr 2015

A ja nechcem aby nebol s malym ale len aby u neho neprespaval?co bude spat na zemi?ved tak isto spava na gaici u mami,a on sa nevie postarat sam len za pomoci jeho matky tak preco sa chce starat??nikdy sa nezaujimal,jest mu da len ked bude hladny a bude si pytat co este nevie,spat ho da len vtedy ked mu zaspi v krcme za stolom,ta o com je vychova?tahat 2 rocne dieta o 22.00 von ked jeho otec ma volno a uzivat si?tak asi mu ho nedam,lebo maly je s neho cely zdebtany ☹ on mi to nepovie lebo je to predsa dieta co sa uci rozpravat a nie aby v prostredi kde sa fajci pije a nadava!

lubicaregecova
25. apr 2015

skúste mediáciu...

zimanka
autor
25. apr 2015

Skusila som sa aj mimo sudne dohodnut ale je to este horsie,on si chce dokazat ze ma peniaze na pravnicky a sudy a mna chce znicit aj s jeho mamou.s vyzivnym suhlasim,s tym.nerobim problemy mne ide len o to aby mi ho vecer nosil domov na spanie lebo on ho nevie uspat,blaznil by sa s nim aj celu noc,alebo po baroch vysedavali a jeho mama ho bude natierat vsetkymi moznymi kremami gelmi ze pride vyhadzany a cerveny.naposledy mi ho doniesol co h natreli kremom proti celulitide,to je rozum?to je na zamysleni...ja mu nebranim aby boli spolu ale nech je zodpovedny

maciatkolulu
25. apr 2015

@zimanka na sude s takymito argumentami nepochodis, ak on dokaze, ze je sposobily sa starat o dieta, tak skor, ci neskor ho dostane aj na noc. Treba skusit najst zlatu strednu cestu a aj na sude budes lepsie posobit, ak nebudes argumentovat, ze ho mama kremuje kremom proti striam, ze je celu noc s deckom v krcme. Inak to akoze je s malym o 22.00 v krcme ked s nim nie je??? Davaj si pozor na to ako a cim argumentujes, lebo sudkyne maju plne zuby mamiciek, co sa snazia o zabranovanie styku s dietatom. A vyvediem ta z miery o tom ako a kedy sa bude dieta stretavat s otcom nerozhodujes ty, ale uz sud a kolizny opatrovnik. Je to tak, ci sa to paci, alebo nie. A ked to nebudes dodrziavat, tak ta supne zase na sud. Takze klud, nadych, vydych a este raz sa skus s nim osobne dohodnut a prist na sud dohodnuti. Sud vasu dohodu schvali a budete. Fakt mu skus povedat, ze maly raz bude urcite u neho aj prespavat, ale zatial je este malicky a potrebuje svoj denny rezim a snad nechce ublizovat vlastnemu dietatu, treba byt zensky presibana a hlavne kludna, nedat sa nicim vytocit a nicit. Chlapi najviac ublizuju zenam cez deti, ale nakoniec, ked ti zjavne plati vyzivne a chce sa starat o dieta, tak to s nim az tak zle nebude.

tova
25. apr 2015

@zimanka znasilnil ta? ine vesvelenie neviem preco mas s nim dieta. alebo si rovnaky typ ako otec dietata? Pises ze je non stop alkoholik, fajci pije a nadava, a takeho otca si zabezpecila synovi? Nepis aby sme sa zdrzali takych komentarov . lebo vsetko ma 2 strany.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli