Ako zruším otcovstvo?

klaudika535
25. okt 2016

Ahojte moja dcéra má 2 mesiace ,mon priateľ odmieta na malu prispievat peniaze ,povedal ze na to mám matersku ze on peniaze davat nebude ,že nas ma živiť moja mama , ako teda zrušim otcovstvo ? A priezvisko zmenim na moje ? 🙂

pribinak
25. okt 2016

Otcovstvo nezrusis, ak je zapísaný v rodnom liste, tak sa zo uz neda

Skor by som ti poradila, aby si si na sud dala žiadosť o určenie vyzivneho
Takto sud urči kolko je povinný ti na dceru kazdy mesiac povinný dat

O zmenu priezviska tiez das žiadosť na sud

pribinak
25. okt 2016

@klaudika535 pri takomto prístupe k dietatu a k tebe, by som vyraz moj priatel zmenila na ex priatel a zial otec dietata

puklica13
25. okt 2016

Otcovstvo ty nezrusis..to by musel priatel podat navrh na zapretie..a priezvisko zmenis len s jeho suhlasom

sunshine1311
25. okt 2016

Otcovstvo, ak je už raz priznané sa zrušiť nedá.Priezvisko sa zmeniť dá, so súhlasom otca dieťaťa, ak nesúhlasí tak žiadosť na súd kde sa rozhodne... A keď odmieta prispievať tak podať návrh na súd na určenie výživného, nech si chlapec nemyslí, že to je také ľahké, urobiť si dieťa a nechať povinnosti na starých rodičov, ktorý za to nemôžu 🙄 To je tak keď si urobíme deti s iba priateľmi... 😠

jankalukasova
25. okt 2016

@klaudika535 a to, že on nechce platiť výživné ideš riešiť tak, že Vás bude živiť Tvoja mama a zbavíš ho otcovstva? hmmmmm... waw

sibalka21
25. okt 2016

@klaudika535 Podaj si navrh na sud, o zverenie dietata do starostlivosti a urcenie vysky vyzivneho... Otcovstvo nezrusis a pokial je bio otec tak ani on ho nezrusi nijak... A o zmenu priezviska tiez navrh na sud... A zbav sa takeho priatela, u mna by bol uz davo ex-priatel ...

tajomna21
25. okt 2016

otcovstvo nezrusis, kedze je zapiany v RL ... do 3 rokov dietata moze dat on akurat na sud zapretie otcovstva ... ale toto ty neries, je to jeho hanba a svedomie .... ty si daj na sud navrh na vyzivne na dieta, kedze nie ste zobrati a on sa zachoval ako chrapun, uplatni si na sude aj pripevok na vyzivu na nevydatu matku (narok do 2 rokov dietata) ako aj prispevok na uhradu nakladov spojenych s tehotenstvom a porodom ..... podaj to na sud a neries to s nim, nic mu o tom nehovor, nech ta nestresuje a nezasrasuje ... taktiez tam navrhni aj upravu styku s dietatom, spomen ze nema podla doterajsich vyjadreni o dieta ziadny zaujem a preto navrhujes styk 1x mesacne 2 hodiny v tvojej pritomnosti napr., .... aby to nebolo uplne ze zakaz styku, kedze aj "otec" ma pravo na styk ...

cacianka
26. okt 2016

ked napíšeš trochu viac, tak ti tu lepšie poradíme

alaguema
26. okt 2016

@klaudika535 otcovstvo sa nedá zrušiť len tak. A navyše, nechápem, na čo by to bolo dobré. Tým by si ho úplne zbavila zodpovednosti. Takto ho môžeš donútiť súdnou cestou, aby platil, čo mu prislúcha. Bude to zrejme ťažký primitív, ak nevie, že to, čo dostávaš od štátu ako materskú, nemá nič spoločné s jeho povinnosťou platiť výživné.

klaudika535
autor
26. okt 2016

A ešte sa chcem spýtať , papier o opatere dietata musi podpísať aj otec ze stym súhlasy keďže nie sme zobraty ja som v podstate v slobodná európa matka 🙂

tajomna21
26. okt 2016

@klaudika535 ty podas na sud navrh na zverenie, ten tvoj blb nemusi podpisovat vobec nic ... hlavne ho neinformuj o svojich krokoch

cacianka
27. okt 2016

@klaudika535 platí moja veta včera 09,36, trošku viac rozvi vety, objasni, lebo takto je to vytrhnuté z kontextu a ty budeš popletená

peter898
27. okt 2016

tak to neviem, ale podľa mňa by mali poradiť na úrade.