Ako zrušiť otcovstvo?

mamina2828
4. nov 2009

Ahojte babenky.potrebujem poradit.da sa nejako zrusit otcovstvo?syn ma 2 roky,som slobodna,maleho mam vo svojej opatere,otec dietata plati vyzivne,ale zeby mal zaujem,to sa povedat neda.ma neobmedzene navstevy,ale ukaze sa raz za 2 mesiace.s priatelom sa chceme v aprili vziat,o maleho sa stara odmalicka,berie ho za svojho.nakolko sa budeme brat,chce dat svoje priezvisko aj mojmu synovi.maly ma priezvisko moje.ako toto na sude priebeha,aku ziadost pisat,a je to vobec mozne?dakujem

jurcisinova
21. júl 2015

@zajacik... Chcem sa k tomu opytat ak sa zruší ocovstvo bio otec je este stále povinný platit vyzivne alebo ako to potom je

anicka72
6. aug 2015

dobry chcela by som sa opytat moj priatel si chce osvojit moju dceru ale v RL je zapisany moj ex ale nieje malej bio otec ako sa to da a kde sa to da urobit dakujem

zorenka
22. sep 2015

Dobrý deň.Chcela by som sa informovať o zrušení otcovstva.Môj syn si našiel priateľku s dieťaťom.V rodnom liste nemal uvedenie otca.Po čase začali spolu bývať a do rodného listu uviedli otca môjho syna.Po čase sa rozišli,a môj syn chce zrušiť otcovstvo.Chlapec má priezvisko po matke.Poprosím Vás,ako pokračovať dalej.Bola som informovaná o nejakom návrhu na zapretie otcovstva otcom.Dakujem s pozdravom B.K

lenka19855
25. máj 2016

Caute baby poradte ako postupovat ak chcem zrusit otca v rodnom liste dietata, nieje jeho biolog.otcom...otcovstvo bolo spisane len na matrike cestnym vyhlasenim oboch rodicov, dakujem

klaudiqa11
28. máj 2016

Dobry den chcela by som sa opytat kamarat ma 5 rocneho syna z byvalou priatelkou a ona ma muza plati alimenty ale ona mu ho stale odmieta ukazovat moze sa vzdat ocovsta ak si jej manzel maleho prisvoji?

nikusbj
6. okt 2017

Dobrý den chcem sa opitat som v rozvodom konani a medzi tim som porodila dcéru ale neni jeho a on to vie len je naposana na neho a sme podal za papretie octovstva a suhlasil s tim ze nechce mat malu na seba napisanu co k tomu treba alebo ci bude rychli sud

adusik28
18. mar 2021

Zrušenie otcovstva