Akou formou vydokladovať výdavky na dieťa pri určovaní výšky výživného ?

zelenalienka
12. jan 2020

Dobry den. Idem podavat ziadost o rozvod, kde pozadujem istu vysku vyzivneho. Potrebujem tam zdokladovat vydavky na dieta? Akou formou? Staci nejaka ecxel tabulka, kde su uvedene naklady alebo treba vsetky bloky ake mam a ake najdem? Nie som si celkom ista ako to sud riesi...Ako ste to mali vy? Dakujem.

mogaa
12. jan 2020

@zelenalienka bločky, excel znesie čokolvek....dávajú sa za určité obdobie, ale ak tam dáš napr. 3bločky za zimu na detskú vetrovku, tak ti to spochybnia celé😀

zelenalienka
autor
12. jan 2020

@mogaa A za ake obdobie? Dva mesiace mam vydavky na drogeriu 5Eur, treti mozno 25 Eur...Alebo ked idem do drogerky, mam tam synove veci, cistiace prostriedky, ale napr. aj nieco svoje... Môzem to dokladovat? V auguste a septembri som napr. platila synovi komplet tasku a pomocky do skoly, manzel neplatil nic. Aj to tam mam dat? Nevadi, ze to bolo pred pol rokom? Manzel plati len hypoteku, zvysok platim komplet vsetko ja.

mogaa
12. jan 2020

@zelenalienka všetko čo sa týka syna - drogériu ako takú napr.čistiace prostriedky ti neuznajú ani kozmetiku pre teba🙂najlepšie ak si nájdeš právnika - ono je to od sudcu - niektorému stačí ak si vypíšeš tabulku - škôlka/škola, obedy na syna(v škôlke), krúžky, cca strava na dieťa za mesiac a cca ošatenie za mesiac na dieťa...ono ak budeš tvrdiť že platíš na dieťa 300eur a tvoj príjem je 600eur - tak žiadny sudca ti neuverí že polovicu príjmu dávaš len na dieťa , lebo sú tam ostatné náklady...iný sudca môže dodatočne chcieť doložiť výdavky na dieťa vo forme dokladov o úhrade..dobrý právnik ti najlepšie poradí v akej forme to doložiť aj vzhľadom na tvoj príjem....kamarátka naposledy žiadala zvýšenie výživného - tam napr.sudca žiadal dodatočne doložiť bločky ale naprie tomu jej zvýšenie zamietli

stela01
12. jan 2020

@zelenalienka urobíš priemer , ročný cca + - .
Ja dom dávala bloky bežne mesačne výdaje + odhad oblečenie , kultúra , lieky , doprava

Pravidelne - mesačne výdaje bývanie , strava , škôlka , krúžky , poistenie , šetrenie ..atd

zelenalienka
autor
12. jan 2020

@stela01 A davali ste original bloky alebo okopirovane...

monro
12. jan 2020

@zelenalienka my sme dolozili len tabulku kde sme mali mesacne vydavky. Ziadne blocky sme neprikladali. My sme ale boli na vsetkom vopred dohodnuti a k navrhu na rozvod som davala aj rodicovsku dohodu, ktoru sme obaja podpisali.

bosorka32
12. jan 2020

Neposielala som ziadne blocky. Len v tabulke priemerne mesacne vydavky po polozkach, plus rozratane vacsie vydavky a prazdniny, volny cas. Namiesto blockov som poslala vypis s uctu, teda len pravidelne mesacne platby na hypoteku, byvanie, kruzky, skolu...atd. Sudcovia podla veku dietata priblizne vedia, kolko prejedia, kolko stoji osatenie, drogeria, byvanie...

stela01
12. jan 2020

@zelenalienka bloky som mala - mesačne platby - potvrdenie o poistke + sporenie

zuzanka.zuzu
13. jan 2020

@zelenalienka 1) vždy všetko závisí na životnej úrovni rodičov, takže tie blbosti, že ak dáš 3 vetrovky za zimu, tak súd ti to neuverí si nevšímaj, niektorí kupujú deťom za zimu aj 5 🙂
2) súd nič spochybňovať nemusí, to sa bude snažiť manžel 😀 čiže ako už bolo spomenuté, ak je dohoda rodičov, kludne "súd uverí" že zo 600e dávate na deti 300e 🙂
3) nie je striktne stanovené obdobie práve kvôli tomu, že jeden mesiac je na drogériu 5e a na ďalší 25e - normálne laicky rozpíš čo a kedy kupuješ, k čomu máš bločky tie dolož, k čomu nemáš len dopíš do nejakej tabuľky, klud.... pre vás prvý krát, pre sudcov bežný pracovný deň už niekoľko rokov 😉

nagi
13. jan 2020

@zelenalienka manzel plati hypoteku, kdo zije v tom byte/dome na ktery je hypoteka?

mogaa
14. jan 2020

@zuzanka.zuzu tak asi sudca nie je blbec aby uveril že matka(lebo všetky výdavky okrem hypo platí ona) z príjmu cca 600eur ktorá platí nájomné, energie,poistky, stravu, drogériu bude zo svojho platu kupovať za 1zimu 3vetrovky😉autorka písala že všetky výdavky okrem hypo ťahá sama zo svojho platu....ak má príjem 2000 eur tak ok - vtedy to je reálne že dieťaťu môže počas zimy kúpiť 3vetrovky ale ak má bežný plat 700-800eur a z toho ťahá celú domácnosť + ošatenie detí tak určite počas zimy nebude kupovať 3vetrovky

zelenalienka
autor
14. jan 2020

@nagi @zuzanka.zuzu Ano manzel plati len hypo a elektrinu (sem-tam nejaky maly nakup, prip. kupi nieco synovi) zvysok platim ja. Prijem mam 1000Eur. Z toho idú vsetky peniaze na energiu, najom, stravu, drogeriu, osatenie, lieky, volny cas....Dieta mame len jedno.

stela01
14. jan 2020

@zelenalienka pýtaj toľko koľko reálne potrebuješ na syna . Manžel predsa vie koľko cca trebalo .

simca06022011
14. jan 2020

@mogaa ja mam príjem cca 600 a dcéra má stojí minimálne 300 ( sú mesiace keď 100 a sú také kde aj 1000) a sudca by mi uveril, keď domacnist kde žije aj partner má niekoľkonásobný príjem ako je ten môj. Pri rozvode a určení vyzivneho sa berie životná úroveň oboch, dokalduju sa bežne výdavky výdavky na krúžky, pomôcky, výlety, školné ( co spolu môže ist do neobmedzených výšok) a nie tie okresane na minimum, lebo mi nevyjde z platu keď sa rozvedieme. Ak otec zarobí 3000 a dieťa má nejaký štandard, tak je to úplne normálne.

simca06022011
14. jan 2020

@zelenalienka urob si tabuľku priblizne a co sa da doloz blokmi. Jasne ze všetko sa nedá zdokladovat presne, menia sa potreby dieťaťa, ceny... Na súde už majú tiež aký taky prehlad o tom koľko stojí dieťa v určitom veku, prihliadnu na pomery otca, vek a záujmy dieťaťa. Mala by si ich vedieť rozumne odôvodniť. Na bloku nemusía byť výlučne veci dieťaťa, ale zaratas do výdavkov iba tie.

mogaa
14. jan 2020

@simca06022011 to je mi jasné, ale ja som sa vyjadrila len k tomu že ak niekto dá do bločkov náklady na dieťa počas zimy 3vetrovky a zároven povie že platí všetko okrem hypo sám a má plat 700-800eur tak to mu sudca nezožerie.....lebo ak niekto ťahá domácnosť s minimálne 3osobami s príjmom 700-800eur tak nebude z takéto príjmu zároveň kupovať každý druhý mesiac v zime vetrovku

zelenalienka
autor
14. jan 2020

@simca06022011 Ved to, ked si tak spravim priemer, tak 300 Eur miniem na syna urcite a to nemam pocit, ze by som zila nejaky nadstandard. Samozrejme, ze sa snazim o lepsie potraviny alebo ked sa mi nechce varit, ideme sa najest a nezruinuje ma to. Nechapem, ako mozu mat zeny vyzivne 70 Eur a realne z toho vyzit. Kolkokrat ked je chory, tak v lekarni minies tolko penazi...Vsetka ucta tym zenam.

stela01
14. jan 2020

@zelenalienka iný kraj iný mrav . Nie každý ide sa najesť do restiky alebo si objedna donasku.
Ja mám 230€ výživné na 7r a miniem aj viac 🤷🏼‍♀️

zelenalienka
autor
14. jan 2020

V kazdom pripade, dakujem za pomoc. Este si na to sadnem, pozriem, ake bloky mam, co sa da zdokladovat...Ved pytat si mozem, este neznamena, ze aj dostanem 😉

zelenalienka
autor
14. jan 2020

@stela01 No je mozne, ze o rok si to nebudem moct dovolit ani ja. A netvrdim, ze to vyuzivam 3 krat do tyzdna...

stela01
14. jan 2020

@zelenalienka narážala som na to že iné vyžijú , a majú menej

nagi
14. jan 2020

@zelenalienka jednoduse... Pokud ma manzel 800e v cistom a v byte ve ktete bydlite plati 500e hypoteku tak dostanes vyzivne 50e a budes rada. Dokonce kdyby sel "na hulvata" tak dokaze mit jeste vyzivne od tebe.

lienkalen83
25. feb 2020

@zelenalienka ahoj no ako si pochodila?

zuzanadringus
23. apr 2021

Žienky, mam otázku... ak sme s manželom podpísali dohodu, koľko bude platiť na deti mesačne a zaslali to spolu so žiadosťou, tak aj tak to všetko treba dokladovať? No neviem odkiaľ mam mať bločky, ked ich nikdy neberiem z obchodu 🤦‍♀️

simca06022011
23. apr 2021

@zuzanadringus podľa mňa, nie ak sa dohodnete netreba dokladovať nič. Ved ak druhá strana nemá námietky, tak nie je čo dokazovať.

m.a.r.t.i.n.a
1. mar 2023

Baby, akou formou preukazujem, že som majitelkou auta ?

stela01
8. mar 2023

@m.a.r.t.i.n.a v technickom preukaze je napísaní vlastník

m.a.r.t.i.n.a
8. mar 2023

@stela01 Predložím ofotený techničák teda ...

stela01
8. mar 2023

@m.a.r.t.i.n.a áno , ale o čo konkrétne ide ?

mira0611
8. mar 2023

@zuzanadringus ahoj, nie je to potrebne my sme mali dohodu. Moze si to vypytat sudca, ja som na tento pripad mala excelovsku tabulku. Tam som mala uvedene rocne naklady na dieta v jednom stlpci a druhom mesacne naklady.
Dala som do toho aj najom aj elektrinu, plyn, dan za smeti, skolske naklady, vreckove.
Urcite si zvykla objednavat z netu sem tam, aj tam si vies ceny pozriet...