Akú výšku výživného mám žiadať na 3. ročné dieťa?

zdenika21
31. júl 2013

Ahojte zienky,moj ex priatel mi plati na maleho 50e mesacne,minule som niesla na socialku jeho prac.zmluvu a tam som videla ze zaraba cca 380e na papieri,v reali je to ovela viac.Chcela by som ziadat o zvysenie vyzivneho,lenze neviem ci mam vobec nejaku sancu na zvysenie.Maly ma 3roky a od septembra chodi do skolky.Ex som sa spytala ci mu nebude aspon skolku financovat ale povedal ze nie,ze ja som chcela maleho do starostlivosti tak nak som hrdinka.Nijak inak neprispieva,ani oblecenim ani nicim....

01fialka01
31. júl 2013

Pytala by som cca 150-180e a mozno viac. Ci ma ex pozicky sud nezaujima...ty zdokladuj ubytovanie, skolku, saty, lieky... Vsetko co ti napadne... Pytaj co najviac, aby mal sud z coho skresat... Drzim palce, je to beh na dlhe trate...ale nezabudni ziadat spatne vyzivne 😉

andy09
31. júl 2013

Pýtaj viac aby sudca mal dať z čoho dole, na socialke Ti poradia, Môj bývalí mal tiež na papieri minimálnu mzdu a pritom som vedela že zarobí viac, Na socialke mi poradili vtedy ešte na sk 5000 a sudca mu ich aj celé nasúdil. On je otec tak sa má tiež starať a prispievať, či si alebo nie si hrdinka. Spíš si na papier všetky výdavky na malého, proste všetko od najmenších drobností po škôlku a všetko čo bude do nej potrebovať.

sisaha
31. júl 2013

tak ako radili, minimalne 180 eur

berty152
31. júl 2013

Ano pytaj urcite viac minimalne 200€ radsej navys nech maju z coho skresavat-a mozno by bolo fajn nejako sa skusit dostat k vypisu s banky?ale az nebyvate spolu asi je to nemozne?Teda myslela som tak az miu chodi na ucet vyplata aby si vedela dokazat kolko mu tam kazdy mesiac chodi.Inac mam rada takychto machrov-tiez riesim prachy teraz ale u mna je to celkom ine ale napr mam kamosku ktora ma dve deti-ex jej zarobil 800 € v cistom a na 3 a 6 dieta plati dokopy 350 € skoro umrel na sude ked mu sudca naparil taku sumu 😉

adka.baby
8. aug 2013

Zenušky moj ex zarobi 1200 eur plati mi 300 eur výživné od decembra 2012 vtedy sme sa rozviedli a teraz ma dal na sud, že si zaklada novu rodinu a zobral uver a nemože mi platiť iba 70 eur::ha????????????????????takže ma čaka sud pravnici a všetko okolo toho, ale nebojim sa, lebo s jeho príjmom nemá šancu ja zarábam málo a som na dieťa sama a súdy jeho požičky nezaujimaju...tešim sa, ako ho tam vysmeju a ja odídem ako víťaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!