Aký je postup pri neuhradenom výživnom?

jankastraskova
14. jún 2018

Ahojte žienky, chcem sa poradit. Bývalý manžel mi minulý mesiac nezaplatil výživné, návrhla som mu ze mi to bude splácať 4 mesiace teda do septembra spolu s príslušnym výživným(250eur). Ale zajtra má termín na zaplatenie, dnes som mu napísala sms, aj volala aby nezabudol na povinnosti, a bohužial ma telefon vypnutý, myslim ze sa zatajuje. Neviem kde býva, pretoze naposledy sa mi ozval z čísla ktoré patrí pánovi co prevádzkuje ubytovni. Mám silno pocit ze mi to výživné nezaplatí ani teraz. Mám sa obrátiť na sociálku alebo exekútora?poraďte mi prosím. Ďakujem.

mondolina
14. jún 2018

Čo s tým urobí sociálka? Buď počkáš na to aby nemal zaplatené 3 mesiace v priebehu 2 rokov, alebo exekútor.

jankastraskova
autor
14. jún 2018

Musia to byť 3 mesiace, nie dva?

ukulela
14. jún 2018

@jankastraskova na trestne oznamenie treba tri mesiace - ale exekutora si mozes riesit aj pred tym ...

mondolina
14. jún 2018

@jankastraskova
Musíš byť 3

pribinak
14. jún 2018

Exekutorovi staci, aby meškal aj 2 mes. Trestne potrebujes, aby nezaplatil 3 mes.

butterfly333
14. jún 2018

@jankastraskova musia byť 3mesiace aj ja som na tom rovnako stále len sľubuje a peniaze nikde no musím počkať 3mesiace od právoplatnosti rozsudku až potom môžem ísť na políciu a exekutorovi a s papiermi potom na socilsku aby požiadali aby mi to vyplacal štat

liduska12
14. jún 2018

Daj mu zadrzat vodicsky preukaz cez exekutora ak nebude platit vyzivne 🙂 niekedy to na neplaticov zaberie vraj 🙂