Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, úver a rozvod

filipko14
9. feb 2016

Ahojte! Chystam sa rozviest. S manzelom uz nezijeme v spolocnej domacnosti. Pocas manzelstva sme nadobudli byt a auto. Na vsetko sme si brali uver. Manzel splaca uver za byt + energie, ja som (pokial sme zili spolu) financovala domacnost a splacam auto. Viem, ze bsm prebieha az po rozvode. Manzel ma taku predstavu, ze po rozvode preberie uver na seba a zostane v byte byvat. Myslite, ze to banka umozni,ked este nebudeme majetkovo vysporiadani? Nemam ani predstavu ako to moze prebiehat. Vie mi niekto poradit?

bonaqa2013
9. feb 2016

ak si nebudeš vedieť rady pozri si skupiny - je tu skupina právnikov, možno tam nájdeš niečo podobné,alebo ti tam niekto poradí konkrétne.

anatalia77
9. feb 2016

@filipko14 áno aj takto sa to dá vybavť-že teda jeden bude pokračovať v platení hypo a tým pádom zostane majitelom. Akurát môže nastať problém v banke. Ona môže požadovať,aby si manžel zabezpečil iných ručitelov.
Treba si to riadne počítať na internete,dá sa nájsť vela článkov na túto problematiku.

filipko14
autor
10. feb 2016

@anatalia77 ja som v zmluve o uvere uvedena ako spoludlznik. Ak manzel preberie uver na seba, myslite ze aj tak bude potrebovat dalsiu osobu ako rucitela-spoludlznika?

cecil36
10. feb 2016

@filipko14 banky to neradi robia (zbavit sa spoludlznika), ale ak preukaze dostatocny prijem, tak sa to da.

janka2501
10. feb 2016

ja som tak riesila hypo po vyrovnani BSM, je len na mna... spolocnu hypo som refinancovala len na seba, ale musel to podpisat aj ex, vtedy mi to chvalabohu vyslo bez problemov, a pomohlka aj financna poradkyna..Banka slsp to akceptovala,nastasie...