Bezproblémový rozvod

happymama_happykid
27. júl 2021

Ahojte,
Prosím, je tu niekto, kto sa rozvádzal teraz niekedy a ma to este aktuálne všetko v hlave? Ide o rozvod manželstva s maloletým dieťaťom.
1. Prvá vec, je lepšie keď mám advokáta od začiatku, alebo to zvládnem aj bez? Ak ste využívali (oblasť BA) koľko cca finančne vas to vyšlo?

2. V návrhu na rozvod ste do akej miery uvádzali problémy manželstva a príčiny rozpadu? Neviem do akej miery je to okej a koľko je už veľa. Hm? Aké dlhé to asi ma byt? Niekde čítam pár viet, niekde dokonca celé odstavce? Ako sa to vám ukázalo ako okej.?

3. Aké prílohy je potrebné dodať k návrhu? Sobášny
originál list. A ešte čo? Rodny list dieťaťa? Potvrdenie o príjme?

4. Podávali ste ten návrh poštou doporučene alebo osobne? Kde treba ten kolok dat?

5. Návrh na úpravu výkonu rodičovských práv a povinností alebo návrh na schválenie rodičovskej dohody tiež ide s návrhom na rozvod áno?

Podotýkam, že sa vieme s mužom dohodnúť (viac menej to už máme ako tak v hlave) len teda to skompletizovat.
Este jedna otazka:
Písali ste niektorá (ak ste to mali) že ste absolvovali aj manželskú poradňu? My sme asi pol roka mali. Ale nepomohlo.

Ďakujem pekne za vás čas a informácie. Ste zlaté 😊

horalka1986
27. júl 2021

1. Advokata som nemala. Nebolo treba. Lepsie je sa dohodnut pred rozvodom co a ako.
2. V navrhu som mala len zaklad. Ziadne podrobnosti. Odsudzili sme sa, nezijeme spolu, nespavame spolu a niet cesty spat.
3. Prilohy, sobasny, rodny, plus kvoli vyzivnemu vypis z ucru za 3 mesiace. To co islo dietatu. Vsetko spolu s navrh9m treba poslat 3x. V jednej obalke.
4. Navrh som poslala doporucene. Kolok sa nedava. Ten ti pride postou.
5. Ano, aj to ide s navrhom.

happymama_happykid
autor
27. júl 2021

@horalka1986 juuj super. Ďakujem ti za odpoveď

luccija
27. júl 2021

@happymama_happykid manželskú poradňu spomen.Ak, keď píšeš, že ste s mužom dohodnutí advokáta si zaplať niekedy na súde nespoznala s kým si žila x rokov.Do návrhu napíš cca problémy, ale nie sloh.Skor si priprav k tomu viac info, keby sa to tam rozoberalo

lienka.7
27. júl 2021

@happymama_happykid kolok pripojit mozes hned - na jednu kopiu, nebudes potom musiet cakat na vyzvu sudu (urychlis to).

mondolina
27. júl 2021

do návrhu som uviedla mužov problém s alkoholom, ktorý odmietal riešiť.
návrh som podávala osobne ( spolu s rodičovskou dohodou- výživné, styk s dieťaťom).
boli sme rozvedení za 5 min.

happymama_happykid
autor
27. júl 2021

@mondolina ahoj, vieš mi napísať aj viac súkromne?
Na čo si dať pozor a podobne? Ja hľadám na internete ale obávam sa, že aj niekedy staršie údaje a podobne.. Ak by si bola taka dobra 😊ďakujem krásne

mondolina
27. júl 2021

@happymama_happykid
úradné veci sú len omáčka, ak ste dohodnutí s mužom tak všetko ide ľahšie.

happymama_happykid
autor
30. júl 2021

@mondolina
Počuj do príloh k návrhu musíme nutne priložiť potvrdenie o príjme oboch rodičov alebo len otca? Alebo to nie je potrebné?
Na vyzivnom sa sami dohodneme.. Niekde sa uvádza tak a niekde tak.

A este som našla ze niekde sa uvádza aj Potvrdenie z mestského úradu o pobyte manželov - to je nutné?

happymama_happykid
autor
30. júl 2021

@lienka.7 počuj a este taka vec, odovzdávam nutne originál sobášny a rodný list? Ci stačia kópie?
Tak isto aj potvrdenie o zaplatení kolku kópia ci origos?

mondolina
30. júl 2021

@happymama_happykid
dávali sme príjem oboch

lienka.7
30. júl 2021

@happymama_happykid nie, overene kopie iba

lienka.7
30. júl 2021

@happymama_happykid kolok davas original... ja som vtedy kupovala na poste. Bolo to tusim 66 €. Ako blocek to vyzeralo. Pripla som ho na 1 z navrhov. A napisala do sprievodneho listu.. ze posielam navrh na rozvod v 3 kopiach + aj kolok.
Automaticky mi doslo za 3 tt uz prevolanie. Len to bolo este v 2018, teraz ked je akoze stale korona tak neviem

sonetta
30. júl 2021

@happymama_happykid
Právnika som nemala, nebolo treba.
V návrhu som pár vetami opísala priebeh manželstva, kedy sme sa spoznali, vzali, kedy sa narodila dcéra, že sme sa odcudzili kvôli jeho práci a ze netravil s nami žiaden čas a ze mal milenku.
K návrhu som dávala ešte výdavky na dieťa a na mňa.
Tiez bolo v návrhu uvedené vyska výživného a starostlivosť o dieta
Návrh som si podala osobne v podatelni aj so 66e koľko.
My sme boli dohodnutí dopredu, takže za 20min sme boli rozvedení.