Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Biologický otec podal návrh na návštevy

baby2310
10. jan 2012

☹ Žienky poraďte mi, ako sa zachovať, pýtala som sa aj na súde, aj na sociálke...že je to len na mne, ako je mi to jasné, len možno by som rada počula Vaše názory, ak ste niečo podobné záživali, či mám zabojovať, či to len odkývať...
Mám 6-ročnú dcérku, čo Vám budem hovoriť....koľko rokov má, toľko rokov sa o ňu nezaujímal, respektíve len vtedy, keď sa trebárs blížil súd, aby vyzeral dobre, alebo keď sa udialo niečo, čo mu bolo proti srsti...Napríklad, keď som vyhrala zmenu priezviska, keď mi prvýkrát určili výživné...a podobne...Posledné 2 roky nebol s dcérkou vôbec v kontakte, nezáujem bol z jeho strany. Dokonca celý minulý rok a ešte trochu predtým sme riešili, že nie je jeho...ťahal ma po nezmyselnom súde o zrušenie otcovstva...ja som nástojila na testoch DNA, ktoré, samozrejme, vyšli pozitívne...to bola pre neho ťažká rana, že musí platiť ďalej...podotýkam vtedy platil 33,-eur :( To bolo v auguste 2011, ešte vtedy nechcel o nej ani počuť, v septembri, keď už vedel, že je jeho, bol súd o výživné, kde mu ho zvýšili na 100,-eur+spätné splatenie, čo zrejme vôbec nečakal... Deň pred pojednávaním mi jeho právnička poslala list, kde žiadajú návštevy na jednu sobotu v mesiaci a na pojednávaní sa mi, môžem to tak nazvať, vyhrážala, samozrejme, on neprehovoril ani slovo, že buď podpíšem túto dohodu, alebo sa budeme súdiť...Ja som mu pred svedkom odporučila, aby prišiel za Lili, že je už veľká a nech sa dohodne s ňou, že ja brániť nebudem. Nič sa neudialo, neprišiel, neozval sa...narodeniny mala v októbri ani to nič...a v decembri mi prišlo predvolanie, že žiada zrazu už 2 víkendy v mesiaci. Napísali tam, že máme problematickú komunikáciu, že on veľmi chce byť s dcérou a je to hlavne v jej prospech...To zrejme písal len podľa nejakej predlohy, lebo jediný kto je problematický je ON...a v prospech dcéry je rozhodne nebyť s ním a byť s mojím mužom, ktorý ju odmala vychováva. Dosť ma to zaskočilo aj vzhľadom na to, že naposledy ju mal na pár hodín, keď mala 4 rôčky...takže neviem si dosť dobre predstaviť, či vôbec vie, ako zabaviť dieťa celý víkend...ale bola som ochotná ustúpiť, napísala mu hneď mail, SMS-správy, čo to znamená? Nech mi to vysvetlí, že možno by stačilo, keby sa ma aspoň raz spýtal, či si ju môže zobrať...a že ked ju tak veľmi chce, nech si príde po ňu po Vianociach, vyskúša si to aj Lili aj on, zistia, či to funguje....Ženy on mi po 2 dňoch, čo ani nedvíhal telefón, odpísal, že kým to nemá na papieri, tak si ju určite nevezme, že to nebude riskovať 😖 😖 😖 ...všetku moju ďalšiu snahu o komunikáciu odignoroval, takže ani neviem, čo tým myslel...urobil to aj napriek tomu, že som ho upozornila, že dcérka o tom vie a čaká, chce ísť k nemu...Lebo moja Lili je taký dobráčik a išla by ku každému, kto sa na ňu usmeje ☹ a že ak nepríde, bude smutná...Dodnes nič, dcérka mu aj viackrát volala, chcela sa ho spýtať, prečo neprišiel, no nedvíha. Toto bola pre mňa posledná kvapka...po tom všetkom, čo kedy urobil, čo sa nezaujímal, som chcela urobiť ústretový krok...ale jemu nemôže ísť o dcérku, toto normálny otec predsa nemôže urobiť...Čo mám robiť? Mám povedať na súde, že súhlasím s tými víkendami, kašľať na to? Alebo mám toto všetko na neho vytiahnuť a ukázať tú ich dohodu o jednej sobote?

sue
10. jan 2012

@baby2310 no každopádne by som na súde bola úprimná - vo všetkom, je najmä v záujme dcérky, aby mala dobrý vzťah s otcom, ale ani jedného sa nedá do ničoho nútiť, takže by som si na súd pripravila vytlačenú emailovú komunikáciu (ak vôbec existujú odpovede z jeho strany) a tiež by som požiadala o psychologický posudok vašej dcérky - z ktorého pravdepodobne bude zrejmé, že "ocko" o ňu nejavil posledné dva roky záujem...

...ja osobne veeeľmi podporujem starostlivosť zo strany otcov, podporovanie ako sa len dá, pretože aj keď sa manželstvo rozpadlo (okrem alkoholizmu, týrania, drog, gamblerstva) som presvedčená, že otec sa má na výchove podieľať absolútne rovnakým dielom ako matka...ale v tomto prípade, keď otec nevie o dieťati skroo nič, keďže s ním netrávi žiadny čas je nutné nejaké prechodné obdobie...

...prajem veľa síl a nech sa exmanžel spamätá a uvedomí si,žže má dieťa !!!

baby2310
autor
10. jan 2012

@sue je to len bývalý..odišiel skôr, než sa vôbec narodila, tak budem úprimná, poviem, že dcérka chce, že aj súhlasím, ale postupne....presne, nič o nej nevie, jej zvyky, čo má rada, a to sa za 10 minút pred dverami nedá vysvetliť, keďže on inak pochybujem, že bude komunikovať..budem rada, keď pozdraví aspoň ju :(

sisaha
11. jan 2012

@baby2310 ja by som na sude ukazala dohodu o jednej sobote a uviedla, ze ani raz za nou nebol, ze nekomunikuje - dolozit podrobny vypis hovorov, kde bude vidiet kolko krat si mu volala ty a ani raz on a ze, dieta bolo sklamane. A ze na dva vikendy nepristupujes, nakolko on v skutocnosti ziaden zaujem nema a ak sa da, dolozit vsetko co svedci o tom, ze ty si vôlu prejavila, ale on nie..

baby2310
autor
12. jan 2012

pravdaže, všetky takéto dôkazy mám, za celých 6 rokov som si to odkladala.... takže nemám mu to odkyvkať, nech si sudca urobí o ňom obraz...a nech on vysvetľuje, prečo teraz taký záujem 😠 Ešte sa chcem opýtať, myslíte, že na výpise sa ukážu aj hovory, ktoré nezdvihol? lebo mne sa zdá, že len ked je aspon 00:01. A ešte ako mám použiť ako dôkaz SMS, lebo na súde mi povedali, že si ich mám vytlačiť, že to je dobrý dôkaz, ale v orange, že oni nemôžu zverejniť obsah jeho správ, lebo by to bol zásah do jeho súkromia, či čo 😒 😒 😒 Neviete ako sa postupuje pri SMS???

ani3012
12. jan 2012

on si pravdepodobne myslel,že mu budeš brániť stretnutiu a keď si povolila tak ostal zaskočený...tým,že žiadal návštevy ťa chcel len nahnevať a sa mu to nepodarilo a samozrejme o malú nemá záujem aj tak.....

baby2310
autor
12. jan 2012

ja viem...každému zainteresovanému to je jasné, poznáme ho, aký to je "otecko" 😒 len zaťažuje ma zbytočnými stresmi zo súdom, ja som mu jasne povedala už 100x, že sa nechcem súdiť a robím to len ak sa s ním nedá absolútne dohodnúť...urobila som to 2x a kvôli výživnému, už som nemala inú šancu...ale on ma ťahá po nezmyselných súdoch...však sa ma ani nespýtal, či mu ju dám za posledné dva roky a bude ma očierňovať, že on chce, ale so mnou sa nedá...mám dosť...a nechápem, keď ju nechce, čo by dosiahol tým, aj keby som mu ju nechcela dať, však na súde by mu už len dáke návštevy uznali, tak potom by čo robil???

baby2310
autor
13. feb 2012

Fúúú, no tak dopadlo to viete ako??? on išiel proti mne, jeho právnička, dokonca kolízna opatrovníčka, čo jej stále neviem odpustiť...nakoľko na chodbe pred súdom ešte bola na mojej strane 😖 tak na súde natvrdo povedala, že nech vyhovie návrhu otca, lebo je to v prospech malej...určite ich poznala..lebo toto nemohol povedať normálny človek 😒 ja som samozrejme so všetkým súhlasila, len som žiadala, aby si to najprv vyskúšal, kedže netuší, čo je to starať sa o dieťa a ešte som sa dozvedela, že aj dalšie čaká...takže určite potom budú odsúvať moju Lili na druhú kolaj...fakt už neviem, čo som mala na súde slúbiť..dokonca som potom aj súhlasila nech si berie tie 2 víkendy, len nech mi pred sudcom slúbi, že ak Lili k nemu nebude chcieť ísť, tak mu môžem zavolať a nebude musieť...joj, no to samozrejme od neho nemôžem chcieť že vraj to sa nedá takto slúbiť ☹ ale v každom prípade sudca, čakala som síce trošku inú reakciu asi, ale v konečnom dôsledku povedal, že mu to určite neurčí presne, kedže aj sám otecko priznal, že s ňou má nulový vzťah...takže nám dal mesiac na vyskúšanie, no som zvedavá...inak to vraj pôjde súdneho znalca...čo ja vôbec nechápem...drahý je a ja aj Lili súhlasíme s návštevami, len on sa nemieni prispôsobiť, tak neviem čo tam bude zisťovať 😔 😔 😔

nelinka0401
13. feb 2012

@baby2310 ahoj.no čítala som to tu a mne to tiež pripadá ako kedy ťa chce len stresovať a robiť napriek ☹ čo ešte idú riešiť ked si so všetkým súhlasila??to len na Sk sa môže diať toto 😠

baby2310
autor
13. feb 2012

@nelinka0401 no ja už viac nemôžem vyjsť v ústrety...chcem len, aby rešpektoval rozhodnutia Lili, nie moje....chcem, aby ked mu zavolá, že k nemu nechce ísť, aby to bolo v poriadku...ale on si chce vydupkať tie striktné dni a hodiny...a osobne si myslím, že ho to rýchlo prestane baviť, ked sa mu narodi dieťa :( a to ma najviac trápi, nech je dcérka naučená, že môže aj nemusí ísť k nemu kedy chce, nie že ju bude nútiť, mesiac dva a potom ju odstrihne ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli