Bude ho vypočúvať ten istý sudca?

veve2410
27. máj 2016

Prosím Vás, môj otec si požiadal o zníženie výživného na mňa, ale na pojednávanie sa nedostavil a požiadal o vypočutie v meste svojho trvalého bydliska v ČR a chcela so sa spýtať či ho bude vypočúvať ten istý sudca čo aj mňa teda zo SR alebo nejaký iný, český? .. totižto ten istý sudca vydal na môjho otca v októbri minulého roka trestný rozkaz za neplnenie si vyživovacej povinnosti avšak on si ho stále neprebral, a tak som chcela vedieť či ho bude vypočúvať ten istý sudca, aby som zašla na súd a postarala sa o to, aby mu to doručili na to pojednávanie, lebo už inak neviem ako sa v tomto štáte dostať k spravodlivosti.. odkedy bol vydaný trestný rozkaz mi otec stále výživné neplatí, čo znamená, že ak by si trestný rozkaz prebral a nadobudol by právoplatnosť, mohla by som ho znova udať a šiel by do basy..výživné mi neplatí viac ako 5 rokov.. ale fakt už neviem ako to mám vyriešiť .. vopred ďakujem za rady 🙂

jadelka
27. máj 2016

Mali by mu trestny rozkaz dorucit priamo do prace, ak ho nechce prebrat doma, co ja viem, tak ak si niekto umyselne neprebera zasielky, dorucia mu to napokon policajti priamo na adresu trvaleho bydliska, alebo do prace.

pjotrush
27. máj 2016

Je to tak, súd si ho nakoniec aj tak nájde a TR mu doručí. Ale keď vieš kde si to preberie, kde ho nájdu, tak to pokojne súdu oznám, určite im to pomôže. Právoplatný bude iba ak voči nemu nepodá odpor. Ak ho podá, tak sa otvorí pojednávanie, kde by sa mal dostaviť a preukázať, že dlžné výživné zaplatil. Tam by mal vypovedať pred tým sudcom, ktorý na neho vydal ten TR. Čo sa týka vypočutia v ČR, tomu som v otázke celkom nepochopila... To je v jednej a tej istej veci?? Ak ste už vypovedali pred súdom, tak hlavné pojednávanie už asi bolo otvorené, alebo ako?? Ak by aj ho tam vypočúvali, tak by to robil sudca z ČR, ale o tom pochybujem. Neviem, nechcem zavádzať...

bobulazelena
27. máj 2016

Urcite ho bude vypocuvat iny sudca...cesky...na milion percent.