Bude mi musieť partner dať polovicu za výbavičku?

andreaba
26. okt 2009

Vie mi niekto poradiť s mojou otázkou? mám 3mesačné dieťatko, s partnerom sme sa rozišli ešte pred narodením malej. na výbavičku mi nedal ani cent, vlastne doteraz mi nič nezaplatil. dnes sme boli na súde ohľadom výšky výživného a výbavičky. súd sa však odročil, ale môj ex povedal že na výbavičku som dostala tých 25tisíc (čo dostávajú všetky matky) od štátu. Chcem Vás poprosiť ak ste riešili takúto situáciu: bude mi musieť dať polovicu za výbavičku alebo súd to nechá tak s tým, že som dostala tých 25tisíc??? Nemám sa s kým poradiť, pretože na súd neprišla kolízna opatrovníčka...
Ďakujem

michaelats
15. júl 2018

@olive777 určite nie... Keďže tak šetrí že sedí doma pri rodičoch 🙂

michaelats
16. júl 2018

@mimiqa
@michaelats a musím to výživné na seba žiadať papierovo, alebo stačí len na súde

mimiqa
16. júl 2018

@michaelats drzim palec..poznam..moj ex sa neukazal 4 roky..a napisal na sud ako pravidelne ju nastevoval staral sa ja som zakazovala a 4roky zalahla zem po nom 🤣😅👍

michaelats
16. júl 2018

@mimiqa tak dúfam ze to bude v moj prospech. Keďže ocko je len na papieri. Jeho to dieťa vobec nezaujímalo a ani nezaujíma. Tu len ide o to aby robil hriech peklo. A pred súdom sa ukázať Aky je starostlivy :D 😂😂😂😂😂

draik
16. júl 2018

@michaelats
Všetky požiadavky spíšte do návrhu, aby sa konanie nenaťahovalo. Môžte žiadať o príspevok na svoju výživu (nejde o výživné, teda suma je nižšia), ďalej o polovicu nákladov náklady na výbavu pre dieťa, čiastočnú kompenzáciu prípadného výpadku Vašich príjmov počas tehotenstva/pôrodu a z ich dôvodu. Okrem toho je možné podať návrh na určenie výživného na dieťa.
Striedavá starostlivosť pre tak malé dieťa je prakticky vylúčená.

michaelats
16. júl 2018

@draik ďakujem 🙂 pôjdem za právnikom, keďže na úrade mi kolizna povedala ze sa to nedá... Lebo drží stranu jemu 🤣😁 bývame 17 km od seba... Môže po 3 rokoch súd ... Striedava starostlivosť?????