Budem slobodná matka. Hrozí mi striedavá starostlivosť?

erikamatiasko
18. jan 2011

Som slobodna buduca mamicka , z otcom dietat som sa rozisla ked som bola v tretom mesiaci tehotenstva , pretoze som uz nezniesla jeho psychicku tyranizaciu a ombedzovanie mojej slobody. Odvtedy sa mi vyhrazal atd... No posledny tyzden mi chodili od neho sms typu milujem ta aj nase dieta atd- ignorovala som to, neodpisovala som mu a dnes mi poslal sms ze dal ziadost na sud o striedavu starostlivost. Ja mu otcovstvo nechcem priznat , on by sa mal dat liecit na psychiatrii a nie este jemu dieta do ruky ! Moze nieco dosiahnut? Teraz som v osmom mesiaci cize sme neni spolu skoro pol roka , ja nechcem aby sa co i len k nam priblizil mam strach o mojho chlapceka ale aj o seba :(

warholette
18. jan 2011

@erikamatiasko neuved otca dietata v rodnom liste a vybavene. dieta aj tak dostane priezvisko po tebe a na matrike meno otca neuved.

andrea487
18. jan 2011

ak ho neuvedieš v rodnom liste,teda tinepodpíše otcovstvo,bude sa malý volat po tebe..
ak dá navrh na striedavu starostlivost,tak si súd aj tak vyžiada vzorky dna na urcenie otcovstva,a ked bude mat záujem,podla mna mu súd vyhovie... 😒
u tak malého babatka nieje možná striedavá starostlivost tam je nejaká výnimka,skus si pozriet stránku
employment.gov.sk tam sa o tom dočítaš..

zitaje
18. jan 2011

Myslim si, ze ak ho neuvedies ako otca, nic vam nezmoze. Nie som si uplne ista, ale mam taky dojem, ze ak nechces, nemoze dat urobit ani test otcovstva - to by ta potom cisto teoreticky mohol hnat s babom po lekaroch a ziadat testy ktokolvek. Ked ho nebudes mat v rodnom liste, oficialne tvoje dieta nebude mat otca, a biologicky otec tvojho dietata bude cudzi clovek. Tym padom ale nebudes moct vymahat ani vyzivne. Ale este si to zisti.
Drzim palce. 🙂

jarra
18. jan 2011

Moja kamarátka sa tiež bála striedavej starostlivosti, lebo jej ex sa jej tým tiež pár krát vyhrážal, ale na súde jej potom povedali, že na to treba súhlas oboch rodičov. Takže ak sa vy spolu na tom nedohodnete a nebudete s tým súhlasiť obaja, on sám nič nezmôže. Takže žiadne strachy . 🙂

pink_lady
18. jan 2011

no, po prve mysli na seba a malinke, potrebujete maximalny klud...to s tym navrhom na striedavu starostlivost, ze podal, je ciste vydieranie, a klamstvo, chce ta dostat do uzkych a psychicky ubit, pretoze ten navrh by mohol podat az ked by je maly na svete, on je v rodnom liste, atd atd 😉

tami_tami
18. jan 2011

ak s tebou nepojde vybavovat rodny list a predpokladam ze volat ho nebudes tak si zabezpecis nejaky ten odstup uz tym, pretoze bez jeho pritomnosti ti ho do rodneho listu nezapisu a tym padom ti nic nemoze... ak si poda o urcenie otcovstva tak bude platit testy DNA co nie je lacna zalezitost...
a mam pocit ze striedava starostlivost sa tyka len rozvedenych resp. manželov, ktori neziju spolu - odlucenych - ale u slobodnych sa striedava starostlivost nerobi... takze podat si to moze no nic nedosiahne...

filipal
19. jan 2011

zial, ani jedna z odpovedi nie je spravna.
otec ma narok na striedavu starostlivost, aj ked nie ste manzelia a dokonca aj ked matka s tymto navrhom nesuhlasi.
ved to je prave ta zmena, ktora bola vlani schvalena. blizsie info su na www.ligaotcov.sk

ty hlavne neuved otca do rodneho listu. ak nebude uvedeny ako otec, nebude mat ziadne prava. ale on sa ma moznost odvolat a ziadat o dodatocne zapisanie, ano bude musiet dokazat testmi DNA, ze je biologickym otcom. cize sa moze situacia skomplikovat a vsetko oddialit.

ak by si sa este rychlo vydala za nejakeho ineho muza, on by bol zo zakona pokladany za otca.

kaktusik007
20. jan 2011

@erikamatiasko zavadza a klame ta - nemoze podat navrh na striedavu starostlivost o dieta, ktore sa este nenarodilo predsa 😀
ako ti radia dievcata - neuved ho v rodnom liste - tvoj syncek tam bude mat sice otec neznamy /neuvedeny, ale je to vzdy lepsie... ziskas cas... on ma moznost dat ta na sud - teda urcit otcovstvo sudom, ma na to dva roky odo dna od kedy sa preukazatelne dozvedel, ze je otec dietata - tazko povedat, ci to spravi alebo nie...

@filipal ti tu dala celkom zaujimavy napad, vydat sa za niekoho ineho - a ten niekto iny by bol automaticky uvedeny ako otec dietata v rodnom liste - resp. ak by si sa vydala po narodeni, tym, ze tvoje dieta nema v rl nikoho, o jeho adopcii tvojmu manzelovi rozhodujes iba ty - v takom pripade nepotrebujes suhlas biologickeho otca, kedze v rodnom liste nie je.... no a potom - to je uz hypoteza - by to bolo len a len na sude - ak by sa teda bio krkolomne toho otcovstva domahal....

proste - teraz mas len moznost byt v rodnom liste samotna, ziskas cas... a uvidi sa

dvojdomovci
3. feb 2012

On je buduci slobodny otecko, rozchod rodicov dietata pocas tehotenstva sposobuje komplikacie na prvych dvestosestnast mesiacov zivota dietata, pretoze prezivanie jeho rodicky tuziacej po neobmedzovani svojej slobody zasiahne dieta. Je nebezpecne vyhrazat sa dietatu... Ignorovat sms od rodica spolocneho dietata a potlacat jeho rodicovsku lasku sa povazuje za nezrele rodicovske konanie - blokovanie komunikacie dvoch najdolezitejsich osob v zivote dietata sposobuje, ze zlovolu jedneho z rodicov musi odstranit sud. Sud rodicovi otcovstvo legalne prizna bez toho, aby sa obidvaja rodicia dietata museli liecit na psychiatrii ci skumania ich ruk! Spolocne vsetko dosiahnete! Dietatu uz osem mesiacov chyba jedna z dvoch pre neho najdolezitejsich osob. Zdovodnovanie branenia vytvarania vztahu dietata aj s druhym rodicom bezdovodnym strachom o svoju osobu je voci dietatu bezohladne ☹

viki2912
3. feb 2012

na to,ze je cvok si prisla az ked si otehotnela?zvlastne! 😒
ak pojdes vybavovat rodny list,nemusi o tom vediet,tym padom je odstaveny..nebude figurovat formalne ako otec....cize potom zrejme poziada o DNA testy a bude sa to vliect....potom mozes poziadat o zakaz stykania sa s malym....teda myslim....

sisaha
3. feb 2012

@dvojdomovci...je jednoduche sudit bez ohladu na to, co sa tam naozaj udialo, ze?

nazorotca
15. apr 2013

celý tento príspevok od zadávateľky témy je chorý, vrátane pár tu vyjadrujúcich sa , akože dám...blahoželám, hlavne, že jeho posielate na psychiatriu 😀