Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čakanie na rozhodnutie zo súdu. Máte podobnú skúsenosť?

trebisov
28. apr 2009

zdravim vás všetkých - verím, že mi niekto poradí. V septembri min.roku som požiadala o zverenie mojej vnučky do náhradnej starostlivosti. Konečne po polroku , 8.apríla t.r. sa konal súd, no dnes je už 28. apríla a ja stále nemám rozhodnutie zo súdu. Máte aj vy podobné skusenosti, alebo len ja mam také stastie - dakujem

veronika13
28. apr 2009

myslím, že súd musí rozhodnutie doručiť do 30 dní, tak ešte má čas...

bzucinka2
28. apr 2009

sudy maju vzdy koooopu casu, aspon my mame take skusenosti ☹

trebisov
autor
29. apr 2009

Ďakujem za Vaše odpovede a názory - velmi ma nepotešili ☹ ale tak to chodí u nás. To čakanie je však už naozaj dlhé. Ved súdy v prípade detí by mali rozhodovat urýchlene a nie takto zdlhavo. Potom už nebudem môct vybavit ani peniaze od toho semtembra. Vnučka má 13 rokov a mám ešte dcérku 14 ročnú, chodia do jednej triedy a určite si viete predstavit čo obnášaju také kočky. Ale sa teším, že ich mám. Dakujem Vám.

trebisov
autor
4. máj 2009

prajem dobrý den, chcem sa niekoho z vás spýtat, či do doby doručenia rozhodnutia sa počítaju aj volne dni, alebo len pracovné

veronkaj
4. máj 2009

prosím viete mi niekto poradiť, vo veci môjho priateľa.

počas manželstva kedže podnikal si súdnou formou vyrovnali kvôli podnikaniu bsm tak že mu manželka mala vyplatiť nejaké peniaze a dom v ktorom bývali hoci bol ešte nedokončený prešiel na liste vlastníctva na ňu.

spolu žili dalej dorobili dom vychovávali dnes už dospelé deti a teraz sa rozviedli.

peniaze za pol domu nechce a hoci priateľ zarábal podstatne viac ako ona a dom staval svojpomocne a zahrňal ju všetkým čo len chcela teraz podala žalobu a návrh na vysťahovanie hoci tam priateľ má v zmluve o vysporiadanie bsm právo dožitia. V tom dome býva aj jedno z ich dospelých detí.

priateľ tam má aj priestor kde vykonáva živnnosť

ako sa môže brániť aby pristúpila na to že ju vyplatí z domu polovičkou, ved ho staval a všetko financuje okolo domu, ona z domu po rozvode odisla k novému priateľovi.

aké má právo ked na liste vlastníctva je bohužial ona ale urobili to vtedy len preto aby ak by sa niečo stalo aby ochránil rodinu.

je nešťastný že ako a čo má roibť

Tu začni písať odpoveď...

Odošli