Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chcem dať synovi moje priezvisko, výživné od otca nechcem

vavrova1334
17. jan 2013

prosim o radu,rada by som synovi vratila moje priezvisko,od otca dietata vyživne nepožadujem,,, ked už som sa dokazala naučit,,preživat a žit sa tie dva roky sama o maleho,,, už to zvladnem bez vyživneho a bez tych nervou aj nadalej,,, len by som rada,ked je dieta vyhradne v mojej starostlivosti,, aby nosil moje priezvisko,,, opakujem o vyživne nemam viac zaujem,, aj tak mi ho nikdy nedal.. par don možno tri krat sa dva roky akusik almužnu poslal 😀 ,doteraz nemal zaujem o nič,odkedy sa dozvedel,že už mam novy život,, vlastny,, s inym človekom,, akosik začal vyvolavat,že by ho jeho biologicka babička rada vydela aspon dvakrat do mesiaca,,,a občas aj on,, ale platit nebudu nadalej a so zmenou priezviska nesuhlasia,,,že on je otecko velky a hotovo. a že vyživne neplati lebo ja som byvaleho dostala skoro do hrobu,na psychiatriu a tak koli mne prišiel o pracu,, na sud v živote neprišiel,, na rozsudok som čakala dva roky,, a bolo mi to aj tak na nič,, bo peniaze od neho neuvidim nikdy,,, tak aspon chcem nech ten maly žije slušne,, s mojim menom,, ale že vydupat to na sude neni vobec jednoduche,,, možno nemožné ???? ☹

angua27
17. jan 2013

@vavrova1334, nepoteším Ťa. ak je bio-otec napísaný v rodnom liste, tak meno malého bez jeho súhlasu nezmeníš. čo vyzerá podľa Tvojho popisu, že asi súhlasiť nebude. potom jedine súdna cesta. inak, ak neplatí výživné, daj ho na exekúciu. držím palce, nech to pre Teba a malého dopadne čo najlepšie.

vefi89
18. jan 2013

@vavrova1334 no, možné to je. ak ty uvedieš, že otec nemá záujem o dieťa, neprispieva, bla, bla, bla, a že ty máš problémy s tým, že malý má iné meno ako ty, môžeš uviesť, že malému sa deti v škôlke vysmievajú (alebo vonku), čo môže viesť k psych. traume dieťaťa.. Zmena priezviska nie je nejak náročná, ale otec mu to bude vždy 😒

irriss
18. jan 2013

@vefi89
nam se to nepovedlo..i kdyz za synem nikdy neprisel a nedal ani korunu 😉
Pokud je zapsany v rodnem liste..nese jmeno-prijmeni po otci...

MOZNA ale by sla pomlcka.. 😉
@vavrova1334
pokud je hanlive..take by to slo zmenit😉

Pak tusim v 18ti lze zmenit jmeno i prijmeni staci jedna jedina veta s oduvodnenim..

vefi89
18. jan 2013

@irriss zaujímavé... čo je po tom, aké má priezvisko, keď v rodnom liste figuruje aj tak.. jednej známej sa to podarilo, a nebolo priezvisko hanlivé

irriss
18. jan 2013

@vefi89
..a vidis, ja se snazila 18 let,,a nic..
bil, ..neplatil nikdy neprisel,..a stejne jeho syn MUSEL nosit jeho prijmeni..

p.s. jsem rada,pokud doslo ke zmenam, preci jen muj pribeh je uz stary..

citlivymuz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli