Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Chcem dieťa do svojej starostlivosti

tina2213
2. apr 2012

ahojte. som este len tehotna ale s priatelom spolu nebudeme a dieta obaja chceme. chcela by som vediet kedy mozem poziadat o zverenie dietata do svojej starostlivosti? :( dakujem za kazdu odpoved

xlucia
2. apr 2012

@tina2213 dala si malo info. no ale asi logicky, ked sa dieta narodi a vybavis mu rodny list, nie?

tina2213
autor
2. apr 2012

ok. dakujem..to mi staci..a kolko taky sud trva? ako dlho sa to moze tahat?

alexandra
2. apr 2012

Do svojej opatery mozes dat dieta zverit aj predbeznym opatrnim, to by malo byt rozhodnute do 30-tich dni

mijuska18789
1. jan 2013

zdravim vas ked podam na sud do svojej starostlivosti tak či sa musi aj postarat aj o nahradne byvanie lebo z malou sme u rodičou a nie je to dobre mala si nevie zvyknut je neustalom v strese ako ajja hlavne moji rodičia su nezamestany a mam aj brata ktory tiež nepracuje.lebo my sme mali z priatelom byt byvali sme tam 2apol roka a jeho rodičia si nepraju aby sme tam žili z malou ked nie sme spolu z priatelom a najma mame tam z malou trvale bydlisko..a chcem sa opytat že ako sa mam dalej pokračovat lebo toto nieje život pre malu z jedneho miesta na druhe ..je povinny nam najst nahradne byvanie ????vopred dakujem poradte mi prosim lebo neviem ako dalej.....!!!!

mijuska18789
2. jan 2013

Žila som s partnerom dva roky v spoločnom byte, ktorý je napísaný na jeho rodičov a ja s malou tam máme trvalý pobyt. Celý byt sme si spoločne zariadili z vlastných prostriedkov a prerábanie bytu po jeho kúpe nám robili známy. Aj moje celé pôrodné sme dali priateľových rodičom, lebo sme si z toho vyplácali to čo nám požičali. A taktiež aj päť mesiacov absolventskej skončilo v byte na zariaďovanie bytu. Priateľ sa snažil s rodičmi dohodnúť že ich vyplatí a že nech prepíšu byt na neho ale oni nechceli lebo že si chcú nechať byt pre seba a mňa odsťahovali ku mojim rodičom kde žijem s rodičmi a bratom, čiže sme tam dokopy piati. Finančne je to o ničom lebo rodičia sú nezamestnaný a brat tiež. Keby som sa prehlásila tak by rodičia prišli o peniaze a to nechcem preto sa informujem či mám nárok na náhradné bývanie zo strany priateľových rodičov kedže tam stále máme s malou trvalý pobyt. Moji rodičia bývajú v trojizbovom byte a s malou máme len malý priestor na spanie, t.j. jedna malá izbička čo kedysi bola spoločná detská izba s mojím bratom. Rozmýšľala som aj o možnosti, že podám na súd návrh na zverenie malej do mojej starostlivosti kedže mi začal rozprávať o možnosti, že si vezme malú ale to ja nechcem lebo on pracujem celý deň od rána do večera a malá by bola s jeho mamou, ktorá malú rozmaznáva lebo aj keď ide k nim na jeden deň tak ju nespoznávam, trucuje, hádže sa o zem keď niečo nie je po jej vôli a to ma hnevá lebo to nie je pre ňu si myslím správna výchova a ja sa o malú viem postarať len to že momentálne je to náročné z bývaním a chcem konečne túto otázku bývania vyriešiť lebo malá si nevie zvyknúť lebo len sa premiestňuje a potom je aj ona s toho nervózna. Chcem mať s malou už konečne pokoj, ktorý si zaslúžime. Chcem pre malú lepšie detstvo ako som mala ja. Prosím o rýchlu odpoveď ako mám túto situáciu riešiť. Za odpoveď vopred ďakujem.Zuzka

arabeska
3. jan 2013

@mijuska18789 takze:nie nemas pravo od nich ziadat nahradne byvanie,oni su majitelia,to ze tam mate trv. pobyt nic neznamena.ludia sa ucia z vlastnych chyb,tak nabuduce nikdy nedavaj peniaze do niecoho co neni tvoje aj na papieri,malu si daj zverit sebe do opateri,daj navrh aj na vyzivne.ale zial asi budes musiet vydrzat u svojich rodicov,pripadne si najst podnajom,co ale neviem s coho uplatis kedze si na materskej.vy ste sa s priatelom rozisli,hej?dobre to chapem?lebo ak ste spolu tak preco nejdete byvat do podnajmu ?

mijuska18789
3. jan 2013

Žila som s partnerom dva roky v spoločnom byte, ktorý je napísaný na jeho rodičov a ja s malou tam máme trvalý pobyt. Celý byt sme si spoločne zariadili z vlastných prostriedkov a prerábanie bytu po jeho kúpe nám robili známy. Aj moje celé pôrodné sme dali priateľových rodičom, lebo sme si z toho vyplácali to čo nám požičali. A taktiež aj päť mesiacov absolventskej skončilo v byte na zariaďovanie bytu. Priateľ sa snažil s rodičmi dohodnúť že ich vyplatí a že nech prepíšu byt na neho ale oni nechceli lebo že si chcú nechať byt pre seba a mňa odsťahovali ku mojim rodičom kde žijem s rodičmi a bratom, čiže sme tam dokopy piati. Finančne je to o ničom lebo rodičia sú nezamestnaný a brat tiež. Keby som sa prehlásila tak by rodičia prišli o peniaze a to nechcem preto sa informujem či mám nárok na náhradné bývanie zo strany priateľových rodičov kedže tam stále máme s malou trvalý pobyt. Moji rodičia bývajú v trojizbovom byte a s malou máme len malý priestor na spanie, t.j. jedna malá izbička čo kedysi bola spoločná detská izba s mojím bratom. Rozmýšľala som aj o možnosti, že podám na súd návrh na zverenie malej do mojej starostlivosti kedže mi začal rozprávať o možnosti, že si vezme malú ale to ja nechcem lebo on pracujem celý deň od rána do večera a malá by bola s jeho mamou, ktorá malú rozmaznáva lebo aj keď ide k nim na jeden deň tak ju nespoznávam, trucuje, hádže sa o zem keď niečo nie je po jej vôli a to ma hnevá lebo to nie je pre ňu si myslím správna výchova a ja sa o malú viem postarať len to že momentálne je to náročné z bývaním a chcem konečne túto otázku bývania vyriešiť lebo malá si nevie zvyknúť lebo len sa premiestňuje a potom je aj ona s toho nervózna. Chcem mať s malou už konečne pokoj, ktorý si zaslúžime. Chcem pre malú lepšie detstvo ako som mala ja. Prosím o rýchlu odpoveď ako mám túto situáciu riešiť. Za odpoveď vopred ďakujem.....

mijuska18789
3. jan 2013

@arabeska on sa somnou rozišiel ale ja som si našla podla zakona mi maju najst nahradne byvanie lebo u rodičou sa nemožem tlačit a mala nema svoje pohodlie...a moji rodičia su nezamestany aj brata ktory tiež nepracuju a najma nato musi sa osamostatnit lebo mam vačšie vydavky keby sme boli ja z malou mali byvanie a tam kde sme byvali sme len platili 60euro..tak tak zatial som chcela tam byvat dočasne aj tak z tym nesuhlasia.....ale sudnou cestou bude najlepšie!!!

arabeska
3. jan 2013

@mijuska18789 mozes mi poslat cele znenie toho zakona,lebo co ja viem ty nemas narok na nic,je to ich byt ty s nimi nemas nic,iba trvaly pobyt,ktory ti mozno uz aj zrusili(to je zalezitost par minut) to by musel byt ten byt tvoj a tvojho ex aby ti museli hladat nahradne ubytovanie,takto nie.
podaj co najskor ziadost o vyzivne a o zverenie do opatery.

arabeska
3. jan 2013

@mijuska18789 inak ved je to aj logicke ze ty nemas na ten byt narok,on je v ich vlstnictve preco by ti mali hladat ine byvanie??ja to nechapem,ano je to hnusne ze vas vyhodili,ale mali na to pravo a ty sa musis teraz postavit na vlastne nohy

mijuska18789
3. jan 2013

@arabeska takže mam ist na ulicuuu,...z malou on my slubil že bude moj byt a stale niččč že oni ho neprepišuuu....ten byt bol naš len byvali napisal na nich tak mal si ho prepisat ja som mu to vravela že budu problemyy.....a ked dam na sud tak budu chodit kde byvame a uvidia že mala nema vlastny priestor na nič sudnou cestou to pojde svokrovci maju byt aj chatuu a čo ešte by chceli

bubu98765432
3. jan 2013

Zuzka uvedom si, že vy ste neboli manželia, my sme kolkí byvali v činžaku a? a kolkí sme byvali pri mojich rodočoch ekd tu bol ešte aj attila a teraz si vezmi ekd tu bol ešte aj Rasťo zo Sofinkou? ake nahradne byvanie nemáš na nič narok iba na vyživne. a Daj si čo najskor na zverenie malej do svojej starostlivosti kym to neurobí on. A ked príde socialka ku tebe tak sa nezabudni sťažovať že sa kolkí tlačíte v trojizbovom byte a on nech povie že si sa aj jemu s tym sťažovala a Fero ti na to povie, že chce malu do svojej starostlivosti a potom ked ju bude mať vo svojej starostlivosti nebudeš mať ani malú ani vyživne, ani roldičovsky, ani detske prídavky a ešte budeš musieť ty platiť jemu. Potom si uvedomíš že či ti die o malú alebo o peniaze a byt. Lebo možeš byvať pri rodičoch. Nemáš ísť prečo na ulicu. A po dalšie od juna si chcela byvať pri kati a tam by ste sa už netlačili? To by ti nevadilo? Nič v zlom Zuzi ale mne to pripada ako by ti šlo len o ten byt. Ved máš kde bývať. Trapiš sa ty. Netrapi sa mala. Tak či tak by k nim chodila Mia keby si dala na sud alebo nie. Miu podla teba oni rozmaznavaju a vidíš ako si ju rozmaznala ty? Ved nemožeš od nej ani odísť. Aj moje deti su rozmaznane ale Zuzi tvoja je ovela viac na teba naviazana. Moja mama mi síce velmi pomáha a rozmaznala si Timejku ale ani Timka nerobí taky cirkus za mojou mamou ako za tebou Miuška.Možeš sa na mna teraz hnevať len vravím svoj nazor a dobre ti radím. Bud rada že ti dava tak vysoke vyživne lebo ti može davať aj menej. Mne dava Attila 60 eur na dve deti a tebe dava Fero na jedno dieťa a viac ako raz tolko čo dostavam ja. Začni si zvykať na normalny život, na skromny život na kupovanie topanok a o blečenia za lacnejšiu variantu a nie dať az topanky 30 eur ktore vynosí jednu zimu. Ja som detom kupila dvoje na striedačku aby mali a stale držia a nestali 30 eur. Musíš sa uskromniť a malej je to ejdno či am oblečenie na sebe značkove alebo nie. Vynosí to možno dva tri mesiace a dosť. Nič v zlom Zuzka ale mne to fakt príde take že tebe ide len o ten byt a vyživne čo najvačšie a nei o to ako si píssala na fb že ako sa Fero zachoval ako rodič. On ťa nevyhodil ty si odišla sama. Tak prečo sa teraz trápiš? Netrápiš sa vobec kvoli Mii. To nič v zlom. Ja viem svoje chyby ake robím zle čo robím zle. Ale ja myslim do buducna a nie na minulosť. Lenže teba zaujima to čo je teraz a čo bolo. Bud vdačna rodičom že ti pomahaju a Ferovi za to ake vyživne ti dava. A máš aj priatelov ktorí ti dobre radia tak ich počuvaj. Kaťa a Vlado pre teba tiež toho dosť urobili a pomohli,..ja si ich pomoc vážim aj rady tak skus aj ty. Mám ťa rada. Nehnevaj sa na mňa. Len ti chcem dobre. Su aj horšie prípady ako si ty. Su matky ktoré ostali uplne na ulici, tyrane a su ardi ak možu byť s detmi v domove pre opustene matky s detmi a že im deti nezoberie socialka a ty sa tu rozčuluješ nad bytom. Možeš byť rada že nemáš postihnute dieťa o ktore sa treba mimoriadne starať ale že Mia je zdrava. Možeš byť arda že ste neboli tyrane. Vezmi si to z tej stranky že naozaj si mohla dopadnuť aj horšie. Mám ťa rada. Nehnevaj sa myslím to dobre. Keď sa urazíš tak sa uraz, lebo ťa poznam a viem, že sa isto nahneváš a vykričiš aj men čo si myslíš a máš pravdu. Ale ja si to viem priznať aspon. Ked už nebdueš urazena a nahnevana tak mi napíš. Papa. Držkaj sa aj z Miuškou, to zvladneš... 🙂 🙂 🙂

arabeska
3. jan 2013

@mijuska18789 ten byt bol napisany aj na teba?tak potom mi prosim ta vysvetli naco a preco si ho dovolila prepisat na niekoho ineho? 😕 lebo bez tvojho zvolenia neprepisu byt na nikoho 😉 ale podla mna byt bol priatelov,ten ho prepisal na rodicov,ze?a opakujem nemas nan narok ani na nahradne ubytovanie.radu co mas urobit som ti uz dala.mas kde byt,byvas u rodicov,mas tam s malou vlastnu izbu!vies o tom ze je to viac ako maju ine zeny?keby si len tusila ze cim som si ja presla,ti vravim ze ty si na tom este velmi dobre,ako pise tvoja kamoska uz vyzivne dostavas,tak potom mas uz celkom slusny prijem,uskromni sa,zacni si setrit,skus sa popozerat ty po praci ked mas rodicov nezamestnanych,aspon ti mozu malu postrazit.na sude prosim ta neopakuj ze nemas s malou kde byt lebo sa to otoci proti tebe,opakujem mas kde byt.

mijuska18789
3. jan 2013

mam kde byt ale rodičom sa to nepačiii a musim inak sa zariadit lebo z byvalim nemožem ratat lebo mi povedal že mi pomože z byvanim a som tu mesiac a nespravil nič....len same kecii a žiadne skutky......už mu neverimmmm....zatial dostavam na malu 200euro ale ak dam na sud tak budem rada ked mi da 50 a to potom nevyžijemm.....a mala je zvyknuta na mna tak neviem ako to spravim z tou pracouuu... ☹ 😢

mijuska18789
3. jan 2013

@bubu98765432 po prve ja som sama neodišla ale fero mi odkazal od rodičou že mam ist domov a on pojde tiež ...keby som vedela tak neodidem...ten byt chcem pre maluu ..ta asi bude lepšie platit najom 180euro a vtom byte sa plati 60euro tak chcem asi ušetrittt vieššš,,,,,je ich vnučka a čo jej nechaju čo ona dostala to ostane im nie.......ale ja som vela spravila v tom byte a starala ....a dala peniaze ja ich potrebujem pree maluu .a moji rodičia my nemožu pomoct finančne a ja ich tu ukracujem ...a oni musia zaplatit činžiak...a skoro nič im neostane ja som len tu naobtiaž....ty si mala vlastnu izbu ale ja nemam ja z mamou spim a malou na posteli...rozmaznana to nieje ale ja som sama bola 4mesiace tak si na mna navykla....každe dieta ma take obdobie vela kamošiek mi vravelo že su take deti voveku dvoch rokoch....

mijuska18789
3. jan 2013

@bubu98765432 značkove veci nema ale slovenske vyrobky a ja nekupujem v kiku AKO ty....fero povedal že jej nemam kupovat činske topanky aby nemala ploche nohy ,,,ty maš problem zo sofinkou a neriešiš ho.....alebo ked mala timka bola chora tak si išla do košic nie že by si ju liečila doma a ešte cestovat busom.....toto všetko my vraviš preto že zavidiš alebo čo.....tvoj živottt.....a ty všetko dovoliš detom ja nie.....a ty sa nudiš pri detoch to som ešte nepočula.....a ty si nikdy nemala vlastnu domacnost tak nevieš čo je to.....

mijuska18789
3. jan 2013

@bubu98765432 a po dalšie oni vykrikuju peniazeeee ako oni tak aj ja...svokrovci len všetko chcu pre seba.....chceš povedat ked si ty dačo dala do bytu keby si byvala u atilu tak by si to nechcela a nechala by si mu všetkooo...

bubu98765432
4. jan 2013

Zuzana ty nechápeš, ty tu riešiš byt a nie MIU. Ešte ju nemáš ani vo svojej starostlivosti a riešiš byt. Timka bola uplne zdravá a astmaticky záchvat vtedy dostala v košiciach prvy krát a ako sme sa mali dostať do revucej helikopterou? museli sme prísť busom. Vtedy sa to stalo prvý krát, ako som mala vedieť že dieťa ktoré neberie žiadne lieky z ničoho nič dostane astmaticky záchvat? aj minule nič jej nebolo a ráno sa zobudí a chrčí. Výsledky mala v krvi dobré a o tyžden na to zase mala to isté. To že si myslíš že som štetka tvoj nazor Zuzka. Mala som žiť radšej s niekym kto ma týra? Nie a keď som mala Rasťa tak to som si posrala sama ano uznávam to bola moja velká chyba. A teraz mám Jana, ktorý nefajčí a nepije. Nebudem žiť s niekym kto sa ku mne zle správa. Jednoducho ked vidím že to nefunguje to nie je šlapka. Keby som chodila každy piatok von a bola s inym potom by som bola šlapka. Ja som si tiež nemyslela že si zlatokopka ale teraz ju robíš verejne zo seba enchápeš? Ja ti nechcem zle len riešiš peniaze a byt namiesto toho že máš riešiť sudom malu do svojej starostlivosti. Ved Fero može požaidať tiež malu do svojej starostlivosti, a ešte duplom ekd ty sa bdueš sťažovať. Ked príde socialka a uvidí že kde by jej bolo lepšie ale z toho že ty sa sťažuješ. Keby si sa ensťažovala oni budu pozerať na to že sa snažíš byť s maličkou. Ked ju aj nebdue chcieť do svojej starostlivosti može chcieť striedavu starostlivosť. Vy sa možte aj mimo sudne dohodnuť potom aj že ekdy bude vídať malu. V prvom rade vyrieš aby si mala Miu u seba a potom rieš byt lebo potom vyzeráš ako zlatokopka. Mysli an to že on može na sude navrhovať striedavu starostlivosť ked ty navrhneš aby bola s tebou a on povie že ty sa sťažuješ. Zuzi ty nepríjmeš dobrú radu od Kati ked ti ti povie s citom nepomože ti ani ked ti to už aj drasticky poviem an rovinu. To aj nie v zlom. Že nA si zlatokopka a chod niekam. Ja ti len chcem dobre NERIEŠ BYT, RIEŠ RADŠEJ DIEŤA DO SVOJEJ STAROSTLIVOSTI. A v tej istej žiadosti daj aj žiadosť o vyživne. Alebo na sude povedz že ste sa dohodli mimosúdne. Alebo na sude povedz že ti dava vyživne 200 eur oni sa ho spytaju že či s tym suhalsi pozru papiere a podobne. Su doležitejšie veci teraz ako byt. Ked ti Fero povedal že na byt máš zabudnuť lebo je na jeho rodičov napísaný byt. Nemáš na neho nárok. A oni tiež nemajú len Miu, a nebudu mať len Miušku ako vnuča že pre Miušku byt. Ja chápem tvoju situáciu ale nieje to až také hrozné ako ty tvrdíš. Nebola si tyrana tak nevieš ake je to rpe ine ženy. Máš zdravé dieťa nie psotihnute a aj tak sťažuješ. Nevážiš si to vobec že teraz máš zatial kde byť? Radím ti rýchlo rýchlo choď na sud ked ti treba pomocť nieje problem. len to neber tak že ti chcem nadávať. Nevravím že si zlá matka ale ani Fero ako rodič nieje zlý. Ale ty mu ukazuješ teraz že ti ide len o byt a nie aby si ju mala v starostlivosti.

bubu98765432
4. jan 2013

Nechodme daleko pozri sa Zdenka, Katina mama si vezmi dostávala 220 eur a 208 platila nájomne. A tiež má dev deti aj kati a mišovi treba jesť ved mišo tiež chodí do školy im jesť tiež treba. Oni na tom boli zle. Ty bud rada že máš ešte situáciu taká aká je. Ked ťa rodičia vyhodia z bytu verím tomu že aj Fero potom bude niečo riešiť ale nie ked máš kde byť. Isto by vam aspon prenajom našiel a prispel. Zuzi nelutuj sa tak ale bojuj a hlavu hore. Nechcem ti ani ja zle. Ver mi. Nechcem byť k tebe hnusná ale zhoršuješ realitu taká aká je. Sofinka ekd bola amlá tak aj aj som jej kupovala papučky a toto v normalnom obchode tam an muranskej čo predávaju topanky. Ja som s tym išla za doktorkou ale vidím, že nevieš ani ty. Su horšie ludia na tom ako ty. Aj aj som rada že sa mám ako mám mohlo to byť aj horšie. Vieš aké to bolo somnou dakedy. Zuzi už konaj za Miušku. Potom rieš ostatne veci. Kym ju enmáš v opatere ani nemožeš nič riešiť.

arabeska
5. jan 2013

@mijuska18789 tebe tvoj ex prispieva uz teraz na malu 200eur?plus mas rodicak,rodine pridavky,dievca zlate ved ty ams uz teraz tolko penazi kolko ma vacsina slovenskych rodin!pokukaj sa kolko stoja u vas podnajmi jednoizbak,alebo tak by ti mal s malou stacit ked ti ide o to sa osamostatnit,ale rozumnejsie by bolo zostat u vasich,nieco im prispievat na domacnost a behat po brigadach a setrit si aby si mala na novy zaciatok dostatok prostriedkov.ocividne si bola zvyknuta na urcity standart,to je v poriadku,ale teraz sa musis nacas uskromnit,nasetrit si,odrzit sa od dna a potom si mozes zase uzivat to na co si bola zvyknuta.daj si ziadost o zverenie malej do starostlivosti,na sude mozes povedat ze ti ex plati 200eur a ze by si rada pri tom zostala,da sa s nim urcite dohodnut,inak by ti neplatil uz teraz a teda dost slusnu sumu

arabeska
5. jan 2013

@mijuska18789 v pase mas ze si s banskej bystrice tak skus kuk sem http://www.nehnutelnosti.sk/522788/prenajmem-1-...
das a zohnat za slusnu cenu byvanie,byt je to pekny,vobec nie drahy a vam s malou by stacil,len ty sa skus zamysliet nad tou brigadou kym ti ma kto dieta strazit,aspon na par hodin niekam tovar dokladat,hostesku robit,hocico

arabeska
5. jan 2013

@mijuska18789 a hlavne ty uz neries ten ICH byt,oni tebe ani malej nic nemusia dat,je to zial chyba ze si davala peniaze do cudzieho bytu.ty s malou nemas narok byvat nadalej v tom byte,pozviechaj sa a zacni sa spoliehat sama na seba nie na to ze ti je niekto povinny nieco dat....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli