Čo ak sa ex nedostaví na pojednávanie ohľadom výživného?

mima89
12. júl 2012

Som slobodná matka, pol roka nežijem s partnerom, od marca mi neplati vyživne, tak som podala navrh na upravu prav a povinnosti voci maloletemu dietatu a upravu styku s dietatom. Chcem sa spytat co ak sa na sud moj ex nedostavi.. ze co sa bude diat.
Mala ma dva roky, ex je nezamestnany, cize neviem kolko mi vobec prisudia v takomto pripade. Ak mate takuto skusenost, dajte mi prosim vediet.

kikushka2386
12. júl 2012

@mima89 ahojky.ked som podala ziadost na sud o urcenie vyzivneho nedostavil sa 3 krat.pojednavania boli bez neho vsetky 3 a nakoniec na tretom mi odklepli 100 eur.kedze nepracuje neviem ako pochodis.moj ex tiez je nezamestnany a vyzivne som nevidela skoro 2 roky.asi dost zalezi aj na aku sudkynu dostanes.ta prva bola super az napalena nanho ze ani neprisiel.ked podal ziadost o znizenie mali sme inu sudkynu a ti poviem ze aj napriek tym klamstvam znizila vyzivne.

lenka311
12. júl 2012

@mima89 Pojednávanie sa predloží, on s bude musieť dodatočne ospravedlniť /napr. PN/, inak mu dajú zaplatiť premrhaný sudcov čas, proste súdne poplatky... Určia dátum ďaľšieho pojednávania, ak nepríde ani tam, na tretí krát ho predvedú policajti...
To výživné Ti stanovia, neboj sa len to bude dlhšie trvať, bohužiaľ - ale doplatiť Ti to bude musieť od pôrodu.
Ak je ex nezamestnaný - to bol v čase pojednávania i môj, ak "má ruky nohy", žiadne zdravotné komplikácie, dajú mu výživné tak okolo 70-100EUR a sudca mu pravdepodobne povie aby išiel pracovať ako tomu môjmu 😀 😀 😀
Ono záleží od toho akú sumu si si podala. Ja som si dala vtedy 150, sociálka mi navrhovala 120 a nakoniec mu dali 80 s tým že mi bude pomáhať keď sa zamestná /zvláštne že mi ešte v ničom nepomohol 😀 😀 😀 / - ja si podávam teraz žiadosť o zvýšenie, on už robí, malá mi ide do škôlky.... takže v septembri to začne znova...

kikushka2386
12. júl 2012

@lenka311 sranda ze nam to odklepli aj bez neho.nedali ho doviest.podla dost zalezi od sudkyne aku dostane.nasa posledna sudkyna mu asi nadrziavala.nam znizili zo 100 na 80 a to teraz chodi do skoly.aj vtedy mu dohovarala nech si hlada pracu ale on sa rad robi kriplom

lenka311
12. júl 2012

@kikushka2386 Keď ono strašne veľa závisí od sudcu... Proste my s kamoškou by sme Ti vedeli porozprávať, ona to má z opačnej strany, vzala si rozvedeného s dvoma deťmi a u nich je plne sudca na strane jeho ex a alimenty má fakt brutálne... ako v súdnej sieny, aj tam lietajú také zabavné sumy... 😉 😉 😉
A taiksto od toho ako bude zakladateľka príspevku sudcovi sympatická.... je toho hroozne veľa, nakoniec možno predsa len rozhodnú bez neho, je to lotéria.... miesto kde je súd, sudca, problémy zakladateľky príspevku.... uvidí sama, hlavne nech sa tam dostaví ona... 😉
A Ty si mu mala v prvom rade na tom súde dokázať že sa kriplom len robí, možno vzbudil u sudkyne súcit, mal lekárske správy a ak ho ona takého chorého považovala, no tak mu to prešlo...

kikushka2386
12. júl 2012

@lenka311 praveze nic nemal....ked bolo pojednavanie este pracoval.ale ma priatelku diabeticku ktora vraj nemoze robit.a ze byvaju v podnajme.pritom byvaju u jej rodicov.a pochybujem ze tolko im plati co zadrel.neviem ale chcela by som podat o zvysenie.ale teraz nema zaujem.a jak to podam zas zacne kolobeh urazok a psychickych natlakov ktore mi dobre nerobia.uz dlho uvazujem ze dam zrusit otcovstvo.uz davno mi to navrhol

lenka311
12. júl 2012

@kikushka2386 uvažuješ nesprávne tie peniaze sú pre Tvoje deti...
A to že to tak nie je si sa mala snažiť dokázať i za cenu odloženia pojednávania. Mala si si požiadať o svedectvo jeho matku...
Podľa tých pár riadkov čo si napísala si myslím že ty si tam bola za tú zlú on za toho dobrého starostlivého a preto to dopadlo tak ako to dopadlo....

kikushka2386
12. júl 2012

@lenka311 praveze doniesol na zdrape papiera potvrdenie od jej mamky ze plati.ale to moze doniest kazdy.ja som ktomu mala pravnicku a nepovedala ani slovo.sama mi povedala ze taky zdrap papiera nebude brat do uvahy kedze nieje ani overeny.no zobrala do uvahy.s byvalym mama len prvu dceru.a bez tych penazi viem vyzit.kedze v oktobri budu dva roky co som nevidela ani cent.keby si bola na mojom mieste asi by si urobila to iste.ked som padala 3 krat trestne oznamenie ze mi neplati hned sa mi ozvala jeho priatelka.nikdy somnou nerospraval on ale ona.vseliako sa mi vyhrazal.on chcel nacierno urobit u nas v brane vyter z ust ze ci je jeho.vies mam dost problemy s vysokym tlakom a nepotrebujem kvoli nemu zinfarktovat.

zuzana_v1
12. júl 2012

Pojednavanie ti 3x odrocia a nakoniec rozhodnu bez neho. Potom chod hned s rozhodnutim, ked nadobudne pravoplatnost k exekutorovi, podaj trestne oznamenie na policii a ak sa dobre pamatam, tak po troch mesiacoch mozes na UPSVaR ziadat o nahr. vyzivne. Ak je taky hajzel ako moj EX, tak sa vyzivneho inak nedockas ☹ Len sa nesmies vydat, lebo v tom pripade ti nahr. vyzivne zoberu, ,,novy otecko" ma povinnost sa starat aj o tvoje dieta, no podla nasich zakonov nema nan narok 🙂

kikushka2386
12. júl 2012

@zuzana_v1 cize ked som sa uz vydala nedaju mi nahradne vyzivne?lebo som to chcela riesit aj nahradnym vyzivnym ale vela krat uz bolo ze pytali naspet od mamicky.tak sa trosku bojim.

zuzana_v1
12. júl 2012

@kikushka2386 No mne hned po svadbe nahr. vyzivne zrusili, ale nic som nevracala spat. Spat vracias len vtedy, ked ti biologicky zaplati, to musis nahlasit. Cele zakony su postavene na hlavu, my sme chceli dcerke zmenit meno a bez podpisu biologickeho alebo dalsieho sudneho pojednavania to nejde, lebo ON ma na malu narok a on s tym musi suhlasit. Ale starat sa nemusi, ved nech sa ten, co sa jej ,,ujal" aj postara 🙂

mima89
autor
12. júl 2012

@zuzana_v1 to myslis vazne, ze ked sa vydam za priatela, narok na vyzivne od bio otca zanika???

zuzana_v1
12. júl 2012

@mima89 nie, ono zanika len narok na nahr. vyzivne, ktore ti vyplaca socialka. Ale pokial ti neplati doteraz, potom sa toho isto nedockas.

janemari
13. júl 2012

Ja poviem len toľko zákon je zákon,ale všetko záleží od sudcu ako rozhodne.A pokiaľ bude jemu naklonený a on nebude súhlasiť s výživným tak nedostaneš nič. Budú vám pojednávania prekladať,ale ani to nieje pravidlo ,nakoľko mojej kamoške priklepli výživné aj bez prítomnosti otca. Takže záleží od súdu a sudcu ak odopadneš,nakoľko nové zákony chránia "oteckov" a nie práva dieťata.

terka258
4. aug 2012

ahojte kocky,tak ja som momentalne v stave ze sa rozvadzam a moj chlap sa nedostavil ani na pojdenavanie ohladom vyzivneho ani na pojednavanie rozvodu ,ktore bolo v juli a odrocila to na august s tym ze si ho da predviest policajtmi,lenze on urcite nepride som si ista urcite sa schova.jemu sudkyna urcila vyzivne 120 eur mesacne avsak skutocnost je taka ze on mi posiela len 30 eur mesacne a vobec mi nedoplatil este to zameskane vyzivne od maja takze ak mate niekto skusenost poradte mi prosim co mam robit