Čo je potrebné k rozvodu?

levica2013
26. okt 2013

Rozhodla som sa podať si o rozvod. Prosím Vás čo všetko k tomu potrebujem a ako si mám napísať ten rozvod lebo nemám ani tušenie. Ďakujem 🙂

janinah
27. okt 2013

potrebuješ peniaze,peníze,peňeži..a ostatné si vygoogluješ

anatalia77
27. okt 2013

@levica2013 tak v prvom rade potrebuješ skolopevné presvedčenie,že teda rozvod chceš-aby si ho nestiahla naspat.
Potom potrebuješ nepriestrelný dovod k rozvodu-ktorý rozpíšeš do návrhu.Ďalej je to originál sobášneho listu,kópie rodných listov detí,potvrdenie od mestkého úradu,alebo obecného o vašom poslednom spoločnom bydlisku....
Návrh si spíš aj sama pomocou internetu,podaj to na príslušný okresný súd pod ktorý spadáte podla bydliska,a cca do mesiaca ti príde vyrozumenie,aby si zaplatila kolok 66 eur,ten zaplatíš.Potom ti nakrátko príde obsielka predvolanie na rozvodové konanie,teda dátum,kedy sa vám to koná.
Čo sa týka peňazí,tak priame náklady sú tých 66 eur,ale ak si vezmeš advokátku,tak rátaj s dalšími nákladami-cca 500 eur,podla toho,čo všetko od nej budeš chcieť/spísanie návrhu,konzultácie,samotná účasť na rozvodovom konaní,alebo odvolanie v prípade neúspechu.../

hradnapani
27. okt 2013

@levica2013 tu je vzor ziadosti http://www.rozvod-rozchod.sk/vzor-ziadost-o-roz... a na tej stranke najdes vsetko, co potrebujes vediet. Drzim palce.

suezika
31. okt 2013

@anatalia77 potvrdenie o pobyte? to pocujem prvy krat ze toto treba. na to, aby bolo sudu zrejme, ze je prislusnym na rozhodovanie staci uviest posledne spolocne bydlisko- podla toho sa urcuje prislusnost sudu.

anatalia77
31. okt 2013

@suezika ja som dokladala aj potvrdenie o poslednom spoločnom bydlisku

andrealalikova
1. nov 2013

chcela som sa spytat ako to je potom s byvanim ked dom mame napisany na nas oboch,ale manzel plati pozicku a teraz je vecinou v zahranici kde aj pracuje a pobera pridavky a ja mam len cisto jednu matersku na 4 male deti + ja a stale sa mi vyhraza,ze nebude platit a dom nam zoberu axekutory a vyzivne dostanem minymum stale len vyhrasky dakujem za radu

havana_frost
2. nov 2013

@andrealalikova Oprávnenou osobou na poberanie prídavkov na deti je v prvom rade matka. Neviem ako to urobiť technicky, ale určite sa informuj na UPSVaR, ako to zmeniť na teba, budeš mať aspoň navyše 23 € na každé dieťa.

andrealalikova
2. nov 2013

ked som sa nato informovala na socialnom urade rodiny tak mi povedali,ze pokial manzel je zamestnanec v zahranicii,ze nemame narok na pridavky tu a ich nezaujima ako spolu zijeme pokial sme stale manzelia oni nemaju ako mi pomoct tak tomu nerozumiem,pretoze tiez som si myslele,ze na pridavky ma narok osoba,ktora sa stara o deti teda matka a s rozvodom je to zatial tazke kedze neviem kde by som mohla ist so 4 malymy detmy

havana_frost
2. nov 2013

@andrealalikova Tak to neviem čo povedať, lebo prídavky na dieťa (23,10 €) sa neviažu na zamestnanie, iba na trvalý pobyt rodiča a dieťaťa na Slovensku. Ja by som napísala oficiálny list na miestne príslušný UPSVaR, nech musia aj oficiálne odpísať (do 30 dní), lebo takto pri okienku ťa odbijú hocijako. So zamestnaním to ozaj nemá nič spoločné, dostávajú to aj nezamestnaní.

zuzik1603
7. nov 2013

Dobrý deň som študentkou 2. ročníka magisterského stupňa a chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník sa týka mediácie (mimosúdne riešenie sporov). Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem Vám veľmi pekne tu je link: https://docs.google.com/forms/d/1JQfwlKu7otbosa...