Čo potrebujem, keď chcem podať trestné oznámenie?

ari1
9. aug 2009

chcem podať trestné oznámenie na manžela. potrebujem k tomu dokazy alebo svedkov, či ako sa to robí?
už som to tu spomínala, že mi robí strašné problémy, začalo to pitím na antabus, potom žiadal výživné na manžela, potom začal behať za ženami, celkovo mu preskočilo. a udal ma polícii že mu nadávám a nedávam peniaze. neuspel v ničom, len ja zvažujem za jeho fyzické útoky a vyhrážanie sa mi že ma zabije, že ma sa ma potrebuje zbaviť a podobné psychopatické reči, udanie na polícii.
stačí, keď im poviem, že sa mi vyhráža smrťou?
neprispieva mi na domácnosť, aj ked príjem má, okrem toho mi prepil majetok, a ja som za neho ešte aj platila dlžoby.
inak, je, resp. bol liečený na psychiatrii, svojvolne nechal aj antabus, aj ostatné lieky a je bez nich. dal výpoveď v práci, dostal odstupné a teraz si užíva života...ale mne nedal nič, ani deťom, pritom dlhujeme na nájomnom a hrozí vysťahovanie.
ako to mám na polícii predniesť aby ma nevysmiali, lebo aj právnička ma dosť zdeptala s tým, že nič nevysúdim, nejaké odškodné za jeho pitie už vobec...
som dost bezradná a nechcem, aby ma ešte aj policajti vysmiali...

mafi220
3. jan 2013

pekne ja mam tiez problem byvaly priatel sa my vyhraza brali ho odtialto i policajti podala som trestne oznamenie dodala som sms z jeho oblubenymi vulgarizmami a na moje sklamanie bude rieseni len ako priestupok samozrejme sa vyhraza dalej ako mi da maleho zobrat sak raz vileziem a vytrhne my hrtan za mojim chrbtom predal moj pocitac za 40eur co som sa dozvedela prave dnes aj chalan co ho kupil tak bol v soku ked sa to dozvedel a on je este majster ako on podal na mna trestne oznamenie za vyhrazky a ze som ho okradla voobec neviem ako dalej mam ist v piatok vypovedat som zufalaa nezije s nami a problemy robi dalej ohovara vyhraza sa a o psychickom tyrani ani nehovorim kam to mam este posunuuut porad te mi prosiim a to som zabudla dodat neplati si 5 rokou na svoje deti neplati pokuty pod vplivom alkoholi bez vodicaku kde je taa spravodlivost fakt neviem kam sa mam este obratit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jarnykvet
9. jan 2013

Ahojte,chcem poprosiť o radu.Požičala som si peniaze od súkromnej osoby,ktoré neviem vrátiť.Prišla som o prácu,starám sa o maloleté dieťa,bývam v podnájme,som na úrade práce.Nedostávam žiadny príspevok,lebo vraj nemám na nič nárok.Podpísala som tej osobe aj papier,že mi peniaze požičiava a teraz chce na mńa podať trestné oznámenie.Verte mi,keby som mala,splatím dlžobu a mám pokoj,ale...Neustále ma ten človek otravuje,vyvoláva mi,obťažuje ma.Neviem ako sa mám brániť voči tomu trestnému oznámeniu.Dá sa s tým niečo robiť?

barborabara
25. jún 2013

Moja zlata jarnykvet, len pekne peniazky ktore si si pozicala vrat!!!!! Ja by som urobila to iste! ,! Nemas hambu, ked napises ze ta otazuje? Ruky by som odsekla kazdemu kto si pozicia a nevrati, tvoj problem ked nemas z coho

dorotdorot
4. okt 2013

Ahojte som tu nová,som neplnoletá,ale potrebujem sa súrne opýtať čo mám urobiť ak chcem niekoho udať,ďakujem!

havana_frost
5. okt 2013

@dorotdorot Ísť na najbližšie oddelenie Policajného zboru a pekne opísať, čo ťa trápi.

stefib2807
3. feb 2014

Zdravim.chcem sa spytat byvala manzelka na mna podala trestne oznamenie za zanedbanie povinnej vyzivy.je pravda ze rok som nezaplatil 3 mesiace no do konca roku som jej posielal navysene vyzivne a doplatil som jej to.pracujem v nemecku a dozvedel od matky ze ma hladaju policajti.necham preco ked mam doplatene za rok 2013 za ktory ma udala.byvala pani torobi naschval myslela ze sa k nej vratim tak robi natruc.svoje xdti beravam kazde leto na prazdniny do ciech.kupujem im co im treba a aj tak ta suka podala trestne oznamenie.nastastie ze platim vyzivne cez ucet a mam vsetky potvrdenia o plateni.je moznost podat na nu trestne oznamenie kedze ja to mam doplatene a hlavne vedela ze jej to doplatim tym ze jej budem posielat vyssie vyzivne.

draik
4. feb 2014

Ak ho podala predtým, než bolo doplatené dlžné výživné, nie je jej čo vyčítať. Sľuby o doplatení a pod. nie sú relevantné. Bez ohľadu na vzťahy by som na verejnosti volil primeraný slovník..
.

monika1507
2. mar 2014

@ari dobry podvečer ja ma mtaky isty skoro problem .......aj ste boli na tej policiiii to tresne oznamenie

minusm110
3. feb 2016

Dobry den!Ja by som sa vas chcel opytat ako by som mal postupovat ak niektora so susediek odisla na obecny urad za to podat staznost ze ja tyram manzelku a svoje deti tak z obecneho uradu naz navstivil pan starosta aj s lekarkou a s doprovodom dvoch policajtov co boli pritomny z dovodu toho ze vraj som aj agtessivny tak dosli manzelka im povedala a rozplakala ze su uz dlho zaujaty snami a dva dni na to nas aj socialka navstivyla. Tiez sme sa dopoculi ze boli pozruet aj na dve deti co chodia do skolky tak tam sa tiez vypytovaly a vsak dostaly odpovede ze mame najslusnejsie deti vskole spomedzi vsetkych ze zami si upracu a po spani poskladaju postielky a zdravia sa ako prvy viem nemalo by sa ich bit mna mama tiez obcas vybyla na rit a nebolo to tyranie tak obcas sa stane ako aj inde ze dostanu na ritku ale zas mierne a nikam inde a ked su neposlusny ved su styria dva,tri,styry, a osem rocna. Tak frmmol a ked sa blaznia neda sa obcas aby bol respekt. Ale ide o to ze obecny urad nam to aj zatajoval a ako sa branit ked to tak neni my s manzelkou sme zufaly uz hadame sa takmer rozpadnuta rodina bo robotu neviem najst zas bo koly inej veci ma tiez obvinovaly doteraz a trva to uz dva ci try roky neviem ako ich uzivit mal som roboty az az a teraz v dlhoch a pocuvam same blbosti co si uz povymyslala neviem ako dalej a dochadzaju mi aj nervy uz. Tiez mame s manzelkou podozrenie ze ona tyra syna pocujeme casto ako mu nadava pri kupani a pravdepodobne ho nechava desatrocneho doma kazdy druhy vykend bo chodi upratovaniekam aj cele dva dni a niet pocut ani pohyb akoby bol zavrety proste maly sa zmenil vela chorob mu pribudlo a a vieme ze to ona sposobyla na sto percent len nie su dokazy. Chcelya by sme radu ako mame konat ci sa pohnut bo uz toho mame pokrk a dost mame sami problemov ako prezit atd .dakujeme !!!!

katkavan
3. nov 2016

Pozdravujem vsetky nestastne mamicky...Pracujem v zariadeni,kde poskytujeme docasne ubytovanie hlavne pre tyrane matky s detmi.V pripade potreby,zaujmu ma kontaktujte.