Čo všetko je potrebné k rozvodu a kde to nájdem?

danculik
20. máj 2008

Ahojte mile maminky chcela by som sa informovať,čo všetko je potrebné k rozvodu?ake formuláre?a kde nájdem formulár žiadosť o rozvod?dá sa nájsť aj niekde na nete?ďakujem za odpovede

maryema
24. apr 2014

@peta1002
@mattuliatko30
@nito
@lucilucik baby, prečo nevyužijete priamo advokáta? veď každý prípad je individuálny a advokát sa za vás vie pobiť, aby ste dosiahli to, čo chcete...veď od toho tu sú...ja som neni právnička, aby ste si nemysleli, že kopem za seba, ale zo skúseností viem, že ľudia si posťahujú z netu nejaké blbé formuláre a pomaly si prehrajú aj celý spor...ja by som sa určite obrátila na právnika, aj poznám zopár skvelých a cez fóra by som to určite neriešila..toľko moja rada 🙂

danea77
22. jan 2015

Ahojte. Viete poradiť dobrého rozvodového právnika zo Šali príp. Nitry. Ďakujem.

adamko05
23. jan 2015

@danea77 myslim si, že na rozvod právnika nepotrebuješ, vyhodené prachy... šetri skôr potom na vyporiadanie BSM po rozvode

ivivaiveta
23. jan 2015

@adamko05 to si nemylsim, suvisi to potom aj s bsm-kou, aj ked to je dalsi ukon, ale velmi nadvadzny...

adamko05
23. jan 2015

@ivivaiveta viem o čomj píšem.. pracujem tam 😉
ale ako chceš.... ked chceš platit právne úkony zbytočne ...

ivivaiveta
23. jan 2015

@adamko05 ved aj ja...dnes si najdes formular na rozvod aj na nete...to snad vie kazdy...ja som myslela na nieco ine...

adamko05
23. jan 2015

@ivivaiveta ine? 😕 šak rozvod je raz rozvod... nie?

mojmimi
24. jan 2015

ked je to iba rozvod a neriesia sa otazky okolo deti po rozvode, tak to bez advokata ustojite. ak sa vsak riesia deti a neviete sa dohodnut slusne,tak je advokat na mieste.

laskamoja123
26. jan 2015

@bibula kolko bere pravnik?

blackangel75
31. jan 2015

@laskamoja123 ja som sa taktiež rozviedla, ale ešte pred 10 rokmi, ja som si to sformulovala po svojom, odniesla som to priam na podateľňu na príslušný súd+nejaký kolo trebalo doložiť a som čakala na termín. V našom prípade ale neboli detičky, takže nás rozviedli do 3 mes. od podania návrhu na rozvod na prvom konaní! Ja som nemala žiadnu advokátku ale bývalý mal, takže on na súd sa nedostavil, ba ani zvolená advokátka, lebo mala iné povinnosti ! ale dala sa zastúpiť nejakou mladou advokátkou, ktorá asi bola bez praxe 🙂 lebo na všetko mi iba prikývla. Takže mala som dojem, že sa rozvádzam s mladou advokátkou... Potom som doma, ešte vtedy v spoločnom byte našla vyúčtovanie za služby od tej pôvodnej advokátky, tak vtedy to činilo necelých 6000 Sk... odvtedy už ale išli ceny hore... peniažky som si radšej odložila na vysporiadanie BSM ( tam to ale budeš potrebovať, ak ste hnuteľné a nehnuteľné veci nadobudli počas manželstva) lebo s tým somárom som sa nevedela slušne dohodnúť !!!

sofiamirko
3. feb 2015

ahojte vidím, že rozvod riešite viem je to ťažke obdobie preto som sa rozhodla písať diplomovú práce na tému rozvod ak máte čas bola by som rada keby ste mi pomohli s dotáznikom nezabere to veľa času budem Vám povďačná môj email je minucha03@azet.sk Ďakujem

ondrej123456789
25. apr 2015

@efkak Prosím Vás pomohli by ste aj mne. Nejdem sa rozvádzať ja ale moja mamka s otcom. Píšem v záujme mojej mamky. kontaktujte ma prosím mailom čo najskôr. ondro55@centrum.cz

efkak
25. apr 2015

@ondrej123456789 neviem co konkretne by ste potrebovali vediet? Vela veci sa tu uz popisalo ...

ondrej123456789
26. apr 2015

potreboval by som pomôcť práve s rozvodom v resp so žiadosťou

tinaaa9
2. júl 2015

Ahoj! Myslím, že táto stránka by ti mohla pomôcť http://www.banos.sk/novinky/ako-sa-rozviest. Je tam všetko potrebné k rozvodu – čo musí obsahovať návrh na rozvod, aké prílohy sú potrebné, výška poplatkov aj samotný priebeh konania pred súdom. Budem držať palce! 🙂

jana177
13. júl 2015

@tinaaa9 ďakujem za link, aj mne pomohol 🙂

tinaaa9
16. júl 2015

@jana177 To som rada, na to tá poradňa je 🙂

matilda07
8. máj 2016

@efkak Dobrý deň rada by som Vas poprosila o radu ohľadom spisovania žiadosti návrhu rozvodu

laurika663
6. aug 2016

@efkak ahoj tiez by som potrebovala pomôcť z navrhom na rozvod...ozvi sa mi na kacenka663@gmail.com

dominikaa1994
26. dec 2017

@efkak dobry den aj ja by som chcela pomoct z rozvodom ake su prosim vas postupy dakujem za rady

maznacik40
30. dec 2017

ahojte potrebujem aj ja poradit chce podat na rozvod, treba ist na sud po ziadost ci ako je to dakujem pekne za kazdu radu

draik
31. dec 2017

@maznacik40
Na súd sa podáva príslušný návrh. Súčasťou konania o rozvode je aj úprava styku/starostlivosti/výživné na maloleté deti na čas po rozvode.

maznacik40
31. dec 2017

@draik tak tam mi nedajú žiadnu žiadosť,musím ja napísať tak to mám chápať, dakujem pekne

mausy30
18. jan 2018

Ahojte..vedeli by ste mi pomoct s navrhom na rozvodom..neviem ako to zoštylizovat..ak by sa na to niekto da a pomoze mi budem vdacna a urcite sa nejako vieme dohodnut na cene..takej primeranej zene na RD s 3 detmi ..dakujeem

maznacik40
15. feb 2018

@danculik ahojte kto mi poradí kde stiahnem ziadost na rozvod dakujem pekne