Čo všetko je potrebné k rozvodu a kde to nájdem?

danculik
20. máj 2008

Ahojte mile maminky chcela by som sa informovať,čo všetko je potrebné k rozvodu?ake formuláre?a kde nájdem formulár žiadosť o rozvod?dá sa nájsť aj niekde na nete?ďakujem za odpovede

albireo
20. máj 2008

skus tento link, pre dalsie info by ta to samo malo naviest.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

bibula
20. máj 2008

na sudoch su vacsinou na vratnici 😀 ,ked chces pravnika-odporucam-vybavi,pobeha,napise,zastane sa ta,ked ta bude "ex" napadat a urazat a pod.ty sa len dostavis na rozvod-vlastna skusenost 😉

emjee
20. máj 2008
dlhoska
10. jún 2008

maminky, poradte prosim, odisla som s detmi od manzela, ktory pil a nasledne nas fyzicky napadal a chcem sa dat rozviest, s cim on nesuhlasi. Chcela by som preto poziadat aspon o zverenie deti do mojej starostlivosti a o predbezne stanovenie vyzivneho na deti a vraj kedze som na MD, vraj mam narok kym nie sme rozvedeni aj na seba.pomozte mi a poradte ako ma taka ziadost vyzerat, co vsetko ma obsahovat.prosiiiiim som v tomto uplne bezradna.....dakujem vopred za odpovede Zora ☹ ☹

alexandra
11. jún 2008

dlhoska posli mi svoj mail, poslem Ti vzor.. Na seba mas narok 3 roky po rozvode, nielen pocas MD.

danu
24. jún 2009

misstka • 17. jún 2009 o 17:05
Chcem podať návrh na rozvod, ale neviem presne, že aké doklady k tomu treba. Viem že sobášny list, doklad o poslednom bydlisku manželov, rodný list dieťaťa...
Treba ešte niečo? A tiež by ma zaujímalo že čo sa presne rozumie pod dokladom o poslednom pobyte manželov a či treba rodný list dieťaťa aj na plnoleté dieťa?
Takisto či má niekto skúsenosť s vypracovaním návrhu advokátom a ak áno, koľko platil?

janka0907 • 2d • 17. jún 2009 o 18:01
Ahoj misstka pozri si tému Rozvood 2 deti návrh na rozvod a všetko okolo tohoe tam toho popísané podľa mňa tam nájdeš všetko čo potrebuješ vedieť.

maca793 • 3d • 18. jún 2009 o 11:38
platí sa dosť, ja som platila pred 7 rokmi 4000 tisís za návrh, ale okašlal ma, nedošiel ani na pojednávanie, asi som mu dala málo, ale ak máš nejaké známe, čo tým prešli, tak sa opýtaj, určite majú doma návrh na rozvodové konanie, ak si na MD, poplatky žiadne neplatíš

misstka • 18. jún 2009 o 16:53
Ja chcem dať advokátovi vypracovať len návrh, zatiaľ vyzerá, že to na veľa nevyjde, nechcem to písať sama, lebo sa bojím,že tam nejaké slovíčko nenapíšem, príde mi výzva na doplnenie a takto sa bude preťahovať celý rozvod.
Ja som momentálne nezamestnaná, ale poberám podporu, tak neviem, či mám nárok na oslobodenie, ale asi nie.

ajka27 • 3d • Dnes o 11:24
missedka - pred dvomi rokmi som platiila, právniikovi cca 1300 sk za úkon, t.j. začatá hodina so mnou bola 1 úkon, vyšiel ma právnik na cca 10 tis. sk
čo sa týka poplatku mám dojem že oslobodená nie si, oslobodenie od plateenia majú len ženy na mater. dovolenke

alexandra
25. jún 2009

misstka platit pravnika je zbytocne, respektive v navrhu nejde o slovicka. Musis tam uviest:
- kto je navrhovatel, odporca, pripadne malolete deti
- kedy bolo manz. uzavrete, kopia sobasneho listu
- rodne listy deti
- ake okolnosti viedli k podaniu navrhu
- petit, ktory musi obsahovat: navrh aby sud rozhodol, ze sa manzelstvo rozvadza, komu su zverene deti do vychovy, akou sumou je povinny druhy rodiic a k akemu dnu v mesiaci vopred, aky je urceny styk s druhym rodicom

.. a samozrejme Tvoj podpis..

efkak
1. júl 2009

Missedka. Písala som už 7 rozvodov. Ak chceš veľmi rada ti s tým pomôžem. Robím to rada, keďže tým pomáham iným a keďže študujem právo chytám si hneď prax, nakoľko každý prípad je iný v niečom inom.

lubka131
3. júl 2009

ahojte manzel si podal navrh na rozvod...avsak este mi neprisiel, ale isto v najblizsich dnoch dojde. na co sa mam pripravit?co to vsetko obsahuje taky navrh? popripade, ci si mam hned hladat pravnika?dakujem za rady.

andzi
3. júl 2009

lubka: právnika k rozvodu mať môžeš ale nemusíš. Návrh obsahuje dôvody, pre ktoré manžel navrhuje rozviesť manželstvo, návrh na zverenie detí do OS jedného z rodičov a sumu výživného. K návrhu sa v súdom určenej lehote môžeš vyjadriť, ak to považuješ za potrebné. Ak nie, tak len prídeš na súd keď bude vytýčené pojednávanie.

lubka131
3. júl 2009

ahoj andzi, a nevies kolko trva ta lehota na to vyjadrenie sa, ci je to individualne?

andzi
3. júl 2009

zhruba 10 dní býva obvykle, menej nie

pinkii
14. jún 2010

alexandra ...ahoj moja mozes poslat aj mne dakujem ten vzor tak tiez cakam este len babetko manzela mam tyrana a tak tiez nas caka rozvod chce,m vediet ake mam prava atd... nakolko sa mi vyhraza ze dieta zista on ak sa narodi vsak je to blud minimalne do 3 rokov nema nam narok

janetina
29. okt 2010

@efkak
Ahoj chcem sa spytat ci je pre Teba este aktualne pomoct mi s navrhom na rozvod? Hlavne sa mi jedna o vyjasnenie si casoveho procesu co sa tyka pripadnej dohody s manzelom.pred samostnym podanim navrhu....coho sa tyka.??..ci len zverenia dietata, ci aj majetkovych veci / kedze tie sa riesia osve/, plus dohody o vyske vyzivneho. To sa vpisuje priamo do navrhu? A nakoniec sa moja dilema tyka uvedenia dovodov preco sa chcem, rozviest. Nechcem rozpitvavat urcite veci, aby mi to neublizilo pri vysporiadani BSM...manzel je dost nestabilny v nazoroch,
/ trosku sa mi vyhraza - co sa tyka nevyplatenia z RD, na co som odkazana - RD je jeho rodicovsky ja tam mam len 1/2 podielu - nie BSM, darovanu nim za to ze som predala svoj byt ziskany pred manzelstvom/ , ale aj by som chcela vediet z Tvojej praxe ci moje dovody su dovodmi na rychly rozvod....alebo staci do dovodov napisat skor take vseobecne veci...No proste viem ze sa asi budem natahovat pri vysporiadani a toto chcem mat lahsie.:( ak sa to da tak povedat ak sa jedna o taku vaznu vec.
dakujem
janet.

andzi
29. okt 2010

@janetina najskôr sa musíte rozviesť, v rozvodovom konaní sa nerieši otázka majetkového vyporiadania medzi manželmi, tam sa rieši len rozvod a úprava práv a povinností k mal. deťom na čas po rozvode, až potom ako nadobudne právoplatnosť rozvodový rozsudok sa rieši otázka majetkového vyrovnania na základe samostatne podaného návrhu na vyporiadanie BSM.

misellh
5. júl 2011

@alexandra ahoj mohla by si presne upresnitr ako to je s tym platenim ked som na materskej??? preco este 3 roky po tom a aku mam istotu ze bude platit na deti a na mna

alexandra
6. júl 2011

@misellh @pinkii
Kocky, prosim, obe si precitajte Zakon o rodine, tam je to pomerne exaktne uvedene co, kedy, preco a co robit ak sa tak nedeje..
To, ci si, alebo nie si na MD na vplyv maximalne na vysku, nie na to, ci ma, alebo nema platit vyzivne.
3 roky po tom preto, lebo je v zakone ze ak nie si schopna z objektivnych dovodov sa sama zivit, ma k Tebe do toho casu este vyzivovaciu povinnost byvaly manzel.

jana19823
18. aug 2012

@efkak Ahoj len sa chcem opytat ake papiere potrebujem k rozvodu?dakujem

phdrg
10. nov 2012

Ahojte volam sa janka chcem sa dat rozviest a potrebovala by som poradit . CHcem podat navrh na rozvod aby to zo sudu prislo manzelovi domou.ako ma postupovat.ake papiere na to potrebujem.

kristina14
12. nov 2012

@phdrg to by som aj ja chcela vedieť. Už si s tým vyrovnaná? mate deti? ja mám dve a bojím sa že sa nedokážem o ne postarať pretože prácu nemám a nedostávam žiadne peniaze!

kawaa
27. nov 2012

@kristina14 Ahoj, vsetko najdes v zakone o rodine.

libusa88
8. jan 2013

Ahojte mam muza gemblera a neviem co mam urobit. Uz sme predali byt a odisla som k rodicom a muz isiel k svojim rodicom.uz takto zijeme 1.5 roka rada by som sa rozviedla ale bojim sa o deti.

maculienka82
14. jan 2013

Ahojte,prosim potrebujem pomoc.Manzel sa chce rozviest a bojim sa ze nedokazem uzivit a postarat o svoju dceru.Zablokoval mi ucet nemam ziadny prisun € ,zakazal nam jest potraviny ktore on nakupi.Som zufala a neviem co mam robit.Momentalne som bez prace ,zatial.plati pozicku na dom a domacnost ,ale ked sa rozvedieme nevim s coho to vsetko.budem platit a starat sa o dceru.Ako je to stym ze este 3 roky po rozvode mi musi davat nejake peniaze na mna??prosim poradte mi lebo uz zacinam.mat strach co urobim.aby som neprisla o dceru aj o dom .Dakujem

zuzu831
21. jan 2013

@efkak

@efkak pomohli by ste aj mne?

veronikatothova25
4. mar 2013

@danculik:Ahoj vzor žiadosti o rozvod nájdeš na nete.Normálne si natukaj vzor žiadosti o rozvod.Treba ti tam originál sobášneho listu a originál rodného listu dieťaťa ak máš dieťa a treba ti 66 eurový kolok ktorý kúpiš na pošte.

sofluc
11. mar 2013

@alexandra
Dobry den pani Alexandra,vidim,ze sa rozumiete veciam okolo rozvodu a bohuzial aj ja potrebujem ohladne tohto poradit,nakolko sa chcem rozviest a neviem ako napisat ziadost na rozvod a ake papiere k tomu mam dolozit a tak isto kolko korunovy kolok.Vedeli by ste mi s tym nejak pomoct? Ak ano budem vam velmi vdacna.S manzelom sme spolu skoro 5 rokov manzelia a mame dve deti sofinka mala v novembri 4 roky a Lucasko bude mat teraz v aprili 2 roky cize som este na MD,manzel je zamestnany od januara ale pracuje na zivnost.Spolocne mame byt ktory sme nadobudli pocas manzelstva a to v bezpodielovom spoluvlastnictve.Co sa tyka majetku tak to by sme sa chceli vyrovnat mimosudne a tak isto by sme sa chceli mimo sudne dohodnut na opatere deti ale vyzivne a vyzivovaciu povinnost na mna chcem aby stanovil sud.Neviem ako mam napisat navrh na rozvod aby to nejak vypadalo.Poradite mi a aj ake dokumenty.Dakujem velmi pekne.Moj mail je Sofiamiriam@azet.sk

mija_ja
7. apr 2013

@efkak
Ahoj, pisala si z by si pomohla s navrhom rozvodu, len prispevok je z roku 2009, je to este stale aktualne?

mondok74
24. apr 2013

@efkak ahoj nasla som na nete ze dokazeš pomoc z papiermi na rozvod

megyjoel
26. apr 2013

@efkak mozes mi poradit s navrhom rozvodu?