Čo všetko je potrebné k rozvodu a kde to nájdem?

danculik
20. máj 2008

Ahojte mile maminky chcela by som sa informovať,čo všetko je potrebné k rozvodu?ake formuláre?a kde nájdem formulár žiadosť o rozvod?dá sa nájsť aj niekde na nete?ďakujem za odpovede

lilian1978
3. máj 2013

Ahojte baby, ktorá potrebujete radu ohľadne rozvodu a prípadne aj právne zastúpenie, tak píšte.

purblanka
9. jún 2013

Ahojte dievčata,ak by sa našla dobra dušička čo by mi poslala ,ako napisat navrh na rozvod ,tak budem jej velmi vdačna.Dakujem a pekny den prajem.

nelka341
13. jún 2013

@efkak chcem sa len opytat ci je ta pomoc este aktualna

janjan83
20. jún 2013

Ahojte baby.....ked zena podvadza chlapa??? som stoho v r.... mame dve nadherne deti....a ktomu vsetkemu zena hraje automaty. Ma zmysel zostat spolu koly detom? A to nehovorim o hypoteke a t.d.

shusi
27. jún 2013

@lilian1978 dobry den ...prave dnes som sa prihlasila na tuto stranku hladam rady a pomoc co sa tyka rozvodu ...neviem ako na to a na advokata nemam peniaze ...bola by som velmi vdacna keby mi niekto s tym pomohol ..dakujem

kikuska86
7. aug 2013

dobry den,chcem sa spytat,mam podane navrh na rozvod,ale bohuzial ma rozvadzaju uz pomaly sest a pol roka,uz neviem co mam robit vsade ma odbyjaju,zobrala by som si aj pravnika ale nieje to drahe?neviete my poradit niekto co mam este spravit aby ma uz konecne rozviedly z muzom nezijeme celu tu dobu v spolocnej domacnosti tak naco cakaju

anatalia77
7. aug 2013

@kikuska86 6 a pol roka 😕 prečo to tak dlho trvá,toto sa mi nezdá...aký je dodvod,že vás súd nechce rozviesť?v čom je rozpor?

kikuska86
8. aug 2013

praveze v nicom,majetok sme este nemaly lebo sme boly ledva dva roky spolu,mame spolu dceru,ale otu nema zaujem uz celu tu dobu a mala ho ani nepozna.na prve pojednavanie sa nedostavil a odvtedy to vlastne stoji,zijem uz z druhym priatelom s nim mam uz 3rocneho malinkehoa to boly tiez potahovacky zo sudom,ale uz je to konecne na poriadku,este keby ten rozvod uz bol zamnou,mam novu rodinu a nemozeme zit normalne ako ine rodiny,lebo stale my vo vzduchu vyri ten byvali muz,co mam uz urobit aby to bolo zamnou

anatalia77
8. aug 2013

na ten rozvod zatlač,lebo pokial ste manželia,tak zdielate aj spoločné dlhy..informuj sa u niekoho nadraideného na súde,čo je s tvojím spisom.
A to máš už vlastne dieta s iným mužom,tak nechápem,na čom je zabrzdený ten váš rozvod.Ja by som už uvažovala nad tým,kontaktovať ombudsmana,ministra spravodlivosti.,aj prezidenta.
Aký bol posledný výrok súdu,odročili to na neurčito,alebo vám vytýčili nové pojednávanie,a potom on znova neprišiel??Ja by som si našla dobrého právnika,opísala daný stav,a ak sa na súde veci nepohnú dopredu,tak ver,že taký advokát to vie obrátiť v tvoj prospech.
Inak ťa obdivujem,lebo tvoj manžel može chodiť po svete a robiť dlhy, a o tie sa pri BSM podelíte.Prípadne ich zaplatíš sama,ak na nom nevymožu nič.Chcela by som mat tvoje nervy.Alebo jednoduchý prístup k životu.
@kikuska86

kikuska86
8. aug 2013

ved prave to ,ale keby som mala aspon pojem otom co stoja pravnici,mam dve deti a nieje to sranda na dnesnu dobu,my sme to maly v senici,tam bolo prve pojednavanie,nedostavil sa ,potom my doslo ze to poslali na iny sud podla trvaleho bydliska muza,medzi tym sa on odtial odhlasil a odvtedy sa sud v senici a sud v blave nevedia dohodnut,kto to ma a kto to nema,jeden na druheho sa vyhovara a ked im poviem dokedy mam cakat tak ma odbyjaju ze to moze trvat aj 10 rokov,ked som im vravela ze sa bojim aby my nenarobil dlhy tak nas okresny sud my vravel ze sa nemusim bat,ked uz spolu nezijeme celu tu dobu.budem sa im musiet povyhrazat ze ich dam do telky alebo nieco take a snad sa pohnu,dufam,neviete niekto co beru pravnici ked by som chcela aby to zamna vybavil

tajomna21
8. aug 2013

@kikuska86 precitaj si ten link, co ti prikladam .... treba podat na sud staznost za prietahy ... ak sa to ani potom nepodari ukoncit, mas este moznost podat ustavnu staznost a to na ustavny sud, ale vtedy uz musis mat pravnika ....
http://ficek.sk/prietahy-v-konani.html

kompetencny spor dvoch sudov rozhoduje ich spolocny vyssi sud, takze nechapem, preco by tam mal byt problem ... okrem toho, vseobecne je prislusny sud posledneho spolocneho bydliska, ak take nie je, tak bydlisko odporcu, ak to nie je, tak bydlisko navrhovatela

taktiez zakon umoznuje rozhodnut aj bez osobnej ucasti na konani

takze ja ti urcite odporucam napisat staznost za prietahy, pripadne ju ist podat ustne do zapisnice, to mas mozno jednoduchsie (neviem kde mas sud a ako tebe dostupny) a podat ju na sude, ktory ti naposledy oznamoval

danlef
6. sep 2013

@danculik moja zavolaj mi, 0944574605 poradim, ja sa tiez idem rozvadzat

danlef
6. sep 2013

@lilian1978
ahoj,potrebujem poradit
mozes mi zavolat alebo prezvonit, nemam cas chodit na net
daniela 0944574605
Dakujem

smol_ka
9. feb 2014

@efkak
ahoj, mozes mi prosim poradit ohladom rozvodu?
muz sa chce rozviest, ja s tym suhlasim lebo ma milenku, mozeme rozvod riesit bez deti, maju 24 a 21 rokov ale chodia este na vysoku skolu, a chceme nechat deti nech sa rozhodnu s kym chcu byvat.
a mozes mi poradit aj s vysporiadanim BSM?
dakujem

tajomna21
9. feb 2014

@smol_ka ak obaja suhlasite, tak by bolo fajn ked obidvaja aj podpisete ziadost o rozvod .... BSM sa da vyporiadat az po rozvode, po nadobudnuti pravoplatnosti rozsudku .... mozte si urobit svoju dohodu sami, podpisaj ju u notora, pripadne si ju dat spisat notarovi priamo .... alebo mozte ak sa neviete dohodnut dat aj na sud navrh na vyporiadanie manzelstva, najneskor do 3 rokov od rozvodu

smol_ka
11. feb 2014

@tajomna21 akože s rozvodom súhlasím aj ja, no ide hlavne o vysporiadanie majetku, myslím že v tom bude najväčší problém

tajomna21
11. feb 2014

@smol_ka tak rozvod urychlite tym, ze obaja suhlasite ... BSM budete riesit po rozvode az ... zvycajne BSMko je problem .... nastastie mox uz ex je charakter, a dohoda bola aj tam rychla

smol_ka
11. feb 2014

no prave v tomto je velky problem.....rozmyslam nad odhadcom, lebo si myslim ze mi chce dat malo, ale neviem kolko by taky odhadca stal

tajomna21
11. feb 2014

@smol_ka tak cca okolo 100-150 € za byt ... tak som nasla na nete

smol_ka
12. feb 2014

a este sa potom platia nejake poplatky?

monika1507
13. feb 2014

@efkak dobry den mohli by ste mi napisať spravu moc by som bola vdacna

nito
21. feb 2014

Dobrý deň,mohli by ste mi poradiť ako napísať žiadosť o rozvod....sme manželia už 3 roky a máme spolu 2 detičky starší bude mať v apríli 3 roky a mladší v máji 1 rok. Keď mal starší syn 8 mesiacov, vtedy mi manžel prvý krát nadal do neviem čoho neskôr sa to začalo stupňovať....no neskôr sa ukludnil, rozhodli sme sa pre 2-dieťatko a opäť to začalo ako som bola tehotná ma fyzicky napadol, potom sa opäť ukludnil a keď mal mladší syn 3 mesiace, tak ma opäť napadol, vetdy som zavolala aj políciu, bol však iba pokutovaný a sluboval mi že sa zmení, no nepomohlo, poslednú dobu je to horšie a horšie, celú moju materskú mi bral, z toho kupoval potraviny atď, proste veci potrebné pre domácnosť a pre deti, ale keď som niečo chcela, tak som si muslea na seba zarobiť, keď som si našla nejaký ten prývyrobok, tak som musela platiť darčeky na vianoce, lieky pre detičky a aj svoje osobné potreby ba dokonca žiadal aby som platila veci aj jemu, vadilo mu, že študujem, že si privyrobím. Už to fyzcicky ani psychicky nezvládam, bola som aj u psychologičky aj u obvodnej lekárky a mám na to aj svedkov, že sa ku mne správa tak ako sa ku mne správa...prosím napíšte mi do správy nejaké rady...Ďakujem moc

dana341
22. feb 2014

Ahojte, volám sa Dana a chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka - je anonymný. Potrebujem to na diplomovú prácu. Je určený pre rozvedené mamičky. Nájdete ho na tomto linku https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... na konci stačí kliknúť na odoslať ...veľmi pekne Ďakujem

dana341
22. feb 2014

Ďakujem všetkým rozvedeným mamičkám za vyplnenie dotazníka. Dotazník je ešte stále aktuálny tak môžete vypĺňať aj ostatné rozvedené mamičky 🙂 na záver stačí kliknúť na odoslať, Ďakujeeeeem https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... je anonymnýýýý 🙂

zuzik1603
8. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

mattuliatko30
26. mar 2014

@efkak ahoj....našla som ťa tu v tejto diskusii...mohla by si mi prosím poradiť ohľadom rozvodu...a vlastne či si myslíš,že nás rozvedú...aby sa to zbytočne nenaťahovalo..a či je to adekvátne...to ,čo napíšem...aby to brali ako rozvrátené manželstvo...ak ano..napíšem ti všetko do IP..budem ti veľmi vďačná :( dakujem.

papierovazita
4. apr 2014

@mattuliatko30 ja byť tebou využijem radšej rady právnika aby si sa moc v tom nezamotávala a dostala tie správne odpovede. Dnes sa dá k tomu nájsť aj veľa stránok a za otázku cez wev odborníkovi predsa nedáš nič. Pozri a skús napr. tu http://www.rozvodadeti.sk alebo lex.skj
Hlavne nech to máš čím skôr za sebou. Držím palce

peta1002
9. apr 2014

@efkak Ahoj.volam sa Petra a tiez by som potrebovala poradit alebo skor pomoct s rozvodom.ako mam zacat,alebo,co mam vlastne robit ?

lucilucik
9. apr 2014

ahojte babenky chcela by som vas poprosit ci by ste mi nekto nemohli poslat ziadost na rozvod manzelstva dakujem velmi pekne pomozte mi

efkak
9. apr 2014

@peta1002 prve co potrebujes je napisat rozvod a potom v 4 rovnopisoch odniest na sud spolu s kolkom. Neviem ako teraz ale min. roku to bolo 66e.