Dá sa napadnúť rodičovská dohoda kvôli nedostačujúcim podmienkam?

kikus13900
19. jan 2022

Môže ex manželka napadnúť Dohodu rodičov o úprave práv a povinností k maloletému dieťaťu (ďalej len "Dohoda" ) kvôli nedostačujúcim podmienkam ? Napr. Nemá dieťa (3roky) svoju vlastnú posteľ ? Ďakujem

lucia147852
19. jan 2022

@kikus13900 posteľ by dieťa malo mat, aj svoj kútik kde má hračky, keď už nie je možnosť detskej izby

syslik81
20. jan 2022

niesom pravnik ale ako matka by som povedala ze ano ,. dieta ma mat vlastnu postel - je to to najmenej co prenho mozes spravit ... uskromnit sa a dat mu kusok miesta v byte

maciatkolulu
20. jan 2022

@kikus13900 záleží od toho, ako dieťa spi a ako je zvyknuté, môj ma 8 rokov, má krásnu, veľkú detskú izbu, vlastnú posteľ, v ktorej nespal ani raz. Spi so mnou v manželskej. Pokiaľ sa jedná o normálny vzťah medzi bývalými rodičmi,co si nechcú robiť zle. A to dieťa je dajme tomu zvyknuté spávať s rodičom, pripadne k nemu chodí na víkendy a je zvyknuté tak spávať, tak mi to príde iba ako robenie si schválnosti. Ale áno, napadnúť to môže.

veronika65
20. jan 2022

Kamarátka robí na socialke a chodí im z takých podnetov, že ročné dieťa nemá vlastnú posteľ, nedávajú dieťaťu jesť, chodí špinavé, zanedbané... Samozrejme musia každý podnet preveriť... Nakoniec prídu a dieťa ešte spí v postieľke, nájdu ho pekne jesť, všetko čisté, x hračiek... Väčšinou je to presne tak, že cez sociálku si chcú ľudia uškodiť (najčastejšie ex, majetky, rodinné vzťahy...), ale takéto bytové podmienky niesú dôvodom na odobratie dieťaťa

sonnenshein
20. jan 2022

@kikus13900 Nie, nemoze. Ale moze na sud dat navrh upravy prav a povinnosti so zdovodnenim, preco povodna dohoda uz nie je dostatocne v zaujme dietata.