Dá sa to zvládnuť aj bez výživného od otca dieťaťa?

lulu551
21. okt 2013

Som v situácií,keď samozrejme otec dietata zapiera,ze je otcom maleho,ze on platiti nebude.No,ako dlho trvaju vsetky testy,ktore urcuju otcovstvo?

sisaha
21. okt 2013

@lulu551 tazko povedat... moze to trvať aj rok, dva... Ale mozno otca presvedčí fakt, ze pokiaľ ho testy na sude potvrdia, tak tych cca 300 eur bude znášať on..

lulu551
autor
21. okt 2013

@sisaha ahaa,takze to vazne bude platit on?

sisaha
21. okt 2013

@lulu551 ak sa jeho otcovstvo potvrdi, tak on.. ak ho vyluci, tak ty..

angel22
21. okt 2013

ono je to tak, ze treba cim skor podat navrh na sud o urcenie otcovstva, bude to chvilu trvat a bude to tazsie, ale ked uz k tomu dojde a bude sa urcovat vyzivne tak sa bude urcovat aj spatne. Netreba cakat. a presne ako pise sisaha naklady sa roznia a treba tatkovi povedat, ze tak ci tak k tomu dojde, tak nech si naklady nezvysuje 😉

julinka2787
21. okt 2013

@lulu551 ja som dostávala predbežné výživné aj pred určením otcovstva. samozrejme s tým že k určeniu naozaj prišlo a ak by som určenie prehrala, musela by som všetko predbežné vrátiť. obráť sa na nejakého poradcu, trebárs aj na upsvar.samotné testy dlho netrvajú, ale môže trvať dosť dlho kým to súd poženie k znalcovi. ja som to mala doriešené, keď mala malá 10 mesiacov.