Dĺžne výživné, obžaloba, súd. Čo bude ďalej?

danielka1982
9. jan 2012

Zdravím maminky aj nemaminky.Podala som trestné oznámenie za neplatenie výživného.Ťahalo sa to rok kým polícia odstúpila spis na okresnú prokuratúru.Teraz mi prišlo z prokuratúry upovedomenie,že podali na otca dcéry obžalobu zo spáchania trestného činu na Okresný súd.Čo ma teda čaká...Budem na súde aj ja? Ak mi medzitým,kým bude súdne pojednávanie pošle nejaké peniaze prípadne vyrovná celé dĺžne výživné,musím to oznámiť na okresnej prokuratúre ja alebo on?Alebo sa bude čakať na súd a až vtedy sa to na súde zdokladuje?A ako to bude s výživným ak ho náhodou odsúdia-kto mi bude platiť?On alebo štát?Viem je to veľa otázok naraz ale chcem byť pripravená a preto budem vďačná aspoň za nejaké info.

titkovamiriam
10. jan 2012

AHOJ ,tiež som si presla takýmto kolotočom,aj ked pre mnohými rokmi takze mozno sa niečo zmenilo a niektorá napise aktualnejsie info-sud som mala tiež aj po roku,no nic sa neudialo lebo ex nevedeli najst,az ked ho zatkli po dalsom pol roku bol sud.samozrejme mal dlzne vyzivne zaplatit a dostal rok natvrdo-a poviem ti prd mi to pomohlo.ziadne peniaze som nedostala.vtedy este nebolo nahradne vyzivne statom.a vlastne deti dodnes peniaze nevideli ,ten kro umyselne nerobí a nic nema stat mu nema co vziat-no aspon dnes dostavam na michala nahradne vyzivne.
Takze ak v base robit nebude neviem ako je to teraz ,urcite ti pomozu na socialnom oddelení.

majuska85
6. apr 2012

@danielka1982 Ahoj , ako si dopadla ??? ja podavam trestne na bývaleho už 4roky pravidelne a vždy s toho vyviazne ☹ ☹ ☹ 1x dostal 4mes podmienku a nevyplatil mi to a nič sa nedeje ☹ 2x dostal rok a pol basy tak sa odvolal a mali sme sud to mi vyplatil v den sudu celú sumu tak ho oslobodili ☹ 3x dostal podmienku 18mes a samozrejme neplati tak som počkala teraz a ked mi 3x nevyplatil podala som znova trestne, na policiii mi povedali že mu hrozí 5rokov ale samozrejme že ma možnosť mi vyplatiť to výživne asi len to za tri mesiace ☹ ☹ ☹ je to cele oničom!!! pracuje na čierno alebo ako živnostnik čo mu tiež nedokažem plat viem že ma 2000e a malej nepošle ubohych 40e a ani ju od 2,5roka nevidel nič jej neposiela ani nejaví zaujem, už som s toho unavená čo sa v tomto štate robí ☹
prokuratura ho obvidi prebehne samosud a pošlu ti len papiere, ak sa tvoj bývalý na rozsudok neodvolá tak sud nebude alebo sa možeš asi odvolať aj ty myslim, ak ti ho medzi tym vyplati tak ho zdokladuješ bud na sude alebo policii.

lili_mia
6. apr 2012

@majuska85 ak pracuje ako živnostník, tak si to polícia vie zistiť na sociálnej poisťovni a rieši sa to, skús aj ty po nete pohľadať jeho meno, že či ti niečo vyhodí, prípadne popozeraj stránky ako napr. bzzik.sk, potom cez google jeho meno a pripoj tam http://www.ico.r3.sk/, na tej stránke sa nedávyhľadávať, no takto mi zatiaľ našlo každého živnostníka, čo som vedela, že je živnostník, najpresnejšia je stránka živnostenský register http://www.zrsr.sk/
.. skadiaľ vieš, že robí na čierno? môže ho niekto bonznúť? alebo aspoň tam pošli inšpekciu práce, ked robí na čierno 😀 držím palce

tri
6. apr 2012

Dajte na neho exekútora. Ja som mala súbežne aj trestné stíhanie a súčasne aj exekučné konanie na bývalého. Tiež "nikde"nerobí, teda na čierno u kamaráta, platí sebe aj svojim dospelým detičkám z prvého manželstva telefóny, platí si podnájom a to je chudák na úrade práce. No tak asi skade má peniaze? Mne to však vyplatil naraz všetko pretože mu hrozilo už podanie obžaloby na prokuratúru ale súbežne mu šla podmienka za inú trestnú činnosť ktorej sa dopustil. Takže to mi pomohlo, pretože keby nebol vyplatil džné výživné porušil by tým podmienku a išiel by sedieť natvrdo. Od vtedy platí plnú výšku, zatiaľ pravidelne. Aj keď si myslím, že to bude len počas podmienečného trestu. Neviem či ho obháňa aj exekútor, pretože trovy exekúcie určite nezaplatil. Ale pri jeho zozname exekútorov, ktorý po ňom idú sa tento jeden hravo stratí.... 😒

danielka1982
autor
6. apr 2012

@majuska85 sud bol aj bez mojej pritomnosti...prislo mi uz len rozhodnutie,že mu súd ukladá 6 mesiacov basy s tým ze má podmienku 18 mesiacov...popravde som z toho debil.prislo mi to koncom februara,on sa neodvolal ale ani nic mi neposlal...ani exekutor akosi nic nerobi...ale vraj aj keby bol nezamestnany a nemal z coho platit tak mal podat ziadost na sud ale on neoznamil nikomu nic tak len sebe uskodil...neviem co bude dalej...oznamim to na policii a tentokrat podam zalobu za opakovane neplnenie vyzivovacej povinnosti...neviem ako mam chapat to rozhodnutie ci mu dali podmienku ze do 18 mesiacov ma vyplatitt dlh alebo ako....a dovtedy co?

majuska85
6. apr 2012

@tri u mna nepomôže ani exekutor lebo bývalý je veľmi vychcaný, nikde nerobi len na čierno alebo ako živnostnik čo mu nevedia dokazat plat a nič nema ani nehnutelny ani hnutelny majetok, vie prečo ☹ ma manželku a dalšie dieťa a tým sa vždy obhajuje a sudcovia mu to chudakovi žerú. On aj jeho manželka su alkoholici, a ak zarobi 1500e polku hodi do automatov takže ma to hneva. 😠 a vôbec mu neprekaža že by mal isť sedieť lebo presne vie že ak mu neostane na výživne zase ho platiť nebude
@danielka1982 ten sud je bez pritomnosti oboch to je samosud. No takže ak ti zase nebude platiť aspoň tri mesiace tak choj znova podať trestne. to rozhodnutie nič neznamena ved uvidíš ☹ no to že ti prišlo rozhodnutie zo sudu mu neprikazuje vyplatiť ti peniaze a nič s nim neurobia. Podmienku ma 18mesiacov a ak ju poruší tym že neplati hrozí mu 6mes basa nič viac to neznamena ☹ ☹ ☹ ☹

majuska85
6. apr 2012

@lili_mia je to dosť na hlavu, on je z ineho mesta od nas nie daleko a z našhomesta chodi inšpekcia, ktora dava echo ☹ ☹ vyhladala som si ho na živnostenskom takže mam prehlad čo robi, policia s tým nenarobí nič, nemaju mu čo zobrať, peniaze ma na ruku alebo na cudzi učet. teraz živnosť pozastavil, pracuje na čierno to viem od jeho brata ktoremu ide na nervy to že malej nič neda a na alkohol a automaty peniaze míňa vo veľkom.

tri
6. apr 2012

Ak teda neplatí tak skús náhradné výživné cez sociálku, ale tam je podmienka, že musíš skúsť exekútora. Musí ti to vymáhať a ak nevymôže nič, myslím, že za tri mesiace tak ti napíše správu ktorú doložíš na sociálku. Takto by si sa k výživnému mohla dosťať, ja viem, je to zdĺhavé, ale aspoň niečo. Oni si to potom budú vymáhať od toho trpáka. Ten môj bývalý je rovnaký idioť, a ešte k tomu aj násilník. Čo som si ja zažila od neho, ani nechci vedieť. Chlapi sa mi sprotivili asi na zvyšok života. Tiež si myslel, že môže kadečo na mne stvárať. Veľa vecí sa mu prepieklo ale u mňa to platilo ak s tým povestným krčahom, dovtedy,kým sa nerozbije... Až natrafil na vlastnú sprostosť a dostal tri roky podmienku, čo je najviac, ako mohol. Mal byť aj súd ale nakoniec nebol, pretože svoje odvolanie proti trestnému rozkazu deň pred pojednávaním stiahol. Aj tak môže byť rád pretože mu hrozilo asi natvrdo. A keď vieš že niekde robí, tak na neho pošli inšpektorát... Tiež to stojí čas a trpezlivosť ale keď mu klepnú po prstoch, tak sa zbadá.

tri
6. apr 2012

Teraz som si všimla, že čo sa týka dlžného výživného - robím tiež v oblasti trestného práva a určite viem, že ak bola podaná obžaloba na súd ohľadom zanedbania povinnej výživy, tak určite nebude stačiť ak ti uhradí len časť dlžného výživného. Musí uhradiť celú dlžnú sumu, inak sa nedá súd zrušiť. Teda jeho obžaloba zo zanedbania povinnej výživy. Takže ak bola podaná obžaloba na súd a do vytýženia súdneho pojednávania nezaplatí resp. uhradí len časť, aj tak má smolu... pojednávať sa bude.

jabera
6. apr 2012

ahojte, som velmi rada, ze som nasla tuto temu... prave sa rozhodujem podat na exmanzela trestne oznamenie, ale ako pozeram, asi to ani neurobim. strasne ma ta predstava vycerpava a som si uplne ista, ze by mi zaplatil aspon nieco keby uz horelo.. skratka, asi to nema zmysel...

tri
6. apr 2012

Fakt to rieš tou exekúciou, netráp sa tým, že nič nemá, ale exekútor mu zadrží vodičák, mysli na to. A milý drahý si rozmyslí či bude jazdiť za prácou bez papierov. Ja viem, že to nie je nič svetoborné, ale po troške mu to treba aspoň takto znepríjemňovať. Za exekútora sa neplatí veľa je to len pár eur za podanie návrhu a ak si ho napíšeš sama tak je to ešte lacnejšie.

lili_mia
6. apr 2012

@majuska85 hmm policajti nemajú oprávnenie prísť do firmy a dať si skontrolovať pracovné zmluvy na prítomných ľudí? zrejme nie .. tí sudcovia ma zarazili, aspoň tuná v Ke počúvam, že prvorodené má rovnaké právo na otcove peniaze a jeho životnú úroveň, čo ich potom, že má ďalšie dieťa, zrejme to závisí od toho, čo si ten sudca prežil .. aspoň máš podporu jeho brata, šak nejak vymyslieť že tam kde ten pako robí na čierno, tak ked si dáva posielať na cudzí účet, nech skontrolujú účto a zistia, že jednému človeku posielajú peniaze a pritom u nich nepracuje, myslím že kebyže si dáva posielať peniaze na mamin účet, tak inšpekcia zistí, že začo jej posielajú peniaze .... jááááj daňové robí vo firme audit, že? napíš na daňové mail, či sa dá nahlásiť, že tvoj ex neplatí výživné, robí na čierno v tej a tej firme, ale výplatu si dáva posielať na nie svoj účet, tak nech urobia v tej firme finančný audit, že prečo tomu človeku posielajú peniaze, ked nemajú doklad, na základe čoho mu posielajú a ak je to kolega, tak prečo dostáva viac ako si odrobil ..podľa mňa má to logiku

majuska85
6. apr 2012

@lili_mia dakujem za rady, musím niečo vymyslieť 😀 už mi to ide na nervy aj tie naše súdy ☹ 5rokov malú navidel malá ho nepozná , nepamäta si ho, má nového ocka a sud mu aj tak určil styk každý druhý víkend na celé 3dni ☹ ☹ ☹ ☹ bože ja mám hubu aj na súde, ale nejako sa mu darí ☹ keby som mala na právničku tak neváham

lili_mia
6. apr 2012

@majuska85 právnik je tiež len osoba, ktorá vie kecať, možno vie viac pritlačiť na súde na ľudí, ale inak nič, si myslím .. potrebuješ tie jeho peniaze? ak nie, tak podaj návrh o vymazanie ex z rodného listu, bud povolí a ty dáš zapísať niekoho iného, alebo necháš neuvedený, alebo nepovolí a vtedy mu šplechneš, tak nech začne platiť, nie je machrom ten kto potrtká a spraví dieťa, ale ten kto sa oň aj stará a vychováva ho

tri
6. apr 2012

A ešte ma napadlo, ak vieš, že hrá automaty, daj si tú námahu a nafoť si ho. Ver mi, že ako dôkaz pred súdom by to obstálo..... ´Keď tvrdí, že nemá peniaze......Hovorím však, že to stojí čas a námahu.

tri
6. apr 2012

A ty by si mu malú dala na tie tri dni v takejto situácii?

majuska85
6. apr 2012

@tri to nahradne výživne je veľmi zradne!!!! ja ho neberiem, lebo pri tých podmienkach čo si určuju zase na to doplatím len ja a deti, oni ti sice platia, ale ak ti bývalý pošle peniaze musiš ich vratiť, samozrejme. Ale ak ti bude platiť sem tam tak ti ho zakaždým na urade zrušia a musiš to od začiatku vybavovať znova ☹ a to nevravim ak si na socialke ☹ pošle ti peniaze ktore ty vratiš, ale tým že si ich dostala ti ich odrataju z nasledovnej socialky ☹ aspon tak som počula od ľudi
A dalšie negativum ☹ ☹ ☹ ak ti dieťa dovrši 18rokov a dovtedy sa nevymôže výživne od bývalého tak ti ho da urad splatiť!!!!!
A samozrejme nema o čo prísť vodičak nemá

majuska85
6. apr 2012

@lili_mia tak toto sme už riešili, mal 2mesiace priatelku terajšiu manželku, ktora s nim chodi na sudy vkuse a ona drza sa ma opýtala, že či sa bývalý môže vzdať otcovstva, vysmiala som ju lebo je trapna ťaha na 40rokov ale je blba

tri
6. apr 2012

Uf, tak to si ma dostala. Už len teda tá trestnoprávna rovina a teda cestou súdu. To že by ti sociálka dala splatiť nevymožené výživné som nepočula. Neviem, či je to tak. Máš to overené?

majuska85
6. apr 2012

@tri samozrejme že mu malú len tak nedám ved ho vôbec nepozná, nie som proti aby sa stretávali ale nie len tak ako on chce raz za 5rokov

majuska85
6. apr 2012

@tri ved keby som nemala choreho maleho a mala čas tak mi ver že by som bola schopna sedieť pred jeho bytovkou a sledovala ho 😀

lili_mia
6. apr 2012

@majuska85 ja riešim, či potrebuješ jeho peniaze, ak nie, sprav to, kašľať na doterajšie výživné, viem že by bodlo, no podľa toho ako reagovala jeho manželka, zrejme ti brnkajú na nervy a iba na to čakajú

lili_mia
6. apr 2012

@majuska85 tak nech ho sleduje jeho brat 😉

tri
6. apr 2012

A prečo ti nepomôže na súde jeho brat? Ako svedok....

majuska85
6. apr 2012

@tri vravela to jedna úradníčka ale samozrejme na 100% to neviem aj uradnik sa mýli takže si to potom pôjdem overiť od viacerých 🙂 , teraz behať po uradoch nemôžem

maca793
6. apr 2012

ahojte ja som na ex partnera podala minulý rok trestné oznámenie za neplatenie výživného, po 3 mesiacoch som na jeho majetok uvalila exekútora, aby nemohol nič predať. dala som zákaz na predaj bytu, kde býval s ex manželkou. požiadala som úrad o platenie náhradného výživného, ktoré mi doteraz štát uhrádza. ku koncu roka mi jeho ex manželka vyplatila zameškané výživné za celý rok, kedže som po dlhom uvažovaní stiahla záložné právo na byt, ktorý si chcela od neho odkúpiť, aby mohla ostať v ňom bývať aj s dcérou. peniaze uhradila exekútorke, ktorá mi ich následne poslala na účet, a ja s kopiou výpisu hned na druhý deň bežala na úrad, odovzdať im účet. celé 4 mesiace im trvalo, aby mi poslali číslo účtu, kde som im mala vrátiť peniaze. a to som ich urgovala už od januára. našťastie peniaze som im už uhradila. výživné mi ex partner doteraz neplatí, odsúdili ho na 250 hodín verejno-prospešných prác a nič z toho. prednedávnom mi zo súdu prišlo, či mi niečo vyplatil, či mi platí takže teraz čakám, čo bude dalej. z polície sa mi neozvali už vyše roka, takže si myslím, že môj spis už dávno založili a zapadá prachom. našťastie nemusím sa obávať, že mi zazvoní pri dverách, že sa chce s malou stretnúť, pretože malú vôbec nevidel a 2 roky som sa súdila o otcovstvo, ktoré zaprel a tak naťahoval čas, aby nemusel platiť. takže baby, len neodpúšťať od ničoho, nebáť sa straty času a len pevne ísť si za svojim cieľom a žiadať si to, čo našim deťom patrí.

majuska85
6. apr 2012

@lili_mia
@tri jeho brat ho sledovať nemusí on isto o nom vie presne všetko, no ja som za dobre len s nim a jeho rodinkou nechcela by som si ich pohnevať skrz malej, lebo ani starka po byvalom sa o nu nezaujima ale až to inač nebude tak podam na sud papiere a dam si ho predvolať
Jeho žena ma pred tým prosila aby som ho neťahala po sudoch nech sa nepohneva s rodinou lebo samozrejme ja som ta najhoršia 😀
No už som povedala že nepovolím v ničom

lili_mia
6. apr 2012

@majuska85 myslela som, nech ho nafotí 🙂 je jedno kto je najhorší, ten chlap je zrejme iba hustý, ale rozhoduje za neho tá žena

majuska85
6. apr 2012

@lili_mia ved to je to čo aj mňa hnevá ☹ doteraz som tie peniažky nepotrebovala, tých 40e čo mi mal platiť som si pre malú zarobila aj sama, ale minulý rok sa to celé zvrtlo o 360 stupňov vážnou chorobou malého a teraz nestíham malej platiť školu ☹ ☹

lili_mia
6. apr 2012

@majuska85 tak už vymýšľať ako ho nachytať a využiť proti nemu, trebárs aj ten audit vo firme .. serú ma takí chlapi! žena od nich odíde a on sa jej takto mstia na dieťati a hnev prenášajú aj na dieťa, zvláštna generácie detí nám rastie 😒