Dohoda o striedavej starostlivosťi

biba987654321
14. okt 2021

Ahojte ako presne sa píše dohoda o striedavej starostlivosťi co všetko tam treba napísať?Musí to by na zvlašt papieri či to môže byt spolu s papiermi na rozvod a ako sa píšu prázdniny a sviatky striedat sa bude syn po týždni ďakujem

3tato
17. okt 2021

Ahoj. Ak ste zobratí a chcete sa rozvádzať a ste dohodnutí na striedavke, tak sa podáte návrh na rozvod a úpravu rodičovských práv a povinností môžete riešiť v rámci jedného konania.
Tam uvediete, že ste sa dohodli na striedavej starostlivosti o dieťa a treba tam uviesť, kto a aký čas bude túto starostlivosť poskytovať (otec-matka), odkedy / dokedy, časy a dátumy. Treba tam uviesť aj stretávanie sa počas sviatkov a prázdnin.
Ak budete mať týždenný interval, tak deň a čas, odkedy - dokedy bude dieťa v starostlivosti matky a následne otca. Súd a kolízna opatrovníčka sa vyjadria, či je striedavka v záujme dieťa´ta, no a súd vydá stanovisko. Ak sa viete dohodnúť, v zásade tam nieje problém.
Ak by si chcela, napíš mi IP, môžem ti preposlať, ako to mám ja - teda čo sa týka sviatkov a prázdnin.