Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dokázanie otcovstva

jaroslavmimo
19. máj 2014

Ahojte,
potrebujem poradiť
stručne stav: bývala sa rozišla so svojim, potom sme boli spolu, ale sme komplikované povahy a rozišli sme sa. otehotnela, chcel som byť s ňou a poslal som jej 1700,-€, lebo grckala 5-7 krát za deň - šla PN. Nedali sme to dokopy, chodil za ňou jej bývalý. tak som prestal platiť, nech sa teda stará on, keď chcú byť spolu (nemyslím to v zlom, len nebudem tlačiť na pílu, keď nechce byť so mnou) nahnevala sa a nebaví sa so mnou, krik a mám si vraj dokázať otcovstvo. Bonbónik, vydala sa za neho a je ticho. Mám plno emailov, SMS-iek a chat-ov, kde sa bavíme o tom, že som otec. Mám čakať až sa dieťa narodí a reagovať, keď ma tam nezapíše - určenie otcovstva, alebo to riešiť teraz? ja by som radšej počkal, aby som jej nekrivdil náhodou. PS. jedno dieťa už má s bývalým manželom. PS2 môžem hovoriť do určenia mena? (krstného) Ďakujem diskutéri za Vaše skúsenosti a rady :-/

ushuaia
19. máj 2014

@jaroslavmimo dost zvlastne vztahy teda , pokial mas uprimny zaujem o dieta ako otec a nemas istotu ci je tvoje , nemusis cakat az sa narodi, poziadaj o test otcovstva uz teraz...( cez sms, ci maily moze byt otcom hoci aj prezident ) bez urazky...

ushuaia
19. máj 2014

inak neda mi nedodat, pokial aj tato tema nieje blud... 😕 a pobavenie sa zase na dobry den

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@ushuaia ano mam zaujem o dietatko a viem, že aj toho, čo si vzala je fajn chalan a bude sa starat, ale aby som zase nerobil dusno pred pôrodom (za 2 mesiace termín), ak sa to dá ešte riešiť po narodení, tak to budem riešiť potom, len či náhodou nemôže urobiť to, že tam napíše jeho a potom to už nebude možné zmeniť.

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@ushuaia bodaj by si mala pravdu...

ushuaia
19. máj 2014

@jaroslavmimo skusenosti v tom nemam, ale aj ked napise meno terajsieho manzela...testy otcovstva sa daju robit aj po narodeni...

apollo13
19. máj 2014

to je tak ked sulozis s kde kym...

klincek
19. máj 2014

@jaroslavmimo moznosti su tieto:
- za otca dietata sa povazuje vzdy aktualny manzel, takze si z toho vonku, pokial to nebude riesit ona 😉 (ja viem, ze to tak nechces, ale slo by to aj tak)
- ak sa chces k dietatu prihlasit, mozes jedine pockat do porodu a potom podat navrh na urcenie otcovstva na sude. Do porodu nikto nic riesit nebude, ona je vydata a tak plati prva domnienka otcovstva, cize nejake suhlasne vyhlasenia pred porodom atd. neprichadzaju do uvahy.
PS je irelevantne a PS2 - nemozes..prave preto, ze to dieta ma rodicov (aj ked otcovstvo je pochybne, ale podla zakonnej domnienky je otcom manzel matky) a meno vyberaju rodicia.

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@ushuaia jasan, a dá sa potom cez súd náhodou zmeniť rodný list?? zrejme hlúpa otázka, ale asi by nemal byť problém.?

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@klincek ďakujem, dosť pomohlo, tak proste, narodí sa dieťatko a potom požiadam o určenie otcovstva, meno nieje až tak dôležité... ešte raz ďakujem.

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@apollo13 poznáme sa od škôlky, a ostatné nemusíš riešiť, pekný deň

klincek
19. máj 2014

@jaroslavmimo nemas za co
presne tak, po narodeni musis podat navrh na urcenie otcovstva. podla vysledku konania sa upravi rodny list a tebe urcia vyzivne (ak budes otec). a este sa priprav, ze zaplatis cele znalecke dokazovanie - tvoj navrh, tvoja dokazna povinnost. DNA test stoji okolo 400 €, plus sudny poplatok je tusim nejakych 60, to uz si presne nepamatam.

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@klincek čo už, teším sa na prcka a ostatné sa nejak vyrieši, ďakujem za užitočné info, pomohlo.

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

snáď to dopadne ku spokojnosti všetkých a budeme sa baviť ako ľudia, ktorým záleží na prckovi a nebudeme sa sekať po súdoch a dohodneme sa na nejakom rozumnom režime :-/ peace

ushuaia
19. máj 2014

@jaroslavmimo odpved si dostal...vela stastia... 🙂

mirica
19. máj 2014

@klincek ...ak ale vyhrá súd veškeré náklady, ktoré s dokazovaním mal môže požadovať preplatiť
od odporkyne.....

maznacik007
19. máj 2014

@jaroslavmimo ako ti tu uz pisali kocky pockaj kym sa dieta narodi ... /ono bude mat v RL automaticky manzela matky/ ty das navrh na sud na urcenie otcovstva, zaplatis DNA testy ... ale ak sa preukaze ze si otcom trovy znasa priatelka ... ked sa preukaze ze si otcom s pravoplatnym rozsudkom pojdes na matriku v mieste kde sa narodilo dieta /podla porodnice/ niekedy to sudy aj samy posielaju .. a tam ta zapisu do RL dietata a ty musis suhlasit s menom atd.. ale toto by ste sa mali dohodnut este na sude ake bude meno a priezvisko dietata...
potom samozrejme sa poda navrh na zverenie dietata do staroslivosti a na vyzivne

maminuska
19. máj 2014

@jaroslavmimo ja ti držím palce. Páči sa mi ako sa seriózne k tomu staviaš a že máš záujem o svojho prípadného potomka, že berieš ohľad na bývalú partnerku ktorá má pred pôrodom . Škoda že je tak málo takýchto mužov.

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@maznacik007 myslíš, že môžem jej kecať aj do mena dieťaťa potom?

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@maminuska hmm, ona je super, len sme obaja škorpioni :-/ a ťažké povahy o dieťa bude postarané, nech to dopadne akokoľvek aj ona aj on sú fajn ľudia, len bol by som nerád ak so mnou vybabrú nejak, ja sa prispôsobim všetkému, len nech to má nejakú logiku a tak...

maznacik007
19. máj 2014

@jaroslavmimo samozrejme ked sa preukaze tvoje otcovstvo tak ako otec mas pravo do toho hovorit ... ake krstne meno bude mat tvoje dieta ...

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@maznacik007 môžem hovoriť do krstného mena? priezvisko asi bude po jej terajšom ... či?

vroni
19. máj 2014

@maznacik007, @klincek, co mu to nahovarate? Matka dietata je vydata, manzel je otcom, otcovstvo je urcene prvou domnienkou otcovstva a nemozno ho nanovo urcit tretou domnienkou. Zakon takuto moznost jednoducho nepripusta a bodka. Takze nemoze dat urcit otcovstvo, upravit rodny list a neviem co este

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@vroni to akože aj keď budem otcom, nemôžem byť zapísaný, že som otec? nemyslíš vážne...

ammellia
19. máj 2014

a sucasny manzel vie, ze nie je otcom?

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@ammellia ano, vie, je to trošku vypočítavosť zrejme :-/

vroni
19. máj 2014

@jaroslavmimo, keby som myslela len ja 😉 Horsie je, ze presne takto to definuje zakon. Aj ked by si dokazal, ze si biootec (uz len to nemas sancu dokazat. Sud nenariadi DNA analyzu ak je otec dietata uz urceny a ina nez sudna DNA analyza pred sudom neobstoji ako dokaz), je podstatna prva domnienka otcovstva - otcom dietata je manzel matky. Sorry.

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@vroni súd nenariadi, ked som jej posielal peniaze a v konverzáciach je jednoznačne, kde tvrdí, že som otec...
to akože budem mať synčeka a nemôžem nič? no chcel som info, ale asi fakt skočím za právnikom ešte pred pôrodom, ak majú so mnou takto jednoznačne účelovo vydrbkať, aaaach...

jaroslavmimo
autor
19. máj 2014

@vroni z toho mi vyplí(ý)va, že by som mal požiadať o určenie pred pôrodom, či?

vroni
19. máj 2014

@jaroslavmimo, nie, nenariadi. Ani sa tym nebude zaoberat. Peniaze mozes ziadat spat, o tom potom. Ale sud jednoducho vobec nezaujima, kto je biootec. Aj keby ti to dala notarsky overenym prehlasenim.

vroni
19. máj 2014

@jaroslavmimo, ak uz je vydata, tak ti nepomoze nic.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli