Dvojročné deti a striedavá starostlivosť. Prejde to?

monaart
26. máj 2010

Viem že podobá téma bola zamknutá, prečítala som si zhruba vaše názory...ja som momentálne v situácii ked mám dvojičky chlapcov 2 ročných.Môj manžel ma "odohnal" po 8 rokoch chodenia a 3 rokoch manželstva.vraj pre nezhody a nakoniec je dôvod"niekto iný".predhodil mi typ "striedavej starostlivosti". doteraz mohol všetko riešiť ked bolo treba nemal čas, mal prácu a teraz sa chce"oháňať" zákonom...nemá vlastné bývanie, má krátku známosť a deti chce tam.bývame 30 km od seba.je na mna agresívny správaním, viac menej si deti"prisvojuje" ako sa skutočne stará. od malička bol síce "s nami" ale minimálne pomáhal. viac manej finančne. citovo je dosť plochý, nestýka sa často s rodinou, pre neho by nemuseli byť sviatky a pod. myslíte že toto je aktuálne vôbec riešiť?podľa mna sú chlapci ešte maličkí a na mna veľmi naviazaní...tiež sú hyperaktívni a dosť ťažko zvládnuteľní...čo vy na to?môže toto prejsť na súde?

frisbee
26. máj 2010

monaart,pozri sem, a ešte je tu jedna téma 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/stridava...

filipal
26. máj 2010

Monnart, ta tema, ktoru ti doporucila Fries, je na ceskom konikovi. niektore temy su len na ceskom a niektore na slovenskom.
spoznas to podla toho, ci je za temou cz, sk.

neviem, ci ma tvoj ex sancu u tak malych deti. citala som, ze striedava starostlivost bez suhlasu rodica, sa bude tykat az deti od cca 8 rokov. okrem toho, musia mat trvaly pobyt v jednom meste....

monaart
autor
26. máj 2010

dufam že to nebude "povinne". EX- ešte nie je- len sme rozídení...myslim - dufam že nebude mať šancu s jeho pracovným a záujmovým vyťažením. a tiež že si to premyslí a pár rokov nebude tlačiť. ved potom je to použiteľné ale teraz s tým isto nesúhlasím. a nie kvôli sebe, ale kvôli povahe a potrebám a náročnosti o malých.ved ich predsa ja najlepšie poznám... 😲

filipal
26. máj 2010

samozrejme Monaart, tvoje deticky su take male, ze potrebuju predovsetkym mamu. nehovorim, ze dobry otec by sa im nezisiel, ale ked ich opustil.... ☹ teraz miesto toho, aby ta podporil ako matku a snazil sa ti nejako pomahat, este ta zneistuje a
depce...dobry egoista! pozera len na seba! 🙄

maca793
26. máj 2010

monaart

no to ti nezávidím. ja by som so striedavou starostlivosťou nesúhlasila. deti sú malé, kezved sa čo najskôr, tak ich získaš do svojej starosltivosti,

v prípade že by chcel požiadať o striedavú staroslivosť daj si vypracovať psychologický posudok. ja som si tiež dávala pred istým časom. aj ked dovjčatá boli v tom veku ako tvoje som navštevovala s nimi psychologičku. tá robila s deťmi testy a prišla na to že deti sú naviazané na mňa a druhú osobu vôbec nevnímajú ako otca ale ako nejakého mimozemšťana.

na tovjom mieste by som sa rozviedla dala by som si vypracovať posudok a potom by len čumel ako dopadol.

teraz ti môžem len držať silno palce aby si to všetko zvládla.

monaart
autor
27. máj 2010

Baby,fakt je to egoista ,narcis a pod. ved aj malých len tak pomenúva- pod sem ty môj najkrajší chlapček k ocíkovi...ved to hovorí za seba že ich vníma len ako majetok na pochválenie sa, nie? že čo som dokázal "urobiť". strašne ma od nich oddeľuje akoby som ich neporodila. ☹ veľmi sa zmenil a vr obote má dojem že len on a všetko musí stíhať a dokázať kto viac...tak to prerástlo aj do vzťahu...inak ten posudok som si presne zisťovala a mám viacej dôvodov si ho dať vypracovať.aby sa potvrdilo že majú citlivu a vnimavu povahu.aj ked on tieto "psychologické kydy" sorry...neuznáva a moje pdg. vzdelanie a prax považuje za zbytočnosť. smutné po toľkých rokoch teraz s ním "bojovaťô. 😢 😢 😢

maca793
27. máj 2010

monnart
podajme si ruky mne poslal psychologičku do ...... vraj nech mu vylezie na hrb atd. tiež si ich bráva len vtedy ked mu to vyhovuje a najradšej by bol keby nemusel ale pochváliť sa predsa musí pred susedmi ale svoje 2 deti čo má s terajšou manželkou by nevymenil za nič a dokonca im dáva oveľa viac ako dvojičkám vid vianoce, deti si doniesli darčeky za 8 eur a on svojim dal oveľa oveľa viac no zvykla som si už a aj ked nemám z čoho rozdávať detom dám to čo im vlastný otec nevie zabezpečiť aj teraz deti idú do školy v prírode a musela som zaplatiť 200 eur+nakúpiť im veci čo ma stálo dokopy 400 eur. som sama a mám len výživné prídavky a rodičovský tak aká je to otcovská láska&,

monaart
autor
27. máj 2010

Ty br´do maca793, ved to je hrozné...chlap ťa odkopne a ešte ty trpíš za jeho chyby...a tie poplatky...smiešne sumy, ked ťa odstrihnu od zdroja príjmov nedobrovolne a ty sa staraj ako "on povie tak bude"klop klop na čielko v tomto štáte kde dostávame žobračenku a ešte musíme od chlapo vznášať urážky aké sme sprosté kedže sme len doma na MD!!!priala by som im to mať takú dovolenku, každému kto má takýto názor 😠

maca793
27. máj 2010

no moja zlatá to čo som si s ním zažila je strašne dlhé rozprávanie normálne keby som písala knihu o tom tak by mala aj 3 časti
😀 😀 😀 😀

maca793
27. máj 2010

a ked som mu povedala že treba zaplatiť tak sa vyhovoril že nemá že nepracuje atd ja som si zisťovala veci okolo neho pracuje žena je na md dostáva vyšší príspevok žije s matkou tá pracuje tá dostáva 800 eur výplatu tak tu nie je o čom ani rozprávať tak to vidíš aké sú svine chlapi len aby si im navarila poriadila vyžehlila a roztiahla nožičky

monaart
autor
28. máj 2010

maca793.bola som za právnikom, vraj je ešte skoro na podanie na rozvod, lebo sme od seba len mesiac...vraj by toani neriešili...ved ja som sa nechcela rozvádzať,ja som ešte pred mesiacom myslela že fungujeme ako vačšina ludé- hádky, problémy,udobrenia...a on sa spakoval, že nemôže sa pretvarovať. lebo už mal niekoho vyhliadnutého a ona ho "zavolala" k sebe... ☹
je to pre mna šok, že zrazu nemám "rodinu", ved navonok fungovalo cca v norme,ja nechápem myšlienkové pochody takýchto ľúdí. najprv chce rodinu, decko a ked to všetko má tak to nezvláda a zdrhne. 😠

zanulienka
28. máj 2010

monaart-riesili by vas,pretoze manzel uz inu priatelku,hned vas rozvedu.takze kludne si podaj ziadost o rozvod a vyhladaj inu pravnicku

maca793
29. máj 2010

rozviedli vy vás za 10 minút a to čo bolo za právnika? ked rodina nefunguje tak ako má tak nie je čo riešiť normálne som s tebou v tejto situácii lebo viem čo prežívaš. možno ťa to celé hnevá. ja som bola už pri prvom udrení rozhodnutá že sa rozvediem pretože za pravdu sa ja mlátiť nedám a nestrpím volania mamičky aj o polnoci že nemá cukor do kávy. 😠

a m§žem ti povedať že som urobila dobre. nič neľutujem

monaart
autor
3. jún 2010

baby, viem že je to miešanie tém , ale najnovšie si sám sebe "odklepol"270E na 2deti a mna, asi sa s niekým poradil a usúdil že minimum mi stačí...máte skúsenosti s vyžiadaním si prídavkov na deti? ked ich poberá teraz on?vraj na to treba jeho súhlas... ☹ keby som mala to k tým peniazom, zatiaľ by som nesúrila papiere cez právnika.
tiež by som chcela aby podal o rozvod on, lebo kvôli miestu konania súdu...mne by to tak bolo lepšie z mnohých dôvodov...len ako ho "donútiť" 😠
jemu je fajn, má sa ako prasa v žite, deti na 4 hoďky v nedeľu ,inak je mu všetko gombička...jeho to nesúri.len mne je strašne ako "manželke" ktorej "muž" sa spakoval behom 2 dni a býva u frajdy...neviem ako by to znášal on keby to bolo naopak.
tak ako s tými prídavkami? len cez "právnika"? 😖

maca793
4. jún 2010

a nedá sa s ním dohodnúť? asi nie čo? to je nezávuidenia hodná situácia. ja by som to všetko riešila cez súdy a ked robí tak sviniar poberá aj daňový bonus. ten by mal patriť tebe a deťom.
a žiadosť by som si podala ja ja by som na neho z vysoka s......, a nejak by som v prípade jednania riešila
mám pocit že on nikdy nepodá žiadosť o rozvod prvý krok musíš spraviť ty. viem si ho predstaviť ako sa bude tváriť že vraj nič svet gombička. jeho sa nič netýka on je boh

monaart
autor
5. jún 2010

maca793
akurát som s ním dnes volala a vraj čo mám chodiť k jeho mame, ak tam pôjdem dá mi 150E!!!ty kokxo ved jemu hrabe. a chce si už deti brať od soboty ado nedele večer!!!k "nej".celý týžden nezavolal, nenapísal ako sa majú , na narodeniny v piatok ani nezazvonil...a vraj ak budem robiť problémy aj on sa k tomu postaví cez peniaze...
vraj mu mám preplatiť polku nájmu a aj z mojej materskej...ja normálne žasnem kam chce toto dotiahnuť za to že som urazená že ma podviedol... ☹ ☹

kveta
9. júl 2010

@monaart Ten Tvoj polovičiak zjavne netuší, že môžeš momentálne žiadať Ty výživné od neho aj na seba, nielen na deti.. ale poviem Ti, že je... no vlastne nepoviem, nechcem byť vulgárna..

monaart
autor
10. júl 2010

kveta
diiiiky.aj ja by som sa tak rada vyjadrila 😠
a vies blizsie nieco o podmienkach toho vyzivneho? ci sa oplati ziadat?diky.M 😉

filipal
2. jan 2011

@monicks zapoj sa do tejto diskusie.
ja osobne by som bojovala proti striedavej starostlivosti, vsetkymi moznymi sposobmi.
vobec nepokladam zivot dietata v dvoch domacnostiach za ruzovy,

petrazv
9. okt 2011

caute baby prosím poradte ktoré máte skusenosti a sud za sebou o striedavu starostlivost - čo mám robit čaká ma to v novembri a odmietam moje dvojičky dat na 2 týždne k bývalému. Poradte prosím

lujza123
18. nov 2011

@petrazv a preco to odmietas? ..urcite nepojdu take male deti na 2 tyzdne prec, sa musi zacat postupne po par dnoch, myslim ze pokial matka nesuhlasi tak pri detoch do troch rokov to ani nehrozi. Vsak skus nejaky kompromis, napriklad od soboty obeda do ne vecera pripadne po rana..ty si oddychnes a tvoj ex bude tiez spokojny ze ich ma...a ako typicky chlap taky vystaveny ze viac dni ich ani nebude chciet.

koran
24. nov 2012
kawaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
27. nov 2012

@kawaa nespamuj tu!!!

nazorotca
12. feb 2013

ženy, ženy, alebo lepšie "matky" , bojujete stále proti svojim ex, nie za deti, je to smutné...o fenoméne SS viete " kulové" , keď si viete " nawebovať" modrého koníka, nawebujte si aj striedavú starostlivosť..., váš syndróm matky si tu žehlíte ako spodničky, zaujíma vás vôbec , čo to striedavá starostlivosť je? a čo je dobré pre vaše tak milované deti?, podľa príspevkov tu NIE, zaujíma vás ako nesúhlasiť, ako " nedať deti, aby ste " vy vyhrali" , aby ste dostávali výživné ( to dostávajú vaše deti o.i.) zaujíma vás či má priateľku , atd...vás ma zaujímať, aké deti majú práva, ich vnútorný život, čo to urobí s ich psychikou ( mimochodom, o svoje zničenej psychike by ste vedeli písať romány...), nie su a nebudú vaším majetkom, o kt. sa budete " handrkovať" na súdoch, na sociálke, pred psychológmi, tí váš problém určite nevyriešia...správate sa tu ako na schôdzi akcionárov vlastniace " deti", načo ste sa vlastne zúčastňovali sexu, z ktorého vznikli vaše deti? lebo medveď, lebo ste mu verili, lebo ste boli v tom čase hlúpe a naivné? kde máte istotu, že teraz nie, lebo matka? ked ste predtým , ked ten " idiot" bol ten princ na bielom koni, nevedeli dopredu myslieť, skúste aspoň teraz, však to sú vaše deti, myslite trochu dopredu, snažte sa aspoň pozrieť na prácu detských klinických psychológov aj našich, , ich výsledky, prečo v zahraničí SS funguje , to si myslíte, že vo švédsku, rakúsku, nemecku, amerike je banda neschopných idiotov, SS " môže " platiť u nich a nie u nás, lebo ich deti sú iné ako naše? naozaj? v čom sú iné? prezradím vám tajnosť, sú to presne tie isté deti ako naše, , kt. chcú mať lásku, pokoj a rodičov...neboli ste schopné, tak ako aj ich otcovia, im to zabezpečiť, z rôznych dôvodov, sklamali ste seba , deti a rodinu..žiť v zlom manželstve je pre deti zlé a nesprávne, ale žiť bez rodiča je katastrofa, nebudete už manželia, ale rodičia budete do smrti, tak je a tak bude, SS je forma, kt, má vrátiť deťom rodičov, nie zobrať matke, , otcovi, deti nie su majetok, tak sa tu láskavo nehandrkujte ako baby na trhu, je to nedôstojné pre vás ako matky, otcov, a hlavne deti si to nezaslúžia, pykajú za vášu neschopnosť, nie ich, a hrozne ich to bolí...tak a teraz do mňa 😉 už sa teším 🙂

nefretiti11
12. feb 2013

z praxe mozem povedat, ze je to vzdy individualne .Ako pravnik som sa stretla s roznymi rozhodnutiami sudu, kazdopadne odporucam vypracovat posudok psychologa, ktory to nezavisle posudi., Zákon o rodine jednoznacne preferuje potreby dietata, tu je otazne, ci je v jeho resp, ich zaujme zit striedavo u matky a u otca. To posudi sud na zaklade predlozenych dokazov a teda moja rada znie, pripravit sa dokladne na pojednavanie resp, snazit sa uzavriet rodicovsku dohodu..

nefretiti11
12. feb 2013

@nazorotca ja osobne nie som proti striedavej starostlivosti a plne respektujem aj prava otcov..uznavam, ze zatial je rozhodovaci trend sudov stale nakloneny na stranu matiek aj v pripadoch, kedy by kludne mohla funogvat striedava starostlivost..takze v zasade suhlasim 🙂 a to som sama matka a v pripade, ak by sme sa rozisli s manzelom, viem, ze by som so striedavou suhlasila, pretoze vidim, ako ho nas syn obdivuje a miluje ale vravim, je to prilis individualne..

nazorotca
13. feb 2013

ad dohoda rodičov: iba u mála prípadov k nej dôjde, prečo? lebo ego, lebo o SS obe strany vedia veľmi málo, lebo rozvod - obyčajne rozvody sa nekonajú s úsmevom na tvári, atd., prekonať rozvod je veľmi ťažké.
ad sociálka: byť je v metodike dávaný dôraz na dohodu rozv. partnerov, viď vyššie, a na SS, nedeje sa to, sociálka skrátka je osadená matkami, majú veľa práce ( 🙂 ) a takisto nevedia čo to SS vlastne je ( ! ), o problematike sociálok sú už popísané stohy papiera, no zlepšenie v nedohľadne, sociálka vám prakticky nepomôže, ona tu totiž ani na to nie je pre rodičov, má pomáhať deťom, je to " iba" úradný postup, žiaľ...skrátka o ničom
ad súdny znalci: vždy to je tak, že čo súdny znalec to názor, ak je vnútorne presvedčený, že SS je fajn, tak to tam nájde, ak nie, tak nie ( však nič nepokazí, keď nechá dieťa matke, že? problematika SS im je , žiaľ, vo väčšine prípadov vzdialená, vrátane psychologov , a aj na sociálke

ad predbežné opatrenia - fenomén, kt. je pri rozvodoch a starostlivosti najčastejšie doslova zneužívaný, súd vydá rozhodnutie bez prítomnosti strán na základe žiadosti jednej strany, napr.: myslím si, že otec sa o deti nestará a má to veľmi negatívny dopad na deti, podporím to dvoma listami, jeden od akejsi psychologičky ( nie znalkyne ) plus nález modriny na chrbátiku.. aje vymalováno, sud neskúma, či je to vôbec pravda, jednoducho záleží na sudcovi, aký má deň..neuveriteľné? a dokonca pravdivé ! je to kladivo na čarodejnice - väčšinou na čarodejníkov 🙂

ad súdy: SS si súdy , sudcovia vykladajú každý po svojom, lebo im to umožňuje zákon, slovo " môže" sa vykladá " nemusí", a teda ako JA chcem, teda skúma, skúma až nevyskúma nič, pretože je to o sudcovom názore na SS...a ten má jasný už pred pojednávaním, o.i. vo väčšine prípadov je sudcom žena matka a tá si predstavuje to čo si sama súkromne myslí o svojich deťoch a jej " baranovi, kt. má doma na gauči...

zákon o SS je nahovno, aj keď je už aj to výhra a vďaka aj za to málo, na hovno je preto, lebo nie je presne definovaný , taxatívne definovaný, kedy áno a kedy nie, súdy zdĺhavo posudzujú kedy áno, keď vôbec posudzujú, časová os je asi takáto: jeden z partnerov podá žiadosť na rozvod - cca do polroka prvé konanie, tam sa vypočujú ak nie je dohoda, je to odročené, na druhom pojednávaní, ak sudca uzná potrebu súdneho znalca, rozhodne, súdny znalec tak asi do polroka začne pracovať a vypočuje partnerov a deti, posudok tak do polroka, súd obdrží posudok, požiada o vyjadrenie rodičov a určí dátum konania, tak do troch mesiacov, ak jedná strana nesúhlasí s posdkom ( a to je vždy 🙂 ) príde znalec a ..súd rozhodne áno alebo tiež nie...a nasleduje ďalší znalec, dalšie peripetie beží ďalší polrok, znalecký posudok je iný ako ten predošlý a zase druhá strana nesúhlasí, je konanie a súd by už mal konečne rozhodnúť.....

a deti? tie sú masírované, pod nátlakom a skončia pri matke, ktorá " vyhrala", deti nie, tie prehrali a sú psychicky traumatizované, a kto za to môže?

miskax2
13. feb 2013

@nazorotca bol by si prekvapný koľko o SS vedia mamičky na MK viaceré aj z vlastných skúseností. podľa mňa je dieťa viac traumatizované keď sa má odpútať od matky, ktorá je s ním permanentne a za každých okolkostí ako keď má od rodiny odísť otec, ktorý sa mu poriadne nevenoval a bol s ním len keď to jemu vyhovovalo. vieš každý perípad sa posudzuje individuálne a nemožeš zovšeobecnovať je iné keď sa rodič príkladne stará o svoje dieťa ako ked naňho cely čas kašle a nemá čas ale zrazu kedˇsa zorvádzajú tak sa bije do pŕs aký je milujúci starostlivý obetavý a neviem čo ešte.......

miskax2
13. feb 2013

a zajímevé je že viacerí otcovia si uvedomia že sú otcami až keď sa rozchádzajú/rozvádzajú a keď prídu na to že musia platiť alimenty....a ak si niekto myslí že matky chcú len vyžmýkať mužov dovolím si odporovať pretože tie almužny čo od nich dostanú dajú na deti a to majú tak na pokrytie tretiny bežných výdavkov na svoje dieťa a nie ešte na to aby z tých peňazí nedajbože išli na kávičku a kto to nevie pochopiť je vúl !!!!