Exekúcia a žiadosť o zníženie výživného

emyly
10. jan 2013

Prajem pekný deň. Chcem sa vás opýtať a poprosiť o rady..Mám známeho, ktorý je necelý rok rozvedený. Manželku som veľmi dobre poznala, nebola to dobrá žena...nevedela hospodáriť, variť, nestarala sa riadne o deti...starala sa viac o seba ako o domácnosť. Po rozvode deti určili do jej starostlivosti, jemu prisúdili výživné 120 eur na jedno dieťa, deti majú dve. Kým pracoval, vládal platiť výživné, vždy v poriadku a načas, navyše vždy deťom kúpil nové a drahé veci, hračky...a veľakrát jej dal viac peňazí, aby deťom nič nechýbalo. Na jar min. roku mal v práci autonehodu, vraj jeho zavinením, nejaké to promile aj nafúkal. Prac. pomer rozviazali dohodou...Môže súd na základe tohoto zamietnúť návrh na zníženie výživného? V rozsudku sa odvolali na to, že o prácu prišiel vlastným pričinením... Chvíľu marodoval, dva mesiace nedal výživné a ex ho dala na exekúciu...takže spolu s ňou teraz musí platiť 300 eur, a toho času nemá z čoho, lebo mu skončila PN a potom aj sociálka. Momentálne je nezamestnatný...a chce dať znova návrh na zníženie výživného.
a ešte... moja dcérka chodí do triedy s jeho synom... preto viem že malý nechodí do družiny, na obedy, na žiadne krúžky...chodí stále v tých istých veciach... tam kde robím som vyzvedela že ona neplatí nájom už niekolko mesiacov...a pritom, na fb má každú chvíľu fotky zo záťahov, stále sa chváli novými gelovými nechtami, nadstavenými vlasmi...myslím že tuna končia peniaze určené pre deti... (to len tak na okraj)
on to teraz naozaj nemá z čoho platiť, akurát mu narastá dlh na exekúcii....dá sa s tým niečo robiť? má význam písať návrh na to zníženie??
Veľmi pekne Vám ďakujem za každý návrh alebo radu.

liz_lemon
10. jan 2013

@emyly v com mu chces pomahat? ved naozaj o pracu prisiel vlastnym pricinenim, kazdy sud na to bude prihliadat a vyzivne neznizi, a to ze predtym platil vcas bola jeho zakonna povinnost, neda sa voci nemu z toho vyvodzovat nejaka zhovievavost

emyly
autor
10. jan 2013

vtedy mal ťažké obdobie, dobre, spravil chybu...ale to s ním pôjde už roky??
ja ked som dávala návrh na zvýšenie, v prvom rade skúmali aký má príjem ex...tak už tomu nerozumiem 😖

vadimka
10. jan 2013

@emyly
no ked nafukal ma smolu....odniekadial tie peniaze zohnat musi....predsa su to jeho deti...a tie potrebuju jest kazdy den...ak mas podozrenie, ze matka zanedbava deti, podaj na socialku staznost....viac spravit nemozes...

sisaha
10. jan 2013

@emyly este dobre, ze nemam vo svojom okoli ludi, ktorí vyzvedaju ci platim nacas najom, alebo ako casto chodim kadernikovi. Myslis, ze vyzivne je iba oblecenie a strava? Takisto kde je napisane, ze dieta musi chodit v skole na obedy, do druziny a na kruzky? Co ak stravu ma doma, alebo je so starymi rodicmi? Ak mas pocit, ze deti su zanedbane, tak ako ti uz poradila vadimka, daj podnet na socialku. A k problemu: jeho chyba, ze chlastal, ked jazdil. Dobre mu tak. Ja osobne alkohol za volantom neznesiem. Nech si hlada inu pracu...

emyly
autor
10. jan 2013

@sisaha nepoznáš tú ženu... ona variť nevie, nikdy nebola dobrá gazdinka...velakrát som bola svedkom ako mláti deti, ako maličké bábo hodila zhora do postieľky...ako každý deň do nich pučila párky a potom sa čudovala že nechcú jesť... a poviem ti, keby chodili na obedy, aspoň vtedy by mali teplú stravu...ale nejdem tu opisovať situácie ktoré som ja sama pri nej zažila...doma stravu určite nemajú...a podnet na sociálke už je. Bohužiaľ súdy sú dnes také aké sú...
ale vidím a čítam, že tuna vždy musí mať chybu len muž... len oni sú svine, čo slopú a ženy sú chúdence...a pritom to môže byť just naopak....nuž čo, ja som chcela len radu, ako žiadať o zníženie... 😔

vadimka
10. jan 2013

@emyly

nemusi mat vzdy pravdu len matka, zena..su aj dobri otcovia, chlapi...len ten tvoj znami si to velmi velmi pokaslal, ze v praci nafukal....lebo je to fakt riadny pruser....
a ty odkial poznas tak tu zenu, ze tak vela o nej vies....a ked je tak zla matka, ako to, ze je zverili deti????
ak si velmi nespokojna so socialkou chod sa tam este raz stazovat...vsak to robis pre deti...ale znamemu si myslim sa neda nijak pomoct, ibaze by si nasiel pracu a tam sa uz z toho prijmu bude vyratavat vyzivne...co moze byt teda aj viac alébo menej...bude zavisiet od prijmu...

liz_lemon
10. jan 2013

@emyly zamysli sa trochu nad sebou, ze sa zastavas cloveka, ktory pije a sada za volant
zastavala by si sa ho, keby ti niekoho blizkeho zrazil? je to nezodpovedny grazel

kaktusik007
10. jan 2013

@emyly tiez si myslim, ze ak poznas osobne tu zenu a je to tak ako pises, kde si bola v case ich rozvodu a teda ked sud urcoval, komu zveri deti do opatery???
a ak je podnet na socialke - neverim, ze pri nahlaseni zanedbavania starostlivosti o deti konaju v niekolko mesacnych lehotach, ako pises....

tajomna21
10. jan 2013

ako vyskusat moze dat novy navrh na znizenie .... je mozne, ze by mu to vyslo, pretoze prvykrat mal prijem PNku + socialku ako pises, teraz nema prijem ziadny .... ale ten alkohol mu urcite nepridal na sympatii pri ziadnom sudcovi ....
co sa tyka matky, treba si preverit ako stoji podany podnet a ak su prietahy, treba podat staznost .... ale je to s detmi ozaj take zle? neriesila by v tom pripade aj skola?

sisaha
10. jan 2013

@emyly vies, mne ako prve napadlo, ze s tym dotycnym muzom tvoris par a zatial som sa na tu na konovi stretla s osocovanim expartneriek iba od mileniek dotknutych muzov.. preco ti tak strasne zalezi na tom, aby mu znizili vyzivne? On predsa nafukal za volantom.. je mi zahadou, ze ti vlastne zalezi na detoch (ze su zanedbavane), ale aj na muzovi, lebo mu treba znizit vyzivne... A ak jej deti odoberu, tak potom co? Prisudia ich jemu? Budes pytat radu, ako vytrieskat co najvyssie vyzivne od matky? nerozumiem ti..

emyly
autor
10. jan 2013

@sisaha teraz som sa trošku pousmiala....vieš, ten dotyčný je môj exšvagor...jeho brat bol môj muž...preto viem z ich života tolko toho...s exovou rodinou som ostala v celkom dobrom vzťahu, popýtal ma o radu a pomoc, prečo by som mu nemohla pomôcť...a nechcem do toho tak moc vrtať preto aby nakoniec detičky nezobrali úplne preč...sú to bratranci mojich detí...on chcel dosiahnúť to že jej sa bude dávať menej peňazí ale zato deťom nakúpi čo by potrebovali...lebo tie peniažky ozaj zrejme nejdú deťom...ale to je na dlho, už v iných témach som čítala ako tiež chcel ktosi znížiť výživné a dostalo sa mu len osočovania...z pohľadu matiek to chápem, ale zasa na druhej strane, pripusťme si, že existujú aj také potvory ako bola moja švagriná...veľa by som toho vedela popísať, ale to by bolo na dlho... 😔

emyly
autor
10. jan 2013

@tajomna21 bola podaná už na sociálke sťažnosť, vraj nejaké susedky ju napísali, lebo videli ako bije deti a vulgárne im nadáva, a vraj to bolo pravidlom...sociálne zasa tvrdí že už tam u nej boli, ale nikdy nebola doma a večer vraj nemôžu, len cez prac. dobu...čo už, takto to u nás chodí...a školu pýtajú pracovníci zo sociálneho o spoluprácu, tak sa to asi aj sleduje, si myslím....ale ako som napísala, vrtať do toho moc nechcem...

sisaha
11. jan 2013

@emyly tak tym si mala zacat 😉

victory1
11. jan 2013

@emyly Ahoj, navrh na znizenie vyzivneho si dat moze, otazne je, ci mu sud vyhovie, mnohokrat navrhom na znizenie vyzivneho nevyhovie ani chlapom, ktori su vo vazbe, zalezi, ktory sudca to chyti do ruk. Musi to odovodnit tym, ze sa mu zasadne zmenili podmienky zakladu na urcenie vysky vyzivneho. s tym, ze pokial si najde pracu, bude platit nadalej. Inak, nech si s tou pracou a zacatim platenia vyzivneho svihne, prezoze ak ma na houby vztahy s ex, tak moze na neho podat trestne oznamenie a z toho mu moc veselo nebude...
to, aky je clovek si sa asi nepytala, ani, ci by si mu mala pomoct, ci nie...
..A este jedna vec, ak uz bude financne na tom ok, mohol by pouvazovat nad tym, ze poda navrh na zverenie deti do vychovy, kedze ta jeho ex sa o ne nestara, ze?

fantocy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tannk
11. mar 2014

@sisaha Nakoľko rozhoduje skorumpovaný systém, obsadený feministkami. Či si to otec zavinil sám alebo nie, je úplne nepodstatne. Rozhodnutia súdov v dnešnej dobe sú verejne zvrátené, žiadna novinka. Súdy uvedú otca bez problémov do hmotnej núdze, nezaujíma ich vôbec skutočnosť. V dnešnej dobe ľudia nemajú z čoho žiť, ale otec musí byť najväčší KUZELNIK dnešnej doby. Musí ísť páchať trestnú činnosť, aby mohol plniť zvrátenú vyživovaciu povinnosť, pritom svoje deti miluje, a dá svojim deťom to posledné.

sisaha
11. mar 2014

@tannk neplet hrusky s jablkami..Ak otec je nezamestnany, tak urcite mu sud nenapari 250 eur vyzivne.. A neviem kde zijes, ale mas predstavu co stoji dieta? Zena nemusi byt kuzelnik, aby zabezpecila vsetky jeho potreby? Zaujima niekoho ako to urobi? Zaujima tento stat, ze zeny zarabaju menej ako muzi? Zaujima niekoho, že po navrate z materskej dostavaju vypovede a tento stat to nezaujima? Kde tu mas spravodlivost? Je vobec v tomto state nejaka rovnost pohlaví a možností?

maminuska
11. mar 2014

"Či si to otec zavinil sám alebo nie, je úplne nepodstatne. "

@tannk skutočne ? Ja som si myslela že muži sú svojprávni a a za svoje činy nesú aj následky. Teda ak otec príde vlastným pričinením o prácu , tak samozrejme treba mu znížiť výživné , nech i matka čo sa stará o deti si to za neho vyžerie aj s tými deťmi .

cobhan
11. mar 2014

@tannk skor si myslim, ze zena musi byt ten kuzelnik 🙂 nie je lahke chodit do roboty a starat sa o dieta, zvlast o male...aj ked uznavam, ze na Slovensku je to trosku jednoduchsie.

@fantocy niektore zeny naozaj beru muzov ako bankomat, ale na druhu stranu je vela aj takych, co od otca dietata nevidia ani to vyzivne alebo len v minimalnej vyske :(

@emyly ak sa da, tak by mal poziadat o docasne znizenie, vzhladom na jeho sucasnu zivotnu situaciu

tannk
12. mar 2014

@sisaha Nepleť hrušky s jablkami..Ak otec je nezamestnany, tak urcite mu sud napari výzivne.. A keď nezaplatí minimálne výživné stanovený zákonom pôjde do VEZENIA. A neviem kde žiješ, ale mam predstavu čo stojí dieťa, ale taká blbosť čo stojí dieťa má v živote, ale ani nenapadla. (ohodnotiť svoje dieťa v peniazoch ako kapustu) Svojím deťom dám to posledné. Ja som bol pri pôrode svojích detí, kúpal som ich, pral plienky, lebo vlastná matka to nedokázala atď...
Sú zle matky, aj otcovia. Česť dobrým matkám a česť dobrým otcom !!! SÚ TO V DNEŠNEJ DOBE VÝNIMKY !!! Celý svet je zvrátený. Ľudia chcú žiť, ako to vidia v televízií, ako niektorý vyvolený a naivní úbožiaci spravia všetko, aby tak mohli taktiež žiť, ale bezúspešne. Pritom rozvracajú rodiny a berú deťom druhého rodiča, Lenivé a skorumpované súdy zvolia ľahšiu cestu, prisúdia detí jednému rodiči, 98 % matke a otcovi prezidentské výživné a keď náhodou sa chce otec starať o svoje deti tak ešte, len potom ho súdy DOJEBU. Ja nemá čas tu vypisovať, keď má niekto KOMPLEXY. Ja som hore napísal, ako to funguje v našom súdnictve. a ešte podotknem, že keď otec nafúkal a prišiel o prácu tam mu to len pohoršilo a súd na to vôbec neprihliadne, ako dôvod zníženia výživného. Nebude platiť súdne poplatky, ale teraz JA hovorím, že mu súd nezníži výživne. Keby otec mal prácu a dal výpoveď, ako,že... aby nemusel platiť vysoké výživné, súd to vôbec nebude zaujímať, určenie výživného na základe potencionálity . Koľko môže zarobiť vo svojom odbore najviac a či náhodou neodmietol lepšiu platenú prácu, je to na čisto zvrátené...

tannk
12. mar 2014

@maminuska Nemám čas odpovedať každej, odpoveď si prečítaj (@sisaha), dnes o 13:49

Pekný deň všetkým 😉

tannk
12. mar 2014
sisaha
12. mar 2014

@tannk no sorry, ale tebe pride normalne, ze otec v praci nafuka, pride o pracu a chudakovi treba znizit vyzivne? to je iba jeho problem..kto si moze dovolit chlastat v praci?
Ako okrem penazi vies ocenit kolko stoji matku dieta? Oblecenie a potraviny kupujes za peniaze, neda sa platit naturaliami, to iste aj konicky pre dieta. Ak sa otec chce starat - super.. ja to iba vítam..

tannk
12. mar 2014

@sisaha Ja si tiež, nemôžem dovoliť v práci alkohol, ten mi vôbec ani nechýba som abstinent. Já, ani moji spolupracovníci si nemôžeme dovoliť ani len pracovný úraz pri výkone zamestnania, okamžitá výpoveď od zamestnávateľa (úraz sa rovná byť, už nezamestnaný) Ten otec poškodil, sám iba seba a následky si musí znášať sám. Súd mu kvôli tomu nezníži výživne, skôr mu ešte zvýši, taký je trend (nová móda) arogancia sudcov.
s pozdravom a pekný zbytok dňa 🙂

sisaha
12. mar 2014

@tannk ale ja to schvalujem...tak ako si ty nemozes dovolit nasavat v praci, lebo by ta za to vyhodili, tak musia platit zakony aj pre ostatnych.. Neviem co je na tom arogantne od sudcu..Otec pracovat vie a vlastnou hlupostou sa nechal vyhodit..Nech znasa dosledky. Myslis, ze ak by som celu vyplatu preinvestovala v obchode s modnym tovarom a nezaplatila splatku hypoteky, tak bude na mna niekto zhovievavo pozerat? Nie.., dostanem sa do sračiek, ktore si musim vyžrať sama.. A je to v poriadku. Ľudia sa učia zodpovednosti.

tannk
12. mar 2014

@sisaha Arogantnosť sudcu som nepoukazoval priamo iba k otcovi ktorý prišiel o prácu kvôli alkoholu, ale to sa môže stať. Ale sú tisícky otcov, ktorý sa chcú starať o svoje deti a budem sa znovu opakovať skorumpovaný a lenivý sudcovia zneužívajú svoju právomoc verejného činiteľa pre svoje KOPLEXY, budú ešte viac poškodzovať dobrého otca, až pokiaľ ho nezruinujú, nezatvoria do BASY, alebo sám nespácha samovraždu. Sú to HOVäDA, nemám na ne krajší výraz. Väčšina otcov dopláca na čiernu ovcu ... Ľudia strácajú zodpovednosť, keď vidia čo sa deje vo vláde, v politike, súdnictve, polícií atď.... (keď oni môžu môžem i jááá) Politik má na to imunitu, obyčajného človeka treba potrestať. Treba ľudí držať v poslušnosti a vyvíjať, akúsi činnosť ..... 🙂

fantocy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fantocy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cobhan
28. mar 2014

@fantocy Staci, aby sa odstahoval do ineho statu a nekomunikoval, napriklad. Ja neviem preco si beru zeny takych ako si opisal, moj manzel je uplne normalny chlap, pracuje, nefetuje, obcas si vypije, ale vyzivne jeho ex platime vzdy nacas, to je vec, ktora ide z vyplaty prec ako prva.

Moj otec na mna platil 400 korun mesacne, to mu prisudili v 1981 a rovnako platil az do 2007, ked uz bolo minimum ovela vyssie. A aby nemusel platit viac, tak s manzelkou vyhlasili, ze spolu neziju, sice su manzelia a ziju pod jednou strechou, ale spolu neziju a on platit vyzivne aj jej, aj svojim dvom synom a na mna uz nevydalo. Naozaj sa rozviedli az pred par rokmi.

Zase na druhu stranu v minulosti boli nejake pokusy manzelovej ex spravit si z nas kasicku, ale nastastie sa zbadala a znormalnila sa, takze teraz je vsekto v pohode. Takze to vnimam z oboch stran...teda zo vsetkych troch, pretoze ako matka maleho dietata, ktorej manzel travi cele dni v praci (od 7 rano do 8-9 vecer) viem aky mam problem si zohnat robotu kvoli obmedzeniam, ktore prinasa vychova dietata a fakt, ze som na nu prakticky sama, kedze zijeme v zahranici a ziadnu inu rodinu tu nemame.

fantocy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz