Exekúcia kvôli nezaplatenému výživnému

zuzana2903
13. okt 2014

Ahojte, som tu nová, tak neviem či tu takáto téma bola alebo nie. Nemôžem takú nájsť a preto by som potrebovala poradiť. Priateľ má z prvého vzťahu dve deti ( 3 a 4 roky) O deti sa staral v jednej domácnosti spolu s bývalou, pokiaľ si nenašla nového chlapa a zobrala mu s tým aj deti. Prednedávnom sa vydala a začali problémy. Priateľ jeden mesiac neuhradil výživné (aj to nedopatrením, zadal iné číslo účtu a tým, že nekomunikujú spolu, neoveruje či jej peniaze prišli) a prišiel papier od exekútora. Začali sme to riešiť, keďže nemešká a stále platí a spojili sme sa aj s ňou, že to bolo omylom, že okamžite jej vloží peniaze na účet a že či pôjde zrušiť tú exekúciu.Prisľúbila, že na druhý deň pôjde, dnes sme si to overovali u exekútora a že tam ani nebola. Volal jej priateľ a nezdvihla mobil niekoľko krát a napísala sms, že keď im nakúpi zimné veci a topánky do škôlky, potom to zruší, inak nie. Ešte spláca pôžičky čo mu po nej zostali a z výplaty mu zostalo pár eur, za čo vecičky už nenakúpi. Čo máme robiť?? Trovy vychádzajú na800Eur a po 14-tich dňoch na 2 500 Eur. Ďakujem za hocijaký názor.

maminuska
13. okt 2014

@zuzana2903 kolko platí výživné na tie dve deti ? Aké pôžičky spláca jej keď neboli manželia?

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Výživné má po 100 eur na každé dieťa a pôžičku si zobrali, keď boli spolu, len písané boli iba na neho.

liebling98
13. okt 2014

@zuzana2903 Počkaj, počkaj. Za jedno omeškanie výživného exekúcia? Nedostali ste náhodou predtým papier zo súdu? Pretože exekútor koná na základe súdneho rozhodnutia, nie preto, že za ním niekto príde a povie, ten a ten mi dlží peniaze, pošlite mu výzvu. Najprv ide výzva zo súdu do vlastných rúk.
Čiže buď je to nejaký podfuk, alebo dávaš nepresné informácie.

mawka
13. okt 2014

@liebling98 nie som si ista, ale nieco sa mi mari, ze co sa vyzivneho tyka, tak to nemusi ist cez sud. ale aj tak, ak dlzi 200 eur a trovy su 800? to ako vyratali. sak odmena exekutorovi je 20% nie? cize 400 eur plus nejake postovne, atd... ale 800? to mi nejde do hlavy a po 14 dnoch 2500?to je kravina. po 14 dnoch sa trovy zvysuju o 10%. cize skor to vidim tak, ze dlzi vyzivne uz dlhsiu dobu....

maminuska
13. okt 2014

@liebling98 už dávno nie, pri výživnom stačí právoplatne rozhodnutie súdu a exekutor koná .

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Nie, neprišlo nič, exekútor jednal na základe súdneho rozhodnutia,kde sa prejednávalo výživné na obe deti a zverenie do matkinej opatery. Hneď ako sa rozišli, nič iné nie je na tom papieri napísané. Tiež som to nechápala, vzhľadom na to, že iní neplatia mesiace a nič sa nedeje a tu to bolo omylom a už je to aj vyrovnané.

maminuska
13. okt 2014

@mawka presne na toto som sa pýtala že kolko platí výživné ked také vysoké trovy.

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 pozicky co mu po nej zostali? no ak boli brane pocas manzelstva, tak su ich spolocne a zrejme im to rozdelil sud. nechcem vrtat, ale over si to lepsie. je lahko povedat ze splaca pozicky po nej, ale mozu to byt aj jeho. vies... a ci sa to niekomu paci alebo nie, pocas manzelstva je fifty fifty vsetko a tak sa fifty fifty aj plati. a keby aj ona neplatila tu svoju cast a on ano, moze si to on potom spatne sudom vymahat, ze uhradil aj jej cast dlhu.

maminuska
13. okt 2014

@zuzana2903 iní neplatia výživné mesiace ... častokrát matky nevedia a čo je horšie ex môže na vás dat opakovanu exekuciu , tá môže nadalej pokračovať, čiže exekutor vám až do jej odvolania môže stahovať peniaze pravidelne každý mesiac.

maminuska
13. okt 2014

@mawka neboli manželia , takže po právnej stránke su len jeho .

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Je to za 200 Eur, čiže jedno omeškané výživné a presne je napísané že:
trovy exekúcie sú 973,20Eur ( odmena sudneho exekútora 771,-Eur + 154,20Eur DPH, náhrada hotových výdavkov 40,- Eur + 8,- Eur DPH)

Zároveň Vás upozornujem, že ak pohľadávku,jej trovy ako aj trovy exekúcie neuhradíte do 14 dní od doručenia tohto upovedomenia, budú predbežné trovy exekúcie vo výške 2 546,40 Eur.

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 tak mal vzniest voci exe namietku, ze exe je nepripustna z toho a toho dovodu, atd, ze ex nekomunikuje, bla bla bla a teda aj keby uz, tak proste mal sa dohodnut s exe, aby mu stiahol trovy, ano, to sa da, nie kazdy exe je terorista. a dalsia vec je ta, ze akonahle vyplatis dlh exekutorovi, tak je exekucia vyriesena, uzavreta. nechapem, preco by exe drzal otvorenu exekuciu, ak je vyplatena komplet. mam pocit, ze tvoj drahy ti nehovori vsetko.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Neboli manželia a bol blb, že si to zobral, vyplácal jej provident, ale to je jedno.. aj tak už má zaplatiť len nejakých 100 eur..

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 no ale toto je uplne divna exekucia, hlavne tie trovy, byt na jeho mieste, obratim sa na komoru exekutorov. a je v papieri aj uvedena dlzna suma, istina? ved preboha za vyzivne sa nemozu za mesiac vysplhat uroky az tak, ze by trovy 20% tvorili pomaly tisic eur

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Volal tam a mal zapnutý hovor na reproduktor a vtedy keď sa pýtal exekútora na to, že čo ked to ona nepríde zrušiť, mu povedali, že má zaplatiť 50 eur trovy a má počkať kým ona nepríde. Že bez nej sa exekúcia zrušiť nedá, že aj ked im pošle doklady o tom, že je všetko uhradené, nezrušia to pokiaľ ona nepríde. Len sa bojím toho, aby neprišiel zas nejaký papier o tom, že chcú tých 2 500 eur, lebo sa im nezaplatili tie trovy 700eur

mawka
13. okt 2014

ako logicky ak dlzim 200 eur a odmena exe je 20% plus DPH, tak by to malo byt 40 eur + zhruba 40 eur plus hotove vydavky 40 eur plus 8 eur DPH, takze 128 eur toto plus nejaky urok....

zuzana2903
autor
13. okt 2014

je tu napísané : pohľadávky 200,- Eur (zameškané výživné na obe deti za mesiac jún 2014)

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 ty kokos a meno exekutora? toto je fakt velmi divne. a to vam ten pozdrav od exekutora prisiel az teraz? neprislo to skor?

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Ved to mi nejde do hlavy, povedali, že stačí ak zaplatí 50eur trovy, dali číslo účtu a že už treba čakať na nu. no ak tam nepríde, potom to v podstate pokračuje.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Juhásová
a prišlo to minulý týžden v stredu a tvrdila že vo štvrtok tam pojde. a dnes už zas inak..

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 daj meno exekutora. lebo niektori su vazne ako hyeny. ale cest vynimkam, su aj velmi ludski.

maminuska
13. okt 2014

@zuzana2903 pokračuje to dalšou a dalšou až do jej odvolania, nikomu exekutor stahuje dlhodobo , je to tkzv priebežná exekucia.
takže asi moc nemáte na výber a to oblečenie kupit.

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 no to je pani píííííííííííííííííp exekutorka. ta si s prepacenim drbe take trovy, ze to svet nevidel a ja sa cudujem, ze este je vo svojom urade. vzneste namietku na vysku trovov. nech vam pisomne potvrdia, ze vam povedali, aby ste uhradili 50 eur trovy a pisomne vyzvite ex k tomu, aby zrusila exekuciu, lebo ta je vyplatena. od vsetkeho treba papier a exe do telefonu povedia hocico. takze si pytajte papier, rozhodne.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@mawka Juhásová sa volá

maminuska
13. okt 2014

@mawka ak sa raz ex zatne tak si nepomôžu .Ani výzvou ani ničím .
Všetko stojí a padá na nej . Zákon jej umožňuje priebežnú exekuciu .

mawka
13. okt 2014

@maminuska lenze to je vydieranie jeho ex a to tiez neni koser. ja by som s tym sla rovno na policiu, deti nie su nastrojom na vydieranie. a ona, ak uz svoje peniaze dostala je de facto povinna tu exekuciu zrusit.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@maminuska ved to je ten problém, že neni za čo.. až 4. 11. mu príde výplata... ja som akurát bez roboty prvý mesiac.. no akoby sa všetci dohodli..

mawka
13. okt 2014

@maminuska a dalsia vec, vyzivne je na to, aby ona obstarala za to veci, ktore pre deti potrebuje a on je povinny akurat pplatit vyzivne a stretavat sa teda ako ma urcene,. nie je povinny kupovat nic navyse. a ona ho nemoze za to vydierat a podmienovat si, ze az kupis toto a hento.

maminuska
13. okt 2014

@mawka nie je povinná , môže uplatnit priebežnu exekuciu , mne ked ex machroval že nebude platit tak mi právnička povedala že aby som mu pohrozila exekúciou a ked bude moc srať tak priebežnou .

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@mawka Práveže ona tvrdí, že nie je povinná a že pokiaľ nedostane čo chce, tak ho zničí takto..