Exmanžel neplatí výživné na dieťa

nika2006
21. sep 2011

ahojte, rozvedena som uz trety rok , malej otec neplati vobec vyzivne, teraz ho zavreli a vypisuje mi listiy ze zaplati a zaplati a peniaze vobec nevidim,,ja som stale najedovana ze slubuje a nic.. ved dieta potrebuje peniaze oblecenie stravu atd . a este sa hra aj na otca dvoch deti -somnou len jedno dieta a ani s jednim dietatom nevyrastal, jedna jeho dcera sa ho boji a moja dcera ho ani nepozna... a pritom sa nechce vzdat malej... a ani prstom nepohne na jej vyzivu ci vychovu tak to by som ani nechcela...ja by som osobne suhlasila nech sa pisomne vzda malej a ja s a vzdam vyzivneho... ved naco od neho pytat ked aj tak neplati takto to bude do jej 18ky a pritom chcem klud v zivote kedze som ho nemala v manzelstve a nie ho cely zivot nahanat a prosit sa a nic z toho .viem ze takich mamiciek je viacej ze otcovia neplatia vyzivne,a pritom sa dokazu bavit ako keby nemali ziadne deti , jaj ale niekedy som vytocena z toho

anjelicek26
21. sep 2011

@nika2006 - poziadaj sud o nahradne vyzivne. Oni si to potom budu spätne vymahat od neho. Ty aspon nieco budes dostavat. Staci, ked dokazes, ze neplati - vypisy z uctu, hocico...

emyly
21. sep 2011

@nika2006 veľmi vhodná téma aj pre mňa...mne síce nezaplatil len tento mesiac, ale neplatieval aj pred tým, takže nie je to prvý krát... 🙄 tiež neviem kde sa obrátiť, a čím začať, neviem na čo všetko mám nárok :(
inak, tie nervy - to poznám veľmi dobre, práve teraz, keď pri nástupe do škôl mám výdavky veľmi veľké, k tomu mi práve teraz odišlo auto a haj*el si v pokoji zavolá že nedá lebo nemá...a pritom on nemá žiadne výdavky, len seba a svoju gambu....tiež by som si najradšej priala aby tie deti neboli ani jeho, keď nechce platiť nech nemajú ani priezvisko jeho, tiež ma napadlo, čo všetko by som musela podniknúť aby som mohla deťom dať svoje priezvisko za slobodna, nemáte niekto s týmto skúsenosť?

nika2006
autor
21. sep 2011

@anjelicek26 to ze poziadam niekoho si myslim ze aj tak jeho nenajdu on nema prijem nema trvale bydlisko nikdy s a nezamestna a ja ked si najdem partnera ktory bude mat prijem taky ze budeme mat viac ako zivotne min tak mi to nahradne vyzivne zoberu.. viem to od par kamaratiek kt. sa to tak stalo... myslim ze aj tak ten chlap si neuvedomi ze zena pre dieta potrebuje viac nez si mysli.. ale zena zije s vedomim prenasledovania zlych sno, trapenia sa co ak...

nika2006
autor
21. sep 2011

@emyly ver ze nad tim som uvazovala aj ja nad zmenou priezvyska malej ved naco , ale viem ze sa to musi ist cez sud a musi suhlasit aj otec, pokial je otec noralne rozmyslajuci tak to zrusi a pritom nebude musiet platit vyzivne, lebo tak je vela moznosti do buducnosti pre dieta.. ale ak nebude suhlasit tak problemy su iste do 18 -ky dietata..a dieta si to ani vlastne neuvedomuje to mi mamy mame problemy stale spoliciou ci s uradmi alebo sudom....
inak ak neplati 3 mesiace vyzivne tak treba podat trestne oznamenie , policajti ho predvolaju upovedomia jeho rizika ked neplati a oznamia ze musi zaplatit , ak tak neuroi ho vezmu do vazby na min 2-8 rokov...inak na urade prace socialnych veci a rodiny pre papiere na nahradne vyzivne najst si exekutora a uz len cakat tri mesiace ci zaplati alebo nie, ak nezaplati tak UPSVAR poskytne nahradne vyzivne v ciastke ako je urcene vyzivne ...ale pozor, ak zaplati v tom case ak bude stat pomahat tak ti si povinna vratit statu .. ak si to pochopila...

emyly
21. sep 2011

Ono to je tak. Ex je psychicky chorý, schizofrenik. Nerobí nikde, je na inv. dôchodku. Pre jeho vzťah k alkoholu sa nelieči, preto sú chvíle keď kašle na všetko, na deti, na seba, len pije a pije. Deti nevidel už od začiatku roka, oni na neho už skoro zabudli. Ak by prestal platiť úplne, fakt by som podnikla niečo ohľadom toho priezviska. Lebo ex vie len jediné - strpčovať život, nadávať a deptať, a to aj napriek tomu že už dva roky sme rozvedení, a štvrtý čo spolu nežijeme....
Takže v prípade pretrvávania neplatenia, čo spraviť ako prvé? Iba to trestné oznámenie, a nič viac? A musia prejisť tri mesiace? Čo ak teraz dva nezaplatí, na tretí áno...a potom zasa tak....akosi neviem čo skôr, a či vôbec mám právo niečo momentálne podniknúť.... 😅